Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

daniela699
8. črc 2010

Holky, ja vas pomalu docitam a pisu hned, nez to zapomenu. 😅 Jste se bavily o tom alkoholu, tak jsem dokonce vcera vycetla, ze pry delali vyzkum, a zeny ktere vypily 0.5-7 sklenicek vina za tyden, tak mezi nimi bylo o 30% vice tehotnych nez u tech co nepily vubec. 😀 Takze tezko rict, jestli to je opravdu tim ze by to bylo zdravy, nebo vic padaj zabrany a clovek se nestresuje, kazdopadne, pijme a budem tehule natotata. 😀

jahudka80
8. črc 2010

tak jsem to vše konečně přečetla zdravím nově příchozí, 🙂 a holky nebojte bude líp z vlášť s náma viďtě 😀 😀 😀

daniela699
8. črc 2010

@bezradna - Ahoj, to je mi lito. Ja jsem nemela zadne potize, a sla ve 12 tt na normalni kontrolu a dalsi den jsem mela jit na NT screening. A bohuzel na kontrole mi dr rekl, ze srdicko nebije,a to jsem ho v 8tt videla, pak uz mi UTZ ani neukazal. Ze pry asi v 9tt, takze docela dlouho jsem to ani nevedela a myslela si ze uz to nejhorsi obdobi mam za sebou. To bylo ve stredu a v patek jsem sla na zakrok. Revize se vubec nemusis bat, fyzicky vubec, ja jsem zadne problemy nemela, nic me nebolelo. Psychika je horsi, to je jasny a jeste to nejakou dobu potrva. Jinak ja jsem mela dovolenou, protoze shodou okolnosti jsme meli jet do Rima, a v patek misto na letiste jsem jela do nemocnice, ale tak dva tri dny jsem spis jen polehavala, radsi, abych mela klid ale pak uz to bylo dobry. A do prace jsem sla ve ctvrtek. Tak posilam hodne sily at to co nejlepe zvladnes.

veraakubik
8. črc 2010

@natulaaa a jejda..tak tto je mi lito..budu drzet palecky,aby se to nakonec umoudrilo a povedlo se bez pomoci..Svagrova na nem byla taky-dnes ma temer 3lete dvojcatka a byla na tom taky jak ty-porad se nedarilo..Drzim pesticky a preju hooodne stesticka..

jahudka80
8. črc 2010

@natulaaa no jo manža se dožadoval tulení včera 😀 😀 😀 tak bylo i když já už byla zas ospalá 😀 , ovu testík udělám až zítra včera tam fakt nic nebylo ☹ ale odpoledne mi začal jít hleník tak už se to připravuje na ovuli 🙂 škoda, že nevím zdy jsou tam folíky, tenkrát tam byli 2, 12mm a 15mm (když jsem byla na kontrole) , no a říkám si jak to tento měsíc nevýjde- tak zahazuji teploměr a ovu testy a je to 😉

jahudka80
8. črc 2010

@daniela699 jojo nějak toho hodně píšete a já nestíhám 😀 😀 😀 jojo alkohol znám jich hodně ve svém okolí co se opili a dnes mají krásné dětičky 😀 😀 😀 😀 asi budem muset na víkend udělat zásoby 😀

daniela699
8. črc 2010

@meiki - Ahojky, taky se pridavam k tomu ze tim chozenim atd. jsi urcite nemohla nic zpusobit. V te dobe je embryjko tak malinke a obalene, ze se mu nemuze fakt nic stat. To ze clovek neco zveda atd. si myslim ma vliv az pozdeji, kdy muze prasknout plodova voda, nebo treba nejake cevky a clovek muze krvacet.

To ze se mimi nevyviji ma urcite spise chromozomalni duvody, nez neco co by delala matka. To same plati pro alkohol i prasky, to jak rikala Natul, na zacatku ma mimisek jeste svuj obeh takze na nej leky ani nemaji vliv. S matkou se spoji pupecni snurou a obehem az mnohem pozdeji. Takhle na zacatku je duvodem neco co vubec nemuzeme ovlinit. Je jasny, ze se clovek snazi opatrovat a vsechno, ale urcite si nic nevycitejte. I kdyz chapu... my zenske jsme proste takove, ze vinu davame vzdycky sobe. Ja jsem byla to same. 😎

jahudka80
8. črc 2010

@bezradna nic si nevyčítej zařídila to tak příroda, ber to tak že ví co dělá je to lepší nazačátku než aby se narodilo mimi nějaké postižené...... já si zas vyčítala , že jsem neležela když jsem měla mít klidovej režim a porodila dřív, malá neměla dovivinutej sací reflex a tak nesála- tím pádem se mi netvořilo mléko, byla jsem na nervy a pořád bulela celé 6ti nedělí a dokonce i po, a také když jsem říkala kdybych ležela tak by se nerodila normálně a sála a ......blabla, prdlajst stejně by to přišlo dřív, kamarádka nechtěla přenášet dělala tůry, skákala po schodech, myla okna,......a nic přenášela 11dní pak jí to chytlo a po 13h.hrozných bolestí jí vzali na císaře jinak by se malej udusil, a potomhle jsem si já uvědomila že jsem měla krásný porod kdy se mi po 13h narodila sice malá ale zdravá holčička. Věř vše má svůj čas a příjde to já otěhotněla když už jsem řekla že na to po 2letech a 3měsících kašlu, že už neotěhotním, že si najdu práci.......a vidíš přišlo to.

bezradna
8. črc 2010

Všem děkuji za podporu. Ona ta psychika při otěhotnění asi hraje velikou roli, já byla fakt ráda, že se to povedlo takhle neplánovaně. No,bohužel to nedopadlo a mám trochu obavy, jak to půjde znova. Ale asi na to nesmim moc myslet, jinak se zbláznim.

natulaaa
8. črc 2010

To je právě to holky,já taky poprvé otěhotněla teměř neplánovaně,jen jsme si řekli,že to necháme volně a víc jsme to neřešili a bylo ,to jsem o plodných dnech neměla ani páru 😵 .Ale když jsem o to přišla,tak jakoby se biologické hodiny zbláznily a už mi to nejde nemyslet na to,to prostě už nikdy nebude tak jako dřív 😒

jahudka80
8. črc 2010

@natulaaa 😒 no jo no á já právě že nezažila jaké je to otěhotnět neplánovaně tak jen jsme si řekli budem chtít druhé a nebudem na to myslet a výjde to třeba hned jen co jsme věděla že chci otěhotnět tak to prostě nejde na to nemyslet 😢 počítám dny jako blbec od MS plodné od plodnýk k MS a furt dokola 😖 ha pobolívá mě podbřišek 😠 a vidíš jak se pozoruju já bych se nejrači někom kopla 😀 a halvně jsem říkala žádnou teplotu si měřit nebudu a ani ovu testy, ale jen jsem přišla sem na tuto diskuzi tak jsem táááák zblbla, že měřím , zapisuji a ovu testy mám taky 😀 😀 😀 manža ze mě už nemůže - říká že jsme blázínci co pro to vše neuděláme 😀 😀 😀 ale myslí to v dobrým 😉

jahudka80
8. črc 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion)..................................................................8.4.//
petra.vavra(30let, MA 3/2010 Femibion,kys.listová)...............................................................30.4. //
kopretina82(28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel)...................................................................5.5.//
http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan )..................................................................... 24.5.//
leheckova(31let, MA 12/2009 kys.listová) ...................................................................................21.6. //
http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan).............................................................23.6. //

mircisek(30let,MA 11/2009,5/2010,kontryhel)....................................................................................41DC

jane 84(26let,SP 8/2009kontryhel,kys.listová)......................................................................................26DC
fram(35let, MA 2/2010,Femibion).......................................................................................................25DC
vendulak(22let, MA 4/2010, Letrox50, Elevit Pronatal,čaj vitality a plodnosti)...................................... 25DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)..........................................................24DC
gambrinuska (28let, MA11/2009,calibrum babyplan,puregon) ..............................................................23DC
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E)......................................................................19DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)..................................................................19DC
hadonoshka(42let,MA 12/2009 clostilbelgyt).....................................................................................18DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.).................................................................................................15DC
natulaa(28let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calibrum babyplan) ...............................................................12DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a
jahudka80(30let,kys.listová)...............................................................................................................9DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a
endie(23let, MA 3/2010)...............................................................................................................9DC
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard).............................................................6DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová).................................................................................................. 6DC

daniela699
8. črc 2010

@natulaaa - Natu, tak to mas pravdu, ze uz nikdy to nebude jako predtim. To jsem si rikala, kdyz jsem zjistila dve carky na testu, ted uz nebude nic jako driv, a uz nikdy se nebude opakovat ze budu poprve tehotna. Akorat v te dobe jsem doufala, ze proziju cele tehotenstvi a zakoncim to porodem. A ted jsem zase na zacatku. Ja jsem taky predtim nemerila, jen jsem si rikala, ze me boli vaj. takze to zkusime nejak okolo. A povedlo se, ale to jsem po negativnim testu nevedela. A tak v terminu dalsi ms jsem zacala merit a teploty furt nahore, tak jsem koukala jako puk. Takze regulerne merit jsem zacala az ted po revizi, tak jsem sama zvedava jak ty moje cykly budou vlastne vypadat. No hlavne doufam, ze merit nebudem dlouho. 😀

daniela699
8. črc 2010

Ja vzdycky kdyz vidim tu tabulku, tak si rikam hernajs, ja uz chci byt taky v tabulce. 😀 Nejlepe v ty vrchni casti. 😅

natulaaa
8. črc 2010

jééééééééééééééééééééééé já mám pozitivní ovu testíííííííííííííííík,mám ji silnější než kontrolní,takový jsem ještě neměla,tak silný 😲 😲 😲 😲 😲 ,no na to musíme dneska ještě vlítnout i kdybych manžu měla znásilnit 😀 😀 ,ale jak ho znám,on se bránit nebude 😀 😀 😀

daniela699
8. črc 2010

Natu, tak to gratuluujuuu. 😀 Clovek ma radost pomalu jak ze // na t. testu. 😅 Ja to zkusim pristi cyklus, jesti tenhle uz to bylo to co si myslim. :D Aspon jedny // za mesic. Nejlepe dvakrat. 🙂

natulaaa
8. črc 2010

Dani no nejlepší by bylo,kdyby ty // byly i za 14 dní,ale držím se při zemi ,víš jak,člověk má radost,ale ve skrytu duše tomu moc nedávám,ale já mám radost i z toho,že ted vím,kdy dostanu MS ,já to mám takhle od ovulky přesné,tak mužu aspon zavolat do unicy a už se teda objednat 😵 😵 😵

Dani a vy jste jistili,nebo ted ještě nééé,asi né že,já se omlouvám,ale mám ve vás trochu guláš už 😵 ,ale jestli už si po ovulce,tak ms tu máš za chvíli a pak už se začínáte snažit?

lichtakova
8. črc 2010

@natulaaa 😀 😀 😀 držím pěsti

fram
8. črc 2010

Ahoj holky,
před chvílí jsme se s mm vrátili z Německa a jsem utahaná jak kotě.
Vidím, dvě nové zamlklinky, to je smutný ☹ ale nebojte, prošly jsme tím všechny a koukněte na tabulku,kolik už máme těhulek.
@bezradna já jsem šla k dr. ve čtvrtek, byla jsem 6+1 a nebylo srdíčko.Objednala mě hned na pondělí na revizi. Ve 14h jsem tam přijela, před 16h šla na sál a v 17.30 už volala mm, ať si pro mě přijede. Druhý den jsem měla dovolenou a hned ve středu šla do práce. Dlouho jsem špinila, ale jinak fyzicky O.K. i mrcha dorazila v termínu. Jen to srdíčko bolelo 😢 Teď čekám 5. porevizní ms a doufala jsem, že nedorazí. Ale už ji bohužel cítím ☹

fram
8. črc 2010

@natulaaa držím pěsti, ať ty úzký trubky přelstíte 😀 😀

lichtakova
8. črc 2010

@fram a třeba zrovna ne, 5 cyklů by to už ted amolo zlomit ☹

fram
8. črc 2010

@lichtakova měla by dorazit v neděli nebo v pondělí a už ji cítím, jsem hrozná, ale už předem jsem zklamaná a vůbec si nedělám naděje.

lichtakova
8. črc 2010

@fram dokud není červená, je stále naděje, proč myslíš, že dorazí?

fram
8. črc 2010

@lichtakova cítím břicho (vím, že to může znamenat i těhu),ale žádné příznaky těhu nemám. Posledně jsem už před ms měla zvláštní chutě a nechutě a teď nic. A vždycky před ms jsem hroznej pesimista - úplně nesnesitelná. Se divím, že mě mm ještě nepřizabil 😀

daniela699
8. črc 2010

Natu, no ja prave furt cekam na tu prvni. I kdyz mozna tenkrat to spineni byla prvni ms, jen slaba ze nebylo moc sliznice. A ted by to mohla tedy byt druha, tezko rict. Uvidim co ten prolaktin zitra. Ale regulerni snazeni zatim ne kvuli te sliznici. Necham se prohlidnout asi zitra, jestli jsou nejake zmeny a jestli teda ta cysta byl opravdu folikul a uz uzral. 🙂 A jestli to dostanu regulerne, jakoze poradnou ms, tak mozna to i pak zkusime. Podle grafu to vypadalo, ze by ovu mohla byt a tim padem ms pristi tyden. No uvidim, co mi zitra reknou na kontrole.

Holky nevite, jestli sliznice roste pred ovu nebo po ovu? Kdy by mela byt nejvyssi?

daniela699
8. črc 2010

@fram - asi to s tebou nebude tak hrozny, aby te prizabijel. 😀 To bude jen v ramci pesimismu pesimistickej pohled na sebe. 😀

daniela699
8. črc 2010

@leheckova - Lehe, uplne jsem se zapomnela zeptat jak se ti vlastne dari? Citis se dobre? 🙂

breberuska
8. črc 2010

daniel, sliznice by měla růst do ovu, aby se pak prcek měl kde zahnízdit...samozřejmně pak ještě asi roste po opl. trochu i dál, ale hlavně do ovu.

fram, nevěš hlavu! do MS ještě daleko!!!cítit břicho jako před mrchou nic neznamená🙂 😉

natu, tak to je super, ten ovu testík...pěkně manžu znásilni, musíte ty //na testíku pořádně využít!! 😀

natulaaa
8. črc 2010

Dani já měla první porevizní taky slabou a druhou už silnou,u tebe mi to příjde podle grafu na druhou ted co bude
A sliznice ti roste pomalu už od konce ms ,já včera nevím,kolik jsem měla,prý pěknou a nejvyšší je před MS

natulaaa
8. črc 2010

Fram ještě nesmutni ,mezi těhu příznak patří pocity na ms 😉 😉 ,ještě máš čas na mrchu néé