Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

fram
8. črc 2010

@daniela699 ...a co by si taky beze mě počal, kdyby mě přizabil ,že?! 😀 Zítra budu držet palce, ať tam není žádná cysta a sliznice jak má být, abyste už po další mrše mohli začít se snažením 🙂

fram
8. črc 2010

@natulaaa měla by dorazit v neděli nebo v pondělí, tak myslím, že nějaké těhu příznaky už by mohly být, ale je jasný, že se zase přehnaně kontroluju a to asi děláme před ms všechny 😅 Kdyby nepřišla do pondělí, tak v úterý testnu, ale vůbec nedoufám, že by na testík došlo 😒

veraakubik
8. črc 2010

Holky jak to tady procitam tak me napada asi blba otazka,ale zeptam se..kdy dochazi k ovulaci a jak fungujou ty testiky?

daniela699
8. črc 2010

@fram - 😀 Dekuju, doufam, ze snad to dobre dopadne. Byla by to prvni regulerni mrcha, tak snad. A drzim pesti, treba ti to klapne. Myslim, ze kolikrat se i muze stat ze treba i mala mrcha jeste prijde, a pritom uz muzou byt holky tehu. Tim jsem chtela rict, ze nadeje umira posledni. 😉 A jestli ne, tak bude tetka z cervene lhotky novym zacatkem, a jen si miminko jeste nevybralo termin. 😅

natulaaa
8. črc 2010

veru ovulace by měla být asi zhruba v pulce cyklu,plus minus tři dny,tak že v té době občurat ovulační test a musí být obě čárky stejěn silné a od toho okamžiku bude ovulace do 48 hodin,tudíš nejlepší doba na tulení 😵 ,není to jako u těhu testu,tam musí být tý čárky uplně stejné,jinak je negativní,já mám slabou čárku na ovu testu furt a to nic neznamená. 😉 😉

natulaaa
8. črc 2010

holky já se jdu opalovat,mám poklízeno,tak se jdu slunit ,ale beru notáska ssebou na terasu,tak sem nakuknu 😵 😵 ,no závislačka 😀 😀 😀

daniela699
8. črc 2010

@veraakubik - Ahoj Veru, ja, teda jako laik, mame tu lepsi odborniky 😀 ale k ovulaci dochazi zhruba uprostred cyklu, vetsinou se rika 12-17 den (pri delce 28 dni). Ty ovu testy meri pritomnost luteinizacniho hormonu v moci (podobne jako tehu testy, ktere ale meri HCG). A v dobe kdy je jeho pritomnost nejvysii ukaze test // a znamena to ze behem 24-48 hodin dojde k uzrani a uvolneni vajicka = ovulace. Tzn. ze nejlepsi je naplanovat snazeni na dobu tesne pred ovu, tedy asi nejlepe kdyz test ukaze //.
Doufam, ze to pisu dobre, co pani Natu vodbornice? 😝

daniela699
8. črc 2010

Natu, jejda, koukam, ze nez jsem to napsala, tak jsi byla rychlejsi. 😀

veraakubik
8. črc 2010

@natulaaa Aha,jsem zase o neco chytrejsi..Porad mi to vrtalo hlavouTakze pokud jsem to dobre pochopila-tak v pulce-cca 14 den obcurat testik a pokud tam budou // stejne tak do dvou dnu zapracovat?!To jsou ale vymozenosti..

natulaaa
8. črc 2010

Dani tak já to oproti tobě odbyla,ale máš 1s hvězdičkou,ta nevím jak se píše 😕 😵 ,asi jsem dobrá učitelka,asi siotevřu nějakou poradnu 😀 😀 😀 😀

daniela699
8. črc 2010

Natu, ty se mas, taky bych normalne radsi uklizela nez sedela v officu, u nas to vypada, to je hruza. Akorat jak prijdu vecer z prace, tak jak je toho tolik, tak me to pomysleni na uklid vzdycky skoli jeste pred tim nez zacnu. 😀

natulaaa
8. črc 2010

No Veru tak jednoduché to bohužel není,protože ty mužeš mít // třeba už na 11dc a na 14 už nic a ty si budeš myslet,že nemáš ovu,přitom už bude po níí,ono v prvních měsících to chce testovat od 11dc a dál,než přesně zjistíš,kdy asi ovuluješ,mělo bz to být každý měsíc nastejno no a prostě v tu dobu už budete jistit 😵 😵

natulaaa
8. črc 2010

@daniela699 no to se ti nedivím,když celé dny makáš 😒

daniela699
8. črc 2010

Natu, ooooooo, dekuji pani. 😅 jsem poctena. 🙂 No vidis, to je napad, klientely bude evidentne plno. Jeste vymyslet nejakej solidni nazev, treba Profesionalni ovulacni poradenstvi 😀 😀 😀 😀 😀

bezradna
8. črc 2010

Tak jsem právě volala svému dr.o výsledky HCG s tím,že ho požádám,aby mě co nejrychleji poslal na revizi. Přesvědčoval mě,že mám ještě týden počkat,i když neustále špiním,UTZ byl po dvou týdnech stejný bez srdíčka... Co si o tom myslíte, stalo se někdy,že by se plod začal zase vyvíjet? To je asi blbost,ne?

daniela699
8. črc 2010

@bezradna - Slysela jsem parkrat ze nebylo nic videt, a pak najednou se objevilo a bylo vsechno v poradku. Asi se to da poznat i podle toho HCG, kdyby neklesalo a rostlo a nebylo nic videt, tak si myslim by mohla byt jeste sance. Nevim, jak to mas ty. Mozna taky treba doktor doufam, ze by jsi se vycistila sama a nemusela na revizi, coz by byla urcite ta lepsi varianta. Ja myslim, ze si klidne muzes zajit do nemocnice, kde te jeste jednou vysetri a uslysis jeste jiny nazor. Chapu, ze ta nejistota hodne boli.

natulaaa
8. črc 2010

Bezradna ježiš to mi ani neříkej,mi to zjistili a za dva dny jsem šla 😒 ,já ti nevím,ale přece srdíčko nenaskočí po 8 týdnu néé,to už musí být,ježiš já ti nevím 😔 😔 ,

Dani že by 😀 😀 😀

fram
8. črc 2010

@bezradna já bych asi dala na dr., vím, že to čekání je hrozně deprimující, ale třeba kopretina, která sem chodí na diskuzi vypadala na revizi (že se těhu nevyvýjí, tak jak má) a teď je šťastná těhulka. Abys něco neuspěchala, na revizi je vždycky času dost. A pokud by to opravdu bylo špatné, je také šance, že to během toho týdne odejde samo, což je vždy lepší, než revize, při které se poškodí sliznice a čípek.

fram
8. črc 2010

Holky, já právě byla špatná, že mě dr. poslala na revizi hrozně brzy, ani krev nebrala a šupšup na potrat 😠 Dlouho jsem byla na nervy,jestli se to neuspěchalo.

veraakubik
8. črc 2010

@natulaaa Dekuju moc za info a rady..Ja jsem si totiz myslela jak je to jednoduche a ono neni..Tak to ja abych uz pristi tyden zacla..Ted mam smulu v tom,ze to nemam pravidelny-mela jsem to 28.5. a ted 2.7.,takze to nemam ani po 28 dnech,takze bych ani nevedela kdy mam testovat..Nikdy jsem se o ovulaci nezajimala,ale jak to ctu,tak me to zacina zajimat..

bezradna
8. črc 2010

@natulaaa No přesně,kdybych byla v 6.tt,tak samozřejmě čekám,ale v 8.už je to asi fakt ztracený, kor když mi sám řekl,že se UTZ za 2 týdny NEZMĚNIL!! Když jsem byla na pohotovosti v nemocnici,chteli si mě tam rovnou nechat.... Je pravda,že na revizi je asi času dost,zas mě nahlodal,i když jsem se s tím dvě noci smiřovala a zase doufám a zas si tím budu muset projít znovu....

natulaaa
8. črc 2010

Veru ještě to poznáš podle čípku a hlenu,já když mám kolem ovulky,tak se cítím jakoby mokrá,a nebo natahovácí bílek,ale to má málokdo 😵 ,prostě ten hlen nesmí být krémový,to je špatné prostředí pro spermijky a během ovu je fakt víc vodnatý,prominte za intimnosti,ale jsme baby néé 😀 😀

Bezradná,já fakt nevím,mi to zjistili,šla jsem za primářem,ten udělal ještě jeden kontrolní utz v porodnici a řekl není akce a další den jsem šupitala a ani mi hcg nebrali,tak fakt ti nevím,

Ty vado já se opaluju 😝 😝 ,ale je to teda sílána sluníčku dneska asi budu jak černoška 😵 ,ale musím toho využít další měsíc s těma hormonama by se nemělo na sluníčko

jahudka80
8. črc 2010

@natulaaa tak to gratuluji k pozit.ovu testíku, já to nevydržela udělala -páč mám od dnes testovat podle návodu a prdlajs , žádné 2 čáry na ovu testu 😠

daniela699
8. črc 2010

Natu, pozor pozor aby ses nepripekla a dalsi mesic se akorat neloupala. 😝 Ja si sedim v kanclu ve stinu, pod klimou, no uchvatny. Takze zadna opalovacka. Vecer jdu s hafanem na cvicak, tak se tesim, bavi ho to, snazi se, tak je to radost pro oba. 🙂

daniela699
8. črc 2010

@jahudka80 - Jahu, treba to je jen moc brzo. Neni tam vubec nic? Jestli mas 28 dni cyklus, tak si myslim ze to uvidis az tak 11 den. Asi.

veraakubik
8. črc 2010

@natulaaa jasne,neni nad to se poradne vyjadrit.. 😀 😀 😀 Kdyz ja mam vytok porad-trpim na nej a i kdyz na me doktorka zkusila vsechno mozny,tak vytok se me drzi ja kliste a nejak mi nepripada,ze by byl treba jinej,ale ty ovu testiky me lakaji,ale zatim jen lakaji..Jdu s detma ven,uz maji vyspano,tak zatim moc dekuju za vsechny rady..

natulaaa
8. črc 2010

Jahu neboj budou,když si měla minulý cyklus,tak budou i ted a kolik máš testíku,jestli hodně,tak testi ted denně a nepiješ dvě hodky joo 😵 asi blbá otázka co 😀 😀
veru čauky 🙂

natulaaa
8. črc 2010

Jahu no joo,ty si ještě málo DC ,bud v klidu,tak nedělej zítra a udělej až v sobotu,pokud vydržíš 😀

helcenka
8. črc 2010

Hezký den všem,
teda vy jste toho naklábosily. Sice jsem to dočetla, ale mám z toho guláš.

Dančo, jojo, Dr. mi řekl, že po první MS nic nebrání snažení. Že si tělo řekne samo. Protože všechno mám úplně v pořádku. Pokud do tří měsíců neotětním, tak mám přijít na kontrolu. Já to teda ještě všechno musím rozmyslet a uvidíme, jestli nepočkáme se snažením. Taky podle první MS, jak bude probíhat a tak. Dostala jsem listovku, budu ji brát dvakrát denně. Začnu asi příští týden, protože u předchozích těhu jsem ji také brala dopředu.
A tu sliznici můžeš mít nižší po revizi, prostě ti ji víc vyndali a bude ti déle trvat, než ti doroste. A určo to ale není nic proti tomu, aby jste se nesnažili, protože pokud ji nebudeš mít dostatečně vysokou, tak se vajíčko stejně nezahnízdí. To má právě moje kamarádka, také byla na revizi, jenže ta se nepovedla, tak musela jít znovu, tak ji víc narušili sliznici a ona pak nemohla otěhotnět, protože sliznice dorůstala pomalu. Ale u tebe to půjde určo rychleji. 😀
Jo a malej je kozoroh, je to prostě osobnost. 😉

Fram, ale to ještě neznamená, že když máš příznaky MS, tak nejsi těhu. Já při prvním teda taky žádný příznaky MS právě neměla, ale teď při druhém jsem si říkala, že MS bude asi pořádná, protože ty příznaky byly šílený, no a ona nedorazila. Každé těhu je jiné. Tak neházej flintu do obilí.

Jdu uklízet, v pět přijde tchýně, letos teprve podruhý a bydlí přes ulici, no comment.

daniela699
8. črc 2010

@helcenka - Heli, ja jsem prave nekde cetla, ze kdyz je sliznice nizko, tak ze se vajicko muze zahnizdit i tak, ale ze pry se muze, sice vzacne, stat ze placenta nejak vroste do delohy a nejak spatne se to muze po tom odlucovat. Ja jsem prave mela sliznicky uplne minimalni, a to bylo na prohlidce ted (doufam ze to bylo ono) pred ovu. No uvidim, jestli to dostanu, tak potom pujdu jeste jednou pred ovu na prohlidku, jestli sliznice roste a pak bychom to asi zkusili. Aspon jedno pozitivum, pred tim jsem chodila na gyn tak 1x za rok, a prohlidky jsem uplne nenavidela, bylo to vzdycky jen tema nastrojema. Ale ted s tim UTZ je to celkem i zajimavy a strach me opustil. :D Tak hlavne, at tobe sliznice hezky naroste, dostanes mrchu pekne v terminu a muzete na to vlitnout. 😉 Clovek aspon prijde na jiny myslenky od revize.
Holky, nechtely byste si treba dat uklizeci brigadicku u nas? 😀