Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

bibianca
18. dub 2014

@lyc Moc moc na tebe myslím. Ať to dobře dopadne..

gepe
18. dub 2014

Holky co znamena to MA a jaka tabulka? 😅 koukam, ze tady vidim vice znamych tvari 🙂

lyc
18. dub 2014

@kifsepixam
@cabalkova tak jsem zpět od doktorky, gestační váček je na svém místě, byl o hodně větší než minule... akorát (podle pohledu doktorky), se jí asi nezdálo, že tam pořádně ještě není nic vidět. Ale uklidňovala mě, že mám dělohu otočenou dozadu a v tak ranném stádiu to může být špatně vidět + počítá délku těhotenství podle MS a já si myslím, že ovulka proběhla později než "dle průměru".. ale stejně jsem neklidná a bojím se, že to dopadne jako minule ☹ No nic, nezbývá než čekat do 30.4. - kéž by tam už pak bylo všechno krásně vidět a doktorka mi řekla, že je těhotenství v pořádku. Bojím se.

cabalkova
18. dub 2014

@lyc Moje mila, mrzi me, ze te dr neuklidnila vic, ale urcite bude vsechno v poradku a mimi s tebou jenom hraje na schovku. Do toho 30. to bude jeste dlouhe cekani, ale uvidis, ze bude stat za to a prdolka se pak ukaze v cele krase... ted se hlavne snad odpocivat a ty neprjemne myslenky si moc nepripoustet, byt je mi naprosto jasny, ze to moc nejde. A spinis jeste, nebo uz to preslo??

lyc
18. dub 2014

@cabalkova už je to dobrý, bylo to jen slabé špinění, ale radši jsem šla... ať jsem klidnější (což se sice nepovedlo), ale musím doufat, že se to do toho 30.4. nějak vyvrbí 🙂

kifsepixam
18. dub 2014

@lyc Opravdu se neboj nic, i ja mela jen vacek gestacni a plod nikde a uz jsem byla nervozni a taky jsem mela ovulaci později a tak se muselo cekat. Tehotenstvi po nasich zkušenostech je jenom o cekani, clovek nikdy nemá klid a jen ceka, ale nemá se cenu trapit. To by jen miminku ubližovalo, takze zij uplne v pohode a uvidíš, ze 30.4 bude i srdicko a budes ta nejstastnejsi. Delame pro ty nase prcky všechno a vic udelat nemůžeme a musí zabojovat i oni sami...takze nesmutni, o Velikonocích vypni a kliddd, vse bude dobry.

kifsepixam
18. dub 2014

@cabalkova Klari, tak ja drzim moc pesti, přes Velikonoce tu nebudu, tak kdyby to nahodou prislo, tak se drz a moc se tesim, az budu vedet, ze jste v poradku a mam miminko u sebe.

terite
18. dub 2014

@lyc Dobře, že jsi šla a to, že byl gestační váček o hodně větší, je dobře. Ale na víc je asi ještě vážně brzy. Svátky nám všem utečou rychleji a pak už to čekání nebude tak dlouhé. Myslím na tebe.

Tak já jsem na nákupech nepořídíla. V HM nic, těhu modu tam neměli, asi to nemají ve všech shopech. A v CA se mi líbily jedny kalhoty, ale neměli moji velikost. I tak se bojím, že to pak bude chtít o fous větší a půjdu do většího čísla. Zatím jsem na 38. A už teď je mi ale jasné, že problém bude s délkou. Normální kalhoty seženu kratší, ale ty těhu se ve více délkách moc nedělají ☹ A s mými 162cm... No uvidíme. Řekla jsem si, že se změřím a mrknu i tady do bazárku.

cabalkova
18. dub 2014

@kifsepixam Dekuju, to jsi moc hodna, ja bych pres Velikonoce jeste rada vydrzela, na zitrek mame naplanovano grilovani u nasich, na nedel chalupu u svagra a v pondeli obed u rodicu svagrove... ja jsem tu furt zavrena jak vezen na Bezdezu, tak bych si trochu toho spolecenskeho vzruchu docela uzila. Plus jeste pracuju na jednom prekladu, ktery bych potrebovala pristi tyden odevzdat, takze jeste par dnu prosim poseckat. 🙂

nessik
18. dub 2014

@lyc zlatíčko, moc dobře, že jsi šla, ale tam opravdu nic jiného než gestační váček, být nemůže koukala jsem na Tvůj grafík a jsi teprve na začátku, tam je ještě moc brzo na plůdeček. Snaž se být klidná kvůli miminku, ono to zvládne, já tomu věřím a 30.4. tam už bude obr prcek 🙂

nessik
18. dub 2014

@katular79
@katerinap1978
@mattie holky, to mě mrzí, že jste skončily u nás v tématu, ach jo, ale koukněte do tabulky, jak je to pozitivní, všechny se dočkáte. No, na mě teda nekoukejte, já jsem v tabulce už pěkně dlouho ještě s Berušinkou, my tady nějak kazíme skóre, ale jinak to všem šlo a rychle.
A koukám, že dvě jste skoro tam staré jako já, já mám čerstvě 36 let, doufám, že už není pozdě, moc bych toho třetího cvrčka chtěla, děti jsou to nejlepší, co mě mohlo potkat a 3 je pěkné číslo.

nessik
18. dub 2014

@mattie jsi dobrá, že jsi nešla na kyretáž, já si rvu vlasy, že jsem šla a nepočkala, až se to vyřeší samo, podle mě zvlášť u mě to bylo podruhé zbytečné ☹ , teď jen doufám, že mi něco nepoškodili a budu ještě moct mít děti, celkově jsem byla na revizi už 3x ☹

kifsepixam
18. dub 2014

Holky pekné Velikonoce, teď tu asi moc nebudu, tak se držte všechny i ty před porodem, i ty tehotne i ty snazici, třeba doba Velikonoc prinese vytouzene //🙂

cabalkova
18. dub 2014

@nessik No ono je to s temi revizemi a jejich oddalovanim osidne, mne zase dr rikala, ze kdyz se dlouho nejde, muze to skoncit zanetem delohy a neni radno to podcenovat, tak nevim, asi co lekar, to nazor... a ty se pomalu chystej, kveten je za dvermi, tak to vidim na predavani stafety od nase Betky... 🙂

nessik
18. dub 2014

@cabalkova Klárinko, to doufám, že mi s Alžbětkou předáte štafetu. Holky, vy jste ale obě šikovné, už 38 tt, je to možné? Moc se těším na fotečku, ale ještě ať se Bětuška dopeče a ty si užiješ klidné Velikonoce.
@kifsepixam taky pěkné Velikonoce, koukám, že už budeš 12 tt, to je super 😵 , mám radost.

nessik
18. dub 2014

@cabalkova jinak mě to s revizemi říkali také, ale mám strach, jestli se tam něco nepoškodilo, i když zánět jsem po revizi neměla, vždy že je vše ok a MS došla pokaždé do 6 týdnů, ale i tak mám strach... 😝 že už to třeba nepůjde.

mattie
18. dub 2014

@nessik bohužiaľ, sa to u nás stále robí ako bežný zákrok 😔 v ČR to je síce o trochu lepšie než na SR, ale tiež žiadna výhra, väčšinou ani nedajú na výber a neinformovaná žena, ešte zasiahnutá tým, čo sa stalo verí lekárom a robí to, čo povedia. Inak mne to veľmi pomohlo aj na psychiku, ale zase poznám ženy, ktoré by to nezvládli 😒 Ja by som zase nezvládla kyret.
Inak by som sa toho poškodenia nebála, ak si nemala komplikácie, tak je určite všetko ok 🙂 a ak ťa to poteší - pri mojich a partnerových diagnózach budeš tehotná určite skôr! 🙂 (tzn. veľmi, veľmi skoro 😉 )

nessik
18. dub 2014

@mattie já tu revizi nesla hodně špatně, přijde mi, že jsem se neměla nechat ukecat ☹ nerada se ptám, ale když jsi to nechala na přírodě, krvácela jsi moc. Já teda při první revizi, tam si myslím, že to asi nutné bylo, byla jsem těhotná 8 týdnů a spontánně jsem potratila a krvácela jsme opravdu šíleně, brali mě okamžitě na sál, prý bych do rána vykrvácela. Ale ta poslední, tam mám velké pochyby, ale tak už s tím nic nenadělám.
Jinak ale přeju, ať jsi těhotná co nejdřív 😉

cabalkova
18. dub 2014

@mattie No ja jsem asi ten druhy typ, kdyz jsem vedela, ze miminko uz neni, tak jsem proste chtela byt co nejrychleji "cista" a zbavit se toho... je fakt, ze to bylo taky docela s krvacenim a nakonec jsem byla rada, ze jsem to podstoupila, ale chapu, ze to nekdo ma presne naopak a chce telo nechat, aby si poradilo sama... pro me to byla prvni revize, v predchozich ctyrech pripadech se to taky vzdycky nechalo odkrvacet, ale to to bylo mensi.
@nessik Naprosto chapu, ze mas obavy, ale verim, ze je vsechno v naprostem poradku a to mimi uz kolem tebe v podobe dusicky krouzi a jen ceka, az ho pozves dal. A bude to holcicka??

mattie
18. dub 2014

@nessik ja som potratila ešte v 5-6tt, ďalších 6 týždňov som čakala na SP, ale to krvácanie - úprimne to nebol až taký krvák, ako som čakala, ale málo toho nebolo. Najhoršie boli tie "kontrakcie" a to, že sa mi to v polovici zaseklo a až za 12 hodín "kontrakcií" to zase povolilo, to zo mňa jednorázovo vytiekla všetka tá nahromadená krv, ale inak to nebolo až také hrozné. Bola som informovaná, že ak by som moc krvácala, tak mám okkamžite prísť do nemocnice.

nessik
18. dub 2014

@cabalkova no, nějak mám pocit, že to bude holčička, ale samo beru i chlapečka, ale intuice mi říká holčička. Tak uvidíme, hlavně, aby se zadařilo, i když vyvěštěné mám otěhotnění až na léto, červenec, srpen. Tak uvidím, já bych chtěla teď. 🙂

cabalkova
18. dub 2014

@mattie Ja zase nikdy nezapomenu na okamzik, kdy mi "miminko" vypadlo do dlane... to bych si byla rada usetrila, ale sla jsem na revizi az po tydnu krvaceni, kdy to hlavni bylo uz pryc a zbytek se proste z nejakeho duvodu neodlucoval... ono je to blby pokazdy, at uz se to obejde bez revize, nebo na ni nakonec dojde...

nessik
18. dub 2014

@mattie jsi statečná, ale aspoň jste se mohli mohli hned snažit, že?

cabalkova
18. dub 2014

@nessik Ja to prave taky u tebe citim na holcicku... 🙂 No a cervenec by byl samozrejme taky moc fajn. 🙂

mattie
18. dub 2014

@cabalkova to ja som zase bola v takom rozpoložení, že som hovorila, že radšej vykrvácam, než by som si mala toho červíčka nechať vybrať z maternice za pomoci všetkých tých nástrojov ☹ pri tej predstave som omdlievala..
ale zase v mojom prípade a čakaní 6 týždňov chápem, že by to nie každého "bavilo" a tiež občas tlačí vek, že.. našťastie pri 20 rokoch ma tento problém netrápi (aj keď nikdy nevieš)

nessik
18. dub 2014

@cabalkova jé děkuju, Tobě věřím, tak jsme moc zvědavá, jestli to bude další ženská do party. No upřímně, k těm dvěma si chlapečka nedovedu představit, to by byl chudák, to prostě musí být další malá uječená štěkna, aby si poradila se staršíma ségrama. Já myslím, jestli kolem mě krouží nějaká dušička chlapečka, tak si to při pohledu na ty dvě malé semetriky musí rozmyslet 😀 Ale stejně je miluju, i když jsou obě hubaté až běda. 🙂

mattie
18. dub 2014

@nessik hovorím, pri tom mojom 6 týždňovom čakaní by mi aj ubehla "čakacia" doba po kyrete. Inak sme počkali po potrate na jednu menštruácie ešte, nemala som z toho dobrý pocit, tak sme počkali

nessik
18. dub 2014

@mattie tak ať se brzo zadaří !
Holčičky, přeju všem hezké Velikonoce, utíkám péct a vařit 🙂

cabalkova
18. dub 2014

@mattie No jo, mne je jednou tolik. 🙂

mattie
18. dub 2014

@cabalkova pre mňa to bol zase veľmi výnimočný okamžik, vďaka ktorému som sa rozlúčila, celkovo tých 6 týždňov pre mňa bolo veľmi "príjemný" veĺa som sa rozprávala s drobcom, lúčila sa, hovorila, že sa nehnevám.. na konci mi zostal taký zvláštny pokoj v duši, takže ja som za to rada 🙂
ale je pravda, je jedno, či ide človek na kyret, alebo nie, nikdy to nebude dobre - nikdy, kým musí riešiť túto tému ☹