Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

dyrly
7. zář 2013

@matysikovad Já vím, tuhle otázku si pokládám několikrát denně.... proč se tohle muselo stát právě nám....? ☹ ale stalo se to a už to nevrátíme....bohužel, vím, že musíme koukat dopředu a pokud možno se tím moc dlouho netrápit a jít dál.... ale je to těžký. ☹ Budu si muset najít něco, čím se zabavím a čím si budu krátit čas.....
Holčička určitě bojovnice je a velká!!! Určitě to dobře dopadne a za pár měsíců vám bude dělat jen samou radost... 🙂

dyrly
7. zář 2013

@cabalkova Ahoj, moc děkuju za přijetí a pochopení... Nejhorší je pro mě probuzení, první moment je mi dobře a pak když si začnu uvědomovat, že žádný miminko už není a oživí se mi poslední dny, je mi strašně smutno... to co se stalo je mi hrozně líto a nedokážu to pochopit..... ☹ ale vím, že bych nad tím neměla moc dlouho přemýšlet a utápět se v tom.... sice pořád brečím, a vím, že ještě nějakou dobu brečet budu.... ale chci bojovat dál a vím, že miminka se nevzdáme.... Ty tři měsíce bysme počkali.... ale půl roku je už příliš dlouhá doba.. na druhou stranu, jak píšeš, nerada bych kvůli třem měsícům něco podcenila .... navíc mám endometriózu, takže budu muset asi znovu nasadit antikoncepci.... a vůbec nevím jak to bude dál.... ☹

cabalkova
7. zář 2013

@dyrly A zjistuje se, co miminku bylo?

dyrly
7. zář 2013

@cabalkova Ano, z nemocnice odesílali vzorek ze štěpu na genetiku.... výsledky zatím nemáme, měly by přijít k mé gynekoložce... a taky mi dělají testy na toxoplazmózu..... (sice jsem je měla v pořádku) ale prý se může chytnout kdykoliv... ☹ takže zatím čekáme....

cabalkova
7. zář 2013

@dyrly Tak uvidíš, co se zjisti. Ono je to moc narocny na psychiku, clovek se tesi, všichni kolem uz to většinou vi, a pak je v jedne vterine všechno jinak. Zkus to nejak prijmout, miminko nejspis nebylo uplne v poradku a priroda to takhle "vyresila" nez aby vam pripravila trapeni s nemocnym miminkem. Mne tohle uvazovani prave pomohlo, ze jsem si rekla, ze to tak mělo byt, ze to nebyla nici vina, nemam si co vycitat a miminko odeslo, aby udelalo místo zdrave sestricce nebo bratrickovi. A taky jsem sbirala andilky a navíc jsem si malovala takovou panenku, jakoby obrazek sama sebe uz zase s briskem, hodne jsem to při tom malovani prozivala a taky to pomohlo. A ted tu na ni koukam a dekuju ji, ze poslala "náhradníka".

dyrly
7. zář 2013

@cabalkova Máš pravdu, vím, že tenhle přístup je pro člověka mnohem lepší.... někdy si taky říkám, že to tak asi mělo být, ale pořád je to strašně čerstvý, a ve mě vždycky zvítězí smutek....Možná až budeme vědět víc, až budeme znát odpovědi na otázky, co se vlastně stalo......
Vím, že co se stalo už nevrátíme..... a nezbyde nám nic než se s tím smířit.....
a můžu se zeptat, za jak dlouho se vám podařilo otěhotnět?

cabalkova
7. zář 2013

@dyrly Cekali jsme po potratu tri cykly, pak jsme se zacali snazit a treti cyklus jsem otěhotněla. Na revizi jsem byla 8. brezna a // jsem nasla 23. srpna.

dyrly
7. zář 2013

@cabalkova Omlouvám se, ale mohla bych se zeptat, kdy se vám to přihodilo (v jakém tt)?
Víš, já donedávna netušila, kolik holek tohle potkalo a potkává ☹ a je mi to strašně líto... nejen za sebe, ale za všechny holky, které si tímhle prošly....

nessik
7. zář 2013

@dyrly ahoj, je mi moc líto, že jsi zavítala sem ☹ Určitě si k vám miminko najde cestu, uvidíš. Snažení bych neodkládala, počkala bych 2 menstruace a šla bych do toho. Já jsem byla na revizi v lednu a bohužel těhotná nejsem doteď, je to strašné na psychiku a jsem už docela na dně. Ale jsem tady výjimka, téměř všechny holky otěhotněly brzo a uvidíš, že taky budou brzo //. Já myslela, že u endometriózy se naopak doporučuje otěhotnět hned. Drž se, za pár týdnů bude už líp, teď je to hrozné, ale zlepší se to.

nessik
7. zář 2013

@cabalkova já jsme tak ráda, že je vše v pořádku, moc na Tebe s miminkem myslím, držte se 😵

cabalkova
7. zář 2013

@dyrly Nam se to stalo podstatne dřív, byla jsem v 7tt, takze to ještě nebylo takove jako u tebe, to si samozrejme uvědomuju, ze to mas mnohem tezsi, když jsi s miminkem byla podstatne dele. Ale verim, ze se to srovna a miminko k vam brzy zase prijde.

cabalkova
7. zář 2013

@nessik Moc dekuju. Dr me nastesti ve ct krasne uklidnila, ale není mi uplne volno, vstupujeme do obdobi, kdy nas předchozí miminko opustilo, tak se logicky prece jen bojim a při kazde navsteve wc mam trochu des, jestli třeba zase nezacinam krvácet... snad bude lip, az se prekuli první trimestr.

nessik
7. zář 2013

@cabalkova jasně, jsou to nervy. Já mám nervy už teď a to nejsem těhotná. Přesně chápu, jak se cítíš.Věřím, že tohle miminko je ale pořádný bojovník a zvládnete to.

dyrly
7. zář 2013

@cabalkova Kéž bys měla pravdu a štěstí se usmálo i na nás.... Myslím, že každá ztráta je těžká... Každopádně tobě přeju hodně štěstíčka, a přeju, aby všechno probíhalo tak jak má a dočkali jste se krásnýho a zdravého miminka...! 🙂
@nessik Děkuju za podporu.... no kdy se začít snažit, to je právě ta otázka.... Myslím, že to záleží i hodně na tom, v jakém tt jsme o miminko přišli... na jednu stranu čtu názory, kdy zkušení lékaři doporučují snažit se hned, někdo doporučuje po 3 měsících a mě doporučili až po 6 měsících ☹

petulaho
8. zář 2013

holky,jsem zpět z dovči a postupně vás budu dočítat...moc jsem se na vás těšila😉

petulaho
8. zář 2013

@ofina1 jaik se cítíš,kdy bude další KO?
@cabalkova ty sis teda zase užila,moc mě to mrzí,ale hlavně že jste oba s mimouškem v pořádku,věřím v dobrý konec😉kdy další KO?a pícháš teda Fraxík?
@cital téda koukáš už 7tt,jsem moc ráda a držím ti palce,.l..jak se cítíš?četla jsem o pokrokách ségry,to je moc dobře.....

petulaho
8. zář 2013

@ofina1 jéé super,že UZ v pořádku,mám z vás velkou radost,jen tak dál😉
@antana123 tý jo už 26tt😉a jak je?

antana123
8. zář 2013

@petulaho Ahojky 🙂 jaká byla dovča???
jj 26tt je mi docela fajn jen každý ráno zase nevolnosti a vydrží mi to až do oběda pak mi je líp 😒

petulaho
8. zář 2013

@terite ahojky,moc držím palce,aby IUI dopadlo😉docent uzavřel celou věc jako nedostatečnost žlutého tělíska-mám nedostatek progesteronu, který dělá špatný růst sliznice a její nepřemění se v tu správnou pro uhnízdění,proto potrácím (potvrzeno hormonálním profilem i odběrem sliznice ),nasadil utrogestan 17-27.DC 3x1, - ten zvyšuj ten progesteron,aby sliznice hezky narostla, Prednison-jako prevence potratů z imunolog.hlediska a kyselinu listovou....mohli jsme se hned začít snažit,tak jsme to na dovče zkoušeli a uvidíme😉léčba je zatím na 3měsíce,mám se docentovi hned ukázat jak zjistím že jsou // a nebo po 3měsících....

petulaho
8. zář 2013

@terite máš správný přístup,miminko to určitě cítí a musí to vyjít😉
@cabalkova super,že kontrola dopadla tak dobře,mám z vás takovou radost😉a super přístup dr.,tak by to mělo být😉

cabalkova
8. zář 2013

@petulaho Peto, picham Clexane, coz je obdoba, ucinna latka je stejna, takze tak. A na kontrolu jdu zase ve ct, to moje dr slouží na tom super utz, tak se zase podiva, co se tam deje. A když bude vse ok, tak pak pujdu za ctrnact dni uz do normalni poradny. To uz bych byla 9tt a zacal by se pomalu planovat NT screening. 🙂

petulaho
8. zář 2013

@veruunek to mě tak moc mrzí,bolí to vždycky hodně☹drž se....
@froka je nádhernej:-*

petulaho
8. zář 2013

@nessik copak zlatíčko?už ms dorazila nebo jsou //?moc myslím:-*

petulaho
8. zář 2013

@sanuli teda,že by?jak ti je ted?...já taky čekám,co my😉

petulaho
8. zář 2013

@cabalkova super,že už začíná srdíčko bít,bude to velký bojovník😉

petulaho
8. zář 2013

@antana123 nevolnosti?to je teda síla,snad je to jne takové období a brzy to zase přejde....
my se měli nádherně....pohádka😉
@cabalkova jééé tak to je super...a zvládáš ten clexane relativně v pohodě?1inj.denně?

matysikovad
8. zář 2013

@petulaho ahoj Peťulko 🙂

petulaho
8. zář 2013

@matysikovad ahojky😉 tobě ty týdny taky někdo krade ne😉

matysikovad
8. zář 2013

@petulaho jakože mi přibývají nebo ubývají 🙂

karamela8319
8. zář 2013

Ahojte kočky, docela dlouho jsem tady nebyla, seběhlo se poslední dva týdny dost událostí. Nakonec to vypadá na mimoděložní těhu,hcg roste, ale v mém případě je to ke smůle. Zítra jdu na poslendí utz k mé gyndařce a pak mě čeká špitál...v lepším případě jen revize a v horším laparoskopie...celé dva týdny jsem byla celk mv pohodě(vím už dlouho dle hcg, že to není dobře prosperující těhu), ale dnes to na mě nějak dolehlo, spíš to budou hormony, ale tentokrát se paradoxně do té nemocnice těším, už dva dny mě hrozně bolí na levém boku, prý takový příznak mají občas ženy, které mají momoděložní těhu, že prý je bolí jen na jedné starně, kde se to vajíčko špatně uhnízdilo.....nevím, ale vím, že to není vsugerace, nebolí to jen ,když sedím nebo ležím nebo odpočívám....už chci být vyčištěná a vpořádku a mimi se odkládá na neurčito, docela jsem v posledních dnech vše přehodnotila,jsem ze všeho hrozně unavená a chci být vpořádku, jistě to zažila většina z vás..po první revizi jsme chtěla mimi hned, ale tentokrát chci počkat....tak mějte krásný večer a já si zatím pročtu, co je u vás nového 🙂