Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

nessik
30. srp 2013

@cabalkova To vím na 100%, že ovulace byla 15 DC. testovala jsem dnes, sněhobílo a ani nechci, aby tam něco bylo, to by nedopadlo dobře, vždy jsem měla čárku už kolem 9 DPO ☹ Mám hrozné nervy, co to je.

cabalkova
30. srp 2013

@nessik A ovu mas ověřenou merenim BT nebo jenom ovu testiky? Pokud jsi jenom testovala a nemerila, tak nakonec k ovu nemuselo dojit a muzes mit proste jeden anovulak, to se tak jednou do roka stava normalne, tak to ještě nemusi nic byt, jen se ti o par dni zpozdi ms. Co budes delat, cekat, nebo vyrazis k dr?

ivazapisovatelka
30. srp 2013

@shyanne Já hlásím, že jsem dnes 3 DC ☹

nessik
31. srp 2013

@cabalkova tak už jsem to dostala, uff. Dělala jsem testy i měřila teplotu. Abychom se trefovali do těch správných dnů, frekvenci obden celý cyklus bychom nezvládli 😀 😝, to se při dětech stíhat nedá. 😉 A jak ty se cítíš? Uvidíš, že miminko se bude držet až do konce 😵

ofina1
31. srp 2013

@nessik nesíčku moc na tebe myslím .... určitě se to povede , ale miminko si vybírá asi tu správnou dobu ☹ vím, že je to frustrující já jsem měla termín za 14 dnů. Od včerejška je mi jako bych nebyl těhotná tak z toho mám hrůzu co se zase děje. Objednala jsem si ten domácí ultrazvuk na poslouchání tepu miminka tak snad brzo dojde abych byla v klidu co jiného mi tedka zbývá ?? achj o to je taková zoufalost, že člověk neví na čem je ☹

cabalkova
31. srp 2013

@nessik No tak to je asi v podstate dobře, ze se ms netoula a neznaci to nejaky problém. Presne ze stejnych duvodu jsem taky jela jak testy, tak teplotu, mimo ovulaci mame takove antikoncepcni obdobi, bez toho bychom to proste nedali, vecer jsem rada, ze padnu a vstavam pravidelne v pet, takze to na nejaky moc velky nocni hyreni fakt není. 🙂 Jinak je mi zatím dobře, na nejake nevolnoosti je asi ještě brzy, nespinim a bricho poboliva, coz jsem v podstate rada, protoze to beru jako signal, ze to tam pracuje a je vse ok. Včera ani dneka jsem další testiky nedělala, nejak jsem to nepotrebovala, ale zítra ho asi prubnu, abych videla poradne tlustice.

cabalkova
31. srp 2013

@ofina1 Neboj nic, příznaky muzou mizet a zase se objevovat a nic to neznamena, urcite je všechno v poradku, neboj nic. Kdy mas další kontrolu?

nessik
31. srp 2013

@ofina1 Ofíčku, určitě je všechno v pořádku, už jsi daleko, na příznaky se vykašli, v tomto týdnu už by stejně měly pomalu mizet. Já vím, nervy to budou až do konce ☹ Já už mám nervy úplně ze všeho...
@cabalkova ta to je moc dobře, že se cítíš fajn, miminko je bojovník 😵

ofina1
31. srp 2013

@cabalkova děkuji za uklidnění právě že až 13.9. tak budu asi vyšilovat - Sice mě doktor říkal, že můžu přijít kdykoliv, ale už mi nule říkal, že bychom to malinkaté neměli tak častokrát ozařovat.

@nessik děkuji jsi zlatíčko já vím, že strach bude až do konce asi si to tak nebudu užívat jak u prvního i když tam jsem měla taky do plodovky stres pak až došli výsledky tak jsem se uklidnila a pak si to začínala užívat.
super že ms došla a ted hups na další snažení - je mi jasné, že to už není moc zábavné,ale miminko tam čeká 🙂pevně v to věřím

cabalkova
31. srp 2013

@ofina1 Mne dr navrhovala kontrolu klidne po tydnu, hlavne abych byla klidna. Nakonec jsme se smluvily na kontrole po ctrnacti dnech, ovšem s tim, ze když budu nervozni, muzu prijit i po tydnu... ja vim, ze jsou na to ozarovanii prostřednictvím utz ruzne názory, ale at mi někdo rekne, co je horsi, jestli chvilkove ozareni nebo vystresovana maminka, co mu tak trvale posila krvi stresove hormony... ja jsem teda pro ozareni a mam i ten Angelsound, tak az bude co poslouchat, urcite ho zase vytahnu.

sanuli
31. srp 2013

@cabalkova Je milé si po návratu z dovolené přečíst tak pozitivní zprávu! Posílám velkou gratulaci.. ať vše probíhá tak jak má a ty ať jsi klidná a spokojená 🙂

sanuli
31. srp 2013

Tak jsem zpět.. teplotní rozdíl 20 stupňů mi nedělá úplně dobře 🙂 Doufám, že jste se tu měly, milé dámy, krásně a až pročtu vše zameškané dozvím se samé pozitivní zprávy 🙂 Krásnou sobotu všem!

cabalkova
31. srp 2013

Ahoj holky, tak jak jsem byla krasne v klidu, tak ted panikarim, dneska me jako když utne prestalo bolet bricho a všechny příznaky pryc, tak normalne chytam paniku, jestli se zase něco nestalo. Nakonec mozna k te dr poklusu uz tento tyden, i když jsem puvodne nechtěla, aby se podivala, jestli bublinka roste... a nebo se nejak uklidnim, ale jsem protivna a vynervovana... no trdlo... uz se vidim zase na revizi. :(

maximka33
31. srp 2013

@cabalkova třeba by tě uklidnil pěkný test ráno..

zlatickamoje
31. srp 2013
cabalkova
1. zář 2013

@maximka33 To jsem si taky myslela, tak jsem ho udelala a výsledek je v albu, carka je maximalne stejna, jako před tremi dny, ne-li slabsi... je teda fakt, ze me prekvapilo, jak byla rano svetla moc, tak si namlouvam, ze byla malo koncentrovana a je to tim, ale podvedome tusim, ze je to zase v haji... když se nam to stalo v zime, tak jsem si taky namlouvala, ze jsou blby testiky, ze carka poradne nesili a kolisa, ale pravda byla nekde jinde... ach jo... a to jsme měli faaakt takovou radost... nevim, jestli se mi to bude chtit zase zkouset...

maximka33
1. zář 2013

@cabalkova Ještě nebuď smutná, zatím není nic ztraceno. kdy jdeš k doktorce? už bude i ultrazvuk.

pisisvori
1. zář 2013

@cabalkova na kontrolu určitě jdi, když ti to sama nabídla ať máš klid, klidně můžeš zajít sama i natest z krve🙂, ale já jsem s dcerou měla příznaky (motání hlavy, trochu maličko špatně a nafouklá prsa) týden a pak to najednou všechno přešlo a celé těhotenství mi vůbec nic nebylo. Když to přešlo letěla jsem na test hCG a ten byl za 3 dny 5400 z 1100 tak jsme se uklidnila a všechno bylo v pořádku.

cabalkova
1. zář 2013

@maximka33 S dr jsem se po minuem utz domlouvala, ze prijdu po tydnu nebo ctrnacti dnech, podle toho, jak bude klidna nebo nervozni. Ted jsem dělala další test a je stejny jako ten ranni, přitom z ranni moci by mel byt silnejsi, tak fakt nevim, odpovida ale tak tomu testu ze 14-15 dpo. Muz mi říká, at se na testy vyprdnu a vydrzim do kontroly... ale presne takhle to bylo i v tom unoru, test nepribyval, ja si namlouvala, ze to je ok, ze to nic neznamena, ale nebylo a o dva tydny později prislo krvaceni a potrat.

maximka33
1. zář 2013

Zlatíčko, je zbytečné se trápit teď, když nemáš žádné negativní příznaky..ale na kontrolu bych určitě šla, teď by už měl vidět dutinku.

cabalkova
1. zář 2013

@maximka33 Dutinku videla dr uz ve ct, i když bylo ještě hodne brzy. To vis, ze na kontrolu poletim. Ja vim, ze zadne negativni příznaky nemam a kdybych nemela předchozí zkušenost, urcite to takhle neresim, ale ted se proste a jednoduse bojim, ze se to bude opakovat a ze me to zase podetne.

maximka33
1. zář 2013

@cabalkova tak strach jsem měla taky, tomu se po našich zkušenostech nedá vyhnout. a budeš ho mít i dál, trošku jsem se přestala bát ve třetím trimestru, ale do té doby to fakt jsou nervy..

cabalkova
1. zář 2013

@maximka33 Ja s pripadam jak blbka, ze se takhle stresuju, když vim, ze to mu muzu maximalne ublížit, ale proste si nemuzu pomoct... ja tedy doufam, ze pokud se to udrzi, tak se strachu zbavim nejak dřív, představa, ze se budu pripadne nervit ještě pul roku, je silena. I když je fakt, ze s Tondikem jsem se prestala bat az po 24tt, kdy jsem si rikala, ze uz by ho zachranovali.

ofina1
2. zář 2013

Dobré ránko jak jste se měly o víkendu?
my jsme byli na chalupě. Ale počasí nic moc a malej začíná kašlat tak snad se z toho nic víc nevyvrbi.

@cabalkova tvoje reakce je naprosto normali ja si každou minutou říkám jestli je všechno v pořádku teď nemám vůbec žádné priznaky tak jsem nervózní jak blazen a nevím co mam dělat,ale k doktorovi jít nechci protože už bych byla fakt jak histerka a byla jsem minulý týden a už mi říkal,že bychom miminko neměli tak často ozarovat tak to budu muset vydržet.ale ty určitě jdi u tebe v začátku to určitě nevadí s aspoň budeš klidnější

cabalkova
2. zář 2013

@ofina1 No ja ted prave taky nemam jediny priznak, tak jsem z toho uplne na palici. presel me i takovy ten pocit plnosti nebo tlaku v podbrisku, tak si rikam, ze to tam asi spis ubyva, nez aby pribyvalo, ze to je urcite pryc... na druhou stranu si nadavam za tyhle negativni myslenky a postoje, ale mlati to se mnou ode zdi ke zdi, ta nadej a vzapeti beznadej, takze jsem z toho fakt na palici. No nemit tu předchozí zkušenost, tak me fakt nenapadne o tom pochybovat, když uz na utz byla aspoň ta dutinka. Takhle je ze me nervovat troska a ve ct pet minut před jednou budu stepovat před ordinaci, at se na me doktorka konecne uz proboha podiva, nebo me rovnou odvezou do Bohnic. 🙂 A kolikaty ty jsi ted vlastne tt?

cital
2. zář 2013

Ahoj holky, už začínám být asi paranoidní. Zmizely mě všechny těhu příznaky, které jsem měla. Jen malinko mě bolí prsa a sem tam mě píchně v podbříšku a natahuje mě u ranního čištění zubů. Jenže tohle jsem měla i u toho špatného těhotenství. Ke všemu jsem chytla nějaký hnusný bacil, mám divně v krku a ucpaný nos. Snad to miminku něublíží. Zdálo se mi už i o tom, že jsem potratila. Bojím se dokonce si udělat těhotenský test...no zvažuju, že si ho koupím, jenže pokud nevýjdou tlustice, mám strach, že budu vyšilovat ☹.

cital
2. zář 2013

@ofina1 @cabalkova Tak vidím holky, že v tom nelítám sama...

ofina1
2. zář 2013

@cital neboj nejsi v tom sama,ale určitě je všechno v pořádku na priznaky je u tebe asi brzo ale pokud budeš klidnější tak si test kup.stejně na tom budeš pořád přemýšlet a nehces jít dřív k doktorovi dřív?
@cabalkova měla bych být asi v 11 týdny určitě si tam zajdu ať jsi klidnější nestojí to za to aby ses nervovala

terite
2. zář 2013

@nessik To mě moc mrzí, že jsi v takové depce. Uplne chápu, že už jsi zničená z toho sledování cyklu a pořád a pořád nic. Úplně stejně dlouho čekáme az se zadari. Myslím, že už jsme v tabulce nejdelší cekatelky. Ale stejně - měla bys tam být, budeme se povzbuzovat a ono to přijde. A i pro nové holky je dobře, aby viděly, že to může i trvat, ale člověk to nesmí vzdát..

shyanne
2. zář 2013

@veruunek no tak to je tedy dobrý, jíst lístovku- a ptala ses co pak v těhotenství? Budeš si muset něco píchat?