Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

tsterinka
30. črc 2014

ten čaj asi pomohl k ovulaci,já ho dřív pila a i jiné a další.Postupem času jsem to začla vzdávat a přestala čaje pít,ale při tech bolestech jsem si říkala že to určitě souvisí s ovulací,tak jsem si ho dala o do dvou dnů dorazila 😀

valentinuska
30. črc 2014

@katerinap1978 bude to dobré, musí! držím palce jak můžu ...

kifsepixam
30. črc 2014

@katerinap1978 Neboj se nic, bude vše dobré a čekám v pátek nejlepší zprávy. Budu na tebe myslet.
@tsterinka Gratuluji k čárečce a přeji hodně sil, protože boj právě opět začíná!!!Drž se!

katerinap1978
31. črc 2014

@kifsepixam
@mmonika87
@valentinuska
@tsterinka
@dorabell

Děkuju, holky moje 🙂 . Už na dnešek jsem špatně spala a fakt mám v gatích 😒 Dnešek mi snad uteče. Dopoledne jsem v práci, odpoledne mám pony-kroužek s dětičkama a pak trénink na závody s dorostem, tak se zabavím. Ale ta noc, ta bude ☹.
Ničemu nepomůžu, vím to, jsem racionální člověk, ale hlodá to, hlodá. Ráno na mě i ty koňové divně koukali, poznali, že nejsem v pohodě, chjo...

wosk
31. črc 2014

Holky, včera mi konečně přišly výsledky z imuna. Chtěla jsem se zeptat těch, co berou/braly anopyrin, do kdy ho budet brát/jste ho braly? Já ho měla kvůli té imunologii, teď je to ok, takže ho můžu vysadit, ale přiznám se, že mám trochu strach :o)) vysadit najednou oba prášky.. (možná je to pro mě jen placebo, sama nevím...)

@katerinap1978 zítra to bude dobrý, věř tomu a pak nám napiš dobré zprávy!

kifsepixam
31. črc 2014

Holky brečím jak želva:_( Na e-miminu jsem v diskuzi, kde nás 7 potratilo kolem 20. týdne v říjnu 2013. 5 z nás již je opět těhotných a jedna porodila teď v 27. týdny holčičku jen s 250 g a zatím stále bojuje o život a druhá porodila včera v 22+4 a chlapeček opět odešel do nebíčka...holky to není možný...proč se to děje opakovaně...je mi hrozně, vůbec si to nedokážu představit to zažít znovu....

lyc
31. črc 2014

@kifsepixam je strašné, že se něco takového může dít, taky mě to vždycky znovu a znovu zasáhne ☹ donosit zdravé miminko je v poslední době opravdový zázrak a každý koho potká by měl být štěstím bez sebe, že se to povedlo. A pak proč se člověk až do konce bojí ☹

mmonika87
1. srp 2014

@kifsepixam @lyc presne tak,dneska donosit miminko az do konce je boj.Me tohle rikala detska doktorka,kdyz jsem prisla o dvojcatka.Ze dneska donosit dvojcatka,obzvlaste jednovajecny, je skoro zazrak.
Jak jsem si to pred tim nez jsme zacali planovat mimco vubec neuvedomila a nevsimala si toho.Potraty jsem absolutne nevnimala nebo se o nich spis nebavilo.Jak se nam to stalo,tak jsem najednou slysela ze vsech stran,jak se to stalo i dalsim lidem
@katerinap1978 Moc drzim pesti!

dorabell
1. srp 2014

@kifsepixam
@lyc to mě strašně mrzí......holky tohle já vůbec nemůžu číst....lepší je se tím teď nenervovat ☹ bohužel se to děje dnes a denně a je to opravdu nespravedlivé.....já jsem v 15tt a zrovna včera jsem se snažila najít na netu, jak se ostatní maminy cítily v tomto týdnu, protože už od středy se cítím vyloženě netěhotně, i prsa přestaly bolet (jen je maličko cítím) a narazila jsem na diskuzi, ZT v 15tt....no mě to tak dostalo......začala jsem se stresovat a hned žhavila telefon manžela, že musíme pořídit angelsounds. Tak ho budu dnes objednávat 🙂

lyc
1. srp 2014

@dorabell. neboj se nic (i když vím, že se to snáz říká než provádí), ale já to měla úplně stejně - už si přesně nepamatuji v kterém týdnů, ale myslím, že to bylo dost podobně a přišla jsem o veškeré těhu příznaky (prsa ani břicho nebolelo, nebylo mi špatně prostě vůbec nic). No co ti budu povídat, taky jsem se stresovala a do kontroly bylo daleko a tak jsem počítala s nejhorším a pak se mi ohromně ulevilo, když jsem na ultrazvuku viděla srdíčko a naprosto klidný výraz mé lékařky 🙂
A teď krom poměrně velikého pupíku a neustále unikajícímu mlezivu z prsou mi taky nic není 🙂 ale to už je asi tím pátým měsícem 'druhým trimestrem' (ten by měl být snad nejklidnější že všech trimestrů) 🙂

p1983k
1. srp 2014

Ahoj holky,ještě před pár dny jsem patřila do skupiny únoráčci 2015,1.trimestr atd. ☹ V úterý kontrola,strašně jsem se jí bála,zdálo se mi že se s mým tělem už pár dní nic neděje..žádné změny,nějak jsem si pořád říkala že se bojím zbytečně,ale doktorka zkoumala miminko a jako blesk z čistého nebe když jsem tam ležela a ona říká že nevidí srdíčko! Zamlklý nevypuzený potrat v 10 tt. Hned druhý den do nemocnice a revize dělohy.Je to hrozné čím si v žovotě musíme projít,jak se může vše obrátit během minuty a jak je štěstí strašně křehké. Nechápu co se stalo,ted musíme tři měsíce počkat do dalšího pokusu a zase vše od začátku. Po téhle zkušenosti už ani nevím jestli budu na tolik v klidu aby jsem příště mimčo donosila..je to tak těžké ! Nechci ostatní maminky strašit,to opravdu ne,určitě u vás bude vše v pořádku,tohle se nestává každé mamince..jen nechápu proč jsem zrovna já byla ta která si tím musí projít.

dorabell
1. srp 2014

@lyc já se tím taky pořád uklidňuji, že druhý trimestr má být klidnější...tak snad bude vše v pořádku. Mám veliké břicho, to ano, ale problémy žádné - tedy teď, ještě v úterý jsem tu psala že mám bolesti v podbřišku 😀 . Vždycky když se kouknu na fotku z UZ ze screeningu a vidím na fotce toho drobečka, říkám si, on tam asi vážně je v tom bříšku.... 🙂 ale prostě pořád mám v hlavě nějakého brouka, který mě občas nahlodává 🙂 tak jsem ted trochu klidnější, když ti taky bylo líp 🙂 kontrolu mám 11.8, tak to už snad uteče....

dorabell
1. srp 2014

@p1983k ahoj, je mi moc líto, čím si teď procházíš ☹ my všechny si tady tím prošly....já osobně ZT ve 12tt a revize. Mě po revizi dr radila dodržet šestinedělí, nechat proběhnout jednu porevizní MS a začít se snažit. Držím palečky, ať u tebe vše probíhá bez komplikací a můžete se zase začít snažit!

lyc
1. srp 2014

@p1983k všechny jsme si tady prošly ztrátou a některé holky tady i několikrát po sobě. Je to nespravedlivé, hrozné a bolí to... Ale všechny se snažíme jedna druhou podpořit a dodat odvahu v dalším zkoušení. Všechny holky jsou tu naprosto zlaté a musím říct, že jako tady mi nic nepomohlo - mohla jsem se pokaždé vypovídat a naházet na ně všechny mé bolesti i strachy a vždycky mě podržely a měly pro mě vlídná slůvka, která mě zase nakopla 🙂
Moc mě mrzí, že jsi si tím taky musela projít, ale věř, že i když to tak teď nevypadá časem bude líp a i ty se dočkáš a budeš jednou mít svůj uzlíček štěstí v náručí.

muslinek
1. srp 2014

@p1983k měla jsem totéž a to dvakrát za sebou, Neboj se vše dobře dopadne uvidíš, je to jen o pohodě. Já jsem těd 11 týden a pořád mám strach, ale nějak věřím, že vše bude v pořádku. Přeji tobě i ostatním maminkám se stejným problémem hodně sil a štěstí 😉

cabalkova
1. srp 2014

@dorabell dobra volba, urcite ten angelsound porid, uvidis, ze te to krasne uklidni, ja bych po vsech tech potratech bez nej tehotenstvi snad ani neprezila...

p1983k
1. srp 2014

U nás to bylo miminko z IVF,takže už tak jsem si musela projít dlouho cestu k tomu aby jsme ho vůbec počali..ale nesmíme to vzdávat,máme pár eskymáčků na klinice,budu se modlit ať jsou v pořádku až se rozmrazí a jak říkáš,doktor mi radil tři měsíce ať se tělo trochu srovná,ale taky říkal že až se mi měsíčky srovnají tak si můžeme jít pro další,klidně i dřív..uvidíme jak se budu cítit. Nejraději bych si pro ně šla hned zítra kdyby to šlo 🙂

lyc
1. srp 2014

@dorabell já jdu na druhý screening 6.8. a taky už se nemohu dočkat 🙂 A upřímně, taky kolikrát nechápu, že se u mě v břiše ten drobeček schovává a já si říkám, jak je teď absurdní, že jsem ráda, že mi ten pupík roste a roste (když si vzpomenu na dřívější diety a cvičení) a teď jsem ráda za každý cm navíc 😀

ddanda
1. srp 2014

@p1983k ahoj, přesně vím jak ti je. Mně toto zjistila včera moje doktorka a musím říct, že jsem to teda vůbec nečekala, protože příznaky těhotenství mám pořád. Ještě porovnáme odběry krve, zda je to opravdu tak a pak budu muset taky na kyretáž. Já mám za sebou jeden předčasný porod. Ale alespoň mám doma 1,5 letou cácorku, která mně zaměstnává dost, že na to nemám moc čas myslet. Tak snad příště bude líp 😉

p1983k
1. srp 2014

@dorabell
@lyc
Je super že se dá tady podělit i o to smutné s někým kdo si tím prošel a chápe jak mi je. Vidím že u vás se vše už v dobré obrátilo a budu doufat že se k vám brzo přidám a budu se radovat z bříška které jen a jen poroste.

p1983k
1. srp 2014

@ddanda Achjo,tohle opravdu nepřeji nikomu..je to těžké,jen ta myšlenka že je konec,vůbec jsem si to nechtěla připustit. Teď po revizi je mi už líp,ten první den co mi řekli že už asi 14 dní nežije byl nejhorší..ta představa že je ve mě mrtvé,strašné..tělo vůbec neprotestovalo,žádné bolesti ani krvácení,ani jsem nevěděla že se může něco takového stát. No teď už jsem o něco chytřejší ☹

p1983k
1. srp 2014

@ddanda Musíme doufat v lepší konce a těšit se na další šanci ! 😉

yrsa
1. srp 2014

Ahoj, od doby co jsem zjistila, že jsem těhotná, okukuju MK, nejdřív jsem se chtěla začít hlásit na fóru pro porod leden 2014, ale to bych se unáhlila. bohužel jsem v 11.týdnu začala krvácet a na UZV mi potvrdily zamlklý potrat....takže stejně jako teď p1983k do nemocnice na revizi a min. 3 měsíce počkat. Teď už mám za sebou 4 týdny a normální cyklus zatím nikde. Můžu se zeptat, jak jste to měly vy ostatní, zda a jak hodně jste měli tu první menstruaci po revizi. díky a držím přeju hodně štěstí všem.

dorabell
1. srp 2014

@cabalkova pořídím a jestli nenajdu srdíčko, tak si asi hodím mašli 🙂 stejně mi ale nepřijde dřív než po kontrole a to už budu zase klidnější 🙂 teda doufám.....a věřím bojovníčkovi.

@lyc přesně tak 🙂 já posedlá každým kilem na víc - mám už teď nahoře 4kg.....je to hlavně v bříšku, ale stehna a zadek to taky slízl 😀 ale neřeším to, hlavně aby to malé rostlo jak má, kila se potom nějak shodí. Včera jsem potkala sousedku a ptala se, že taky čekáme....když zjistila, že teprve 4.měsíc, byla hrozně překvapená, myslela si, že už jsem tak v 6 a víc - podle pupku 😀 no...je možná trochu větší 😀 přes břicho mám teď jen o 4cm míň, než manžel 😀

p1983k
1. srp 2014

@yrsa Mě říkal doktor že mám čekat první menstruaci za 4-6 týdnů.

yrsa
1. srp 2014

@p1983k díky, mě sestra řekla, že někdo stihne i 2 menstruace v tom šestinedělí... tak začínám lehce panikařit, aby mi vyšla aspoň jedna. tak snad to brzo přijde...

lyc
1. srp 2014

@dorabell my jsme se s manželem dnes přeměřovali a převažovali a mám jen o 0,4 kila méně než on, ale on narozdíl ode mě má 184 cm a já jen 157 cm 😀 ale je mi to fuk. Jen ať se mrňouskovi daří, s kily se zabojuje později 😀

lyc
1. srp 2014

@p1983k já první porevizní MS dostala cca za 5 týdnů. Ale je to opravdu hodně individuální 🙂

p1983k
1. srp 2014

Holky a nemusím se bát že když bylo první mimčo tak špatné že to vzdalo že by to mělo postihnout aj ty další ? Blbá otázka ale teď už mě napadají ty nejhorší scénáře.. 😒

yrsa
1. srp 2014

@p1983k já doufám, že ne, sama jsem taky až druhý pokus rodičů, mamka potratila a cca za 3 měsíce počali mě... tak se i já snažím ukonejšit tím, že si nás prostě vyhlídlo jiný miminko a tohle mu jen uvolnilo cestu...prostě,kdyby mamka nepotratila, tak tu dnes nejsem já... 🙂