Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

ddanda
5. srp 2014

@p1983k Ahojky, tak to máme potvrzené - zamlklé těhotenství. Objednali mně na pátek....

kifsepixam
5. srp 2014

@ddanda Je mě to moc líto, drž se!

kifsepixam
5. srp 2014

Holky hlásím se po kontrole, jsme v pořádku, já zamčená na sedm západů, mimi o dva týdny větší. Jen začínají dost otékat kotníky, ale jinak to jde...
Držte se všechny, zas tu smutných osudů přibývá, tak snad teď přibude i těch pozitivních!

kifsepixam
5. srp 2014

@veruunek Mamino a co tvé miminko, nemáme žádné zprávy???

p1983k
5. srp 2014

@ddanda Tak to je mi moc líto ☹ ,pořád jsem doufala že se dozvíš lepší zprávy,je to boj :(..v pátek to přežij,bude líp !!! A jaktože až v pátek? Mě si chtěli nechat v nemocnici ještě ten den,ukecala jsem je že stejně nejsem na lačno takže se nic dělat nebude a že bydlím hned vedle nemocnice,tak kdyby něco že hned dojedu..ale hned druhý den ráno okamžitě na sál...

ddanda
5. srp 2014

@p1983k No nevím, já jsem počítala, že nastoupím zítra ráno, ale u nás v nemocnici mají gynekologické oddělení zavřené, tak asi co nespěchá, tak objednají na déle. Ikdyž je mi to divný, chodím s tím vědomím skoro týden... ☹
Ještě čekám, co z toho vyleze. Doktor, který mi dělal ultrazvuk se musel jít radit s ostatními a ještě na něho volali, ať tam hlavně napíše, aby to vzali a poslali celý, ne jen výškrab. Tak se ještě děsím ☹

ddanda
5. srp 2014

@kifsepixam zatím jsem celkem v pohodě, naštěstí jedno štěstíčko doma už máme a už jsem s tím tak nějak smířená. Prostě si nás miminko nevybralo, vybere si nás jiné.... 😉
Taky se drž a na ty otoky pozor, taky jsem je měla a nevěnovala jim pozornost.... byla z toho preeklampsie. To tě nechci strašit, jen já bych už to nenechávala plavat. Ikdyž co má přijít, přijde a možná bych se předčasnému porodu stejně nevyhla.

p1983k
5. srp 2014

@ddanda To je fakt divné jednání..u nás bylo to oddělení ve kterém to dělají taky zavřeno,ale vzali mě jako akutní případ u nás v porodnici na operačním...ani jsem neměla žádné bolesti ani krvácení,přesto to doktorka z ultrazvuku urgovala,asi viděla jak mi je,tak že by proto??? To asi nee..no divný přístup teda ☹

ddanda
5. srp 2014

@p1983k no já jsem ještě ráda, že mi udělal vůbec ten ultrazvuk. Nejprve vypadal tak, jako že mně objedná na základě hodnot HCG, které mi napsala sestra z gyndy. No nevím, no....

ddanda
5. srp 2014

Holky, jak jste to měly vy ostatní, když se u vás přišlo na zamlklé těhotenství? Šli jste na vyčištění hned, nebo s tím taky otáleli?

kifsepixam
5. srp 2014

@ddanda Me chtěli nechat týden s mrtvým miminkem, když se to zjistilo v 21. týdnu těhotenství. Nakonec jsme si doktora uplatili, ať me vezmou za den....fakt je v tom bordel...ale do patku to by mělo vydrzet, ale kdybys krvácela tak okamzite do nemocnice.

Jinak ty otoky, prave se preeklamsie bojim, i když jsem byla na testech v Brne na ni a vyslo to negativne, ale dnes mi rekla doktorka, ze to muze mirnit pichani fraxiparinu, coz jsem jim nerekla, tak tezko rict, snad fakt ne.

ddanda
5. srp 2014

@kifsepixam No mně právě uklidňuje jen to, že tam žádné miminko ani nemám, byl jen váček a z něho se miminko ani nestihlo udělat. Ale v tvém případě bych to taky chtěla mít co nejdřív za sebou.
Já jsem o preeklampsii dřív nikdy neslyšela, tak jsem se ji ani nebála a hups, ,rcha mně dostihla. Ale naštěstí všechno dobře dopadlo.
Tak snad tobě nic takového nehrozí, držím palečky, ať si toto těhotenství můžeš vychutnat až do 40. týdne 😀

yrsa
6. srp 2014

@ddanda Ahoj, moc mě mrzí, že ti to nedopadlo... ale jak píše p1983k taky se mi po zákroku trochu ulevilo, ve stylu, že už je to prostě pryč, počkáme a pak to určitě vyjde. Já jsem díky nastalému krvácení, zůstala v nemocnici už ten den a druhý den ráno na sál... a za sebe bych řekla, že je to asi nejlepší, ono i přes noc stačilo, že na to pořád myslím a těch pár dní po zákroku. Tak ti moc držím palce, abys to měla brzy za sebou.

teteka
6. srp 2014

Ahoj holky přidávám se k vám. V červnu jsem byla na kyretáži.Zamlklé těhotenství v 10tt nevyvynuté srdíčko. Co vám budu vyprávět bylo to hrozný. Já čekala týden na zákrok kvůli oparu a prošla jsem si peklem, ale pak se mi hrozně ulevilo. V šestinedělí jsem pěkně zlobila.Musela jsem to ze sebe dostat a tak jsem se třikrát pěkně zřídila na párty. Vim nemá se to, ale prostě já to potřebovala ze sebe dostat.Po měsíci jsem byla na kontrole a doktorka mi řekla , že se sliznice obnovila a že mám před ovulací a můžem se znova snažit.Tělo si řekne.A já se cítila už skvěle.ale stejnak jsem počkala po první menstruaci. 19 července jsme odjeli na dovolenou a já to v půlce dovči dostala :( nevadí je vidět že aspoň vše funguje.No a tuhle sobotu jsem si dělala ovu test a už tam byla slabá čárka 🙂 tak od té doby vyrábíme jarňátko.zatim zobu jen listovku.na poprvý jsem otěhotněla hned podle ovu testu.tak uvidíme.co se má stát tak se stane.držim nám všem palce.

p1983k
6. srp 2014

@teteka Ahoj teteko 🙂 ...vidím že příroda si dělá co chce a pokud je vše v pořádku tak se s miminkem čekat nemusí a může se do toho hupsnout hned. Já mám s přítelem bohužel omezené možnosti početí (chemoterapie),takže jsme závislí na všem "mraženém"..možnost otěhotnět přirozenou cestou je snad 1% ☹ ..prý se stávají i zázraky,ale moc nedoufám. Tak mi můžeme jenom dělat že miminka děláme ale stejně si pro ně budeme muset zajít na kliniku..a tam mi řekli 3 měsíce čekat 😖 ...snad to rychle uteče a už se nikdy víc nic nepokazí. Je těžké se smířit s takovýma blbýma zážitkama jako potrat a nevyvíjící se miminko. ☹ ..ani se ti nedivím že jsi to musela trošku "zapít" ,chtělo to prostě ven a každý na to má jiné metody. 🙂 ..hlavně že se ulevilo 😉 Já jdu zítra na kontrolu,týden po revizi,snad bude vše v pořádku a budu moct jen odškrtávat ty dlooouhé tři měsíce v kalendáři !

teteka
6. srp 2014

https://www.modrykonik.cz/zamlkle-tehotenstvi/ můj mini článek ,třeba někumu pomůže

teteka
6. srp 2014

@p1983k nejhorší pro mě bylo to smíření .v práci mám kolegyni a ta je o měsíc dřív. a když jsem se to dozvěděla tak první bylo proč já. ale uklidňuju se že prostě příroda to tak vyřešila za mě.co kdyby se narodilo nemocný, stálo by to za to.Ani náhodou.Takhle jsem se trápila měsíc .Mohla bych se taky trápit celý život i to miminko. Příroda to rozhodla za mě a já jsem dneska šťastná že ne všechno můžem ovlivnit.
Držim ti moc palce. Nedokážu si představit co vše prožíváte. Kolegyně co jsem tu zmiňovala, tak ta si pro ně šla taky a hned na poprvý se podařilo. Tak holka nevěš hlavu ,myslet pozitivně. Mě pomohlo se z toho vypsat a vyřádit. Navíc mi to hrozně otevřelo oči.Mám hodně stres v práci a od té doby na to hážu trochu bobek a taky to jde. Držim moc palce a výdrž při čekání na toho zmrzlíka 🙂

teteka
6. srp 2014

@ddanda to je mi moc líto taky jsem si tím prošla.chce to čas .hlavně neni to naše vina.prostě to tak je.nijak to neovlivníme.najdi si něco při čem upustíš páru.já dala dost zabrat manželovi ale ustál to .hodně jsme se o tom bavili.teda spíš já na něj chrlila svje pocity a až teď mi on sám dokázal říct jak se cítí.no a po měsíci jsme dostali povolení se snažit znova a bojujem 🙂

ddanda
6. srp 2014

@teteka tak to je super, že jste se mohli začít snažit tak brzy. Mně osobně se taky moc nechce čekat 3 měsíce, jak doporučují lékaři.... Tak držím palečky, ať to vyjde co nejdříve a s lepším koncem 😉

ddanda
6. srp 2014

@p1983k teda vy to máte ale ztížené. Je hrozné, že některé páry s tím nemají žádnou práci a žádný trable a jiné zase mají snad vše, co nikdo nechtěl..... Držím vše co mám, ať to rychle uteče a zadaří se znovu. P.S.: i 1% může být někdy dost 😉

p1983k
6. srp 2014

@ddanda No moc tomu nedávám,ono je to spíše 0,0001% 😝 ..no ale plánujeme na začátek října dovču když se to všechno tak pos... a čerstvý vzduch dělá taky divy 😀 No je to tak,někdo kolem trenek jenom projde a je v tom..třeba si ani mimi nepřeje,a mi co si ho tááák moc přejeme to máme tááák složité ...je to nespravedlivé !!!

p1983k
6. srp 2014

@ddanda @teteka Tak třeba holky dostaneme za odměnu a takové překážky ty nejhodnější miminka 😵

macik84
6. srp 2014

Ahoj holky, tak já jsem dlouho nepřispívala, protože jsem byla nemocná. Teď jsem jako na trní. Od neděle mám MS křeče a stále nic. Ovulaci jsem měla 22.7. (vím to jistě, protože jsem měla v ovulačním hlenu kousky krve) MS se dostavuje 14 dní po ní, s tím, že den předtím ještě špiním. Teď nic. Prsa mě ale moc nebolí, jen když ležím, tak mi v nich brní. Akorát jsem hodně zpocená a je mi teplo. Když jsem byla prvně těhotná, tak jsem měla hodně dlouho teplotu 37,3. Test se samozřejmě bojím udělat z případného zklamání. Pro jistotu ho doma ani nemám.

macik84
6. srp 2014

tak jsem to nevydržela, běžela do lékárny a mám světlého ducha. No, ale podbřišek mě bolí pekelně :-/

ddanda
6. srp 2014

@macik84 tak přeju, ať dušík pořádně zesílí 😉

ddanda
6. srp 2014

@p1983k já už jedno hodňoučký doma mám a to je odměna za předčasný porod, tak třeba máš pravdu 🙂

teteka
6. srp 2014

@p1983k No právě.určo to měl být křikloun a navíc bych měla termín v lednu tak se mu nechtělo do zimy.já jí taky moc nemusim.tak si počkáme na to jarní nebo letní 🙂

teteka
6. srp 2014

@macik84 tak to držim palce ať je vše v pohodě. já měla teď první ovulaci po šestinedělí a taky jsme na to hned vlítli.tak jsem zvědavá. když to nevyjde na poprvý tak třeba na podruhý.máme z toho trochu srandu. z ložnice jsme si udělali továrnu na dítě 🙂

macik84
6. srp 2014

@teteka no, já jsem v šoku, první otěhotnění bylo po roce a půl a teď, že by se zadařilo hned po dvou cyklech od revize. Ještě nejásám. Pekelně mě bolí vaječníky, až mám pocit, že mi to explodují a utrhnou nohy. Zatím jsem to nedostala.

macik84
6. srp 2014

@ddanda děkuji, doufám, že to nebyl falešně pozitivní mamatest......