Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

nessik
3. bře 2014

@wosk to nevadí, hlavně, že máš v pořádku luteální fázi a to máš 🙂 Já mám podezření, že mi zkrátil cyklus femibion s vit. B6, před první revizí jsem měla cykly 30-32, teď mám 27-28, tak jestli ho jíš, tak se to třeba taky zkrátí.

terite
3. bře 2014

@kifsepixam Já vím, že ten strach proste musíme vydržet, ale dnes je to obzvlášť těžké. Je ve mne hrozná panika.
@petulaho Peti, já ani moc nemůžu spát. Honí se mi hlavou plno myšlenek. Ve středu půjdu na kontrolu, snad mě trochu uklidní. Utrous zavadim 2x2x2, picham Clexane a zobu Femibion. Kromě těch injekcí jsem ale totéž brala i minule. Ve středu budu 5+0tt, vůbec nechápu, jak pak přežiju dalších 14dni nebo i víc do srdíčka. Dovcu mám psanou zatím jen do konce příštího týdne. Nevím, jestli ji pak prodloužit nebo co dál. PN bych chtěla asi až, když bude srdíčko. No a co když si vyberu celou dovcu a pak to nedopadne a já už nebudu mít žádné volno, abych se vzpamatovala a někam jela.

nessik
3. bře 2014

@terite Terýsku, to je mi líto, že se tak bojíš, ale chápu tě. Moc přeju, ať ti to rychle uteče. Tohle miminko to vybojuje, uvidíš. Pár týdnů a pak si pořídíš ten angelsound, abys byla klidnější. Drž se.

kifsepixam
3. bře 2014

@terite Já s dovolenou, neschopenkou řeším úplně to stejný, taky nevím, jak to všechno najednou udělat. No uvidím co zítra po telefonu k doktorce, ale předpokládám, že chytřejší nebudu:_(
Chjo je to fakt šílený, tak čekat...

petulaho
3. bře 2014

@terite ja si vzala dovcu dva dny a kdyz mi dr potvrdil v 5+1 gest.vacek napsal hned neschop.srdicko jsem mela o tyden dele 6+1.domluv se s dr at si te taky pozve za tyden.verim ze clexane tentokrat pomuze a vse dobre dopadne.drz se kocko.

terite
3. bře 2014

@nessik Děkuji, zlaticko. A jak se máš ty? Taky sis pořádně užila. Nevzdávejte to, musí vyjít i to třetí dítko.
@kifsepixam Takže chceš taky pak (nebo i hned) na neschopenku? Máš nějakou pojistku?

Holky tehulky a maminky, ty co jste byly dlouho na PN - měly jste nějakou pojistku? Na jakou diagnózu jste zůstaly doma? Plnila vám pojišťovna?

lyc
3. bře 2014

Tak jsem dnes začala slabě špinit (takže tenhle měsíc zase žádná radost) ☹ ale stejně jdu zítra k doktorce probrat ten Utrogestan a nepravidelnost - jsem zvědavá s jakou pochodím a jestli nebudu jen za blázna

kifsepixam
3. bře 2014

@terite jj chci jit urcite, uz nechci nic podcenit a v praci finisuje letos projekt tak tam je celkem stres a musim tam sedet cele dny a minule mi bylo tak blbe, ze jsem porad blila a byl to v praci hnus to utajit, takze tentokrát chci byt v pohode doma. Ale asi az od toho kdy bude srdicko pujdu, no uvidíme, jak se s dr. domluvim.
Pojistku nakonec nemam, hodne jsem to zvazovala, ale kadence uz byla dlouha doba a tak by se mi to moc nevyplatilo kdyby to vyslo hned a vyslo, takze vlastne nemam nic, ale nejak se to bude muset zvladnout i s financemi na prd. Ja pro miminko většinu mam, jiz jsem mela v předchozím tehu vse porizeno, takze ted uz naklady tak velke nebudou a hold se uskromnime:_(

kifsepixam
3. bře 2014

@lyc Juj to je me lito, ale jsem moc rada, ze to beres v celku dobře a vis, ze musíš ted dat cykly nejak dokupy. Jsi holka statecna a moc drzim pesti. Bojuj a nevzdávej to!!!

cabalkova
4. bře 2014

@terite Teri, ja vim, ze je to hrozne tezke, ale verim, ze injekce to tentokrat osefuji a miminko uz napotreti proste bude, takze si klidne napis dovolenou, zadne vzpamatovavani nebude, to az pak po porodu a to uz budes kryta materskou. 🙂 Taky jsem byla vydesena, porad jsem curala na papirky, pak se mi zdalo, ze carka nesili a konecne jsem se na to vykaslala... no a mimi to zjevne zvladlo... asi by malicko pomohlo, kdybys mohla zajit za nejakou kamoskou, pozvanit, cist nejakou knizku, od ktere by ses nemohla odtrhnout, protoze je to jinak k nepreziti a kazdy den se vlece uplne silene, vsak ja si to pamatuju, ale ver, ze tentokrat uz je to "naostro" a miminko to zvladne na jednicku!!!

cabalkova
4. bře 2014

@lyc Tak jsem zvedava, co ti mudra rekne, taky meren v dalsich cyklech ti napovi vic, ale proste do potvrzene ovu bych utros nebrala, ja uz si pak byla sama sobe gynekolozkou, po vsech tech zkusenostech jsem si to proste troufnula a delala to tak, jak jsem byla presvedcena, ze je to spravne, i kdyz dr treba tvrdila neco jineho. 🙂

tsterinka
4. bře 2014

Ahoj holky každý den sem několikrát jdu,ale nic nepíšu,jen koukám kdo zas našel // a tiše závidím,moc Vám to všem přeju.Třeba i na mně jednou dojde,říká se přej a bude ti přáno 🙂

dorabell
4. bře 2014

@kifsepixam fakt tam nemáš nic? Tak to je zvláštní 🙂 já ať ten ovu test udělám kdykoliv, jsou tam vždycky dvě čárky - ale je pravda, že když je ovu, tak jsou silnější.....teda alespoň si myslím, že jsem to takhle vypozorovala.. 🙂 ukázkový sex sice máme, ale vzhledem k tomu, že se nám to předtím nedařilo 18 měsíců, tak tomu ani nevěřím...malinko doufám, ale nespoléhám na to, i když bych moc ráda ☹ a dneska mě bolí podbříšek.......to je taky k ovu? 🙂

diginka29
4. bře 2014

@cabalkova Tak to jsem ráda že máte taky vše v pořádku.No už máš před sebou jen kousek 🙂 ty jo,to by byl pořádnej klacík 🙂

kifsepixam
4. bře 2014

@dorabell Jasně to může k ovu být, takže sex i dnes. Nepolevovat a makat 🙂 A VĚŘIT!

kifsepixam
4. bře 2014

Holky tak to ještě bude sranda. Sestřička na mé gyndě mi doktorku nepředala, že ji po nemůže rušit a že ji mám napsat mejlík. Tak jsem tak učinila, jsem úplně zoufalá.
Tu sestřičku mám na facebooku (což jsem kdysi nepochopila, když si mě tam přidala), v telefónu nepřijemná, jako bych si dovolila moc, že jsem těhotná. Tak jsem ji tam napsala, že paní doktorce jsem napsala mejlík dle pokynů, ale ať ji to připomene, že opravdu potřebuji pořešit injekce, že jich mám doma 10 ks (mám je od jiného lékaře) a že fakt mám strach nezačít píchat, takže se s paní doktorkou potřebuji spojit. Ona,, že to připomene a už byla oka.
Vůbec se mě ani nezeptala, kvůli objednání nic. Já se bojím, že se mi dnes neozve a nevím co budu dělat dál. Na UTZ nic vidět nepůjde, ale když si ty injekce nasadím od zítřka sama, tak je mám na 10 dní a tak příští týden potřebuji 100% se za paní doktorkou dostat, bývá tam jen úterky....pomóoooc:_(
Fakt to je přístup:_(

bibianca
4. bře 2014

@kifsepixam Tak to je děs. A nemůžeš si to jít vyřídit osobně?? Sednout si dočekárny a prostě vystát (vysedět) frontu..

dorabell
4. bře 2014

@kifsepixam tvojí nahléhavost naprosto chápu!!!! Zažila jsem si něco podobného, když jsme o mimi přišli, bylo to pondělí - to ordinuje má doktorka. Měla jsem začít brát antibiotika a ve středu jít na zákrok. Nutně jsem s ní odpoledne potřebovala mluvit, abych se na něco zeptala - volala jsem asi 30x a nic. Nakonec mě spojili s jiným doktorem a já mu musela celou nepřijemnou situaci v slzách vysvětlit, potřebovala jsem poradit ohledně těch antibiotik....no ale jinak k tvojí doktorce - do kdy tam dnes je? Kdyby se neozvala, možná bych si tam zašla, měla by jsi jistotu co dělat a nemusela by jsi čekat do dalšího týdne. Přeci jenom po tom všem už bych taky chtěla mít radši jistotu a lepší se 100x poradit, než udělat něco špatně, ať už na tebe koukají jak chtějí.

kifsepixam
4. bře 2014

Holky tak dobrý, doktorka mejlík přečetla a hned volala. Nenápadně jsem si její číslo uložila🙂
Mám začít píchat a příští týden mám přijít. Takže supééér.
A teď rada, netuším vůbec jak se to píchá, poradíte mi některá, kde? v jakou denní dobu apod. Mám 0,3 flexiparin
Děkuju a držte pěsti.

bibianca
4. bře 2014

@kifsepixam ve vzdálenosti 2 cm od pupíku nejlépe do těch postraních špíčků. mezi dva prsty vezmeš kůži (špek a píchneš pod úhlem 90° může být i 45. Úplně nejlépe by bylo kdyby ti to ukázal poprvé nějaký zdravotník aspon tak mi to vysvětlovala Dr. všude ti to píhnou at dojdeš k obvodákovi na polikliniku atd.. Já jsem těch injekcí taky dostala jen deset než se dostanu k Dr. tak abych už píchala... Už aby to bylo... 😉

dorabell
4. bře 2014

@kifsepixam
@bibianca tak super, máš šikovnou doktorku 🙂 holky a na co ty injekce jsou?

bibianca
4. bře 2014

@dorabell pravděpodobně na úpravu srážlivosti krve..

dorabell
4. bře 2014

@bibianca no jo, vždyť o tom tady psaly holky.... jsem hlava děravá 😉

bibianca
4. bře 2014

@dorabell Stane se ;)

kifsepixam
4. bře 2014

@bibianca děkuji, no hold to budu muset zvládnout. Zítra poreferuju🙂

kifsepixam
4. bře 2014

@dorabell jj mám to kvůli trombózám. Nejsem trombotik, ale miminko mělo špatnou placentu (tromby + infarkty) takže mi to radši preventivně nasazují, snad to zabere. Jen se trochu bojím si sama sobě vrazit injekci, ale hold co bych pro miminko neudělala.

bibianca
4. bře 2014

@kifsepixam Ukáže ti to někdo nebo budeš experimentovat sama?

kifsepixam
4. bře 2014

@bibianca sama budu 🙂 za nikým nepůjdu, kašlu na to. Když mi to ten doktor napsal a nic neřekl, tak si musí být jistý, že to zvládnu🙂

bibianca
4. bře 2014

@kifsepixam Tak ju, jsem zvědavá, jak dopadneš... Pak mě musíš informovat je teda fakt že jsem taky nedávno přemýšlela, že na tom nemůže být nic složitého... Postup je napsaný i v příbalovém letáku..

dorabell
4. bře 2014

@kifsepixam tak to jo......no jako já jehly přímo nesnáším a představa, že bych si to musela píchnout sama....asi bych řekla manželovi 😉 ale je jasný, že kvůli miminku to dáš!!!!!! 🙂