Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

petulaho
14. kvě 2013

@kolino drž se,at hematom hnusnej odejde a objeví se pořádný miminko....odpočívej,to je ted nejlepší,co můžeš pro vás udělat....moc myslím a posílám sílu:-*

petulaho
14. kvě 2013

holky tak zítra odpoledne jdu konzultovat ty výsledky..dám hned vědět....

matysikovad
14. kvě 2013

@petulaho Teď jsem si to přečetla na fotoblokách, moc moc mmoc ti budu držet pěstičky, ať to dobře prokonzultujete a nasadí nějakou lééčbu a už začnete se snažením! Huráá, já se tak těším 🙂

janiczka2011
14. kvě 2013

@kolino ten hematom to hcg muze zpusobit, je videt ze ty udaje maji smysl. Ale pokud zacal krvacet, znamena to ze se tam neco deje 😉 ze zaprdek roste a hematom mu prekazi tak at do nej pekne dloube at uz je pryc a ma tam dost mista sam pro sebe 🙂 Drzim moc moc pesti at se vse upravi do normalu, hlavne bud v klidu, i kdyz chapu ze je to extremne tezke 😝

matysikovad
14. kvě 2013

hele, co jsem našla : TAKŽE JSEM VYDEDUKOVALA, ŽE DÍKY GYNEXU, KTERÝ MĚ PROČISTIL MI ZLE VŮBEC BÝT NEMUSÍÍÍÍÍÍÍ 🙂

Otázky a postřehy k 6.-13. tt
Nevolnost v prvním trimestru: Ve vedlejším vláknu se někdo ptal, jestli je normální, když se těhulce nedělá špatně. V jednom článku tady na babywebu jsem se dočetla, že to souvisí s množstvím toxinů v těle. Vzhledem k běžným stravovacím zvyklostem je tedy obvyklé nevolnosti pociťovat a případně i zvracet. Ale pokud jste jedly dost vlákniny nebo se i jinak pročišťovaly, vůbec vám špatně být nemusí. Mě se nevolnosti objevily až v souvislosti s přemnožením kvasinky. :S Při jejím odumírání se uvolňují toxiny, tak nejspíš proto. Ale když už je kvasinka pod kontrolou, i nevolností ubylo (a už nemusím jíst při sebemenším náznaku nevolnosti).

Nebo co si o tom myslíte?

petulaho
14. kvě 2013

@matysikovad no já se spíš bojím co mi dr. řekne☹ bojím se,že nebude chtít dát žádnou léčbu☹ a zase to budeme muset jen zkoušet☹ no vidíš,ten gynex je vážně zázrak....

petulaho
14. kvě 2013

@matysikovad a jak vydedukovala kolik toho gynexu brát?je to množství kapek dle váhy?

janiczka2011
14. kvě 2013

@matysikovad nevolnosti souvisi s prekyselenim organismu, a hladinou hcg. Pokud mas hcg v nizsi hladine (ale poradn normalni jak vime tak tu hladinu ma kazdy nastavenou uplne jinak), tak se ty nevolnosti nespousti. Pravdou taky je ze kdo ceka chlapecka, miva vetsinou to hcg prave v nizsich levelech, proto i ta babska povera ze kdyz zenska neblije bude to kluk. Pokud mas hcg vyssi, tak je vyssi pravdepodobnost holcicky (to mam ted ja nejspis, to nejak i citim ze je to baba 😀 ) a mas treba rada sladke, cimz zvysujes jeste to zakyseleni organismu (plus bila mouka atd. atd.), tak ty nevonosti muzou byt vyssi. Stejne tak prsa. Prsa se meni taky na hladine hcg. Takze ze ti neni blbe vubec nic nemusi znamenat, v tom se uz nestourej 🙂

matysikovad
14. kvě 2013

@petulaho no počkej, to já jsem vytrhla jen z nějakého kontextu někde a o tom gynexu jsem si to jen domyslela, to víš, tonoucí se stébla chytá...jinak se to bere až 3 x denně 5-7 gtt a 21xse to musí před použitím zamíchat. Je to s kapátkem. Jdeš do toho?
tak snad se nějak rozumně domluvíte. Tak na udržení dostaneš určitě 🙂

@janiczka2011 Jsem jediná těhula, pokud ještě těhula jsem, které není vůbec zle a nic ji nebolí atd.... tak mám strach, víš ☹ děkuji 🙂

petulaho
14. kvě 2013

@matysikovad ale vždyt ti zle je,akorát ne tolik, kamarádka brala gynex a taky ji vlastně nic nebylo...navíc,hcg nejvíc stoupá okolo 10tt,takže co není může být a pokud třeba čekáš chlapečka nemusí ti být zle,kamarádce fakt nebylo vůbec nic,jen větší hlad....no uvidím co mi zítra řekne dr.,pokud mi nebude chtít dát žádné léky,tak ho asi koupím...uvidíme....

veruunek
14. kvě 2013

Ahoj holky, tak dnes jsem prodělala kyretáž po zamlklém potratu v 10tt. Jsem z toho špatná, snažím se si říkat, že miminko přijde až bude správný čas, že je lepší, že nemocné odešlo brzy a ne třeba ve 20tt, ale i tak je to strašně těžké a stále se ptám, proč se to stali nám, co bylo špatně a podobně. Máte někdo zkušenosti? Celou diskuzi se mi nechce číst. Nevím, co mám teď po kyretáži ani po zamlklém potratu čekat, jak se chovat, kdy se začít snažit znova?

cabalkova
14. kvě 2013

@veruunek Verunku, to je mi moc lito, ze te to muselo potkat, ale presne jak pises, radeji ted, nez později... taky jsme to tu všechny zazily. Ted budes mit jakoby klasicke sestinedeli, tak za tech šest tydnu by ti mela dorazit ms a obvykle se říká 2-3 cykly počkat, aby se telo hormonalne srovnalo a nebyl to pro nej takovy supec. Taky bys mela ještě na kontrolu, nejspis ke svému dr. Ja byla tri nedele po zakroku a pak znovu po první ms. Drzim palce, aby se to trapeni brzy zmirnilo a telo naskočilo tak, jak ma.

antana123
14. kvě 2013

@veruunek je mi to strašně líto ☹ ale věř že za nějaký čas bude o trochu líp.....je to hrozná bolest

matysikovad
14. kvě 2013

@veruunek ahoj, všechny jsme to prožily, i když každá v jiném týdnu. Bolest neskutečná, otázek plná hlava, před očima běží : PROČ ZROVNA JÁ? PROČ ZROVNAM OJE MIMINKO? co jsem udělala špatně a tak dále. Já jsem se s tím srovnávala a ještě srovnávám doteď a je to půl roku. .... . . jak píše @cabalkova , tak dodržet 6-ti nedělí, určitě tě informovali v nemocnici, když tě pouštěli domů. uvidíš, čas je nejlepší lék, bude líp...

petulaho
14. kvě 2013

@veruunek vítej u nás...je dobře,že jsi k nám zavítala,všichni se ti tady budeme snažit ulehčit tyto těžké chvíle,které prožíváš...☹ nikdy nezapomeneš,jen časem ta bolest trošku otupí,...asi opravdu nebyl ten vhodný čas...snažení po kyretáži je doporučeno myslím cca po 3-6m.,více ti určitě poradí @maximka33 NEBO @matysikovad,které kyretáž také bohužel zažily....

veruunek
14. kvě 2013

@cabalkova
@antana123
@matysikovad Holky moc děkuji za odpovědi i podporu. Je to strašně těžké, ale chci se s tím co nejdříve vypořádat, abych byla jak po fyzické tak i po psychické stránce připravená na miminko a na boj o to, aby se udrželo. Ty otázky jsou nejhorší. To, že vlastně nevíš, proč, co a jak.

matysikovad
14. kvě 2013

@veruunek To je právě to nejhorší ☹ A taky to, že člověk, i kdyby se postavil na hlavu, tak tomu stejně nezabrání. Asi bylo na našich miminkách něco špatně, třeba slabé srdíčko, že museli do nebíčka, ale neboj, z tama na nás dohlížejí a drží nám ty jejich malé nádherné pěstičky 🙂 😉 My jsme začali se snažením hned po první MS, ale stejně to nemá cenu uspěchat, tělo si řekne, kdy bude chtít a přesto vlak nejede... zadaří se brzičko, uvidíš, že zanedlouho budeš jásat nad novými // 😉

aagnes
14. kvě 2013

@kolino Kočenko, moc mě mrzí co prožíváš ☹ Neustále věř, že ten malej je bojovníček. Posíláme ti moc energie a síly.

eva518
14. kvě 2013

@kolino jééééé, co to čtu???? To néééé, kočko! ☹ ☹ ☹ Držím moc pěsti, aby se ten hnusný hematom vstřebal a neutlačoval miminko. Určitě se to v dobré obrátí, hlavně jen lež a odpočívej. Posílám sílu 😵

matysikovad
14. kvě 2013

@kolino tak jak je večer? odpočinula sis trochu?

janiczka2011
14. kvě 2013

@veruunek jak uz tu holky psaly, my tu vime jake to je, bohuzel. Ale musis verit ze to tak melo byt, a ze zase bude dobre. Ted jsi pekne vycistena, jak se rika pohnojene policko 🙂 urcite pockej alespon ty 2-3 cykly nez se zacnete snazit, ber vitaminy, a hlavne mysli pozitivne, sance ze se to bude opakovat je pramalinka. Ja udelala kdysi tu chybu, ze jsem pak strasne moc tlacila na pilu protoze jsem chtela mooooc mimco po tom prvnim MA a skoncilo to spontannim potratem z nedostatku progesteronu, proste telo na to jeste nebylo pripravene (spis ta psychika). Takze dej tomu cas, bude dobre 🙂 Preji ted hlavne bezproblemovou rekonvalescenci fyzickou i psychickou 🙂

m_artasek
14. kvě 2013

@kolino Tak jak je kočko? Ať ten hnusnej hematom odtáhne pryč a mimísek ať má místo a může hezky v klidu růst a nestresovat maminku.
@veruunek Všechny tady víme, jaké to je a v hlavě má člověk jedno velké a nevysvětlitelné PROČ. Určitě nech tělo odpočinout, ono si miminko v pravou chvíli k Vám zas najde cestu.

petulaho
14. kvě 2013

@m_artasek jak dopadla KO?
@kolino jak je zlatíčko?

maximka33
14. kvě 2013

@petulaho Péťo, na letáku je brát to 3x denně od 1 do 7 kapek, já sama si dávala 5 kapek. hlavně předem 21x protřepat.
@janiczka2011 asi to tak úplně neplatí, jedna známá blila až d 5. měsíce a čeká kluka. ale spíš to bude souviset s tím vyšším hcg. a taky se říká, kdo zvrací, nepotrácí.
@matysikovad mně taky nic nebylo, nešil 🙂 ani únava nic moc.
@petulaho jo a mojí mamce nebylo nikdy špatně, a má dvě holky a jednoho kluka 🙂
@veruunek moc mě to mrzí, takové věci se stále stávají.. proto obvykle do 13tt doktoři ani nedávají průkazku. Držím palečky, abys to zvládla jak psychicky, tak fyzicky, bez komplikací a aby ti cyklus zase naskočil. byl to spontánní potrat nebo zamlklé těhotenství.
@cabalkova ahoj, co tvůj cyklus?

m_artasek
14. kvě 2013

@petulaho Já dnes nebyla v poradně. Šla jsem si zas pro injekce, vzala mi sestřička krev na protilátky a zanesla jsem moč do laboratoře. Poradnu mám až 28.5. Jdeme stejně s @matysikovad, že?

nessik
14. kvě 2013

@antana123 Anetko, super, moc gratuluju 😵
@kolino zlatíčko, lež, hematom je celkem běžná, máš nádherné hcg, což je dobré znamení, tak jen hezky lež, ať hematom odkrvácí a miminko může růst, věřím, že to je bojovník a že vy to oba zvládnete 🙂

matysikovad
14. kvě 2013

@m_artasek jj, jdeme spolem 🙂

@maximka33 to je právě to - kdo zvrací, nepotrácí - a já tak doufala, že si to užiju, to pravé těhotenství, no co není, může být 🙂

m_artasek
14. kvě 2013

@matysikovad Já sice nezvracím, zvracela jsem jen jednou, ale kolikrát mám namále, ale rozdýchám to. Úplně totiž nesnáším zvracení. Věřím a doufám, že vše je OK.

matysikovad
14. kvě 2013

@m_artasek Určitě je vše OK 🙂 Věř tomu 😉 není důvod se bát, přece jen - to horší už je za námi 😉 Na kolik jdeš toho 28.5?

maximka33
14. kvě 2013

@matysikovad tak já taky nezvracím a už podruhé to vyjde 🙂 nic není ztraceno 🙂