Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

diginka29
22. říj 2013

@petulaho No tak to budu mít asi podobné 🙂 děkuji

@maximka33 To je pravda,stejně mi je nejlépe v teplákách 🙂

cital
22. říj 2013

Milé dámy, NT screening dopadl výborně! Jsme zdraví! Miminko moc nespolupracovalo, bylo asi unavené. Pohlaví nám dr řekne až ve 20tt (nechce odhadovat), ale manžel viděl (neb vidět chtěl) na 70% penis 😀. Fotku bohužel nemám, ani miminko jsem moc neviděla. Přece jen koukal více manžel. Průkajdu už mám. Jsem v šoku (příjemném), že mé krevní testy dopadly naprosto výborně. Výsledky trombogenu zatím nemám.

ofina1
22. říj 2013

@cital jupí supèr to jsem moc ráda,že to dopadlo,tak jak mělo .no manžel možná viděl to co chtěl 😀 vidět.
Ale hlavní je ,že jste ok .

@diginka29 jo já jsem u tohohle těhu taky začala s tehotenskými věcmi taky brzo a hlavně je me to prostě pohodlnější. 😉

cital
22. říj 2013

@ofina1 Taky si myslím 😀. Chce kluka, proto viděl penis 😀. Dyť je to jedno 🙂. A jak jsi dopadla ty, nebo jsi ještě na KO nebyla?

hayete
22. říj 2013

holky odbornice, udělala jsem tabulku v excelu, nevíte jak ji převést, nahrát, uložit, aby se dala vložit sem a celá se nerozhodila?

petulaho
22. říj 2013

@cital super,skvělé,mám velkou radost:-*
@hayete sem to podle mě nepůjde.....i když by to bylo skvělě přehledné...

hayete
22. říj 2013

@petulaho no Peťo mám to i barevně :D ale u některé diskuze jsem to viděla v tabulce....

shyanne
22. říj 2013

@cital moc gratuluji, jsou to skvělé zprávy🙂 jen tak dál!

bibianca
22. říj 2013

Ahoj holky dekuji Vam za srdicka. Pro infomaci jsem byla dnes propustena do domaci pece. Jak jsem slibila, tak jsem volala sefovi a moc spokojeny nebyl, kdyz jsem mu rekla ze prijdu az ve ctvrtek. Je fakt ze je pred DPHackem a ja jeste nehnula prstem. Zkratka jsem s tim nepocitala, ze to dopadne tak jak dopadlo. Sef o tom nevi a myslim, ze ikdyz se citim dobre ze si zaslouzim aspon den odpocinku, kdyz jsem odmitla neschopenku. Bojim se vsak sveho sefa. Ted si rikam jestli nakonec radsi zitra nepujdu do prace. ☹ Chjo, co ted??? Asi se zbytecne stresuju... ale bpjim se... ☹

petulaho
22. říj 2013

@bibianca záleží jak se cítíš,jak jsem psala,já byla doma 14dní a to jsem nebyla na revizi...a neschopenku nechceš?

cital
22. říj 2013

Holky posílám pár srdíček pro štěstí! Jste úžasné!!!!

petulaho
22. říj 2013

@cital děkuji:-*

ljonas
22. říj 2013

@bibianca ahoj, myslím že zdraví máme jenom jedno a člověk by si ho měl vážit. je to zásah do organismu, já jsem byla po revizi min 2 týdny doma. z nějakého důvodu se tento stav nazývá 6ti nedělí a měla by ses o sebe starat.

avodavoz
22. říj 2013

@bibianca Určitě zustat doma a na sefa kasli. Den je uplne minimum co potřebuje tve telo. Ja mela revizi před asi 10 dny a do konce rijna budu doma, proste 3 tydny a to me doktorka chtěla nechat cele sestinedeli, to jsem odmitla. Myslim si, ze i když clovek potřebuje prijit na jiné myslenky, chce to klid. Muj sef pry taky denne nadava, ale ja si rikam, az si trhne, protože jestli pak budu znovu tehotna, tak budu doma cele tehotenstvi a bude mrmlat totalne, ale proste to tak bude.

bibianca
22. říj 2013

@petulaho Prave to jsem odmitla prabe ze strachu, ze prijdu o zamestnani. Proste kazdopadne chci ve firme do materske vydrzet. Jsem taky poctivec, ze proste neumim hazet sefovi klacky pod nohy i kdyz se tak chovaji oni ke mne ja je plne respektuji. Vazim si toho, ze mi umoznili praci v ucetnictvi a tim padem ziskavam kvalifikaci a hlavne praxi pro budouci povolani. Oproti jinym spoluzakum mam tzv. "stesti" ktere nechci jen tak ledabyle zahodit. Myslis, ze jdyz jsem mu do telefonu rekla ze dojdu az ve ctvrtek a ted mu napisu smsku ze prijdu zitra, tak to nebude hloupe?

bibianca
22. říj 2013

@ljonas Jejda az ted ctu tvoji zpravu. Ja fakt nwvim, co delat. . . Nebo proste dojit do prace udelat to co je nutnr a jit domu odpocivat?

ljonas
22. říj 2013

@bibianca určitě, hezky se o sebe starej. normálně bych dříve také šla do práce, ale mne už je 31, 2x MA tak se člověk musí ujasnit priority.
můžeš mít home office? každý má právo být nemocný.

cital
22. říj 2013

@bibianca Já tě na jednu stranu chápu. Taky mám velké štěstí, že pracuji v oboru a získávám cennou praxi, ale na druhou stranu...pokud se cítíš špatně...tak bych si alespoň ten jeden den volna si ulila jen pro sebe. Je to přece jen jeden den! Na druhou stranu, pomocí práce člověk "rychleji" zapomíná. Já jsem po potratu (samovolném) šla do práce hned, ale nebyla jsem stejně schopná nic dělat.
A home office není vůbec špatný nápad (jak píše @ljonas ), pokud je to tedy možné!

avodavoz
22. říj 2013

Jinak ja mam kontrolu u sve gynekoložky zasebou. Bylo to hodne psychicky narocne, ale je to za mnou. Byla zlata a bez toho aniz bych rekla, me hned odebrala odbery na Leiden mutaci, protrombin a nejake další a hned me objednala ke kolegovi na genetickou konzultaci i s manželem a ze mi udelaji celou genetickou analyzu. Ze se to dela po dvou potratech, ale ze nebudeme cekat a ze prijit o mimi v 21. tydnu je uz dost pozde, takze mi pomuze jak to jde, i když se nepredpoklada problém, ze to hold byla nestastna nahoda a snad to nemá genetickou pricinu. Pitva plodu bude az za tyden, tak uvidíme. Taky rikala, ze po sestinedeli se muzeme snazit znovu, ale ja rikala, ze min. do Nového roku to s manželem ani nechceme, ze to musíme trochu vstřebat...tak snad ty nejhorsi věci mame za sebou a pomalu se to zas zacne davat dokupy...musim verit.

bibianca
22. říj 2013

@ljonas prave ze musim do prace sanony a proste pevny pocitac mam tam a i kdybych si to vsechno privezla dom prece jen na miste cinu se nejlepe resi nejake vznikle chyby. Chjo ja nevim... Ted mi muj mzicek rekl ze jsem prastena ze to je tak vzdycky jednou reknu tak podruhe zase onak ☹

lyc
22. říj 2013

@cital Moc gratuluju k výborným výsledkům - jen tak dál.... ať jě i zbytek těhu jen a jen krásným a příjemným zážitkem 🙂

bibianca
22. říj 2013

@cital
@ljonas Tak uz jsem volala sefovi a on mi rekl ze to nebudeme lamat pres koleno, takze zitra s jeho svolenim zustavam doma. Juch 😉

bibianca
22. říj 2013

@cital
@ljonas Takze neni zase takovy bezcitny jak vypada

petulaho
22. říj 2013

@avodavoz to je moc dobře,že máš tak zlatou doktorku,....a že tě pořádně raději preventivně vyšetří...

@bibianca ted když jsi mu už řekla,že zůstaneš zítra doma, tak bych si na tom trvala...at se s tím šéf nějak vyrovná...a ty ještě studuješ?jo tak ted to čtu, no tak vidíš....

ljonas
22. říj 2013

@bibianca 🙂 tt je superrrr.... tak si hezky odpočin 🙂

bibianca
22. říj 2013

@petulaho Jjo, studuji dalkove. Prave mozna i diky tomu se mi otevrely vratka k ziskani nove praxe. Jinak myslim, ze by na to misto posadil nekoho zkusenejsiho. Potrebuje proste nekoho koho nemusi zaskolovat. ...

shyanne
22. říj 2013

@cital děkuji za srdíčko🙂

bibianca
22. říj 2013

@petulaho
@cital
@ljonas Jinak kazdopadne az pujdu na gyndu tak mu reknu o tom, ze chci hematologicke a geneticke vysetreni. V pripade, ze by bylo vse OK tak bych s manzelem chtela podstoupit vysetreni imunologicke. Ja vsak verim ze se bude jednat jen o spatnou srazlivost krve a uz zadne jine hruzy nas nepotkaji.

ljonas
22. říj 2013

@bibianca ahoj, držím pěsti a určitě na tom trvej, mne to naštěstí doktor navrhnul sám, ale byli tu i holky, u kterých do Mudr do 3. potratu vůbec neřešil... čím dříve budeš mít žádanku tím lépe, my jsme čekali na výsledku genetiky 3 měsíce.... tak není na co čekat 🙂

bibianca
22. říj 2013

@ljonas A jak vubec probiha geneticke vysetreni?