Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

barborynka
12. lis 2013

@evikmi tak snad po kontrole u dr v uterý bude vše ok a klído se zasnažíme i on mi říkal že když nemusím na revizi že se budu moct snažit klído za měsíc tak snad to tak bude 🙂

dorabell
12. lis 2013

@evikmi děkuju 🙂 no jdu tam až v pondělí, tak jsem zvědavá, co mi taky řeknou, jestli něco našli.....nebo co se vlastně dozvím 🙂 zkusím se jí poptat na tu genetiku.....ty máš za sebou 3 potraty? Panebože...to mě mrzí, je to děsný....ale koukám, že teď jsi ve 13tt, tak to ti moc moc držím palce, ať vše probíhá jak má 😉

evikmi
12. lis 2013

@dorabell mno já jich mám za sebou 7, ale to je jedno.... ted to zatím vypadá snad dobře.. ťukťuk 😉
jinak u mě nikdy nic nenašli, zpráva byla vždy taková nijaká, což byl asi ten důvod, proč mi vlatně nikdy neřekli, proč se mi to děje ....

dorabell
12. lis 2013

@evikmi No to mi ani neříkej ☹ ☹ jj, držím palečky, zasloužíš si to!!! 🙂 takže ti nikdy neřekli proč se to stalo??

evikmi
12. lis 2013

@dorabell v podstatě nee, mám víc drobných problémů, které by teoreticky mohly způsobit tohle ☹ většinou to doktoři svalovali na špatnou srážlivost krve - i když jsem to měla vždy zaléčené.... no uvidíme, jestli to tentokrát bude OK 🙂 moc si to přejeme

diginka29
12. lis 2013

@barborynka Ahoj,to mě mrzí co tě potkalo.No já počkala do první MS ale stejně se to povedlo až po 3 měsících.Většinou taky říkaj začít podle toho jak se na to cítíš 😉

dorabell
12. lis 2013

@evikmi určitě to bude v pořádku!!!!! Hlavní je se nestresovat a odpočívat.... 😉 mě doktorka na tom UZ říkala, že tam mám málo plodové vody.....tak nevím, jestli to může být příčina a hlavně ani nevím co by s tím dělali 😒

dorabell
12. lis 2013

@barborynka já jsem na revizi byla a doktorka mi říkala, že dodržovat šestinedělí a potom po první MS se můžeme snažit....

barborynka
12. lis 2013

@dorabell já právě na revizi nemusím tak se ptám tak nák vás kdy jste začly se snažením.dr.mi to i tak nák naznačil že budu moct hned po první ms.

petulaho
12. lis 2013

@lyc to věřím, je to nepříjemné☹ ale snad bude brzy doma a úplně fit...drž se...
@barborynka pokud byl potrat takhle brzy, uvidíš jak se budeš cítit,ale klidně můžete zkusit další měsíc...myslím, že záleží opravdu na vás s partnerem...
@pisisvori super,mám radost🙂 minule jsi byla na kontrole v 5tt?a nic ještě nebylo vidět vid?

petulaho
12. lis 2013

@evikmi chjo☹ 7potratů☹ to mě tak mrzí...já mám za sebou 3 a je to šílený...a sledují tě ted nějkak extra?máš nějaké léky?

lyc
12. lis 2013

@barborynka já bych klidně začala po první menstruaci. Já na revizi musela a stejně jsme se s manželem začaly snažit taky po té první. Ale je to skutečně hlavně na tom, jak se cítíš. Mě bylo dobře a nechtěla jsem zbytečně ztrácet čas 🙂 říkám si, že pokud se to má povést, tak se to povede a mimi se udrží. 🙂

barborynka
12. lis 2013

@lyc tak snad to pujde hned 🙂 a vyjde to na první pokus byla bych moc štastná musím aspon nákou naději 🙂

dorabell
12. lis 2013

@petulaho no 3 potraty je taky něco hrozného..je to tak smutné ☹ ☹ ☹ a tobě zjistili proč se to stalo? ☹

pisisvori
12. lis 2013

@petulaho díky, jojo byla jsme minulý čtvrtek 4+4tt(19DPO) a dr se zdálo, že tam vidí malinkou dutinku, ale říkala, že je to takové možná, že to nejde potvrdit a HCG v ten bylo už 3052. Dnes to bylo 5+2tt (23DPO)

lyc
12. lis 2013

@petulaho děkuji za podporu, jsem nervóznější než manžel,ten je v klidu 🙂 Snad všechno dobře dopadne a už budeme v klidu.

evikmi
12. lis 2013

@petulaho no jak se to vezme, zítra mám další kontrolu - chodím každý týden- ale už by se mi měly prodlužovat kontroly...... a léky, no v lékarně se mě vždy ptají, jestli jsem po IVF, když beru takové léky co beru a jinak ještě píchám injekce na ředění krve

dorabell
12. lis 2013

@evikmi au au au injekce!!!! 🙂 to je dobře, že tě takhle hlídají 🙂

petulaho
12. lis 2013

@dorabell no vlastně až ted po 3letech mi zjistili, že mám málo progesteronu a tak miminko prostě neudržím a samovolně potratím....takže jsem mám napsaný utrogestan 3x1 vždy od 17-27dc....
@pisisvori super🙂
@evikmi no hlavně že jsi zamedikovaná, tentokrát to dopadne😉

dorabell
12. lis 2013

@petulaho to je taky dobrý, že na to přišli po 3 letech ☹ já jsem progesteron měla předepsaný od doktorky od 5tt....každý den..takže to u mě asi nebude ten problém ☹ no jsem na to zvědavá co mi řeknou. Ty jsi byla na genetice?

cabalkova
12. lis 2013

@petulaho Peti, tak se hlasim z kontroly, vse v poradku, miminko se mrska, srdicko tluce a cekame holcicku!! Takze parada... dr ma teda v tehle ordinaci jen mizerny utz, ale vůbec mi to nevadilo, to podstatne zkontrolovala a nasla... rikala: vidim nozicky a pupecni snuru a nic jiného tam nevidim. 🙂 A pak nasla ještě jiny pohled a rikala, ze to je jasne, takze super. Kontrola za mesic a jako bonus poslední predvanocni tyden velky utz, tak to bude nas darek pod stromeček. 🙂 Takze jsem spokojena a jdu na eBay ulovit jeden vyhlidnuty holcici overalek. 🙂

petulaho
12. lis 2013

@dorabell jo byly jsme na genetice, imunologii-oboje v pořádku i na hematologii-tam mi našli drobnou poruchu srážlivosti, kterou ale prý má hodně žena přesto donosí....až se mě ujal docent, který v nemocnici vede rizikovovu poradnu a udělal mi hysteroskopii-to vyšlo taky v pořádku a vzal vzorek děložní sliznice 22.dc a tam se právě přišlo na to, že mi dostatečně nenaroste po ovulce a tak se mimčo nemá šanci pořádně zavrtat a udržet, chtěl to potom potvrdit i odběrama, takže jsem 3měsíce chodila na odběry hormonálního profilu 5.,12. a 22dc a tam se opravdu potvrdilo, že mám nízký ten progesteron a je u mě opravdu důležité nasadit ten progesteron, po ovulaci, aby sliznice pěkně narostla....

petulaho
12. lis 2013

@cabalkova super:-*mám velkou radost....věděla jsem to od začátku😉 a jak se cítíš,ustoupily ti nevolnosti?

cabalkova
12. lis 2013

@petulaho No ja si taky od zacatku myslela, ze to bude Betka, jako jsem u Tondika byla presvedcena, ze to bude Tondik, jen jsem si rikala, ze se na to nesmim tak upínat, abych pripadne nebyla zklamana, kdyby intuice selhala... a Betka to je. 🙂 Nevolnosti mi vymizely asi před týdnem a s nimi i dost ustoupila chut na sladke, pohyby ještě necitim, takze kdybych nemela pupik, tak fakt nevim, ze jsem tehotna... tesim se, ze mi kamarádka posle zpet Angelsounnd, co mela ode me pujceny, ze si občas mimi zkontroluju. 🙂

lyc
12. lis 2013

@barborynka taky jsem doufala, že to u nás vyjde - nepovedlo se, ale je tu druhý, třetí, čtvrtý... a někdy to vyjít prostě musí🙂

petulaho
12. lis 2013

@cabalkova takže vlastně samé pozitivní zprávy, jen tak dál😉mám z vás radost:-*

cabalkova
12. lis 2013

@petulaho Dekuju, hlavne uz se koukej pridat!! 🙂 🙂

evikmi
12. lis 2013

@petulaho sice léky beru,ale ty jsem brala i předtím :-/ ale je fakt, že takhle daleko jsem se nikdy nedostala, ale i přesto mi doktor stále říká, že si to těhotenství moc nemám zatím připouštět k tělu ☹
@dorabell jj, injekce jsou mazec ...hlavně to jak po nich svědí břicho a natékají místa vpichu ☹

evikmi
12. lis 2013

@cabalkova angelsound - opravdu to funguje?????

shyanne
12. lis 2013

@cabalkova Gratuluji ke krásným zprávičkám a jsem moc ráda, že je vše tak jak má a jako bonus je to vytoužená holčička🙂