Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lyc
20. bře 2014

@terite určitě bude všechno v pořádku neboj. Když se ti takhle mrňousek ohlašuje celý den, tak to bude silák a všechno zvládne 🙂

petulaho
20. bře 2014

@terite měla jsem to úplně stejně,taky mi bylo mizerně a jen jsem ležela...ale zase jsem si říkala, že je vše v nejlepším pořádku...máš to tak každý den?já to měla třeba pár dní a pak nic a pak zase....to bylo dobrý-aspon jsem si mohla v klidu oddechnout🙂a únava?

tsterinka
20. bře 2014

@lyc přichází naše chvíle 😀 ,doufám že ta ovu dorazí,jinak mě trefí šlak 😀

terite
20. bře 2014

@petulaho Je pravda, že některé dny je to mírnější a pak zase horší. A největší sranda je, že kolem 19h večer mě to přechází a to zrovna mužíček jezdí domů. No a já mu tvrdím, jak je mi celé dny blbě a když on přijede domů, tak jsem ok 😉 Asi mi to ani nevěří 😀 A únavu taky cítím. Kolem 15h mám krizovku a pokud jsem doma, tak jdu zdřímnout tak na dvě hodinky. Dneska jsem v ten čas byla venku, tak jsem nemohla a teď už se mi spát ani nechce. No ale v noci spím těch 9 hodin.
Peti, kdy jsi byla na tom prvním screeningu? Se chodí asi kolem 12tt, že? Jde o to, že na Velikonoce jedem k našim (jezdíme tak 4x do roka), a tak jsem jim to chtěla ohlásit osobně (oni to už sice většinou všichni ví, ale je to takové utajené, nemluví se o tom moc nahlas). Bylo by skvělé, kdybych už měla po screeningu, ale to asi neklapne. Pátek před Velikonocema budu 11+2tt..

petulaho
20. bře 2014

@terite jo me to takhle vychazelo pres Vanoce.pokud pujdes na akredit.pracoviste tak mi bylo receno ze odbery mezi 10-12tt a za 14dni po odberu Uz.Me onk.na 12tt na odbery a na 14tt na Uz.ale pokud ti to bude delat tvoje dr.tam treba dri .vim ze nekt.holciny to mely uz v 11tt.asi zalezi na dr.
unavu ja mela silenou, denne jsem musela spat odpo.tak hezky odpocivej at ma miminko silu rust.co inj. v pohode?

terite
20. bře 2014

@petulaho Tak uvidím, nějak to dopadne. Tak jako tak se to asi na ty Velikonoce provalí. Rizika jsou i po screeningu, tak co. Jak to má být, tak to bude. A já už jsem na tu velkou informovanost v mém okolí vlastně zvyklá. Stejně jako sdělovat tu radostnou novinu jsem se už naučila i sdělovat tu smutnou.
Injekce zvládám. Já píchám Clexane a celkem špatně se to shání - distribuují ho jen do nemocničních lékáren, a to v našem městečku není. Musím pro to jezdit do Brna. Ale dneska jsem tam zrovna byla, tak jsem vyzvedla recept na 50ks. Museli mi dát 5x10ks balení, velké 50ks balení neměli ani tam. Takže teď mám zásobu na více než 1,5 měsíce.

petulaho
20. bře 2014

@terite skvele.tak at i nadale pomahaji.verim tomu, ze ted nebude sdelovani smutnych zprav treba, jen tech veselych.

nessik
20. bře 2014

@ofina1 Ofíčku, obr gratulace k Marušce, mám velkou radost 😵

lyc
20. bře 2014

@tsterinka taky doufám, že se blíží i náš 'nádherný' okamžik a jaro nám přinese štěstí 🙂

winterska
20. bře 2014

@ofina1 jůů, blahopřeji k Marušce - krásné české jméno 🙂 už se těšíme na fotečky 🙂

pisisvori
21. bře 2014

@ofina1 velké gratulace. Taky chceme Marii a všichni nám to rozmlouvají, tak jsem ráda,že vidím, že je jich víc🙂. Ať hezky papá a aspinká a vše je v pořádku.

pisisvori
21. bře 2014

@terite no to určitě po screeningu nebude, ale neboj. Já jsem první těhu s dcerou rozhlásila hned rodině, do 12tt to vědělo i spoustu známých a všebylo bez jediného problému...další 2 jsem nikomu neříkala a v 6 a 9tt potratila. Teď jsme to taky řekla sestře hned, našim v 7tt a v práci šéfové v 9tt a zatím to vypadá dobře🙂.

ofina1
21. bře 2014

Holky moc děkuji jsem ráda ,že to mám za sebou. 🙂

bibianca
21. bře 2014

Ahoj holky, tak právě jsem si koupila probiotika, tak snad mi ty antibiotika tolik neublíží. Užívám femibion, selen a dnes začnu i ty probiotika... nejradši bych začala se snažením o mimi už ted. Zítra antibiotika doberu. 🙂

nessik
21. bře 2014

@bibianca jasně že začni, čemu by měla atb vadit, když už je budeš mít dobraná, než bude ovulace, dávno budou z těla přece vyplaveny. Neboj se a normálně se snažte, určitě se povede.

nessik
21. bře 2014

@ofina1 Ofinko, já jsme taky ráda, že to máš za sebou a máš Marušku u sebe. Mám z vás, holky, velikánskou radost 😵 Doufám, že se taky ještě dočkám.

nessik
21. bře 2014

@dorabell zlatíčko, ráda bych tě utěšila, je to zoufalé a cítím se úplně stejně, poslední dny úplně mizerně. Pořád nemám MS, test negativní, už ať aspoň přijde, mám strach, že se mi ještě něco stane s cyklem ☹ Fakt mě opouští naděje. Drž se snad se už povede! Moc bych ti to přála.

bibianca
21. bře 2014

@nessik Děkuji za podporu. Jsi zlatíčko. 🙂

nessik
21. bře 2014

@bibianca není zač, doufám, že se Ti hned zadaří a hlavně, že to dopadne dobře. Je to už opravdu na palici ☹ Já už jsem dost na dně.

tsterinka
21. bře 2014

@bibianca jo tak to když je to takhle,tak to souhlasím s nessik,přeji příjemné snažení 😉

tsterinka
21. bře 2014

@lyc jaro je plodné období 😉

kifsepixam
21. bře 2014

Holky tak včera jak jsem se vratila domu, byla jsem domluvena, že mamce zavolám a hrozný, položila jsem ji telefon. Rekla mi, že od moji segry budoucího manžela sestra ma rizika na Downa 1:100, takze musí na odber plodovky. Myslim, ze ji vysly blbe tripple testy, ale neptala jsem se, protože uz jsme se zacly hadat. Protože mi rekla, at v 10. tydnu jdu na ten placeny test geneticky, stoji cca 10 000Kč, ja jsem rekla, ze to není o penezich, ale ze stejne kdyby mi vysel blbe tak to neukoncim, ze proste spousta toho vychazi blbe a tak to není, takze bych urcite se rozhodovala dle verdiktu plodove vody...no holky hrozny, rekla jsem ji, proc me stresuje, ze potrebuji podporu, ze ja sama jsem na nervy a tohle mi nepomaha. Ona jak se na to divam citove, ale ze by nechtěla kdyby se zas něco stalo, tak at musim miminko porodit, ja ze to je to nejmensi, ze fyzicka bolest je nic proti te psychicke...no triskla jsem si telefon ze slovy, ze jestli hodla se mnou mluvit takhle, ze se ani v tehotenstvi vidat nebudem, ona zase, ze mi preje hodne stesti a pohody, tak jsem se neudržela a triskla s tim telefonem.
A ted kocka co do jiné diskuze psala, ze potratila jako ja v 21. tydnu tak mi napsala, ze pry mela zanet dělohy zpusobeny odberem plodovky:_(
Fakt hnus, jak se to na me sype.

petulaho
21. bře 2014

@kifsepixam chjo..☹ to mě mrzí...to není dobrý, že tě mamka takhle stresuje...neposlouchej to...víš co jsme si psaly je a bude to dobrý....máš to potvrzený 2x.řid se tím co cítíš a co ti řekla wahl a žádné jiné negativní myšlenky k sobě nepouštěj....

cabalkova
21. bře 2014

@kifsepixam To me mrzi, ze jste se s mamkou takhle nepohodly, je to na pytel, ze te takhle stresuje, ale znam to, taky jsem to s tou svou zazila, i kdyz ne v takove mire, ta mi zase furt rikala, ze mame mit jenom jedno dite a kdyz jsem o to vloni prisla, tak mi na to rekla, ze stejne bylo na druhe jeste brzy, no korunu by ji clovek dal. Pokus se od toho odstrihnou a myslet jenom pozitivne, ty budes mit hlavne negativni vysledek NT, takze zadna plodovka nebude treba. Jnak mne dr taky opakovane nabizela ten placeny screening z krve (Prenascan), ze to je neinvazivni a vlastne to odsupluje plodovku, akorat teda stoj 14 litru a vzhledem k negativnimu NT jsme se na to zkratka vyprdli a verime miminu, ze je ok.... dneska je krasne, udelej si pekny den a na mamku se vyprdni.

Jinak ja se dneska rano totalne sesypala, jedu fakt na 100 procent pracovne, k tomu Tondak neposlouchal a muz jde dneska po praci na mejdlo a vrati se az zitra, padla na me silena unava a pocit, ze jsem tu furt na vse sama, muz rano odchazi kolem sesty a vraci se vecer nejdriv v sedm, dite dneska vstavalo po paty, plus kdyby aspon chlap dovalil poradny prachy, ale i ty musim vydelat, no peklo... tak jsem brecela, i jsem Tondovi supla jednu pres zadek, kdyz neposlouchal, no a ted me to silene mrzi, protoze on nemuze za to, ze jsem utahana a na pokraji sesypani, nemuze za to, ze na ucte mame nulu, nemuze za to, ze tata nebude vecer doma a ja to s nim potahnu sama az do noci a od rana zas... mam fakt slzy na krajicku, nejradsi bych se vsim prastila a sla se vyspat nebo si aspon sednout na slunicko, ale proste nemuzu, musim jet naplno, abych stihla vsechnu praci, co mam nasmlouvanou, do toho hypnotizuju mobil, protoze vcera mela odejit splatka na hyposku a odesla jen zcasti, protoze tam nebylo dost penez, no a pred dvema dny vim, ze mi posilali honorar, tak ho vyhlizim, zaprve abychom meli vubec nejakou korunu a taky aby me nebuzerovali z banky, kdy to doplatim (od roku 2006, co mam hypo, se mi to ted stalo vubec poprve), no proste nervy, stresy, unava... a to jsem si malovala, jak si tohle tehu uziju a bude to ve vetsi pohode... no a tehu skoro u konce a pohoda furt nikde, ani nemam cas vyprat plenky a hadriky... pardon, potrebovala jsem si vylit srdce, tak se nezlobte... ono bude zase lip, ale jeste aspon ctrnact dni pojedu bez prestavky a bez odpocinku, tak doufam, ze prtava bude spolupracovat a zustane, kde je.

petulaho
21. bře 2014

@cabalkova zlatíčko,koukám, taky to teda nemáš vůbec jednoduchý....zkus do zítřka vydržet(běž s malým ven a práci nech na víkend) a pak domluv s mužem, jestli se malému bude přes víkend věnovat,abys stihla vše co potřebuješ+si aspon na chvilku odpočinula...hlídací babičky nejsou?

bibianca
21. bře 2014

@nessik Jjo, je to na hlavu. Včera jsme se s manžílkem tulili a já hned po vlítla do sprchy, abych z toho nedostala ještě nějaký zánět 😀 Mám po dvou revizích a přijde mi, že mi tam snad něco provedli.. Orgasmus mám v pohodě, ale vůbec necítím orgasmus manžela... Začínám být z toho nesvá.. Mám strach, že mi ji vytáhli a ani on z toho nemá takový pocit jako dřív 😒

nessik
21. bře 2014

@bibianca já myslím, že to spíš bude psychické. ☹ Určitě ti nic neudělali, neboj se. Opravdu je to na palici. Mně přijde, že už nefunguju v žádném směru. Další kolegyně v práci je těhotná a já si říkám, proč ne já?Vždyť bych tomu děťátku dala všechno a ta, která ho ani nechce, ho má ☹

cabalkova
21. bře 2014

@petulaho Peti, muz bude muset o vikendu fungovat, na to spoleham, musim pres vikend udelat desne prace, to bohuzel nic neresi, makam kazdy vikend. A babicku mame hlidaci jednu a ta si bere Tondaka pravidelne v utery, takze tam uz jsou taky kapacity vycerpany. Na odpocinek to ted fakt neni, uz dlouho se mi neseslo tolik prace, ale proste se zoufale nehodilo ji odmitnout, protoze jedno je serial po CT a je to prvni vetsi zakazka a dostat se na CT neni vubec jednoduche, tak bylo jasne, ze to vezmu, no a do toho mi prisel serial pro Barrandov, zatim jen osm kousku, ale je toho celkem petactyricet a pobezi to v nekolika varkach az do podzimu, tak o to jsem taky nechtela prijit, aby nebyla na leto bez prace, takze jsem se dostala do takovehle prekerky... Tondik je o vikendu s tatou, v ut s babi a od st do pa ve skolce... a i tak je to k nestihnuti... takze nevim, kde uz bych ten cas vykouzlila... holt to musm kousnout a nejak to dat....

petulaho
21. bře 2014

@cabalkova teda to moc gratuluji, jsi šikovná, že jsi se takhle prosadila...chápu, že nemůžeš vysadit,když tvůj plat je třeba....chjo...tak at je tohle perné období za tebou a můžeš se věnovat mateř.povinnostem...

cabalkova
21. bře 2014

@petulaho No ja prekladam pro dabing od roku 1993, tak to uz nejaky patek delam. 🙂 Ale ta CT, to byla moje touha, jednak kvuli tomu, ze tam prece jen chodi kvalitnejsi programy, a taky je to o neco lepe placene, takze jsem rada, ze jsem se tam probojovala, oni maji svuj okruh prekladatelu a trvalo mi nekolik let, nez jsem se tam proboxovala... no a zrovna to spadlo na letosek, no... takze jsem na jednu stranu rada a na druhou je to stres jak blazen, abych to vsechno stihla na cas, bylo to kvalitou v poradku a jeste jsem u toho neporodila. 🙂