Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

petulaho
3. kvě 2013

@matysikovad hele Dančo, kamarádka na ně trpěla odjakživa a měla je samozřejmě i v těhotenství a má zdravého chlapečka.Takže klíííííííd miminko to zmákne🙂 a nevyleze dřív než v prosinci/lednu🙂to počasí je naprd, no...taky už jsem se těšila že posedíme na zahradě,budeme grilovat a nic z toho☹a výhled na příštích 14dní je bohužel stejný☹ale co se dá dělat..s kamarádkou se určitě zabavíte.já byla včera s kamarádkou po práci na kafču a 3hodiny kecání tak uteklo, musela domů koupat malýho,jinak bysme tam snad seděly doted....😀
holky jsem tak po tý HSK uvolněná, plná naděje, a cítím že to prostě už bude dobré...moc se těším na tu konzultaci s dr.,tak doufám,že nebudu zklamaná....

matysikovad
3. kvě 2013

@petulaho tak ten částečný nález se dá řešit hormony u tebe, ne? musí to být dobré!! 🙂

eva518
3. kvě 2013

@matysikovad Danuš, na opar v těhotenství jsem objevila úplně super dvě věci - 1.)nápalsti Compeed - tam není žádná chemikálie a hlavně si to nijak nerozneseš, což mi přišlo dost důležité a pokud jsem to chytla v začátku, že byl puchýřek malinký, tak jsem s tím měla za dva tři dny neustálého nošení pokoj 😉 a 2.) Cannadent tinktura - ta je z konopí, nic dalšího tam taky není a ten krásně ulevuje, pokud už to i svědí a pěkně hojí, dokonce rychleji než ty drahé masti za 200,- Já mám jen malou tubičku s aplikátorem - 1,2 ml a mám tam ještě půlku a to jsem fakt měla opar nesčetněkrát během prvního trimestru a pak ještě asi 6x do teď 😠 😠 😠 😠

matysikovad
3. kvě 2013

@eva518 Evi a jak tě ta ruka bolí? Zápěstí nebo od lokte ... 🙂 Snad se ti to zlepší

matysikovad
3. kvě 2013

@eva518 trošičku jsem tajně doufala, že mě tentokrát opary minou ☹ a opak je pravdou... asi si zajedu pro ten B-komples a zrovna koupím i ten Compeed, sice jsem ho měla a celý jsem ho vyhodila, protože mi nedržel, vadil mi tam atd. ale třeba když je to na bradě, tak mi vadit nebude jak na rtu 🙂

eva518
3. kvě 2013

@ofina1 ahooj 🙂 uvidíš, co z toho bude, ani ty ani nessik nejste na děti staré a věřím, že tu brzo budete jako 2v1 😉
@maximka33 užijte si 3D, je to super 😵

eva518
3. kvě 2013

@matysikovad no, trnou mi prsty na ruce a když to rozhýbu, tak mě začne bolet bolet celá ruka, nejvíc od lokte po prsty, je to horší, než když si člověk hodně přeleží ruku a odkrví ji, protože není necitlivá, ale spíš bolestivá.. 😖
Hele, já jsem se strašně oparu bála, i když jsem ho neměla poprvé, což je nejhorší pro miminko, ale jak tělo bylo oslabené tím těhotenstvím, tak jsem měla třeba tři malé najednou 😝 B-komlex jsem nejedla, protože jsem brala pravidelně femibion a tam je skupina vit.B. Říká se, že dobré je jíst k tomu banány

eva518
3. kvě 2013

@petulaho Peti, to je dobře, že se cítíš dobře, to dělá hrozně moc 🙂 Ještě pár týdnů a bude léto a vy to budete mít vyřešené a tfuj, tfuj, bez problémů 😉

matysikovad
3. kvě 2013

@eva518 tak to je karpál ☹ ani jsem netušila, že se dělá v těhotenství 😕 😕 😨 já beru taky femibion, jenomže mi příjde, že je tam toho béčka málo, když se mi udělaly opary. taky se ho bojím ☹ banán do sebe nenatlačím, pro mě už je problém i trochu posnídat, né tak přes den tlačit banán 😝 ach jooo, to zase bude balík v lékárně

matysikovad
3. kvě 2013

Holky, jak se to počítá dle PM ( už jsem to zapomněla ) - dnes jsem 4+6 a zítra budu? 5+0 nebo 4+7

cital
3. kvě 2013

Ahoj holky, včerejší den byl opravdu špatný. Já jsem byla špatná, manžel, který hýří neustále optimismem byl taky špatný... V noci se mi zdálo o potratu, takže jsem se ani nevyspala. Ráno byla naděje v podobě hlenu, že už krvácet nebudu. Bohužel, radovala jsem se chvíli. Zase se to rozjelo ☹.

matysikovad
3. kvě 2013

@cital držím pěsti, ať ti krvácení přestane, ale zase na druhou stranu, ať odejde všechno, co má, ať máš dělohu čistou a připravenou pro nové zdravé miminko, víš... kdy jdeš na kontrolu na gyndu? můj manža byl taky špatný, probrečel dní a nocí, to je asi normální, pak se asi v duchu zařekl a nechtěl o tom skoro půl roku ani mluvit...... natož dělat mimina 🙂 😉 obá potřebujete čáseček 🙂

antana123
3. kvě 2013

@maximka33 Ahoj ted je ok ale ráno sem se dávila na wc ale nezvracela sem ale tak hodinu mi bylo strašně ......
jinak já cítím prsa,podbřišek,únava,žáha

petulaho
3. kvě 2013

@matysikovad no já v to pevně věřím, ještě mi to přímo doktor neřekl,ale co jsem hledala na netu,tak se dává v 2.půlce cyklu utrogestan,....tak se modlím, at je to tak "jednoduché" a hlavně at na to moje tělo reaguje🙂
@eva518 děkuju,snad ano...moc tomu chci věřit...vykládala jsem si andělské karty a ty mi ukázali,že jsem na dobré cestě a že miminko určitě bude...
@matysikovad zítra budeš 5+0🙂už ti dělá problém snídat?je to blbě?☹
@cital vydrž,až se krvácení zastaví,zase ti bude o trošku líp...je to hodně citlivé a bolavé fyzicky i psychicky,ale bude líp...mě pomáhalo o tom mluvit,ale manžel zase nechtěl a chtěl mě rozveselit,zabavit,...což se mu moc nedařilo,..chce to čas..ten všechny rány otupí a potom i zahojí...

petulaho
3. kvě 2013

@antana123 opatrujte se s miminkem🙂
@maximka33 užijte si UZ,těšíme se na fotečku🙂 🤐

antana123
3. kvě 2013

@petulaho děkuju 🙂

matysikovad
3. kvě 2013

@petulaho no, je mi blbě, ale to nevadí, klidně problindím celé dopoledne, jen aby se bublince dobře dařilo 😉
Pěvně věřím, že zareaguješ na léčbu dobře a bude mimíííí 🙂 😉 Ha, tak už budu uzavírat dle PM 5 týden a budu v neděli rozjíždět 6tý týden.... 🙂

@antana123 jááj, tady si tu krásu někdo užívá 🙂 každý příznak, dobrý příznak 🙂 😉

antana123
3. kvě 2013

@matysikovad jj samé radosti 😉

eva518
3. kvě 2013

@matysikovad no, já jsem si také myslela, že to, co mě teď "trápí" je už všechno a nějaký syndrom kapr.tunelu je pro lidi, co makají x hodin denně u PC nebo u starých lidí a ne v těhotenství... ☹ Akorát jsem četla, že většinou se objevuje až ke konci a já to můžu mít klidně i za 9 týdnů, pokud bych měla přenášet ☹ ☹ 😝 A to si fakt neumím představit. Nejlepší je, že nepomáhá nic a nic se na to nedává. Jediné, co trochu zabere, je tu ruku svěsit z ramene volně dolů, ale to se musím posadit 🙄 a pomůže to tak na 3 min 🙄
@matysikovad jj, po 6.dni následuje další týden - já jsem dneska 31+6 a zítra 32+0 😉 tak babán nejez, to je jasné. B navíc by ti nemělo nic udělat, protože pokud máš opar, tak ho máš nedostatek - zeptej se v lékárně
@antana123 hm, to jsem taky měla, ale nezvracela jsem ani jednou 😕 Mě přijde, že nejhůř je většinou do doby, než se vytvoří základy orgánů - cca 11-12tt, pak je vývoj miminka míň "bouřlivý" a trochu se člověku uleví 🙂
@cital to mě mrzí. je to fakt ještě čerstvé.. Sny jsou potvory - to znám 😒

antana123
3. kvě 2013

@eva518 no já u Šími i zvracela do 20tt tak snad ted to bude jen do 12tt 😉

petulaho
3. kvě 2013

@matysikovad no zítra už jsi 5+0 tzn.6tt:-)tak zkus něco sníst...🙂
@antana123 hlavně at jste v pořádku🙂

cital
3. kvě 2013

@matysikovad
@petulaho
@eva518 Já už holky na kontrolu nejdu. Minulý týden ve st jsem začala potrácet. V po jsem byla u doktorky a tam mi řekla, že to vypadá dobře, že se to stahuje, že sliznice je už hodně malá, že v děloze je jen něco málo a že se to vyplaví krvácením. Krvácet můžu i 14 dní mi bylo řečeno a kdyby se mi něco nezdálo, tak mám přijít. Hcg jsem měla ze st, kdy to potrácení začalo 55. Pak už mi krev ani nebrala. Trochu mě to tam dole bolí, jako bych bych byla hodně prokrvená, jinak jsem v pohodě, žádné obtíže nemám. Možná jsem trochu více unavená, ale to přikládám i psychice. Doktorku mám fakt dobrou. Jen nechápu, že mě už nechce vidět. Tak snad bude vše dobré.
Manžel se mě snaží taky rozveselovat, ale myslím, že už mu dochází energie. Mluvit o tom už nechce.
Už, abych začala fungovat normálně. Chtěla bych např. sportovat, jenže to zatím nejde.

eva518
3. kvě 2013

@cital ještě se šetři, chce to trochu klidový režim a pak už můžeš zase cvičit a všechno jako dřív.. Mě dr. také chtěl vidět jen jednou, každopádně, kdyby se ti cokoli nezdálo nebo jsi měla teplotu, tak na kontrolu běž

cital
3. kvě 2013

@eva518 Určitě ano., kdyby se mi něco nezdálo, hnedka povalím za doktorkou. Děkuji 🙂.

terite
3. kvě 2013

@kacernice: Tak jak to dopadlo s tou ovu? Já jsem dneska 16DC a ráno na ovu testu jen slabounká čárka (měřila jsem to schválně ráno, aby tam aspoň nějaká byla, i když vím, že se to má měřit odpo), v podvečer testnu znovu. Doufala jsem, že mi všechny ty vitamíny a kontryhel pomůžou, aby byla ovu dříve. Minulý měsíc byl pozitivní ovu test až 18DC.

Holky, zrušili jsme víkend ve Valticích. Počasí je na prd a my tam chtěli jezdit i na kolech. Takže nic. A já čekám jak blázen na ovu a furt nic. Mám z toho všeho už akorát depky a věčně je mi na zvracení (testuju to těhu testama, že co kdybych byla těhu i když byla MS, jasněže bílo a nic nic), mám to z nervů. Cpu se teď akorát čokoládou a stresuju.
Příští měsíc mi bude 31 roků a ještě nemám žádné mimi a do toho mám skoro celej čípek uřezanej po konizacích. Vůbec to není dobrý a je mi jasný, že o 2-3 dětech si už můžu tak akorát nechat zdát ☹ ☹ ☹

eva518
3. kvě 2013

@terite ahoj, to, že ještě nemáš ovu nic neznamená. Já jsem měla // na testu až 19 a 20DC a pak dva dny před MS // na těh.testu 😉 Pokud máš aspoň 10 dní mezi ovu a MS, tak to ničemu nevadí, že je ovu později.
Toho víkendu je teda škoda, co? My jsme chtěli jet v sobotu na celý den do Krakowa a taky nepojdeme, nemá to v tom dešti cenu... 😒

eva518
3. kvě 2013

@terite a miminko určitě bude, věř tomu, že jo 😵

matysikovad
3. kvě 2013

@terite zkoušela jsi bylinka jako je gynex? mně hodně pomohl.... jak psychicky, tak si myslím, že měl obrovský vliv na hormonální rozpoložení v mém těle, upravil mi cyklus, přestalo mi být zlew od žaludku, přestala jsem se až tak moc litovat..... sice jsem musela vybrat 2 měsíce, ale poté jsem našla // a zcela bez příznaků

terite
3. kvě 2013

@eva518: Děkuji za podporu. Já mám cyklus většinout 28 - 29dní, takže ovu kolem 18DC je tak na hraně. Ale já vím, že i tak to může vyjít. Uděláme si s mužíčkem tulící víkend doma, to taky nebude špatné - pro to plození to vlastně možná bude i lepší 😀

eva518
3. kvě 2013

Holky, myslím na @kolino - snad si to rozmyslí a vrátí se. Doufám, že se jim to doma nějak urovná 😖