Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

janarichla
3. lis 2015

@eve77 moc dekuju🙂 jsem rada, ze ti vsechno dopadlo tak, jak melo a takove dobre zpravy dodaji energii. Verim, ze to muselo byt hodne narocne na psychiku, ale chapecek ti to ted urcite stonasobne vynahrazuje. Na ten acidofolan se podivam, dekuju za radu🙂

eve77
3. lis 2015

@janarichla ano...vše je náročné...zázrak když otěhotníš 😕 udržíš a donosíš zdravé dítě, těšíš se až ho poprvé uvidíš, budeš mít v náručí...pak neskutečná únava, ale jak říkáš ten drobeček Ti to vše vynahradí každou vteřinou, minutou, hodinou, dnem...koukneš na něj a zas máš sílu...žiješ jen pro něj 🙂 zkus na to nemyslet zabavit se něčím, ber ten acidofolan. S manželem si udělejte pěkné vánoce...vypočítej ovulaci...(bez toho to nejde...to mi věř, 15 let jsme se snažili hlava nehlava a nic) 14dní půst a pak hurá na to a uvidíš budou 2 čárky 😀

pajule88
4. lis 2015

@janarichla Děkuju. pevně věří, že nám v centru pomůžou. Vám držím taky palce, ať se brzy zadaří 🙂

janarichla
7. lis 2015

@eve77 uz ho mam a poctive beru🙂 ovulaci jsem prave zacala pocitat ten posledni mesic a hned jsem zapadla 🙂 takze ted cekam na ms a po ni to asi budeme zkouset, moc dekuju za povzbudive a hezke slova 🙂

janarichla
7. lis 2015

@pajule88 urcite vam pomuzou, budu na vas myslet a drzet pesti, at se podari a hlavne ted uz bude urcite vse v poradku🙂

hruska59
8. lis 2015

ahoj holky...tak konečně..po potratu ve 4 týdnu se objevila MS, v podstat+ě už skončila a my začínáme znovu, snad to tentokrát bude radostnější. Není nic horšího než od své nejlepší kamarádky poslouchat celý víkend o jejím těhotenství, myslela jsem že mi to urve srdíčko....Bohužel si asi neuvědomuje jak moc to bolí

kachnanek
8. lis 2015

@hruska59 Ne, myslím že tohle může plně pochopit jenom někdo, kdo si to prožil… Držím palce ať se brzo zadaří a dobře to dopadne!

janarichla
8. lis 2015

@hruska59 ahoj, zitra to bude tri tydny od revize ja na ms cekam, ale kdyz si ji dostala bude urcite vcechno v poradku, uvidis. Kamaradka teda neni moc ohleduplna... Ale uvidis, ze se vse v dobre obrati a preji ti co nejdrive // 🙂

lucykal
8. lis 2015

@hruska59 možná budu rýpavá a jsem nechápavá? V kolikátém týdnu? Jinak moc mě to mrzí.

lucykal
9. lis 2015

@hruska59 potrat ve 4tt ?

hruska59
9. lis 2015

no ano....

lucykal
9. lis 2015

@hruska59 vždyt to přeci na utz nemůže být nic vidět? 4tt je přece v termínu ms

hruska59
9. lis 2015

No videt je, jen neni srdecni akce, ale na ultrazvuku to vidite....

lucykal
9. lis 2015

@hruska59 tak to bych teda neřekla, ale nebudu se hádat. vždyt většinou není ani pozitivní tt.

kachnanek
9. lis 2015

@hruska59 Já teda musím podpořit lucykal, nedovedu si představit, že by tam bylo něco vidět, já jsem byla ve 4 tt(ještě jsem to nevěděla) u doktorky s tím, že mám zpoždněnou ms a zas problémy s cyklem a neviděla absolutně nic, dokonce mi řekla ,že je vidět že by ms měla každým dnem dorazit…

hruska59
9. lis 2015

ja sla na preventivni prohlídku a lekar mi to řekl mezi druhym a tretim týdnem tehotenstvi....tak nevim no....rozhodne jsem si to nevymyslela 😀
ale hadat si nechci

lucykal
9. lis 2015

@hruska59 2 a 3 týden je asi ještě vetší blbost. Nechápu co ti lékař řekl, ale když člověk bude trochu rozumět cyklu a těhotenství je to blbost. Ve druhém ýtdnu ej ovulace po které docházi k oplodnění. Na utz je vidět až nad hcg 1000 což určitě neni 3 ani 4 týden. a i když tělo otěhotnení a přijde ms nehodnotí se to jako potrat.

lucykal
9. lis 2015

@kachnanek děkuji, jen mě to přijde divné a něco mezi 2 a 3 týdnem blbost.

hruska59
9. lis 2015

Asi to nema smysl...nebudu se tu dohadovat, kazdy mame svou pravdu...

eve77
9. lis 2015

@janarichla Přeju Ti brzké zadaření 🙂

lucykal
10. lis 2015

@janarichla přeji hodně štětsí také jsem měla ZT v 9tt a dvě revze a to mě bylo oznámeno den před narozeninama. Dr mě řekl čekat 6 měsíců ale na to jsem neměla tak jsem otěhotněla po 4 měsících a to na dovolené. Do roka už byla na světě dcera (byla předčasně). Držím palce

kachnanek
10. lis 2015

@lucykal Jo to je hrozný že? Já sem taky byla na revizi 3 dny před narozeninama! Tak jsem se těšila jak to bude fajn být tentokrát těhotná na svoje narozeniny a přes vánoce…a tak to dopadlo ☹

lulu_8
10. lis 2015

@lucykal on to asi doktor myslel tak, ze je tri-ctyri tydny od oplodneni (tzn od ovulace a tehotenstvi fakticky trva tri nebo ctyri tydny), ale pocita se to samozrejme od menstruace, tj. byla v patem nebo sestem tt, kdyz potratila. Proc to takhle blbe rekl, to teda nechapu. Asi se spatne pochopili, tot vse 🙂 Ve 4tt (tj dva tydny od ovulace) neni zadny potrat, ale maximalne tak biochemicke tehotenstvi, ktere odejde spolecne se zpozdenou menstruaci. Ve 2tt zadny potrat byt nemuze, v tomhle tydnu prichazi teprve ovulace, spousta zen ji miva jeste pozdeji, tak jakypak potrat.

lucykal
10. lis 2015

@lulu_8 přesně takhle jsem to myslela🙂

verca1508
14. lis 2015

Ahoj holky, nikdy by me nenapadlo, ze se pridam mezi Vas. Za posledni dva roky jsme si v rodine prosli jednou tragedii za druhou. V zari lonskeho roku po mesici rakoviny umrela babicka, v dubnu letosniho roku opet na rakovinu umrela maminka ve veku 45 let. Uz jsme meli naplanovanou svatbu, ktera v srpnu probehla. Verila jsem, ze miminko dokaze ulehcit tu situaci, otehotnela jsem hned druhy cyklus po vysazeni HA. Vse bylo v poradku, radeji jsem nastoupila na neschopenku. Tuto stredu jsem si mela vyzvednout TP a misto toho jsem dostala zadanku na revizi delohy z duvodu zamlkleho tehu. Jsem dnes druhy den po revizi a porad si rikam, co jsme komu udelali, ze je to jeden trest za druhym. Prijde mi, ze jaem jako zena zklamala na plne care, ze nedokazu donosit a porodit zdrave dite. Omlouvam se za dlouhy prispevek.

kachnanek
14. lis 2015

@verca1508 To je mně všechno moc líto. Je to smutný a nespravedlivý, co tě potkalo, nicméně myšlenky typu "zklamala jsem" okamžitě vypusť z hlavy. Evidentně je zamlklý potrat "úplně běžná věc" a než se mně to samotné stalo, vůbec jsem neměla ponětí jak často se to stává! Vím, jak to strašně bolí, taky pořád přemýšlím, jestli sem to nějak nemohla ovlivnit příp. zavinit, proto nám v této situaci asi nezbyde než opravdu věřit doktorům, že se to prostě stává, nikdo za to nemůže a nedá se tomu nijak předejít. Musíme se s tím smířit a doufat, že příště už bude všechno v pořádku… Zdravé dítě určitě porodit dokážeš, pokuds do teď nikdy s ničím problémy neměla, uvidíš. Držím palce!

verca1508
14. lis 2015

@kachnanek Děkuji moc za povzbuzení. Je to pro mě teď moc čerstvé, musím se oklepat a jít zase dál a věřít tomu, že příště se vše podaří a do naší rodiny se vrátí opět radost a štěstí, jenom mi to teď prostě hlava nechce přijmout a probíhají v ní jenom ty nejhorší myšlenky. Už aby začal rok 2016, snad bude pro nás všechny veselejší a dočkáme se brzy těch pozitivních zpráv, které tak chceme slyšet.

ilonar
14. lis 2015

@verca1508 Ať se ti to teď zdá jako strašné a nespravedlivé, tak věř, že nic se neděje jen tak a nakonec se i na tebe štěstí usměje a o to víc si to pak užiješ. Hlavu vzhůru, bude zase dobře. Bohužel život je takový, jednou jsi nahoře, jednou dole.

verca1508
14. lis 2015

@ilonar V to pevně doufám, že se štěstí usměje. Jenom se nám zdá, že to dole trvá už moc dlouho. Jednou se to ale zlomit prostě musí!

dany69
15. lis 2015

@verca1508 ahoj, úplně vím jak se teď cítíš.. ve středu jsem byla taky na revizi, zamlklý potrat.. potkalo mě to už podruhé během půl roku.. poprvé to byl samovolný potrat v 9tt.. začali jsme se snažit po svatbě v červnu a místo užívání si začátků manželství prožíváme jednu bolest za druhou