Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

winterska
19. lis 2013

@veruunek teoreticky se po vánocích - až ti začne 2. trimestr a budeš se cítit v pořádku - můžeš dohodnout s dr. že půjdeš do práce - každá koruna dobrá, ale je to na tobě, zda ti to za to stojí

veruunek
19. lis 2013

@winterska Já to s prací moc nevidím, mám špatné žíly kvůli genetické nemoci, pak jsem o dva andílky přišla, ale hlavně pracuji s takovými chemikáliemi, které jsou zdraví škodlivé, takže bych nerada ředidlům a výparům z barev a laků vytavovala miminko... Proto nevím, jak to pak bude....

winterska
19. lis 2013

@veruunek neřeš to, zůstan doma - i pro svůj vlastní klid 🙂

veruunek
19. lis 2013

@winterska No a to tedy budu pokračovat i po 1. trimestru PNkou, nebo rizikový?

diginka29
19. lis 2013

@ofina1 Ahoj,hlavně že je miminko v pořádku,neboj určitě to bude v pořádku uvidíš.Je určitě těžké ležet a odpočívat,je pravda že doma to moc nejde.Ale nevěš hlavu,vše bude určitě v pořádku 😉

diginka29
19. lis 2013

@ofina1 V jakém týdnu vlastně seš?Nemáš to tam znázorněné

nessik
19. lis 2013

@cabalkova moc děkuju, už je to lepší a snažit se budeme hned, už nechci čekat, ale začneme pomalu bez měření a ovulačních testů, nechci tlačit hned na pilu, ale byla bych ráda, aby se do jara zadařilo a hlavně bylo vše už konečně v pořádku.

cabalkova
19. lis 2013

@nessik Do jara budes mit urcite krasny pupíček. 🙂

nessik
19. lis 2013

@wosk ta genetika podle mě zahrnuje právě i ty trombofilní mutace, taky mi to dělali a na hematologii jsem nemusela. To bude ono. Až prý v těh. mě tam pošlou, aby mi nabrali krev, jestli se mi nesráží a podle toho nasadí případně injekce na ředění krve.
@ofina1 Ofíčku, neboj se, pokud je placenta dole, může se ještě vytáhnout, hlavně, že není vcestná. Já ji u první dcery měla taky hodně dole a žádné problémy jsem neměla, dr. mi řrkla, že se většinou ještě vytáhne a pak se opravdu vytáhla víc nahoru, rodila jsem normálně, chodila jsem až do konce do práce a nijak se nešetřila. Kamarádce částečně zasahovala (myslím, že přes branku, ake nevím, zda to píšu správně), musela kvůli tomu na císaře, ale vše ok. Neboj se, bude to dobré. Chodíš ještě do práce nebo jsi v PN?

ofina1
19. lis 2013

@diginka29 ní moc ležet se nedá chodím do práce a s malým to taky moc nejde,ale rak uvidíme snad to bude dobré

nessik
19. lis 2013

@cabalkova děkuju, jsi moc hodná a jak se Tobě daří? A koukala jsem, že čekáš holčičku, to je asi radost dvojnásobná, vím, že v případě tohoto tématu je pohlaví naprosto poddružná věc, ale stejně 😵 😵 😵 budeš česat culíčky a strojit si svoji panenku a vybrali jste moc krásné jméno, taky je teď jedním z mých favoritů. Taky bych ještě brala holčičku, protože na chlapečka nějak neumím vybrat jméno. 😀

ofina1
19. lis 2013

@nessik děkuji za uklidnění no doktor říkal,že se uvidí příště podívá se ultrazvukem spodem jestli není vcestná.Chodím do práce,ale většinou sedím v kanceláři ale odpočívat se moc nedá dojíždím docela daleko no uvidíme jestli nezustanu na pn.

nessik
19. lis 2013

@ofina1 Ofíčku, však uvidíš, kdyžtak zůstaneš doma odpočívat, ale s prckem se to asi moc nedá, že?. Já vím, že se bojíš a bát budeš, ale určitě bude všechno dobré, vcestná snad nebude, to by viděl.

ofina1
19. lis 2013

@nessik děkuji moc jsi zlatíčko 🙂 no Jiřík chodí do školky tak aspoň bych byla část dne v klidu, no ale uvidím nějak to ještě dokopu 🙂 musím předat práci a to trvá dlouho, musím zaškolit novou paní a ta přijde až v prosinci .

ofina1
19. lis 2013

@diginka29 děkuji 🙂nějak mi to tam pořád nejde nastavit 🙂 zkusím to ještě jednou .... 🙂

kifsepixam
19. lis 2013

@wosk 4 potraty to snad není ani mozny ne??? Jestli se muzu zeptat kolik ti je let? A to bylo az po tom prvním uspesnem tehotenstvi nebo jak? jestli se k tomu nechces vracet nemusíš odepisovat. Jen me to prijde silena, to si vůbec neumim představit...jsi velmi statecna to zena....

nessik
19. lis 2013

@ofina1 Ofíčku, všechno zvládneš, žádné komplikace nebudou 🙂

kifsepixam
19. lis 2013

@ofina1 nebudou, neboj. My co se ještě nemůžeme ani snazit posilame veškerou silu miminko, az si v pohode lebedi v brisku!!!

ofina1
20. lis 2013

@kifsepixam @nessik děkuji holky snad vse bude OK a vy se taky za chvili budete radovat s // moc bych vám to přála

wosk
20. lis 2013

@kifsepixam je mi 31 (no za měsíc už to bude o rok víc :o)). A ano, první těhu v pohodě (pokud nepočítám těhu cukrovku, ale ta se zvládla v pohodě jeni dietou) a pak jako by se něco zvrtlo... 4x za něco málo přes rok :o( Uvidíme, jestli něco nezjistí na v té imunologii. Ani sama nevím, jestli chci, ať něco zjistí nebo ať nezjistí nic, asi má všechno svá pro i proti. No nějak to dopadne. Každopádně bych pořád moc ráda další miminko, až dvě...
@nessik já právě nevím, jestli se na té hematologii nedělá něco navíc. Něco třeba zdánlivě banálního, co se běžně nedělá na té genetice... nevím no.

cital
20. lis 2013

@winterska Tak snad jsme no...když nedělala UTZ a ani neposlechla srdíčko. A jak ty válčíčš? Nějaké nevolnosti jsou, nejsou?

cital
20. lis 2013

@ofina1 Myslím, že to bude dobré....Oni doktoři umí taky pěkně postrašit víš...Já před necelými 14 dny měla podezdření na štítnou žlázu a už jsem doma brečela, že budu mít postižené dítě. Lítala jsem po doktorech, nervy jak hrom a nakonec se ukázalo, že jsem v pořádku. A jak daleko dojíždíš?

cital
20. lis 2013

@wosk No to je šílené. Tak ono uvidíš no...Někdy je fakt lepší, když ti něco najdou a nasadí vhodnou léčbu. Určitě se to vyřeší a ty se zanedlouho budeš radovat z dvou rarášků 🙂.

cital
20. lis 2013

Holky, nezdá se vám, že nás ta naše @petulaho pěkně napíná!? Já jsem zvědavá jak hrom!!!! 🙂

dorabell
20. lis 2013

Holky teď mě tak napadlo.....když jste byli po revizi...říkala vám potom doktorka nějaké výsledky? Nebo jestli něco zjistili na nějakém rozboru? Já jsem byla u doktorky v pondělí a nic mi vlastně neřekla...jen, že všechny výsledky byly v pořádku, ale že se to stalo, protože už od začátku byly špatné ty plodové obaly nebo co to říkala......tak jsem z toho teda jelen ☹

cabalkova
20. lis 2013

@nessik No včera jsem to nejak prepiskla s aktivitou a vecer jsem mela pocit, ze mi tvrdne děloha, coz je teda sakra brzy, ale jinak je mi fajn, jako bych ani nebyla tehotna. A to vis, ze z holcicky mame obrovskou radost, moc jsme si ji prali, tak snad ji ten pindik uz nedoroste. 🙂

kifsepixam
20. lis 2013

@cital Ja taky na @petulaho moc myslim a fakt uplne verim, ze to vyslo!!!!

kifsepixam
20. lis 2013

@wosk To je hrozny ach jo. Taky si rikam, ze je mozna lepsi nevedet, ale zase obzvlast v tvem pripade, by asi bylo fajn, kdyby se nasla příčina, tolikrat v tak rychlem sledu, to není snad jen tak. Nicmene protože ja verim ze je něco mezi nebem a Zemi tak mozna to tak je a nemusi to mit důvod v nejake nemoci...no snad se obe dovime vic, ja zas byla pomerene dost daleko, takze to uz bych taky nechtěla az se opakuje, prece jenom uz mi rostlo brisko a bylo to az moc skutecny...včera jsem mela uplnou depku...dnes vecer jdeme na tu genetickou konzultaci, tak snad nam reknou co a jak a odeberou krev a uvidi se.

kifsepixam
20. lis 2013

@dorabell no me tehda rikali, ze do 13 tydne se plod na hostologii a genetiku neposila, takze nevim, ale mozna ho neposlali, proto nebudes mit výsledky a soudili jen z pohledu po revizi.

kifsepixam
20. lis 2013

@cabalkova tak opatrne lezet a nechat se obskakovat!!!Ale vse je dobry urcite!!!