Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

cabalkova
9. kvě 2014

@kifsepixam Jojo, pichala jsem celou dobu do bricha, ale az do stran, na bocich. Ke konci u to bylo min prijemne, jak byla kuze hodne napjata a ta kozni rasa se tam blbe chytala, ale vydrzela jsem az do konce. Neboj, d delohy se nepropichnes. 🙂

cabalkova
9. kvě 2014

@veronika.deskova Ahoj Verunko, to je dobre, ze jsi tady, byt samozrejme nejsem rada, ze te sem osud zaval. Holky ti urcite pomuzou, taky mi to moc pomahalo.

veronika.deskova
9. kvě 2014

@bibianca @kifsepixam @wosk
Straně mě mrzí, že je těch případů tolik všeobecně ☹ Furt si říkám, že by třeba miminko bylo nemocné, postižené ... když lékaři na nic nepřišli ... Ale furt mi nejde do hlavy, proč ty příčiny nejdou zjistit ...

veronika.deskova
9. kvě 2014

@cabalkova Klári, já doufám, že se to už prolomí ... A děkuji za tvojí podporu, jsi strašně hodná na mě! Ten nový doktor nám pomohl i psychicky, tak věřím, že pro nás bude dělat maximum i nadále.

bibianca
10. kvě 2014

@wosk mne anopyrin napsali do zpravy na hematologii, ale ja myslim ze ho mam brat az v pripade tehu na zredeni krve..... Ted jsi me zmatla.

wosk
10. kvě 2014

@bibianca to jsem nechtěla... já už ho mám doporučený právě i 2 týdny před ovu no a pak v těhu, takže nevím, jak se chovat po ovu než bude test 😅 V pondělí tam zavolám a snad bude jasněji.

tsterinka
10. kvě 2014

@bibianca ahoj,tak co teplota myslím na tebe a držím ti palečky 🙂

reenik
10. kvě 2014

Holky tak dnes konečně pozitivní ovu test, hurá na to 🙂 Přejí krásný víkend všem!!! 😀 😀 😀 Držte nám palce 😀 😀

reenik
10. kvě 2014

@veronika.deskova Je mi to moc líto, taky jsem si tím 3x prošla a nepřišli mi na nic, teď se snažíme otěhotnět po 4. a mám strach, jak to dopadne, ale musíme bojovat!!! Hematolog mi nabídl preventivně píchat flexiparin, tak se na to teď upínám.. jinak už opravdu nevím, co více pro to můžeme udělat. Ještě čekáme na jedno vyšetření z genetiky, jinak už máme za sebou skoro vše... psychicky to taky nesu dost špatně a myslím si, že jediným lékem jsou další //... tak snad se nám brzy zadaří! Držím palce!!!

veronika.deskova
10. kvě 2014

@reenik Moc děkuju, vám taky hodně palečků, ať se teď zadaří a jsou dobré zprávy od lékaře.

kifsepixam
10. kvě 2014

@veronika.deskova Taky nechápu, že se nenajde příčina, mě se taky nenašla. Teď taky píchám fraxiparin, tak snad to pomůže....neboj se nic, dobře už to příště dopadne, prostě musí!!! Drž se! Budete teď mít asi pauzu před snažením že?

veronika.deskova
10. kvě 2014

@kifsepixam Teď musím mìt 6NED. a pak určitě pauzu 2-3 cykly. Ve středu pojedu na kontrolu na gyn.,protože doberu ANTB.,tak se zeptam co dál. Jinak loni mi došla MS až za 8týdnů. Teď piju kontryhelový čaj. Víc asi dělat nemůžu...

petulaho
10. kvě 2014

@wosk ja to takhle mela s utrogestanem mela jsem ho brat 17-27dc pokud test neg.vysadit.a pri zjisteni tehot.jsem davku zvysila, tak predpokladam ze to budes mit podobne.

petulaho
10. kvě 2014

@veronika.deskova je mi to moc lito☹ taky jsem byla zoufala.3spont.potraty mezi 6-7tt.vsechny vys.neg.az doc.Binder z Ul se me chopil a pomohl mi.Napadlo ho udelat jorm.profil a tam vysla nedos.zlut.teliska-mela jsem nizkou sliznici po.ovu a proto se mimi nikdy neudrzelo.nasadil utrogedtan, prednison a konecne to vyslo.za par tydnu tu bude maly s nami.drzim palce

kifsepixam
10. kvě 2014

@veronika.deskova To je jasný, víc dělat nemůžeš, teď bohužel jen čekat, ale neboj se vypadá to na šílenou dobu, ale zpětně to budeš vnímat, že to celkem uteklo. Já čekala 4 cykly a teď už mě to ani nepřijde, začala jsem v druhém cyklu měřit teplotu, dělat ovulační testy, ať zaměstnám hlavu a podařilo se a pak hned na ostro to vyšlo, teď se jen denně modlím, ať to tentokrát zvládneme, porod mrtvého miminka už bych nepřežila:_( Takže se drž a uvidíš, že už to dobře dopadne a i ty se dočkáš.

veronika.deskova
10. kvě 2014

@petulaho horm.profil mi vysel dobre,utrogestan jsem dostala taky,ale jako jen pojistku -a to same anopyrin. Preji vam,at ti to ro porodu utece a mate miminko v naruci. 🙂 a dekuji!

petulaho
10. kvě 2014

@veronika.deskova dekuji.take drzim palce

leeena_4
10. kvě 2014

@veronika.deskova ahoj, posílám pohlazení po duši, ať je brzo líp. Moc mi tahle diskuze před lety pomohla, teď už sem jen nakukuju. Jen jsem ti chtěla říct, že jsem zažila potrat v 7tt a pak ve 14 tt. Ten ve 14tt byl hrozný, miminko mělo Downův syndrom a špatné srdce. Byla to strašná ztráta. Pak se mi po IUI a užívání hormonů do 12tt narodil zdravý syn. Teď v listopadu jsem otěhotněla spontálnně a spontánně taky potratila. Na nic nepřišli ani poprvé, ani podruhé, ale jsem si jistá, že podrhé za to mohl nedostatek hormonu progesteronu. Protože teď jsem těhotná znovu a od // jsem brala utrogestan a zatím vše v pořádku. Určiě si ho nech napsat, až příště otěhotníš. Ničemu to neškodí, jen to pomůže těhotenství udžet. Drž se, brzy přijde velké štěstí a tahle bolest hodně otupí.

petulaho
10. kvě 2014

@leeena_4 mam uplne tu stejnou dg😉utrogestan a prednison nas zachranil. opatrujte se s miminkem

leeena_4
10. kvě 2014

@petulaho podle mě by ten utroš měli doktoři nasazovat hned po prvním potratu - nic se tím nezkazí. Děkuju a ty taky, už to máš "za pár" 😵 Tak rychlý a bezbolestný porod.

veronika.deskova
10. kvě 2014

@leeena_4 Děkuju moc za podporu. Utrogestan jsem brala ve druhém i ve třetím těhotenství 1-0-1. Hormonální profil mám v pořádku, takže jsem ho měla jako pojistku-doplněk.

leeena_4
10. kvě 2014

@veronika.deskova já jsem vždycky dlabala aspoň 2-0-2 A v horm. profilu jsem taky neměla vidět nedostatek progesteronu, ale chyběl mi. Naopak teď naposled mi HP ukazoval, že neovuluju a já v tom cyklu otěhotněla... Někdy je medicína napřírodu krátká. Moc ti přeju, aby se zjistila příčina a nebo aby se ani zjistit nestihla 😉. I když je mi jasné, že prvních pár týdnů těhotenství bude pro tebe ve strachu. Já to mám taky tak a zatím jsem se ještě nezačala radovat a povídat si s mimčem.

veronika.deskova
10. kvě 2014

@leeena_4 Taky jsem si říkala, jestli se při dalším těhotenství budu těšit a jak to vlastně zvládnu. Ono až to přijde, tak to bude asi jiné, než to mám v hlavě teď ...
Tobě držím palečky!!!

petulaho
10. kvě 2014

@leeena_4 souhlas.i kdyz je treba jo nasadit driv.u me ho vzdy dali s krvacenim a to uz bylo pozde.pak jsem ho brala po ovulce a vyslo to.dekuji♥

leeena_4
10. kvě 2014

@veronika.deskova Děkuju, těšit se budeš, ale asi až později. Ony ty blbé zkušenosti nechají svou stopu, člověk se musí obrnit, aby se nezbláznil a pak když se povede,ne a ne ten šítít sundat.
@petulaho po ovulce je to ideální. 🙂

bibianca
11. kvě 2014

@tsterinka Tak včera teplota 36,88 a dnes ráno 36,96 příznaky nikde.. Ráno vlezu na muže a jahoda tady... Ale aspoň se můžeme znovu začít snažit "za chvíli". Koncem cyklu jsem měla obavy, že nejsem v pořádku (zdravá). Že bych třeba musela na vyvolávačku nebo to bylo mimoděložní. Tekutina z prsa cca 4 dny už nikde.. tak jsem taky ráda. Teď se budu sledovat víc. Všechno zapisovat a 27. to oznámím dr., že jsem měla ten výtok z prsa a že mi ovu testy neukázali ovu atd. Ale testovat s OVU budu asi dál a tentokrát od 10 DC dokud tam prostě ty dvě // nenajdu. Ať to stojí, co to stojí. Jen já mám problém s tím, že hodně piju a je to pro mě utrpení 2 hodiny nepít.

bibianca
11. kvě 2014

@veronika.deskova Tak teprve ted jsem se dostala k pecku a dívám se dívám... Prožila jsi toho už taky hodně. Já mám zasebou 2 SP v 7-8 týden a taky se zatím příčina nezjistila. Na hematologii OK teda až na nějaké protilátky IgM. Už mám doma fraxiparine a v těhu budu užívat i anopyrin, ale jestli to pomůže nevím. Bojím se... 😒

bibianca
11. kvě 2014

@terite Ahoj Terko, tak mě napadlo, že bych vyzkoušela kapky Gynex nebo Femigard. Kde jsi sehnala Gynex?

kristinandbaby
11. kvě 2014

Holky mam takovy dotaz, byla jsem na revizi 11.3. a ted mam druhou porevizni MS. A vcera me silene bolela deloha, opravdu vylozene deloha. Ne treba podbrisek...dnes je to lepsi ale kdyz si to misto prohmatnu, tak trosku boli. Bolela vas taky deloha? Desi me to docela...diky!!

nelamas
11. kvě 2014

@veronika.deskova Veru ahoj, je dobre, ze jsi sem prisla. Ja tu taky pobyvam, ikdyz ted po tretim potratu malo. Holky jsou tu strasne fajn a pokecani strasne pomaha. Me obcas prijde, ze se mi to zda, ze se to netyka me . . Budu na tebe myslet, at si co nejdriv fit a posilam ♡ me ted ceka imunologie a dovysetreni krve snad natrefim na dobry doktory, protože minule na hematologii to byl des. Musim se uz do toho vrhnout. Byla bych radsi kdyby se pricina nasla .. musime bojovat, drz se holka!