Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

angelina987
9. črc 2010

@daniela699 nevím, jestli je co závidět, není proč, někdo má, někdo bude mít později a ten druhý to bude mít už i za sebou. Chce to jen trošku myslet pozitivně. Vím, že máš strach, je to jasné, ale všechno dobře dopadne, jinak to ani nejde, jen to chce čas. Je prada, že se ti změní myšlení, ale to podle mě vždy, když io něco přijdeš. Je to smutné, ale je to tak ☹ Bude líp, uvidíš.
Já jsem byla zralá na chocholouška a to beze srandy a vidíš teď. Jeden měsíc mě 100% zaměstnaly státnice a šup // na testu. Je asi pravd,že člověk musí vypnout a já si myslím, že když to má přijít, tak to přijde 😉

martasl
9. črc 2010

ahoj holky.koukám,že je tady docela posmutnělá nálada...no není se čemu divit.já na tom nejsem o nic líp.
prostě snažení neproběhlo podle mích představ.pozitvní test v neděli,sex pondělí a úterý a pak už nic,prostě to nešlo.tak jsem děsně zklamaná,byla jsem ráda,že jsme se tak sešli s manžou doma-oba dovolenou,no a snažení bída.už ani nevěřím tomu,že se někdy zadaří.chjooo,to je tejden... ☹

jahudka80
9. črc 2010

@natulaaa s těmi testíky uvidím, když se to teď nevyvede holky angelina987 a kopretina82 mě sice poprskaly úplně báječně, ale zdá se mi že jsem proti těhu bacilům imuní ☹ , mám jít pak v srpnu k dr.tak jí zdělím ,že zas trochu válčíme s tím těhotněním ať na mě mrkne, že bych potřebovala do zimy otěhotnět 😀 - to bude koukat, bude jak kouzelnice- přání- zázraky na počkání 😀 😀 😀 , mám nějak dost humoru natož, že ovu nikde 😠 jen mám břicho nafouklé ... a to jsem nic nadýmavého nejedla ☹

angelina987
9. črc 2010

@jahudka80 aby jsi tam něco neměla jiného v bříšku než nadýmání 😀

daniela699
9. črc 2010

@martasl - treba se povede pristi mesic 😉 , uzivej toho ze jsi zdrava a muzes se hezky snazit, uz chybi jen to spravny nacasovani, a urcite se povede, kdyz se uz povedlo dvakrat. 🙂 Co ja bych za to dala. Ja ted na to nemam ani pomysleni, protoze jen bych se bala abych nahodou neotehotnela, a neskoncilo to stejne. I kdyz jestli nefunguju tak stejne by to asi neslo, co ja vim. Ja uz vlastne nic nevim.

jahudka80
9. črc 2010

http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=3050 no že by tohle tomu pomohlo??? 😀 😀 😀 no bude zajímavý víkend 😀 😀 😀 vyzkoušet se má vše 😀 😀 😀

jahudka80
9. črc 2010

@angelina987 zvdyť jsem 10dní po menstruaci ty vtipálku 🙂 🤐 jo a na velké jsem už taky byla 😀 😀 😀

martasl
9. črc 2010

dani-no já měla vždycky s otěhotněním problém,a to i ,,za mlada".to poslední neúspěšný těhu nám trvalo rok a s clostylbegitem.no a snažíme se od března a stále nic,a to mi doktor říkal,že by to už mělo jít lépe.po plastice čípku jsem byla ve vnitř hodně ,,těsná",měl i problém při vyšetření.no a po potratu/porodu(proto i ten plod nešel ven a musela jsem na sál) jsem se trochu prej roztáhla.no ale doktor slíbil,že pokud teď neotěhotním,tak s tím od srpna začnem něco dělat.tak aspoň něco...

martasl
9. črc 2010

jahudko-to už jsem taky zkoušela... ☹

martasl
9. črc 2010

holky,tohle mi doporučila maminka na jiné diskuzi,prej to má úspěch.ještě jsem to nestudovala. ...alchemilka obyčejná nebo lékařská.musím to vyhledat.

daniela699
9. črc 2010

@martasl - Marti, aha, takze taky komplikace. To me mrzi. Ale prece jen, povedlo se predtim, tak se prece musi povest znovu, no ne? Ja si rikam, kdybych mela aspon jedno, tak budu vedet, ze tu po me neco zustane. Takhle asi budu pestovat papousky nebo co. 🙄
Holky reknete, co jsme komu udelaly? Ja si rikam, ze jsem asi musela v minulym zivote bejt nejakej hajzl a ted se mi to vraci.

jahudka80
9. črc 2010

a další chytrý článek 😀 http://tehotenstvi.academy.sk/index.php?click=89

martasl
9. črc 2010

no teď čtu,že to je vlastně kontryhel a o tom už tady tuším zmínka byla.tak nic...

jahudka80
9. črc 2010

@martasl 😠 hm takže to funguje, ale né u každého no tak to mám zas po radosti ☹

martasl
9. črc 2010

jahud-třeba máš delší prsty 😀 😀 😀

jahudka80
9. črc 2010

@martasl 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 uvidíme 😉 holky já jdu ven užívat sluníčka pa 😉

fram
9. črc 2010

@daniela699 já mám taky sekret z prsou, byla jsem i na mamologii ( kvůli jinému problému), kde mě důkladně vyšetřili, prolaktin taky v pořádku - takže vlastně to nic neznamená a mám to minimálně 10 let a jsem v pořádku. Co se týká cysty, třeba ti odejde s ms po tom agolutinu. A jinak nevěš hlavu - natul měla stejný problém, taky si prošla vším možným a podívej na ni 😀 do 2 měsíců bude těhule 😀 😀 Ale chápu, že jsi z toho špatná, obzvlášť když vám zakázali snažení ☹

daniela699
9. črc 2010

@fram - tak to je dobra, no jak se to vezme, ale dobra zprava v tom, ze by to nemelo nic byt. Ja kdyz jsem tam sedela na te mamologii, tak me napadaly desny veci. Nastesti jsem necekala dlouho, takze jsem se nestihla zblaznit. 😅 Cystu v prsu nejakou mam, ale relativne malou a prej vypada normalne, a pak mam jeste zvestene ty mlecne zlazy nadhranicne nebo co, ale at to hlavne nic neznamena. Jeste ten sekret poslou na cytologii, tak uvidim. Za tyden tam klusu znovu. Ja prave jsem nic takovyho nemela ani kdyz jsem byla tehotna, takze jsem z toho uz cela silena. Jsem si i prala at to je ten prolaktin, neco "hmatatelnyho" co se snad da dobre lecit. Takhle zas nevim nic, a uz druha injece agolutinu, tak snad to konecne zabere a zmizi i ta cysta. Jinak asi na laparoskopii a budu se modlit aby mi to neco nejak neposkodilo. Kolik tak byva spravne narostla sliznice? 6 mm asi nic moc co? Ja uz chciiiiiii normaaaaalneeeeee fuuuuungoooovaaaaat. ☹ Ach jo.

fram
9. črc 2010

@daniela699 s tou sliznicí nevím, myslím, že aspoň 10mm, ale fakt si vůbec nejsem jistá. Snad ti poraděj holky - natul bude třeba vědět. Já šla tenkrát na mamologii protože jsem v podpaží měla tvrdý místo, který mě bolelo. Byla jsem mrtvá strachy a byla to jen nějaká zatvrdlina na uzlině a pak sama zmizela. Klid, jsi ještě mladá a kdyby to vypadalo, že je něco opravdu špatně, už by tě upozornili. Myslím, že odborníci většinou dokážou odhadnout, jestli to vypadá dobře nebo špatně a vyšetření to jen doupřesní.

daniela699
9. črc 2010

@fram - ja uzliny mam taky zvetseny, ale ze pry vypadaji normalne. Ale ten pocit kdyz tam clovek ceka a nevi co uslysi, chapu asi nektery lidi, ze to vedet nechcou. Neni to dobre, ale dovedu to asi pochopit. Hehe 😅 ja jsem myslim jen o pul roku mladsi jak ty. 🙂 Jako jsme mlady, to jako joooo, 😀 ale jinak tak nejak v horni casti v porovnani s holkama. 🙂

fram
9. črc 2010

@daniela699 dokud není na konci 5, tak to jde, to jsem se docela držela, ale jak to naskočilo na 35 😒 tak mě málem jeblo. Navíc jsem si myslela, že do 35 už budu chovat. A nejsem ještě ani těhotná, sakryš 😠 Ale člověk je tak mladý, jak se cítí, takže jsme obě maximálně pětadvacítky 😀 😀 😀

natulaaa
9. črc 2010

dani neboj,všechno bude dobré ,já si od října procházela tím samým,furt cysty,furt problémy,prolaktin a,laparky a ted to taky nemám uplně jednoduché,zase mi přibyly léky na štítku a ještě k tomu mám celkem vysoký hormon FSH,což je folikulstimulující hormon a hranice je 10 a já mám 8,4,takže muj poslední vaječník co mám je už prý linější,ve 29 letech chápete to,mám prý bohu děkovat,že ta hodnota není nad 10,takže žádná slává,ale v poměru s jinýma hormona to prý není zlé,ale už vím,že dostanu vyšší dávky hormonu abych měla co nejvíc vajíček,takže nic nejde tak lehce,už jsem toho měla dost tak aspon toto mohlo být v normě a kukej,zase menší zádrhel,ono znám holky co otěhotněly i s hodnotou 12,ale tějžeji,takže dej si dokupy tyto věcičky a otěhotníš natotata 😉

natulaaa
9. črc 2010

Holky my se dneska s manžou milovali na zahradě 😵 ,bylo to bombastické 😵 ,nikdo nikde a zároven vzrušo,že někdo příjde 😵 ,Já se ted na chvili loučím,jdeme se rozloučit s našima,dneska odjíždějí do madarska ,tak jdeme ještě na chvíli k nim a pak je vezeme k autobusu,tak zatím 😵

jahudka80
9. črc 2010

@natulaaa waaauuuu vy jste labužníci 😀 😀 😀 na zahradě bych tedy nemohla 😀 😀 😀 asi máte velkej živej plot 😀 😀 😀 no mi popíjíme pivečko a pak ...... 🙂 😉
Holky dobrou noc 😉 😵 😵

breberuska
9. črc 2010

Dai, teda to je mi líto, takové komplikace ☹ ale hlavně, že tě pořádně vyšetří a snaží se to řešit, aspoň se nic nezanedbá...ale to zakázané snaženíčko zamrzí, to je mi jansné 😒
my malujeme zítra u našich, dneska jsme byli nečekaně škrábat...brrr...hnus 😠 fakt to nemám ráda...mysleli jsme, že to nebude třeba, ale bylo...tak snad ta barva zítra bude aspoň pěkně vypadat 😉

natulaaa
9. črc 2010

@daniela699 já nějak nechápu kolikátý dc si měla tu 6mm sliznici?Já mívám kolem ovulky 9-10 mm a prý je to krásné,ale to záleží podle cyklu,po ovulce je to třeba málo,ale po ms zase dost,ale toho se neboj,na sliznici je strašně moc dpolnku,holky na emiminu to berou,ted nevím název,ale to je dobře řešitelné 😉

natulaaa
9. črc 2010

@jahudka80 no co ti budu povídat 😵 ale bylo to super 😝
Dani promin,že reaguje takhle skákavě,ale dycky než to přečtu,ta zase zapomenu,já vím ,že laparka děsí,ale popravdě běž zavčas a nenech si zničit orgány jako já ,já to furt odkládala a nakonec mi zničila vejcovody a věř,že pokud máš tak malilinkatou cystičku,tak si za dva dny doma a nechala by sis rovnou zkontrolovat všechno i vejcovody a další měsíc bys byla těhu 😉

helcenka
9. črc 2010

Hezký večer, nebo teda asi spíš ráno, protože já se dřív k PC nedostala a než jsem všechno dočetla...

My jsme dneska grilovali, bylo to super. Zítra pojedeme na nějaký výlet, abychom si užili taťky, protože v pondělí nastupuje po 9 dnech volna do práce, tak ho zase moc neuvidíme.

Dančo, s tou cystou to bude dobrý. Ono taky záleží, kde ji máš. Já ji měla 3x a pokaždé zabraly injekce. Po nich cysta praskla a obsah se vstřebal. Můj Dr. nebyl hned pro laparoskopické řešení. Ty injekce se píchali 3x týdně a bylo jich 6. Tak uvidíš. A ta sliznice ti určo doroste, vždyť ze 2mm na 6mm během tak krátké doby je fajn, po MS to už bude OK.
Holky, já jsem od včerejška nějak podrážděná, na manžu jsem celá vzteklá.... On je od té kontroly taky pořád tak přítulnej a mě to děsně vadí. To vypadá asi na nějaký předmenstruační syndrom, hlavně aby to netrvalo moc dlouho... Dneska jsem ho vypakovala z domu, abych měla večer sama pro sebe. Tak si od sebe oddechneme a víkend si ještě užijeme.

Sice jsem všechno dočetla, ale mám v tom binec. Jo málem bych zapomněla, Natul, tak na zahradě, hmmmm. To manža taky jednou vtipkoval, když jsme byli na zahradě a já ho odháněla a dobře jsem udělala, protože se z ničeho nic objevila banda turistů a ptala se na cestu na vlakovou zastávku....

Zatím se mějte a užijte si horký víkend.

jane84
9. črc 2010

Ahoj holky, já byla dnes celý den v práci, jako vůbec vás nestíhám dočítat, vy jste pěkně ukecaný 😀
Natul to je vzrůšo. Když jsme s přítelem randili ze začátku, tak jsme šli k řece na louku a milovali se tam, jako opravdu hodně přístupné a najednou ti na vodě vodáci sjížděli řeku 😀 😀 😀 naštěstí si nás nevšimli. ale jsou to skvělé vzpomínky a občas ho pošťouchnu jestli tam nechce zase zajít
Holky já si dnes v práci asi něco udělala s kolenem. Mám pocit, že mám něco s úponem svalu, bolí mě každý krok, hlavně cesta ze schodů a na noze modřina. Nemůžu být doma, do práce musím. to zas bude. Snad to přes víkend přejde nebo se to aspoň zlepší
Přeji všem dobrou noc 🙂

jahudka80
10. črc 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion)..................................................................8.4.//
petra.vavra(30let, MA 3/2010 Femibion,kys.listová)...............................................................30.4. //
kopretina82(28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel)...................................................................5.5.//
http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan )..................................................................... 24.5.//
leheckova(31let, MA 12/2009 kys.listová) ...................................................................................21.6. //
http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan).............................................................23.6. //

mircisek(30let,MA 11/2009,5/2010,kontryhel)....................................................................................43DC

jane 84(26let,SP 8/2009kontryhel,kys.listová)......................................................................................28DC
fram(35let, MA 2/2010,Femibion).......................................................................................................27DC
vendulak(22let, MA 4/2010, Letrox50, Elevit Pronatal,čaj vitality a plodnosti)...................................... 27DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)..........................................................26DC
gambrinuska (28let, MA11/2009,calibrum babyplan,puregon) ..............................................................25DC
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E)......................................................................21DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)..................................................................21DC
hadonoshka(42let,MA 12/2009 clostilbelgyt).....................................................................................20DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.).................................................................................................17DC
natulaa(28let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calibrum babyplan) ...............................................................14DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a
jahudka80(30let,kys.listová)...............................................................................................................11DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a
endie(23let, MA 3/2010)...............................................................................................................11DC
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard).............................................................8DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová).................................................................................................. 8DC