Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

cabalkova
22. bře 2014

@lyc Ja myslim, ze podle grafiku bude zalezet na zitrejsi teplote, ale skoro bych si myslela, ze ta ovu byla az 12dc, coz by potvrdila zitrejsi vyssi teplota, tak se rozhodni podle ranniho mereni. Vsak i sam FF vyznacuje tu ovu v 8dc srafovane, coz znamena, ze si tim neni jisty, tak vydrz, Prtka, a hod sem grafik jeste zitra rano. S Utrosem bych zatim pockala.

kofik.h
22. bře 2014

ahoj holky, prosím o radu. MS jsem dostala až 42 DC, předtím jsem měla na mamatestu slabého ducha, druhý den na clearblue taky, bylo tam to plusko (nemyslím digitální), ale dlouho jsem měla béžový až hnědý výtok a pak za týden či jak dlouho MS taky to bylo 2 den potom co jsem se objednala k dr. 😀
Myslíte, že má cenu jít k dr, jestli je vše v pohodě a nebo to neřešit...s mimčem teď nepočítám, ale nechápu proč tam ty dušíci byli...ale nesílili.
předem děkuji za jakýkoli názor 🙂
jo a takové jsem měla teploty :-P
http://www.womenzone.cz/uzivatelka/kofik_h/graf...

lyc
22. bře 2014

@nessik
@kifsepixam já se zatím chci CAR vyhnout, s manželem jsme se domluvili, že se na lékaře obrátíme s prosbou o pomoc až pokud se nám ani po 6 měsících při měření BT nepodaří mimi.... A nejde jen o IVF nebo IUI, prostě to zatím chceme nechat plynout. Ale Nessíčku u tebe to naprosto chápu a souhlasím.... Už pro tvůj klid by jsi si tam měla zajít 🙂 já asi zkusím od nového cyklu přidat obden testování ovu testíkama, snad to k něčemu bude 🙂

lyc
22. bře 2014

@cabalkova moc děkuji za zhodnocení grafu, taky se mi zdál ten 12DC jako nejpravděpodobnější, ale jak píšeš - zkusím počkat na ranní teplotu a hned ti sem hodím graf k porovnání 🙂 kdyžtak prostě začnu s Utrogestanem místo od 16DC tak 17DC.... Už jsem laškovala i s myšlenkou, že ho nevezmu tenhle cyklus vůbec, ale bojím se, aby pak přišla MS.... No uvidím, ráno je moudřejší večera 🙂 ale moc děkuji, nevím jak to děláš, ale uklidnila jsi mě 🙂

nessik
22. bře 2014

@lyc my to dáme, musíme! Já právě byla v reprofitu na testech po potratech a moc se mi líbil jejich přístup, dr. moc milá, říkala, že určitě otěhotním přirozeně, že není třeba nic, jen pokud bych chtěla, tak na folikulometrii, ale já ovu poznám ovu testama. Teď spíš, jak mi poradila
@cabalkova , třeba IUI, když manžel nebývá v těch správných dnech doma, ale mně se do toho tak nechce, chtěla bych miminko taky přirozeně a z lásky. No, vlastně tak trochu doufám, že objednáním se se zázračně zadaří 😀 😝 , asi jsem naivka. Dneska jsem si dala víno a je mi dobře, pořád si říkám, že se musím uklidnit, že o nic nejde, když mám dva dárečky doma, ale už je to po té době fakt na palici a to tady některé holky čekaly ještě dýl.
Jsem zvědavá na tvoji zítřejší teplotu, jinak si myslím, že pokud by byla ovulace, tak menstruace by měla přijít taky, i bez utrogestanu, ale zase kdyby se vám zadařilo, tak ten utrogestan je lepší. Hezky se snažte, však víš,jak jsme ti to naplánovala 😉 🙂

nessik
22. bře 2014

@kofik.h a už na testu nic není? Pokud ne, tak bych asi k dr. nešla, ale pokud by tam byly // pořád, tak ano.

cabalkova
22. bře 2014

@lyc Ja bych s utrosem klidne jeste pockala, jake mas doporucene davky? Kdyztak by sis je trosku zvedla, aby sliznice poradne narostla a ms dorazila. Jinak ja ted u tohohe tehu zacala utrogestan brat az nekdy 5dpo, svuj jsem uz nemela, tak mi poslala kamaradka a pak mi ho rovnou napsala dr, ale kazdopadne si myslim, ze pokud ho budes brat (jedno od jakeho dne), tak pokud nebudes tehu, tak ms dorazi. Jinak mne ji vzdy blokoval, takze po IUI jsem ho brala vzdy deset dni, pak vysadila a do dvou dnu byla ms tu... takze to muzes praktikovat taky takhle: pockat si na ovu, dva dny po ovu, kdy uz ti ji FF vyznaci s jistotou, zacit brat utros, po deseti dnech udelat testik a kdez nebudou //, tak vysadit a pokat na dalsi kolo.
@nessik No ono to je v CARu takove neosobni, ale myslim, ze i tam to mimi vznika z velike lasky a hlavne, pak mate na jeho "domazleni" celych devet mesicu a pak cely zivot... jinak ja po ctyrech letech s potraty a neuspesnym snazenim zacala chodit k dietolozce, zhubnula jsem, naskocila mi ovu i bez clostilu, coz byl predtim problem, a za pomoci BT a ovu testu jsme pak otehotneli hned... takze verim na samo domo vyrobu a na to, ze kdyz nadejde ten spravny mesic, tak se mimi proste povede. Ja vim, ze uz cekas dlouho, ale vinko a klidek mi pripadaji jako dobry recept a jak uz jsem tu psala, verim uprimne v plodivou silu jara. Jo a kdyby ti to prislo jako smysluplne, tak ja si pred prvnim i ted timhle snazenim udelala takovou jako meditaci, poprosila jsem svoje andely, aby mi poslali miminko, i jsem jim to namalovala na listek a pak jsem si namalovala takovou jako panenku, sebe s tehu briskem, jako svuj sen, o jehoz vyplneni zadam... obe mam schovane, mimochodem, ta "Tondova" ma modre saty a ta "Betcina" ruzovo-fialove, proste jsem si "objednala" i pohlavi... a nejak me to hlavne uklidnilo, ze jsem svoje prani napsala, vyslovila, nakreslila a razem jsem mela pocit, ze jsem jeho vyplneni tak nejak bliz. Tak to treba taky muzes zkusit, jestli ti to neprijde uplne mimo... Jo a jedna kamaradka odtud z diskuse si taky takhe kreslila "panenku", no a vzapeti jim klaplo IVF a maji dvojcatka. 🙂

nessik
22. bře 2014

@cabalkova jé, Klárko, to je krásný, to zkusím 😵 Páni a jak vyšlo i to pohlaví, to je něco. Tak to abych si dala pozor, co vlastně chci, že? 😉 Hned zítra vyhodím rodinu ven a zkusím to. Já to mám jak na houpačce, chvíli euforie a chvíli depka, ale taky to hodně souvisí s tím, když mám velký stres v práci, jsem vyfluslá, doma nemocné děti a pak to na mě padne. Miminko chce veselou a spokojenou mámu, já myslím, ze ty stresy v práci tomu taky moc nepřidají, viď
@lyc ? Ty jsi psala, že to máš taky náročné. Ale taky bych to odlehčila, holky, začala jsem cvičit, mám dvě kila dole, takže mám 51 kg a teď si vesele vybírám šaty na netu 🙂

cabalkova
22. bře 2014

@nessik Ty jo, ty mas modelkovskou vahu, ja mam dvakrat tolik, beze srandy!! No ceka me po porodu drina... a to malovani moc doporucuju, mne to moc pomohlo. Zjevne. 🙂

nessik
22. bře 2014

@cabalkova ale ty jsi a) těhotná a za b) i tak jsi krásná ženská. Malování zkusím na 100% a věřím, že nám to nejdéle do léta klapne. Děkuju za podporu, jsi sluníčko 🙂

lyc
22. bře 2014

@cabalkova já to mám každý měsíc s Utrogestanem stejně od 16DC -25DC (1-0-1). Ale teď to udělám jak říkáš Utroš si nevezmu, dokud nepoznám ovulaci a když se nepovede březnové mimi, tak od dalšího cyklu začnu i s ovu testy a třeba dostanu těhu k dubnovým narozeninám. Jaro je zázračné a já mám v něj důvěru i naději 🙂

lyc
22. bře 2014

@nessik teda ty jsi hubeňourek 🙂 to já mám při svých 158 cm 70 kg a jsem vskutku Míša kulička, ale nějak ne a ne to dát dolů 😀

cabalkova
22. bře 2014

@lyc Brezen i duben by byl moc fajn!!! Ja bych to zkusila pripadne pristi mesic podporit ovu testy, abys tu ovu mela podchycenou s jistotou. Urcite to klapne, letosni jaro bude mit silu. 🙂
@nessik No ja se tesim, ze po porodu snad najdu cas na orbitrek, a pak casem ze zase zvladnu upravu jidelnicku, nikdy jsem nebyla stihlice, ale aspon 20-30 kilo bych dolu moc rada dala, chci se zase sama sobe libit. 🙂

nessik
22. bře 2014

@lyc hubená nejsem, jsem prcek, jen o něco málo vyšší než ty. Nehubni, teď to nemá už cenu, až po dětech 😉

lyc
23. bře 2014

Tak holky moje milé, dávám vám sem můj graf s dnešní teplotou a vůbec z toho nejsem moudřejší 🙂 Tak snad z toho něco vyčtete vy (přeci jen mám ve vás naprostou důvěru - pro mě jsou to jen čísla) 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/4cb1d5

cabalkova
23. bře 2014

@lyc Nemohla bys hodit graf z minuleho cyklu nebo mi napsat, jake teploty jsi mela po ovulaci? Porad mi ty teplotky prijdou dost nizke a vzhledem k tomu, ze to dneska neslo nahoru, bych si skoro myslela, ze ovu jeste nebyla.

nessik
23. bře 2014

@lyc myslím si to, co
@cabalkova . Měříš v pochvě nebo pod paždí?

cabalkova
23. bře 2014

@nessik Merila jsem dole. BT se v podpazi merit neda, jen v puse nebo dole a v puse je hodne nepresna, zvlast kdyz spis s otevrenou pusou, coz ja teda jo. 🙂

nessik
23. bře 2014

@cabalkova jé, to mělo být na lyc, kde měří, jsem trubka 🙂 Víš, napadlo mě, jestli vůbec měří v pochvě, protože jak píšeš, jinde je to hrozně nepřesné.

cabalkova
23. bře 2014

@nessik Ja jsem si to rikala, ale agilne jsem stejne odpovedela. 🙂 Jestli si to dobre pamatuju, tak prave merila v puse, mam pocit... tam si myslim, ze na to fakt neni spolehnuti...

lyc
23. bře 2014

@cabalkova já měřím v ústech (už jsem to sem jednou psala), krom podpaží se může měřit všude 🙂 A tady je ten graf z minulého cyklu (ale nevím jestli ti v něčem napoví, když jsem ho měřila od 14 DC - kvůli absenci teploměru)
http://www.fertilityfriend.com/home/4cb1d5

cabalkova
23. bře 2014

@lyc No ja chtela mrknout, jak vysoke mas teploty v druhe pulce cykklu a teda prijdou mi nizke. Nemuzes presedlat na mereni "dole"? V te puse mi to prijde podle plotu, mozna i proto ti ty teploty tak skacou...

nessik
23. bře 2014

@lyc určitě měř v pochvě, já zkoušela v puse a skákalo mi to hrozně, vůbec mi to nešlo měřit.

lyc
23. bře 2014

Já jsem to začala měřit v ústech kvůli případné MS, ale asi mi nezbude nic jiného, když říkáte, že je to nepřesné ☹

bibianca
23. bře 2014

Ahoj holky, když děláte ovu testy kdy začínáte? Já přemýšlím, že bych si je ve středu taky koupila jak pojedu na kontrolu s tou ledvinou..., ale nevím jestli to není blbost. Protože kdysi jednou jsem si je koupila a vycházeli mi pořád pozitivní.. tak nevím... už si nepamatuju jestli jsem si je dělala v polovině cyklu, ale vím, že jsem si je dělala snad obden a byly pořád pozitivní, tak jsem se na to potom vykašlala.. Vycházejí Vám i negativně?

cabalkova
23. bře 2014

@lyc No tak ms stejne obvykle chodi az po poklesu teploty, takze ja vzdycky bezpecne poznala, ze jde a dalsi den uz nebylo treba merit. Mozna ti ty teploty takhle litaji i kvuli tomu, zkus to dole a uvidime dalsi dny.

lyc
23. bře 2014

@cabalkova ok 🙂 ráno začnu s novým 'typem' měření 🙂 moc, moc děkuji za rady

cabalkova
23. bře 2014

@lyc Tak drzim palce, spolecnyma silama to odladime a to by bylo, aby mimi nebylo. 🙂

kifsepixam
24. bře 2014

@bibianca Tak to jsi byla stastny clovek🙂))) u mě byly bile porad, slaba carka hodne dnu a pak silna jen den dva a to ještě nikdy ne tak silna jak ta kontrolni, ale dvakrát jsem otěhotněla, takze to asi stacilo🙂))

bibianca
24. bře 2014

@kifsepixam A testuješ z raní moči?