Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

kacernice
6. čer 2013

Tak holky, zde je Tomášek v celé kráse

matysikovad
6. čer 2013

@maximka33 aha, ale ty jsi nebyla nemocná... no já je čekám cobydup, marodím se zádama 😖

matysikovad
6. čer 2013

@kacernice jůůů to je bobátko malinkaté!!!

maximka33
6. čer 2013

@kacernice ten je roztomiloučkej 🙂 ještě fotku maminky a Nikolky 🙂

kacernice
6. čer 2013

@maximka33 Až se nám podaří udělat nějakou fotku, kde maminka vypadá použitelně, tak ji sem hned hodím 😀 😀 😀

matysikovad
6. čer 2013

@kacernice použitelně, nepoužitelně, šup sem fotku s maminou!!

kacernice
6. čer 2013

@matysikovad dobrá, až přijde mužíček, tak nás vyfotí a pak až budu mít zase chvíli času, ji sem hodím

matysikovad
6. čer 2013

@kacernice 🙂

matysikovad
6. čer 2013

@kacernice a jaký je bobeček, dobré? a malá je furt naschválnice?

terulin
6. čer 2013

@maximka33 No já to mám složitější... Jsem OSVČ a mateřská mi nevyšla o 7 dní (musí být placená nemocenská do 6 týdne před porodem 270 dní, mě to spočítali na 263 a už mám smůlu), ale protože mám nárok na nemoceskou (ta musí být placená 180 dní), tak mě teď poslali na nemocenskou v souvislosti s těhotenstvím a porodem, která nahrazuje mateřskou, ale jen max. 6 týdnů před porodem (já jí mám 3 týdny, protože být doma s vycházkama mě neláká) a 6 týdnů po porodu. Jedinej smysl týhle nemocenský je, že bez ní neumí vypočítat rodičovský příspěvek a musela bych mít ten na 4 roky za asi 3 500 měsíčně. Takhle mi to normálně vypočítají z platu a nemocenský a můžu si vybrat délku a výši. Je to prostě mega oser. Ptala jsem se na OSSZ, tam mi paní řekla, že mi kontrolu domu nepošle, protože u OSVČ a ještě těhotný jí to přijde na hlavu, ale věř jí. Hlavně tady nechci být sama furt sama, protože já sama být nikdy neuměla a už vidim, jak tu z nudy meju okna.

berusinka1
6. čer 2013

@cital je tak to jste mě holky potěšily, že máte taky dvě příjmení, já jsem se vdávala před 3 lety a všichni se na mě dívali jako na exota, co si to vymýšlím za novoty....

berusinka1
6. čer 2013

@kacernice Tak ten je moc krásný 🙂

cital
6. čer 2013

@kacernice Moc gratuluji. Krásný klučina 🙂.

cital
6. čer 2013

@terulin Já jsem taky OSVČ. Je to celé na hlavu - mateřská a živnost.... Tě trestá stát, že si "sama" vyděláváš. Já plánuju být pak na mateřské jen 2 roky, nemocenskou si neplatím, páč se mi nevyplatí. Bude to ovšem zajímavé.

kacernice
6. čer 2013

@matysikovad Malej je zlatej, jen jí, spí, prdí a brečí jen málo - Nikča byla taky pohodové miminko, asi to mají v genech 🙂 Malá je čím dál horší, dnes ho celého zakryla dekou i s hlavou, teď je pro mě i jít na záchod adrenalinový zážitek 😲 Vynucuje pozornost, vzteká se , nechce jíst, chce taky pít jen mlíčko 😝 no jo neměla čas se na to připravit, bratříček přišel téměř ze dne na den

terulin
6. čer 2013

@cital No přesně, já chci jít taky rychle do práce, můžu mít malou s sebou v kanceláři, nebo dělat částečně z domova. Kdybych měla spavý mimino tak, si umím představit, že se částečně vrátím třeba za 3 měsíce (jinak tak plánuju 2 roky). Ale zároveň prostě nechci být doma s vidinou peněz, co nepokryjou ani jídlo, když to bude potřeba, nebo malá bude nezbeda a nebude chtít přes den usnout. Takže mi nezbylo než jít na tu nemocenskou ,ale už jsem ty vycházky obrečela (prostě těhotenský slzy, to mám teď furt). Manžel se mi směje, že kdyby byli všichni jako já, tak můžou OSSZ zavřít, protože normální lidi prý brečí, že na nemocenskou chtějí a ne, že jí mají... tak nevím 😀

maximka33
6. čer 2013

@cital
@terulin
holky, nic proti OSVč, ale nás zaměstnanců se nikdo neptá, jestli chceme nebo nechceme platit soc. pojištění... my prostě musíme.. tak se nedivím, že pak jsou jiná pravidla při čerpání.
@kacernice to by se ti asi vyplatilo nosit ho v šátku..

terite
6. čer 2013

@kacernice: Kluk jako buk! Šikula 🙂

cital
6. čer 2013

@terulin No já plánuju pracovat během mateřské, až to bude aktuální. Já mám práci, kde si můžu dovolit pracovat doma a klidně i v noci, je to jedno, důležité jsou výsledky. Tak ať máš hodné miminko, ti přeji 🙂.

cital
6. čer 2013

@maximka33 Ono to není tak ideální, jak si myslíš. Nejraději bych pracovala někde na trvalý prac. poměr, jenže v mém oboru to snad není ani možné ☹. Já platím soc. a zdravotní pojištění, nemám placenou dovolenou, nemáš jistotu jestli ti zaplatí, bývá to často prodělečné. Nic s medem....

terulin
6. čer 2013

@maximka33 Já tohle beru, ale zase na druhou stranu, rodičák se nevyplácí z nemocenské, ale ze sociálního pojištění a jediný, proč potřebuješ mít nemocenskou je, že úřednící nemají program, kterej by jim to bez nemocenský nebo mateřský zpracoval. Já o mateřskou ani o nemocenskou nestojím, jen potřebuju od sociálky jedno přiblblý číslo (denní základ),abych ho předala k výpočtům na vedlejší oddělení. A místo toho,aby někdo vzal kalkulačku číslo mi napsal a já radostně odklusala, tak mi raději budou platit nemocenskou a já budu sedět doma na zadku. Zatímco bych jinak pracovala, státu šetřila peníze a sobě nervy.

terulin
6. čer 2013

@maximka33 Teď jsem si to přečetla pořádně, my OSVČ taky musíme platit sociální a zdravotní pojištění povinně. Jen nemocenská je dobrovolná.

maximka33
6. čer 2013

@terulin a kolik dělá to sociální pojištění v %? nevím to přesně, ale u sebe to zjistím podle pásky.

herbie
6. čer 2013

@maximka33 ahoj tak jsem tady na vas jukla nedocetla jsem vas, ale budu se o to snazit dneska na vecer ja se cejtim zatim dobre uz v 2 trimestru docela to leti ted v utery jdeme na 4D ultrazvuk zjistiit jestli cekame kluka nebo holku tak snad se nam mimi ukaze a nebude delat fory 😎 😀 co ty? za chvili uz bude mimi na svete co? hrozne to leti doctu vas a napisu vic nebo musim bejt v obraze preju vam krasny den vsem 😉

maximka33
6. čer 2013

@herbie tak to je prima, 4D si určitě užijete 🙂 jsem zvědavá, jestli vám potrvrdí holčičku, jak ti to ukázal test 🙂 u mně nic moc, těch těhotenských obtíží přibývá, nejradši bych to už měla za sebou. ale ještě zbývají dva měsíce. a nemám ani vypráno, ani tašku do porodnice, tak holt se ještě nechystám 🙂

maximka33
6. čer 2013

@herbie Ale podle těchto termínů v druhém trimestru nejsi, to je až ve 14tt ne? no i tak je to za chvilku. byla jsi taky na screeningu nebo to ve státech nedělají? u nás je to vlastně nejdůležitější test.

herbie
6. čer 2013

@maximka33 jj uz jsme v druhem uz tri dny 😀 koukam do mojeho kalendare nebo jsi me uplne zblbla hahaha termin mame okolo 12-16 prosince 😉 kdy ty mas termin a cekate chlapecka vid. to je me lito, ze ty komplikace mas jeeee to je nejhorsi ja furt mam obavy z neceho .

herbie
6. čer 2013

ted v pondeli jsem byla na tom testu nevim jestli to byl ten test co myslis ty tady to nazivaji jinak mozna ale ze jo ja zase nevim jak to nazivaji v cesku hahaha merili miminku krcek a podle toho zjisti jestli nema nejakou vyvojovou vadu pak jsem sla na krev doktorka na ultrazvuku rikala ze je to v normalu ale ze se jeste uvidi z te krve dozvim se vysledek konecny az toho 21 cervna o mojeho doktora hruza to cekani.

maximka33
6. čer 2013

@herbie jj tak to bylo šíjové projasnění, to se u nás taky dělá. určitě i ta krev bude v pořádku. no mě zbývá tak 8-9 týdnů, snad to bude dřív.

herbie
6. čer 2013

a uz mate jmeno? fakt to leti hrozne pamatuju jsi kdyz jsi tu byla tehotna s prvnim a ted druhe super..