Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

shyanne
31. črc 2013

@petulaho díky, akorát si tak říkám, že jsem psala SP, ale ono se jedanlo o zamlké potraty, tak nevím zda se to neznačí jinak. Jak se teď po tom co Ti Wahl řekla cítíš? Už jsi naprosto o.k.? Podstoupili jste s partnerem nějaké vyšetření?

cabalkova
31. črc 2013

@berusinka1 Nevzdávej to, mimiinko urcite bude, jen se nekde toula, no. Nam nakonec trvalo skoro ctyri roky, nez jsme se Tondika dockali, ale mame ho a i ty mimi mit budes. Vydrz a hlavu vzhuru.... ja vim jak je to umorny a beznadejny, ale urcite to uz brzy klapne, jsem si tim jista!!

cital
31. črc 2013

@berusinka1 Kočko musíme to dát. Nic jiného nám ani nezbývá víš....

cital
31. črc 2013

@cabalkova A Toník byl nakonec přirozenou cestou?

shyanne
31. črc 2013

@berusinka1 nevzdávej to, my taky věříme, že už to zlé je za námi a na potřetí už se nám ten prcek narodí zdravý🙂 Jak píše - cital- nic jiného nám ani nezbývá.

berusinka1
31. črc 2013

@cabalkova @cital @shyanne Holky děkuju za podporu, je to do vás moc pěkné. Já jsem dneska spadla do totálního zoufalství a během chvíle se u mě vystřídal vztek i to, že už jsem to zase všechno obrečela. Já už prostě na to nemám.

cital
31. črc 2013

@berusinka1 Holka, já to měla minulý týden taky tak, když jsem začla špinit. Řekla jsem si, že budu silná a houby, slzy tekly proudem. Je to někdy těžké, ale my to zvládnem. Pak budem neskonale šťastné!

berusinka1
31. črc 2013

@cital Nemám ráda púřílišné plánování, ale kdy se dočkáme? Je to strašná bezmoc, protože člověk ví, že stejnak nic nezmůže. Navíc kamarádka, kterou jsem teď 2 měsíce neviděla mi řekla, že čeká miminko, je již na zač. 5. měsíce, povedlo se jim to 1. měsíc snažení a vlastně mi to neřekla, abych se tím zbytečně netrápila, ale já se stejně trápím.

shyanne
31. črc 2013

@berusinka1 tak proč taky nezkusíš Wahl, jak se tady o ni už holky zmiňují. Já k ní taky jdu a věřím, že nás to nakopne🙂

cabalkova
31. črc 2013

@cital Jojo, Tondik byl nakonec přirozenou cestou, i když jsme předtím absolvovali dve IVF s následnými SP. Vykaslala jsem se na to, zacala cvicit, chodit k dietolozce, po ctvrt roce jsme to zase zkusili a byl na první dobrou. 🙂

maximka33
31. črc 2013

@berusinka1 možná je fakt problém, když se na to ženská soustředí. pokud tedy není nějaký zdravotní problém. nám se to povedlo, když jsem začla hledat jinou práci.. prostě jiné myšlenky..

berusinka1
31. črc 2013

@shyanne A kdy k ní půjdeš? Zatím jsem se k tomuto kroku neodhodlala, asi mám prostě strach..

berusinka1
31. črc 2013

@maximka33 Já se na to nijak neupínám, začala jsem opět pravidelně cvičit, abych přišla na jiné myšlenky. Vždycky mě to popadne kolem 21 dc, že si říkám co kdyby náhodou. On i manžel už z toho začíná být dost špatný...Ono je to těžký, když má člověk sebe lidi, kteří s otěhotněním neměli nikdy žádný problém a těhotní nebo s miminem jsou všichni kolem mě z rodiny a blízkého okolí.

shyanne
31. črc 2013

@berusinka1 jdu k ní příští úterý, taky jsem nevěděla zda k ní jít, ale mám v sobě nějaký pocit a tak chci vědět zda je správný a věřím, že ano. Pročítám její stránky a věřím, že i nám nalije novou krev do žil a brzy budeme šťastní rodiče. Nemáš co ztratit...

maximka33
31. črc 2013

@berusinka1 dobře děláš s tím cvičením 🙂

cital
31. črc 2013

@berusinka1 Máš hodnou kamarádku. Zlati v mém okolí jsou všechny těhule a povedlo se všem do druhého pokusu. Fakt náhoda jako blázen. Taky jsem začala cvičit (zase a opět) a myslím, že nás to hodí do pohody a následně všude půjde vše jak po másle 🙂.

sanuli
31. črc 2013

Dnešní kontrola u paní doktorky dopadla skvěle! Vše se krásně zhojilo (až na ten šrámek na duši) a v září máme povoleno snažení. Takže si dám s kamarádkou dovolenou ve Špindlu, kde si dáme pořádně do těla a po návratu hurá do toho! :o) Mám převelikou radost a těm, které máte dnes vrásky na tváři posílám špetku svého dnešního optimismu! :o))

sanuli
31. črc 2013

@berusinka1 Neklesej na mysli! Je to těžké.. jsme ve věku kdy naše kamarádky těhotní, rodí a my se musíme usmívat i když je to někdy hodně těžké. Ale ono bude lépe a všechny budeme šťastné. Jen si na to holt některé z nás musí počkat déle :o( Držím palce, ať je ti brzy lépe!

maximka33
31. črc 2013

@sanuli krásné zprávy!!

sanuli
31. črc 2013

@maximka33 Přesně tak.. člověk se na svět dívá hnedle lépe! Musím se snažit a ten optimismus si hýčkat co nejdéle :o) Jak zvládáš ta úmorná vedra???

maximka33
31. črc 2013

@sanuli Od včerejška je už fajn. ale občas se zpotím i u jídla 🙂 větrák je můj nejlepší kámoš. ale doma je to furt dobré. v porodnici klima není na pokojích, tak uvidíme, jaké to bude tam. o víkendu mají být zas tropy.

sanuli
31. črc 2013

@maximka33 Držím ti palce, aby se (až budeš rodit) pořádně ochladilo :o)

maximka33
31. črc 2013

@sanuli díky, chtělo by to ochlazení i pak 🙂))) no holt porody v létě nejsou úplně snadné. u syna to bylo v dubnu a velká spokojenost 🙂)))) to bys ještě mohla stihnout jarní miminko 🙂

petulaho
31. črc 2013

@berusinka1 někdy nemožnost otěhotnění není fyzického,ale spíš psych.rázu,sama jsem si taky tímto prošla a vím,že jakmile jsem se na to vykašlala,s tím že jsem si řekla,že mě přece mimčo nezničí,tak jsem otěhotněla....máš nějaké zájmy,koníčky?

petulaho
31. črc 2013

@shyanne oba jsme s manželem prošli genetickým vyš.,já ještě imunologií ahematologií,dál mi vyštřovali i listerie a toxoplasmozu,a nyní horm.profil....jo a ještě jsem byla na hysteroskopii a odběru děložní sliznice....

sanuli
31. črc 2013

@maximka33 No.. pokud správně počítám, tak kdyby vše šlo jako na drátkách měli by jsme nejdříve červňátko. Manžel už upozorňoval na to, že novorozeňátko v našem horkém bytě (o víkendu jsme tu měli i 32 stupňů) by nebylo úplně fajn a jestli bychom neměli počkat. Tak jsem ho ujistila v tom, že po tom co se nám stalo, rozhodně čekat nehodlám! Možná jsem byla trošku přísná.. ale já po mimískovi tolik toužím :o)

petulaho
31. črc 2013

@berusinka1 taky bych zkusila wahl,nehceš?koukni na www.wahlgrenis a objednej se....

maximka33
31. črc 2013

@sanuli to nevadí, miminka to zvládnou 🙂)) ať se narodí kdykoliv. ještě ti doporučím gynex, není to jen na otěhotnění, ale hlavně pročištění. všechny holky, co ho braly a otěhotněly, mají zdravá miminka 🙂))

sanuli
31. črc 2013

@maximka33 Díky za radu! Vůbec to neznám, tak si to vygooglim :o)

maximka33
31. črc 2013

@sanuli v Praze se to dá objednat v nějaké lékárně nebo dojet na Smíchov a máš to bez poštovného. fakt doporučuji. já to poslala dál (po 18 dnech užívání jsem otěhotněla) a známá otěhotněla po nich taky, po IVF sice, ale tentokrát se miminko i narodí 🙂 takže opravdu zázračné přírodní účinky. a může to brát i chlap na plodnost.