Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

vlajka1
25. kvě 2014

Holky, chtela bych se zeptat, vcera jsem byla na revizi ZT v devatem tydnu. Lehounce spinim, ale docela me boli bricho, je to jako menstruacni bolesti. Podotykam, ze tehotenstvi se prestalo vyvijet uz v 7tt a muj doktor me dva tydny nechal cekat s tim, ze to odejde samo. Stejne jsem na revizi skoncila. A otazka- je bolest bricha po revizi normalni, nebo se mam znepokojovat? Bojim se zanetu, zadne leky jsem nedostala.

veronika.deskova
25. kvě 2014

@terite Terko, tak to máš dobrej cyklus ... já loni po revizi dostala MS až za 8 týdnů 😠

nessik
25. kvě 2014

@vlajka1 chuděrko, tak nakonec přece revize ☹ Mně teda břicho bolelo vždy a vždy to bylo v pořádku. Prý pokud nejsou silné bolesti, teplota nebo velké krvácení, je to v pořádku. Jestli si nejsi jistá, raději si skoč zítra k dr. Já tenkrát taky šla, ale naštěstí to nic nebylo, jen dost asi u mě pracovala psychika ☹ Drž se.

vlajka1
25. kvě 2014

@nessik u me taky pracuje psychika... Revize byla nutna, ze strany meho gynekologa doslo k zanedbani pece a ja prechazim jinam. Udelala jsem si kontryhelovy caj, je to o neco lepsi. Uvidim, jak mi bude rano. Dekuju alespon za lehke uklidneni 🙂

nessik
25. kvě 2014

@vlajka1 chuděrko, je mi to moc líto. Víš co, tak si zítra skoč k dr., ono to bude určitě dobré, ale budeš klidnější, že je všechno v pořádku. Jinak myslím, že MS bolesti jsou normální, jak se stahuje děloha. Já byla na revizi už 3x a bolelo mě to pokaždé ☹

bibianca
26. kvě 2014

@vlajka1 Bolest je "normální", ale jestli budeš pociťovat zimnici a budeš mít zvýšenou teplotu, tak to značí zánět, pak okamžitě k dr. Já to tak měla při jedné ze dvou revizí, teď už nevím, které.. okamžitě jsme jeli naštěstí, to byl jen rozjíždějící zánět, tak mi dali antibiotika a byla jsem pak už OK. Žádný další problém.

dorabell
26. kvě 2014

@kifsepixam
@lyc
@wosk
@terite
@bibianca ahoj holky...nechci nic zakřiknout, ale v sobotu jsem objevila dvě čárky. Mám hroznou radost a zároveň mám strašný strach, aby všechno dopadlo tentokrát dobře. Dnes jsem celá vynervovaná volala svojí doktorce, jdu tam na kontrolu, podle MS, bych dnes měla být 5+1, tak říkala ať přijdu, že by už mělo být něco vidět……Ježiš já mám takový strach….v noci jsem skoro nespala, bolelo mě děsně břicho jako kdybych to měla dostat, tak mě to budilo a já nevěděla jak si lehnout. Bolest přičítám tomu, že se roztahuje děloha….teda doufám!!!!!! Nevím, jestli je to osud, že v květnu mělo přjít naše štěstí a tak přišlo jiné...nebo jestli tomu pomohlo měření BT...a nebo to, že jsme byli na konzultaci v ISCARu a já na to přestala myslet.......ale každopádně tam opravdu jsou dvě čárky 🙂

wosk
26. kvě 2014

@dorabell no tak to je paráda!!!! Mám moc velkou radost!!! Jen technická, já když byla na utz teď v pátek, tak jsem byla podle ms 6+0 a dr mě upozorňovala, že je velká pravděpodobnost, že na utz nebude ještě nic vidět (tak že naberem krev, ať víme). Tím chci říct, že kdyby tam nic nebylo, tak nesmutni, třeba je miminko mladší. Na druhou stranu vidět už to bylo krásně, podle mě se mě snažila sklidnit, když ví, čím jsem si prošla 😉 A víš kdys měla ovu nebo tak něco? Takže se sejdeme v lednovkách, ju? Jsem jen o pár dní napřed :o))

dorabell
26. kvě 2014

@wosk jj, ovu jsem měla cca 6.5...přiložím můj graf 🙂 dál jsem už neměřila, páč jsem si říkala, že kdyby náhodou teplota klesla nebo něco, tak bych se akorát vynervovala 🙂 no mě doktorka říkala, ať se stavím, že by mohlo být něco vidět, uvidíme, že bychom mohly vidět jestli je to v děloze....... Je normální ta bolest břicha? a na UZT jsi měla vidět už srdíčko? Nebo zatím jen váček? Jinak ti taky gratuluji 🙂 🙂

reenik
26. kvě 2014

@dorabell teeeda, tak to je supr, potichu gratuluju, ať nic nezakřiknu 🙂. U mě to bylo pravděpodobně jen biochemické těhotenství, duch trochu zesílil pak se držel stejně a nakonec zeslábl.... vysadila jsem utrogestan a teď čekám na ms, doufám, že nebudu čekat dlouho... 😒

reenik
26. kvě 2014

teda víkend tady nejsem a už vás budu muset dočítat, protože jsem úplně ztracená 😀

lyc
26. kvě 2014

@dorabell sluníčko, moc a moc gratuluji a přeji, aby bylo všechno v nejlepším pořádku 🙂 máme to stejně, já měla 2.4. termín porodu a místo prvního miminka jsem 7.4. našla dvě // věřím, že to tak asi mělo být a strašně doufám, že teď to bude už do konce a v náručí si odneseme pak své velké štěstí z porodnice domů 🙂 Jéžiš já mám z tebe takovou radost, hned bude dnešek hezčí <3

dorabell
26. kvě 2014

@reenik děkuji........snad bude vše v pořádku.....no já měla dvě čárky jako dálnici 🙂 tak snad se mimísek tentokrát udrží a zvládneme to 🙂 ale jsem vynervovaná.....
To mě mrzí......ale snad ti přijde MS co nejdřív, ať se můžete začít snažit 🙂 a ono to přijde!!!!!

dorabell
26. kvě 2014

@lyc moc děkuji 🙂 taky jsem měla obrovskou radost...ale pak jsem si vzpomněla na všechnu tu bolest a strach a začala jsem se strašně bát. Ještě že mě doktorka vezme dneska....i když tam třeba ještě nic nebude vidět.....nebo doufám, že mě trošku uklidní. Ty jsi už ve 12tt...to je neuvěřitelné, jak to letí!!!!!!!!! Zvládneme to 🙂 i když ty máš už to nejhorší období za sebou a teď už bude jenom líp 🙂

wosk
26. kvě 2014

@dorabell podle poslední ms by už tam srdíčko být mohlo, ale ovu byla později, takže nebylo, byl tam gestační váček a říkala, že vidí miniatrurní plod (ten já jsem teda fakt neviděla), ale že se to ani nedá změřit. Podle ovu jsem byla ten den 5+4 myslím (tu ovu my vypočítal FF, ale mohla být možná i o 2 dny později, takže to mohlo být ještě o 2 dny méně, kdo ví). Jj, důležité pro mě bylo, že je to tam, kde má. Abolesti břich ajso podle mě individuální. Mě občas někde píchne, trochu zatlačí, ale snažím se tomu nevěnovat pozornost, pokud je to krátké a nijak výrazné... Rozhodla jsem se, že to teď bude dobré, takže si nepřipouštím, že by to mohlo skončit jinak 😉 Dej pak vědět, co u dr. Kdy tam jdeš?

lyc
26. kvě 2014

@dorabell Já nevím jestli mám vyhráno, od poslední kontroly, která byla 30.4. uběhla spousta času a já vlastně vůbec nevím, jestli je všechno jak má být. Až 3.6. jdu rovnou na 1. screening a tam se uvidí. Naprosto tvůj strach chápu, já se po kontrole (kdy bylo vidět srdíčko celkem uklidnila), ale teď jsem taky pěkně vynervovaná a toho screeningu se strašně, ale strašně bojím.... Už nechci slyšet větu typu - nevidím srdíčko nebo obávám se, že něco není v pořádku. Myslím, že bych se tentokrát už asi zbláznila. A tak čekám a doufám a pořád si opakuji, že vlastně těhotenství je celé o čekání, o čekání na to nejkrásnější, co se z toho pak vyklube ♥ Musíme to vydržet 🙂 A neboj, věřím, že když to bylo takhle "naplánované" má to nějaký vyšší smysl 🙂

dorabell
26. kvě 2014

@wosk jdu tam mezi půl 5 a 5 hodinou..takže strašně dlouhá doba 🙂 to se do té doby v práci zblázním....ale můžu být ráda, že mě vůbec vezme, má plno, protože tam kam chodí, ordinuje jenom jeden den v týdnu. No snad mi to dobře dopadne 🙂 minulé těhu jsem tam byla cca 4+6 a byla tam dutinka a v 7tt už jsem tam měla srdíčko. Takže je mi jasný, že tentokrát tam moc vidět nebude, ale přesně, chci s uklidnit, že je to tam kde to má být a slyšet uklidňující slova. Tu krev ti nakonec nebrala?

@lyc snad máš pravdu a má to vyšší smysl 🙂 taky jsem si říkala, že kdyby ani tohle těhu nedopadlo, tak už nevím......to bych se zbláznila čekat dalšího půl roku na další těhotenství ☹ Ale 3.6. už máš za chvilinku 🙂 všechno dobře dopadne 🙂 a jak se cítíš? Máš nějaké těhu příznaky? nebo bolesti břicha, migrény nebo něco? mě právě dneska v noci bolelo dost břicho, tak mě to trochu vyděsilo.....a ráno jsem měla maličko žaludek na vodě...ale nezvracela jsem, jen takový divný pocit.....kdybych zvracela, byla bych klidnější 🙂 věděla bych, že se něco dobrého děje 🙂

lyc
26. kvě 2014

@dorabell Tak od 8 tt jsem měla pořád žaludek na vodě (jak píšeš, nezvracela jsem) ale bylo mi pořád šoufl a bolely mě prsa. Teď už mám žaludek na vodě jen sem tam (včera mi bylo blbě po asi třech dnech), prsa už nebolí vůbec, jen mám citlivější bradavky a hlava - no o té radši nemluvit, nevím jestli je to počasím, ale hlava mě bolí s krátkými přestávkami už týden.
A neboj se bolení podbřišku, mě ze začátku bolelo dost a hodně mě to zneklidňovalo, ale teď už je to dobrý - jen mě tam sem tam trošinku dloubne a věřím, že je to opravdu jen roztahující se dělohou a těmi vazy 🙂 Však taky moje břicho narostlo do obrovských rozměrů - už neutajím své těhu ani kdybych chtěla a těhotenské kalhoty byly už nutností protože se opravdu vůbec, ale vůbec do ničeho nevejdu 🙂 Ale u mě je to přibírání asi hodně i tím, že jsem na PN a měla jsem od začátku hodně odpočívat (kvůli počátečnímu špinění). A vzhledem k tomu, že jsem nikdy nebyla twiggy a jak nemám pořádný pohyb kila jdou prostě nahoru 🙂 Pokud to bude všechno v pořádku, tak mi za to každé kilo nahoru stojí 😀

bibianca
26. kvě 2014

@dorabell TAk to je krásné. Gratuluji 🙂 Já na to teď taky moc nemyslím, protože nemám moc času, tak doufám, že se brzy přidáme. Zítra jdu k Dr. do FN Brno Bohunice kvůli těm potratům. Jsem zvědavá, co mi řekne. Jestli doporučí CAR nebo naordinuje nějaké léky. Nevím, jestli se mám těšit nebo mít strach. Ale spíš to první. Věřím, že se to někam posune... a brzy se k tobě přidám 😉 Všechno bude dobrý neboj se. Držím palečky. Seš teď taková naše opora a motivace 😉

wosk
26. kvě 2014

@dorabell ne, krev nakonec nebrala, když to bylo tam, kde to být má. Chtěla kontrolu za 10 dní, ale to jsem pryč (celý týden), tak jdu už po týdnu a když bude potřeba, půjdu ještě ten další pátek. Já věřím miminku, že to vyjde a ty věř taky. Já bych vlastně taky teď v květnu rodila poslední miminko, o které jsme přišli :o(

dorabell
26. kvě 2014

@wosk tak taky věřím miminku, jen doufám, že už něco na UZT uvidíme....asi budu klidnější 🙂 no asi je to vážně osud, taky jsem měla rodit v květnu a místo toho jsem našla dvě čárky 🙂

@bibianca je fajn, že budeš mít něco v ruce 🙂 samozřejmě, že se těš 🙂 jak říkám, ještě se moc bojím, snad mě trošku uklidní ta dnešní kontrola.....

@lyc mě právě bolely prsa teď, tak si říkám, ty jo, já jsem určitě těhotná 🙂 a jsem 🙂 no mě to břicho bolelo děsně v noci...dneska nic...tak snad je vše v pořádku.... ale musím říct, že večer mám pořádné břicho. Jak jsem nafouklá tak mám oooobrooovské břicho už takhle brzy, asi je ještě ta děloha roztažená z minulého těhu.. Já jsem naopak celkem štíhlá a normálně mám ploché břicho a teď taky vylezlo...no snad to bude ok.....už aby bylo 5hodin. Přesně, klidně naberu, jen aby miminko bylo v pořádku!!!!!!!!!

nessik
26. kvě 2014

@dorabell moc gratuluju 😵 Tady jsou samé krásné zprávičky.
Tak holky, já měla rodit v červnu 😔 je mi hrozně jen na to vzpomenu, takže doufám, že podle vaší teorie jsem na řadě.....a najdu v červnu //.

dorabell
26. kvě 2014

@nessik no ještě nemám vyhráno.....ale moc děkuji 🙂

Neztrácej hlavu, určitě štěstíčko brzy přijde, jen na to nemyslet!!!!! 😉 ♥

wosk
26. kvě 2014

@nessik Nessi, určitě!!! To už je za chvilku 😉

nessik
26. kvě 2014

@dorabell já vím, ale věřím, že u Tebe všechno dobře dopadne.
No, nemyslet na to moc nejde, je toho na mě nějak moc, trvá to už skoro rok a půl, co chceme miminko a za tu dobu 2 potraty. Ale příští týden jdu do CAR, doufám, že něco vymyslí.

nessik
26. kvě 2014

@wosk děkuju zlatíčko, taky v to doufám, že už se konečně zadaří a dotáhneme to do konce 🙂

dorabell
26. kvě 2014

@nessik chápu tě....my se snažili od 2/2012 a z toho jedno nepovedené těhu. V úterý jsem byla na konzultaci v CARu a prostě jak jsem měla to doporučení od doktorky, tak to jsem na to asi přestala myslet...soustředit se a říkala jsem si, že to za mě vymyslí - zařídí oni a povedlo se 🙂 a taky jsem měřila první měsíc BT. měli jsme naplánované imunologické vyšetření páru a IUI.

nessik
26. kvě 2014

@dorabell to je super, že se vám povedlo. Možná fakt někdy stačí na to nemyslet, i když já u dětí na to vždy myslela strašně moc a otěhotněla jsem hned, tak nevím.

lyc
26. kvě 2014

@nessik myslím, že jsou věci, které prostě na sebe asi musejí nechat počkat a já moc věřím, že se co nevidět povede miminko i tobě, takže píšu si červen 😉

nessik
26. kvě 2014

@lyc 😀 😀 jo jo, piš si to 🙂