Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

verunka_korunka
4. pro 2014

@ninan2 přesně 28 dní po druhém čištění. A taky mívám delší, tak 33dc. 🙂 ovulaci jsem nepocitovala, proste jsem čekala až MS dorazí 😉

ninan2
4. pro 2014

@verunka_korunka aha tak to si mala teda pekne skoro, fajn 🙂 Pozeram ze si mala MA v 9/2014, takze uz sa aj snazite? Mne povedal doktor ze mozem hned ako sa na to budem fyzicky citit, kedze som sa mala takmer hned vyborne, zobrala som to doslovne a nechranime sa vobec, sex sme mali uz pocas ovulky takze uvidime ze ako to dopadne. Len si teda nie som uplne ista tou ovulkou, predtym som ju pocitovala intenzivnejsie.

tsterinka
4. pro 2014

Holky tak mě napadlo jestli tohle všechno nemá na svědomí náš kocourek 😢

verunka_korunka
4. pro 2014

@ninan2 bohužel nesmíme. Byla jsem na 2 revizích po sobě (museli dočistit delohu 14 dni po prvním zákroku ) takže musím čekat ještě na třetí MS. Jinak jestli jsi bez komplikací a po 1 revizi tak můžeš začít se snížením hned po první porevizní MS. 😉

verunka_korunka
4. pro 2014

@tsterinka no, to je zajímavá úvaha... Teoreticky by mohl... Četla jsem něco takového, ale už nevím kde

donia
4. pro 2014

@tsterinka jo, to neni spatna uvaha, hned z kraje tehu berou krev prave i na toxoplazmozu...
"Toxoplazmóza může být příčinou předčasného porodu, potratu, nitroděložního úmrtí plodu, slepoty či hluchoty dítěte a epilepsie."

ninan2
4. pro 2014

@verunka_korunka aha, boli nejake komplikace? Dost blbe, nechcela by som si to zopakovat... Podarilo sa tu niektorym babam otehotniet hned po prvej MS? Vidim ze tu mate dobre statistiky 😉

nessik
4. pro 2014

@tsterinka kočičko, skoč si na pohotovost, ať ti udělají ultrazvuk a jsi v klidu. Uvidíš, že to nic nebude. Tohle miminečko se udrží, jasný!!!!

verunka_korunka
4. pro 2014

@ninan2 jj šílená bolest podbřišku, dali vyvolávací injekci na vyčištění a to nepomohlo... Takže následovala druhá revize. Smůla...
A ano, jsou tu i holky co nečekali dokonce ani na porevizní MS a ta už nedorazila a těch tehotnych po první MS taky je dost 🙂 . Ale do toho bez porevizní MS bych asi nesla...

ninan2
4. pro 2014

@verunka_korunka a ako to prebieha u vas v CR, musela si zostat v nemocke aj cez noc ci sa to robi ambulantne?

lucinka58
4. pro 2014

@tsterinka Otázka je, jestli se dostáváš do kontaktu s jeho výkaly. Když jsi těhotná, měla by ses jim vyhnout. Pokud se mimčo udrží, tak Ti doktorka udělá testy mezi 8 a 10 týdnem na toxoplazmózu a jiný virovy. Pokud by to omylem nedopadlo, tak doktorku ukecej ať Ti je udělá. Já jsem ji o to prosila a doktorka mě je udělala a všechno bylo v pohodě. Přeju Ti ať je všechno v pořádku 🙂

verunka_korunka
4. pro 2014

@ninan2 nástup ráno, pak čekání, vzali mě na sál asi kolem 11 a mezi 5-6 odpoledne si mě manžel vyzvedl. Ale já byla cca 10-11tt. Ty co jdou v pozdějším stádiu, tak nevím jak to funguje.

ninan2
4. pro 2014

@verunka_korunka tak ja som to mala co sa tyka casov uplne rovnako, ale kvoli predoperacnym vysetreniam ma hospitalizovali uz den predtym.

kachnivp
4. pro 2014

@ninan2 Ahoj, jak píšeš je to individuální a i u jedné ženy to může být pokaždé jinak. Někdy přijde MS do šestinedělí, někdy se čeká. Mně např. po první revizi dorazila až dlouho po 6ti nedělí, po té druhé sice po vyvolávačce,ale hned. To už jsem pila kontryhel. Snad jsem ti odpověděla co jsi potřebovala.

ninan2
4. pro 2014

@kachnivp hmm jasne, no uvidime teda, a myslis ze ten kontryhel ti pomohl? Uz ho pijes dlho?

verunka_korunka
4. pro 2014

@ninan2 mě nechali ať si to za 4 dny sama oběhem a pak se teprve vrátím. Přišlo mi to dost netaktní, nechat ženskou s mrtvým plodem 4 dny navíc... Na psychiku fakt super. Jako by to nemohli udělat hned další den.

mmonika87
5. pro 2014

@ninan2 Já jsem potratila ve 21.týdnu, hned dělali revizi. Slabě jsem špinila skoro 5 týdnů a pak ze mě šly větší kusy sražené krve, tak jsem šla na druhou revizi. Menstruace dorazila 28 dní po skončení mého jedenáctinedělí... Pila jsem kontryhel a menstruace byla vždy slabší než dříve.
Jinak na revizi jsem nastupovala v 8 ráno, zákrok provedli kolem 11 hodiny a ve 2 jsem šla domů.

kachnivp
5. pro 2014

@ninan2 řekla bych, že ano. MS se upravila, po vysazení HA to bylo strašně nepravidelné, pak ty zákroky a šestinedělí, piju ho prakticky od poslední revize ( září ) a zatím je vše skoro na den přesné.

ninan2
5. pro 2014

@mmonika87 fuha, tak to nezavidim, neviem si to ani predstavit, a v takom vyssom stadiu sa to este robi ako kyretaz? Zistili nejaku pricinu, histologiu si mala ok?

ninan2
5. pro 2014

@kachnivp tak to je super, dufam ze aj u mna tak bude ucinkovat, a pijes sypany ci v sackoch? Vraj sackovy nie je az taky ucinny?

ninan2
5. pro 2014

@verunka_korunka no to hej, mne to povodne chceli spravit az na 6ty den, lebo akurat sa blizil predlzeny vikend... Lebo vraj nie som akutny pripad. Nastastie ma zobrali v inej nemocke kde ma kontakty moj gynekolog. V tej som uz pre istotu radsej rovno zostala aj ked ma naplanovali az na ten dalsi den.

mmonika87
5. pro 2014

@ninan2 No co Ti budu povídat, bylo to strašně těžké. Začala odtékat plodová voda a rozjel se porod. Příčina nezjištěna, zřejmě nějaká vnitřní infekce, jinak miminka byla dle pitevní zprávy zdravá.

ninan2
5. pro 2014

@mmonika87 ach jaj ☹ A dvojicky sa podarili prirodzenou cestou? Jednovajecne, ci? Potom si ako tychlo otehotnela, po tej pauze? Inak gratulka, urcite bude vsetko dobre teraz...

mmonika87
5. pro 2014

@ninan2 ano,prirozene jednovajecne.Oba je s pritelem mame v rodine.Cekali jsme asi 4 mesice,pak se zacali snazit a po 3 mesicich to vyslo.Preci jen,v dnesni dobe donosit dvojcatka,obzvlaste ty jednovajecny,je skorp zazrak.

ninan2
6. pro 2014

@mmonika87 to ano, je to dost rizikove, oni tusim maju iba 1 placentu ktora naraz obe vyzivuje?

ninan2
6. pro 2014

Baby, citali ste niektora knihu Neházej mimčo do žita? Oplati sa kupit? Je to beletria, tema samovolny potrat... Povodna ceska literatura 🙂 napisala Kateřina Horázná.

mmonika87
6. pro 2014

@ninan2 Jo jo,presne tak,jedna placenta vyzivuje obe miminka.Jen jeste jsou 2 moznosti techto dvojcatek a to kazde svuj obal nebo jeden spolecny.

lucinka58
7. pro 2014

@tsterinka Ahojky, už jsi se dlouho neozvala. Doufám jen, že jsi ty i mimčo v pořádku a že na sebe dáváš pozor!!!! Moc na tebe myslím.

kachnivp
7. pro 2014

@ninan2 já jen ten sáčkový, nemůžu říct jistě, že se vše upravilo jen díky tomu čaji, ale věřím tomu. Ještě aby se zadařilo na mrňouska, který se už nepustí a bude vše fajn 🙂 Taky přeji hodně úspěchů 😉

kata1988
8. pro 2014

Poslušně hláším, že jsem dnes 32.DC a MS s někde toulá, ve středu jsem měla bolesti v podbřišku,myslela jsem že brzy dojde teta z Červený Lhoty a ono nic. Tak doufám, že jsem si opravdu neuhnala nějaké "nachlazení" ledvin nebo vaječníků prý to může vyblokovat MS ☹ . Zatracený mytí oken 😠 . Páteční preventivní těh.test nezabral, tělo se zatím nevzpamatovalo a MS nikde. Přitom jindy je negativní test je spolehlivý spouštěč...