Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

maximka33
25. čer 2013

@matysikovad mně to se sodou vůbec nevyšlo, nejdřív 2x nešuměla a pak zas šuměla 🙂

matysikovad
25. čer 2013

@maximka33 já tomu taky nevěřím, ale když už jsem si na to vzpomněla, vždycky jsem to chtěla zkusit 😉

diginka29
25. čer 2013

@maximka33 Já si dnes koupila tu kyselinu listovou (snad sem to dobře napsala 🙂 ) a cejtím se lépe že si říkám že pro to něco dělám a určitě to pak víde.Ano holky mě také dost podrželi,ta mladší mi řekla ať si z toho nic nedělám a hlavně že jsem v pořádku já.Hodně mě tím povzbudila a v jejím věku sem nic takového nečekala 🙂
Jé tak to na tebe budu myslet 😉

diginka29
25. čer 2013

@matysikovad Přesně takhle to je,věřím že časem se vše spraví🙂 jak říká manžel,život de dál a my musíme sním.Určitě se nám zadaří,myslím že všichni se jedno dočkáme krásného zdravého miminka 🙂

sanuli
25. čer 2013

Holky, které jste prodělaly kyretáž, potřebovala bych radu.. Dnes jsem přesně týden po kyretáži a celou dobu jsem vůbec nekrvácela, jen špinila (ale opravdu maličko - vždy jen na toaletním papíru, vložky byly čisté) a dnes jsem začala krvácet. Zatím to není nic hrozného, ale trošku mě to vyděsilo. A také se mi od rána motá hlava. Vím, že to s tím souviset vůbec nemusí, ale trošku mě to znepokojuje.

Napište mi některá, že je to normální a že nemusím mít strach.. .o)

barbarucha
25. čer 2013

@eva518 Velká gratulace! Mě taky můžeš poslat porod 🙂

matysikovad
25. čer 2013

@sanuli já prodělala kyretáž, ale to krvácení si nepamatuju, spíš sem řešila, že ostatní holky většinou krvácí, a já ne. pokud nemáš křeče, bolesti a nebo horečku, tak je to podle mě normální, tělo se s tím musí poprat a musí se vyčistit

maximka33
25. čer 2013

@sanuli bohužel neporadím, krvácela jsem hodně málo, a pak to ustalo. co zavolat na gyndu? ale do 14 dnů po zákroku je to asi v pořádku, pak bych volala.
@barbarucha jak se daří tobě i Františkovi?

barbarucha
25. čer 2013

@maximka33 Daří se dobře, už jsme zaběhnutá rodinka. Sem už jen občas juknu, teď hlavně kvůli Tobě 😉 Většina pamnětnic už porodila. Jak u Tebe?

maximka33
25. čer 2013

@barbarucha jéé tak to děkuji 🙂 my jsme snad oba taky v pořádku, zrovna dnes po kontrole na endokrinologii. u mně to bude tak za 4-6 týdnů, později asi ne, po císaři mě nenechají přenášet. koukám, proč máš v profilu dcera František? a kolik už je malému?

sanuli
25. čer 2013

@matysikovad @maximka33 Holky, moc děkuji za odpověď a vlastně s vámi souhlasím.. jen jsem se vylekala (ať chci nebo nechci, hormony asi stále pracují na plné obrátky) a teď se mi to rozleželo v hlavě.. Dám tomu ještě čas, teplotou ani bolestmi netrpím.

lussinka88
25. čer 2013

@maximka33 právě už si tolik mladá nepřipadám... 🙂 měla bych mít dítě do 30ti protože jsem po operaci pateře, tak mi to doporučili lekaři. Ještě k tomu mám slabý astma, což prý je další komplikace.... ještě k tomu jsme s přítelem přes 10let a chce to už nějakou změnu, protože už se o tom ani nedokážeme bavit...

Vyšetření mi dělali, ale na nic nepřišli. Mám MTHFR homozygot, ale hlídají mě na srážlivost a homocystein a mám teď všechno nízký.

lussinka88
25. čer 2013

@petulaho mám asi na všechny své těhotné kamarádky alergii... zase ty netěhotné se pořád ptají jak mi je a já už se o tom moc nechci bavit.... taky nemam rada takovy ty reci "to bude dobry" apod. přijde mi, že kdo si tím neprošel, tak neví co v nás děje. Snad to bude dobrý a my všechny se jednou dočkáme 🙂 díky moc :*

lussinka88
25. čer 2013

@terulin ještě že v tom nejsem sama (ikdyž bych byla ráda kdyby v tom nebyla žádná)... Nejhorší jsou večery, takový ty prádzný večery, kdy člověk přemýšlí o tom co by... kdyby... Zjistila jsem že ty // na testu nic neznamenají... Nejradši bych o nic nevěděla a dozvěděla se ze jsem v tom až ve 4 měsíci 🙂

lussinka88
25. čer 2013

@terite koukám, že jsme na tom stejně... 🙂 někdy je to dobrý a někdy má člověk chuť utéct a schovat se před všema...

terulin
25. čer 2013

@lussinka88 Já jsem tenkrát ztropila luxusní plačtivou scénu, když jsme s manželem odjeli na dovolenu a restauraci seděla holka s cigárem, panákem, miminkem a malou holčičkou... děti tam tak pokukovali po lidech a ona to tam klopila jak divá. Takže jsem tam chvíli seděla a pak utekla pryč a brečela pod stromem jak úplný pako, že taková dítě má a já prd...No a když jsem teď těhotná chodila do poradny, tak až do 38 týdne jsem měla tlak doma 110/50 a v ordinaci 150/100 a 140 tepů, takže se mi doktor smál, že odpovídám udejchnýmu holubovi. Ale já se pokaždý tak šíleně bála, že jsem nebyla schopná ani srozumitelně mluvit.

petulaho
25. čer 2013

@diginka29 určitě to brzy vyjde....je mi moc líto, že i ty jsi si tím musela projít...☹ chce to opravdu čas...a bude aspon trošku líp....

kolino
25. čer 2013

Holky tak jsem konecne doma....doktor nestihal tak jsem se dostala na radu az po hodine a pul od obednaneho casu! Dostala jsem prukazku hematom se trosicku zmensil ,ale miminko bylo az moc akcni pekne sebou hazelo 😉
dekuji vsem co na me mysleli!!🙂

petulaho
25. čer 2013

@lussinka88 určitě se dočkáme, všechno je to o pozitivním myšlení, které je těmito bolestmi dost narušené....taky jsem 3x po spont.potratu a nepřestávám věřt, i když se nám to pořád komplikovalo a vlastně nám nikdo nedokázal říct v čem je zakopaný pes...a jinak MTHFR mám taky,ale taky mám vše nízký a homocystein v pořádku, všichni dr.mi říkají že to to nezpůsobuje,ale zase znám holky,které při této dg.mají inj.na ředění krve...tak nevím...mě ted konečně po 3letech přišli na to, že mám nefunkční sliznici v děloze,za které můžou hormony, takže snad už mě konečně někdo zaléčí a může nám k mimi...ale jsou to nervy a opravdu se to táhne přes tři roky a každej dr.ti řekne něco jinýho,...hrůza☹ drž se,chce to čas a bude aspon trošku líp...strach ale zůstane napořád..

kacernice
25. čer 2013

@diginka29
@lussinka88
@sanuli Ach jo, koukám, že tady zase přibyli smutné dušičky, vítám vás mezi námi přeju hodně sil a optimismu a co nejdříve miminka v bříškách 🙂

petulaho
25. čer 2013

@kolino super kočičko, jste statečný s miminkem....moc gratuluju 😵 😵 😵

cital
25. čer 2013

@lussinka88 Ahoj. Je mi moc líto co se ti přihodilo. Je to těžké, ale šanci na otěhotnění máš a určitě to výjde. S těma dětma to mám podobně, ale všem to samozřejmě přeju! Nesmíš zahořknout. Nedej se!
@diginka29 S takovým přístupem budeš určo těhotná raz dva 🙂

Holky, za necelé dva týdny jdu na svatbu a mám obrovský strach jak tu situaci zvládnu. Nevěsta je v 6. měsíci, kamarádka ve 4. měsíci, další kamarádka má 3.měsiční mimi a další dvě holky mají roční prcky. Jediná já netěhotná, bez mimča. V ten termín bych měla za sebou 3.měsíc a plánovali jsme to říct ostatním. Nekoukám zpět, to v žádném případě. Jen jsem si na to vzpomněla. Nemáte tip jak tohle zvládnout? Mám strach, že mě to příjde líto a k slzám nebudu mít daleko. Jak se obrnit? Třeba to bude v pohodě, ale já se vážně bojím jak to (ne)ustojím. Jsem strašná citlivka, bohužel...

diginka29
25. čer 2013

@cital Děkuji.Neboj svadbu určitě zvládneš 🙂 budu na tebe myslet 😉 a za to že je někdo citlivý se stydět nemusíš 😉 je to naprosto normální

diginka29
25. čer 2013

@petulaho Teď už věřím že bude lépe,bude lépe nám všem.Sme holky silné a nevzdáme se 😉

barbarucha
25. čer 2013

@maximka33 Aha, dcera František 😀 To je dobrý, to tam nechám 😝 Frantovi byl teďka půl rok. Už je to velkej chlapík 😵

matysikovad
25. čer 2013

@kolino supeer!!! 🙂

sanuli
25. čer 2013

Achjo.. dnes jsem viděla těhu fotky holčiny, která otěhotněla skoro na den stejně jako já.. tak jsme to spolu prožívaly a já teď bulim u fotek jejího bříška a myslím na to "co by, kdyby".. :o(

nessik
25. čer 2013

@eva518 Evičko, moc moc gratuluju 😵 , krásné jméno 😵 😵 😵

terite
25. čer 2013

@cital: Trochu to zlehčím - kdybys na té svatbě podlehla slzičkám, dá se vždycky říct, že tě dojala ta svatba. Aspoň se to za to dobře schová 😀 Ale jinak úplně chápu, co myslíš a jak se obáváš. Kolem mě je teď hodně miminek a já některé ještě ani neviděla. Kamarádkám jsem popřála a jsem za ně ráda, ale do návštěvy a chování miminka se nehrnu. Necítím se na to. Chjo.

ofina1
25. čer 2013

@kolino super 🙂 bojovníček jeden šikovnej 🙂 🙂 a fotečku máš ????myslela jsem na tebe nakukovala, ale až ted jsem měla čas napsat 🙂

@sanuli neboj já jsem to měla podobné já jsem teda trošku krvácela,a le potom to na dva dny přestalo a byl klid a pak jsem začala zase krvácet, ale po pár dnech to přešlo. Tak ti přeji aby to bylo rychlé, ale pokud by jsi krvácela více tak bych možná zavolala a oni už ti řeknou 🙂

@cital já se ti vůbec nedivím ☹ já když vidím těhotnou tak mě to pořad taky bere ☹ ale asi s tím nic nenaděláme a hlavně ty holkjy za to nemůžou, ale je to těžké ☹ zvládneš to .....

@terulin to je hrozný taky mám takové myšlenky a říkám si, že si některé ty děti ani nezaslouží no je to prostě nespravedlivé ☹ ale co můžeme dělat ☹