Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

petulaho
14. dub 2014

@cabalkova a jak je tobe?

nessik
14. dub 2014

@bibianca 1 kapka na 1 kg tělesné hmotnosti, rozdělit na 3 dávky za den (např. váha 60 kg, 3x denně 20 kapek.

cabalkova
15. dub 2014

@petulaho Peti, zacinam mit celkem neprijemne a uz i bolestive poslicky a tvrdnuti bricha, ale zatim naprosto nepravidelne... takze dneska, kdy je Tondak u babi v Praze, bych chtela odbouchnout posledni akutni praci a dobalit tasku do porodnice, abych mohla byt v klidu, kdyby se neco rozjelo. Vcera vecer uz me bricho fakt bolelo tak jsem v noci nespala s predstavou, ze budu na sestinedeli s kompem na kline dohanet to, co jsem nestihla odevzdat... tak jsem byla rada, ze jsem jeste dobre prezila noc a snad to dnes stihnu a nebudu tak nervacit. Jasne, ze se jeste nemusi nc chystat, ale nervovalo me, ze nemam hotovo, tak snad se to dneskem konecne zlomi. 🙂 Zbyva mi vyzehlit plenky a par oblecku pro malou a po dome posbirat, co budu potrebovat s sebou, pripadne jeste vyprat jednu novou nocnii kosili na kojeni, co jsem si o vikendu koupila, ale jinak mam hotovo, tak snad to dneska vsechno stihnu, jak si predstavuju a bude klid. 🙂

petulaho
15. dub 2014

@cabalkova tak drzim palce at to vsechno vyjde jak si prejes♥ja ted takx bojuju svtvrdnutim bricha a ac jsem byla vcera u dr a ta me uklidnila ze cipek drzi.stejne mam strach☹

cabalkova
15. dub 2014

@petulaho Ja mela vcera taky kontrolu, ale bez vnitrniho vysetreni, takze nevim, jak to tam vypada... navic ono se z toho stejne moc nedozvis, protoze v jednu chvili muze byt cipek ok a o den pozdeji muzes rodit, takze mi to ani nevadilo, ze se ve mne nehrabala, ono jak je to tam uz vsechno nabehle, tak uz to celkem i boli, tak si to schovam az na porod. 🙂 A magnezko beres? Na me uz je pozde, ale ty jeste v klidu muzes, na tvrdnuti mi fungovalo naprosto spolehlive.

petulaho
15. dub 2014

@cabalkova beru zatim 2x denne.kdyz lezim taknje bricho celkem v klidu ale proste jakmile vstanu tak ztvrdne.chjo:-(

cabalkova
15. dub 2014

@petulaho Muzes az trikrat denne po dvou tabletkach, tak si pridej, ne?

petulaho
15. dub 2014

@cabalkova mam to rozpustny tam se muzou 3tbl denne a dr mi rikala 2xdenne.zatim tukam to dneska od doby kdy jsem vstalactak ok.tak budu doufat ze vcera to byli jen treba vlivem pocasi😉 musim myslet pozitivne jinak me klepne

cabalkova
15. dub 2014

@petulaho Ono tvrdnuti je v podstate prospesne, deloha tak trenuje a pripravuje se, urcite to neznamena, ze by se neco chystalo, nebo minimalne ne nutne, mne bricho tvrdne uz dva mesice a nic... takze bud v klidu... no a kdyz to bude blby, tak holt das i to treti, no. A vcera mi teda bricho taky delalo peknou rotyku, asi vlivem toho blazniveho pocasi, tak v tom nejsi sama....

petulaho
15. dub 2014

@cabalkova ja si to tak taky rikam.protoze cipek mam fakt 4,5cm a hrdlo uzavrene.tak prosim andilky aby to bylo jen jednorazove.takze tobe tvrdlo treba od 30tt?

cabalkova
15. dub 2014

@petulaho No tvrdne mi fakt uz dlouho, rekla bych, ze i pred 30tt, jsou dny, kdy skoro nic, a dny, kdy to jede od rana do vecera, vcera uz i hodne neprijemne a fakt nic... dulezite je hrdlo a cipek a ty mas luxusni, tak bych to brala proste tak, ze si deloha dela spartakiadu a aspon bude mit na porod dobre natrenovano. 🙂

petulaho
15. dub 2014

Ty jsi zlaticko.dekuji za uklidneni.me to zacali v patek 3x, v sobotu nic, v nedeli zase 3x a vcera fakt asi 20x.ale dr.me vceravtrosku uklidnila i kdyz vim ze se nalez muze menit.proste to bylo pocasim a ted uz to bude lepsi😉 dekuju♥

kifsepixam
15. dub 2014

@petulaho Petulko kliiiid miminko vi, kde je mu dobře a pekne tam zustane, na svete pak bude celej život, takze ted pekne zustat u maminky. Neboj se nic a vic odpočívej, i když jsi doma, tak to asi dost delas. Drz se, myslim na vas!

kifsepixam
15. dub 2014

@cabalkova Ty jsi tak pracovita zenska az hruza, tak drzim pesti at doklepnes co potrebujes a pak uz muzes jen odpočívat. Drz se a kdyby to nahodou prislo, tak tfuj tfuj tfuj....

cabalkova
15. dub 2014

@kifsepixam Hele, ja si spis myslim, ze jsem na palici, a ne pracovita.... no prijde ti normalni vzit tri nedele pred terminem porodu ctyricetidilnej serial??

terite
15. dub 2014

@bibianca Teda, tak to je mazec, že ti to napsali, i když vlastně nic nenašli. Já musím doktory přemlouvat, i když o té trombofilii u mně nikdo nepochybuje. Vím, že je více případů, kdy se na nic nepřijde. U dvou potratů se ještě stále spekuluje na to, že se jednalo o náhodu. Možná to tak i je, kdo ví. Ale v každém případě se to žádné ženě neposlouchá dobře, protože přeloženo do jazyka ženy to znamená, že se ta náhoda může opakovat. Vždycky je lepší, když se přijde na důvod a ten se pak odstraní, aby se to už neopakovalo. A jaké testy jsi už podstoupila?
@ivazapisovatelka A budeš v těhotenství ředit, když máš Leidena, nebo co ti řekli?
@petulaho Peti, já jsem dneska chrněla až do desíti, teď snídám a přes den budu odpočívat a číst (knihu, ne internet) a na 17h jdu na masáž nohou = opatruju se 😀 Moc děkuji.
@lyc Vůbec se ti nedivím, že se tak strachuješ. Nechávají tě pěkně dlouho čekat. Brali ti HCG na té minulé kontrole? Dalo by se jít nechat si ho někam soukromě přeměřit a správný nárůst by tě ujistil v tom, že vše pokračuje dobře. Ale vím, že tímhle směrem ne každý chce jít.. Já bych asi nevydržela a běžela tam.

terite
15. dub 2014

@petulaho Petulko, to je mi líto, že tě to tvrdnutí zlobí. Já si to zatím nedokážu ani představit. Jak se to tvrdnutí vlastně projevuje. Myslela jsem si, že když je bříško už docela velké, že je i celkem tvrdé, ale to teda asi není. Jsem v tom zatím nevzdělaná. Hlavně ti přeji, ať to magnézko pomůže a můžeš být v klidu a nestresovat se.
@cabalkova No, jseš trochu na palici, že bereš tolik práce takhle před porodem 😀 Vždycky když sem jdu, tak koukám, jestli jsi přispívala. Píšeš denně, takže až se neozveš, budeme vědět, co se děje 😉 Ale držím palce, aby to ještě chvilečku vydrželo.

lyc
15. dub 2014

@terite nebraly mi nic, až toho 30.4. - já si doma zatím, dělala ob den těhu testy a vzhledem k tomu, že dnešní čárka na testíku byla silnější než kontrolní byl to teď test poslední 🙂 a těch 15 dní už to do kontroly vydržím. Odpočívám, beru všechny vitamíny a léky a víc pro to udělat nemůžu... Věřím, že to teď miminko zvládne a vydržíme spolu až do konce.

cabalkova
15. dub 2014

@terite No ja se nastesti s dramaturgyni domluvila, ze s kolem porodu bude pauza, je to prace tak na ctvrt roku, takze to neni tak sileny, jak to na prvni pohled vypada... ale normalni to teda asi neni, ze... 🙂 Ale vysvetlujte to nekdo v bance, ze manzel je zamestnany ve statnim vyzkumaku za tabulkovy plat a zena je s dvema detmi na materske, takze nemuze vydelavat a hypoteka se tudiz nezaplati...

cabalkova
15. dub 2014

@lyc Tak to musi byt uz dalnice jak blazen... foto by nekde nebylo?

lyc
15. dub 2014

@cabalkova akorát je to na stojáka 🙂

cabalkova
15. dub 2014

@lyc Juuu, parada!!

lyc
15. dub 2014

@cabalkova dám si to pak sem na koníka do alba, ale zatím s tím ještě váhám 🙂

cabalkova
15. dub 2014

@lyc Krasny!!! Skoda jen, ze musis jeste dva tydny cekat na prvni utz, ale o to sladsi to pak bude pohled. 🙂

lyc
15. dub 2014

@cabalkova ty víš jak člověka nakopnout a uklidnit 😀 děkuji ti 😉

lyc
15. dub 2014

@cabalkova já už to vydržím a doufám, že už by mohlo být srdíčko (když bude všechno v pořádku) 🙂

kifsepixam
15. dub 2014

@cabalkova No je fakt, že asi trošku bláznivá jsi🙂)))ve srandě, ale proč ne, když zvládáš a hlavně aspoň nemyslíš na kraviny, jako my co jsme doma🙂
Drž se!!! Vzkazuji miminku ať ještě pár dní počká🙂

kifsepixam
15. dub 2014

@lyc Nádhera, to víš, že je vše v pořádku, ani nepochybuji a ono stejně celé těhotenství je jen o čekání, takže prostě to chce trpělivost, taky ji nemám, ale člověk stejně čeká z každé kontroly na druhou a jak píšeš, děláme pro prcky vše a víc udělat nemůžeme.

cabalkova
15. dub 2014

@lyc Srdicko bude urcite, mozna uz bude i "medvidek", moc se na obrazky tesim!

kifsepixam
15. dub 2014

@terite Terýsku snad ale nejdes na masáž chodidel???ta se v těhu nedoporučujemm je tam hodně reflexních bodů a ty mohou udělat paseku....to fakt neeeee....
Jinak já taky píchám injekce a na nic se nepřišlo, hold preventivně, měla jsem ty tromby na placentě, ale trombotik ani já ani manžel není:_(
A jakou dávku pícháš??? A ty @cabalkova? Mě dali 0,3, ale někde jsem četla, že by se to mělo s rostoucí váhou zvyšovat, ale u mě asi nad tímto nikdo nepřemýšlí a já se bojím, aby to stačilo...