Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

ofina1
17. zář 2013

Ja taky pořád nakukuje jestli už je nějaké info

cital
17. zář 2013

Ahoj holky, vy jste naprosto úžasné!!!! Miminko je v pořádku 🙂. Srdíčko mu bije jak hrom. Sice moc nešlo změřit, pač se moc hýbalo (takže fotka čmouhatá), ale odpovídá nakonec i stářím dle MS. A bonbónek nakonec, možná ty miminka budou dvě 😅 . Buď mám v děloze ještě jeden prázdný váček, nebo je to část něčeho z dělohy (vypadlo mi to), anebo je to další miminko. Stačilo by mi jen jedno 🙂. Mě se tak holky ulevilo 🙂.

cabalkova
17. zář 2013

@cital No tak to je bomba, zaprvé gratuluju k uspecne kontrole a za druhé k moznym dvojcatku, to bude ještě veselo. Kdy mas pristi ko, abys to vedela s jistotou?

shyanne
17. zář 2013

@cital tak to je úžasné,mám ohromnou radost, že je vše jak má a možná tam je bonus🙂 není důležité kolik jich tam je, ale hlavně aby bylo vše v pořádku a to i nadále🙂 Moc gratuluju a jsem ráda za Tebe. A kdy budeš vědět jistě, zda jsou tam dvě?

cital
17. zář 2013

@cabalkova Děkuji 🙂. Jdu přesně za 3.týdny. Nabídla mi nadstandartní genetické testy již v 1.trimestru + vyšetření krve. Vzhledem k tomu, co jsem ji vyprávěla o sestře....tak mě budou vyšetřovat na trombózu, srážlivost krve. A pak dle výsledků testů se uvidí co dál, ale chudokrevně prý nevypadám. Většinou se to pozná na první pohled. To testovaní stojí jen 300Kč, takže do toho raději půjdu. A co ty zlati? Jak se daří? Kdy jdeš ty na kontrolu?

antana123
17. zář 2013

Ahoj holky 🙂
@cital gratuluju 😵 😵
jinak já bojuju s tlakem mám dopegyt 2x1tbl a pořád je vysoký tak dneska mi to zvedli na 3x1 no snad ten tlak ukočírujem
co je tady nového???

cabalkova
17. zář 2013

@cital Tu trombo-markery si urcite nech udelat, tim se nic nepokazi, taky uz bych se mela objednat do trombocentra, snad mi priste da dr zadanku, abych tam mohla brnknout. Ja na poslední kontolu vyhrala nejaky zaskok, takze nejsem se svoi dr napevno domluvena, ale chci ji volat v pondělí, kdy ma dopol ambulanci a odpol utz a domluvit se s ni, ze bych za ni hned to pondelko zajela, stejne mi zas budou pomalu docházet injekce, tak to nemuzu moc odkládat. 🙂 Doufam, ze to klapne a dostanu pekny obrazek se zmerenym miminkem. To bych mela byt 7+4tt, tak uz by podle me mělo jit premerit. 🙂

cital
17. zář 2013

@shyanne Moc děkuji 🙂. Jsi hodná....Není to důležité, ale trošku mě to děsí, ale i tak budem rádi. Hl.ať je (jsou) v pořádku. Babička měla dvojčátka, ale pár týdnů po porodu umřeli ☹ . Dvočata se dědí prý ob generaci, takže se přiznám, že mě ti toto napadlo. Moudřejší budem za 3 týdny.

cabalkova
17. zář 2013

@cital No tak pokud to mate rodove, tak tam ta sance asi je. 🙂 A neboj nic, dneska je jina doba a o dvojčata se krasne postarají, i kdyby se narodila dřív, coz ovšem vůbec nemusi... tak jsem teda zvedava za ty tri tydny. A co příznaky, mas nejake? Mne je nektere dny trosku soufl a sem tam citim bricho, ale jinak nic. Jen mi teda to bricho uz celkem vyskočilo, asi to bude ještě vetsi ficak nez posledne. 🙂

shyanne
17. zář 2013

@cital neboj vše dopadne dobře, já to s tím děděním slyšela jinak, ale to je prostě tak, každý má svou teorii, my máme v rodině taky dvojčata, ale nepředpokládám, že by to bylo dědičné, protože jsou to děti bratra mé babičky-takže víš jak🙂 Užívej si to a těš se na další UTZ🙂 Držím palečky aby bylo vše v pořádku...

cital
17. zář 2013

@cabalkova A jaké injekce si pícháš? Já byla dneska 7+2tt a změřit nešel jen z toho důvodu, že tam šíleně poskakoval, ale jinak se v tento čas změřit dá. Dr. ho měřila dle oka. Půjdu na ty testy, vzhledem k tomu co se stalo nebudu riskovat. Máme chudokrevnou celou jednu rodinnou větev. Dvojčátka by mi nevadila, jen by byl problém peněz a vzhledem k tomu, že jsem živnostník, tak je to složitější. Chtěla jsem si na mateřské přivydělávat a nevypadnout z oboru, ale s dvěma to asi nepůjde 🙂. Uvidíme, co si na nás život přichystal. Příznaky ani nemám, dokonce mě bolí prsa daleko méně. Cítím jen tlak v břichu, teď už konstantně a natahuje mě pořád při čištění zubů. Dneska cestou k doktorce mě bylo fakt zle, myslela jsem si, že budu z tramvajky muset vystoupit, ale přičítám to nervům z KO. Břicho se mi zatím nezvětšuje. Druhorodičkám bříško vykukuje dříve 🙂.

cital
17. zář 2013

@shyanne Jsou to jen pověry 🙂. Děkuji. Tobě přeji co nejdříve miminko do bříška. A hl. až do konce!

petulaho
17. zář 2013

@cital téda...to jsou novinky🙂Tak to jsem zvědavá, jestli budou dvě...a důležitý že je srdíčko:-*....
@antana123 teda,tak snad se ti tlak srovná..dopegyt určitě zabere...

petulaho
17. zář 2013

@terite na kolikátou jdeš zítra?

cabalkova
17. zář 2013

@cital Ja picham ten CLexane na redeni krve kvůli trombofilii, mam asi ještě na tyden, tak abych mela pokryto. Ja taky s Tondikem skoro od narozeni pracovala, ono se to vždycky nejak udela, holt by to s dvojčátky bylo o něco slozitejsi, ale urcite by to taky slo, proste bys pracovala po vecere a po ranech, jako ja... stejne delam jen když Tondik spi, a to uz mas pak jedno, jestli ti spi dve deti, nebo jedno. Když je vzhuru, tak se s nim delat neda, jen naprosto vyjjimecne, když potrebuju něco dodělat, mu pustim nejake pohádky a pak delam, i přes den, ale to se mi stalo ted před odjezdem na dovolenou snad po pul roce, jinak se snazim televizi moc nepoustet. A pokud jde o dedicnost dvojcatek, tak myslim, ze se ty sklony dedi po materske linii, ale jen u dvouvaječných, protože proste ty vaječníky vyrobi vic vajíček v jednom cyklu... tak uvidíš.

shyanne
17. zář 2013

@cital Jsi hodná, děkuji moc, snad už brzy bude-věřím tomu🙂

ofina1
17. zář 2013

@cital juu velikanská gratulace !!! Tak míč ti to přeju paráda a ještě možná dvojčátka super.

antana123
17. zář 2013

@petulaho děkuju snad jo 🙂

terite
17. zář 2013

@cital No paráda! Jsem moc ráda. To jsou skvělé zprávy. A s těmi dvojčátky, no páni. Do příště budem napnuté jak kšandy, jestli jo nebo ne 🙂 Kdy přesně máš další kontrolu? Napíšeme datum do tabulky.
@petulaho Peti, já půjdu zítra na cca 7.30h na odběr a pak kolem 13h pak pro výsledek a na konzultaci k mudr.

Ještě jsem vám zapomněla napsat, jak jsem dopadla na hematologii. Dr. mě objednala na testy 27.9. a podle nich uvidíme. Vzhledem k tomu, že jsem ale neměla trombozu a mám "jen" leidena, tak předpokládá, že ten clexane na ředění krve dostanu až v pozdější fázi těhu. Asi až ve 3. trimestru a když to půjde moc dobře, tak až před porodem 😎
@cabalkova Tys už měla trombozu? A kolik si toho Clexane pícháš? Si moc nedovedu představit, jak se to pak píchá do toho velkého napnutého bříška.. 😕

terite
17. zář 2013

@antana123 Jejda, to je blbý s tím tlakem. Doufám, že děláš i vše ostatní proto, abys ho snížila (jako žádné kafe a být v klidu atd..) Tak hlavně, aby se to umoudřilo a klesl. Moc nevím, ale myslím, že to může být dost nebezpečné v těhu, že?

antana123
17. zář 2013

@terite jo jo přesně to dělám já to měla i u malýho no nebezpečný to je proto mě hlídají

cital
17. zář 2013

@cabalkova Uvidí se. Budou nebudou. Je fakt, že při jedné z dávných kontrol mi dr. řekla, že má hodně produktivní vaječníky 🙂. A je fakt, že babička to je z matčiny strany. Ty injekce na trombózu bude muset píchat moje ségra, až bude těhotná...zrovna včera mi to volala. No a já uvdím, snad mě to mine.

cital
17. zář 2013

@terite Děkuji zlatíčko, jdu na kontrolu 8.10. a tam už to rozlousknem 😉 . No mě taky budou možná ředit krev, uvidíme....

sanuli
17. zář 2013

@cital To je úžasný! Cloumají se mnou hormony a kdybych to pustila, klidně bych se po přečtení tvé zprávy rozbrečela... Bože já jsem prdlá :o)

nessik
17. zář 2013

@cital no bomba, gratulace 😵 A třeba budou fakt miminka 2 😵 😵 😵

nessik
17. zář 2013

@diginka29 nebude, tento měsíc to určitě klapne 😉
@petulaho Peťulko, tak mrška došla? To neva, my prostě budeme těhulit spolu. Dneska je mi mnohem líp, i když to asi neklaplo, bo nemám příznaky, tak věřím, že se jednou dočkám, snad brzo.

petulaho
17. zář 2013

@nessik jj včera odpoledne mě navštívila a nakonec jsem z ní měla velkou radost,že se neloudala....myslíš,že už bys to poznala?

petulaho
17. zář 2013

@terite budu moc držet palce...hned napiš...

hexelucka
17. zář 2013

@terite díky moc jsi zlatá bulím jen to čtu díky moc

hexelucka
17. zář 2013

@petulaho děkuji moc a moc a vám všem holky přeji moc a moc štěstíčka at už ve snažení nebo těhulování