Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

ilonar
18. lis 2015

@verca1508 To nic nebude. Já měla zákrok ve středu,dva dny lehce krváceni,pak špinění,v ponděli z ničeho nic zase krvácení a pak už jen špinění. Celé to trvalo asi 10dní. Pokud ti není zle,tak se nic neděje,jen se čistíš,abys mohla být zase brzo těhu 😊

runyia
19. lis 2015

Holky, děkuji za reakce 🙂 Nestíhám psát, tak jen rychle pro uklidnění pro @verca1508 . Já jsem se včera na to na gyndě schválně ptala a špinění nebo slabé krvácení je po revizi normální až 14 dní 🙂 Takže pokud nekrvácíš silně, s velkými bolestmi (malé jsou normální, prý se stahuje děloha), tak tě to nemusí zneklidňovat 🙂

verca1508
19. lis 2015

@ilonar Dekuji moc za uklidneni. Spadl mi dost velky kamen ze srdce. 🙂

verca1508
19. lis 2015

@runyia Stejne tak dekuji za uklidneni. Jinak holky, ten kontryhelovy caj pijete uz hned po zakroku? 🙂

janarichla
19. lis 2015

@verca1508 já jsem ho začala pít hned druhý den 🙂 každý den si udělám do půl litru a piju a og mi taky doporučil citronadu na to krvácení

ilonar
19. lis 2015

@verca1508 Dnes už lepší tam dole? 😀

verca1508
19. lis 2015

@ilonar Díky za optání 🙂 Jj, lepší, dneska už zase skoro nic 🙂 a začala jsem pít ten kontryhelový čajík a moc mi chutná 🙂

ilonar
19. lis 2015

@verca1508 Vidíš, přesně jako u mě. Taky jsem na to koukala, naštěstí jsem ale docela kliďas a jen tak něco mě nerozhodí 🙂 Za pár dní budeš mít pokoj a už jen čekání na potvoru.

verca1508
19. lis 2015

@ilonar Tak to Ti právě závidím, já mám ke kliďasovi opravdu daleko. Ale všechno zvládneme. Přesně za měsíc mám narozeniny, tak snad budeme mít dobré zprávy od doktora a budeme opravdu moci se začít opět snažit po Novém roce, to by byl opravdu nejlepší dárek k narozeninám i k Vánocům pro nás všechny, si myslím.

kachnanek
19. lis 2015

Jasně, všechno to bude v pohodě, a po novým roce tady tu skupinu přejmenujem na zářijovky/říjnovky/listopadovky/prosincovky 2016 😉

verca1508
19. lis 2015

@kachnanek Tak to jsem se tedy od srdce zasmála 🙂

ilonar
19. lis 2015

@kachnanek JOOOOOO!!!!!!!!!!!!! 😀 😀

ilonar
19. lis 2015

Holky psychika se zlepšuje, ale jak jste na tom po fyzické stránce? Já jsem se ten měsíc hrozně cpala sladkým, asi jak jsem měla nervy (ale celkově jsem na sladký 😉 ) a měla jsem docela i zvětšené bříško. Najednou nešlo zatáhnout, jako vždycky a byl tam špek. Teď už se mi to stahuje, ale pořád to není ono. Začínám zase pomalu s výpady a dřepy. to na mě působí nejlíp. A co vy, sportujete?

verca1508
19. lis 2015

@ilonar No, tyden po revizi se jeste neodvazuju cvicit, ale taky to mam v planu. Jinak s tim briskem jsem na tom stejne, nemohla jsem za tech par mesicu vlezt skoro do zadneho obleceni, prsa i brisko se zmensuji, ale rozhodne pomaleji nez ten objem nabraly. Do drepu radeji nepujdu, jednou jsem cvicila 30 denni vyzvu drepy a tak mi nabraly stehna na objemu, ze hruza. Ja asi pujdu do pilates ci jeste uvidim.

dvoracek
19. lis 2015

Ahoj holky.mam dva tydny po potratu v 17.tydnu.muzi mezi vas?nejak se s tim nemuzu vyporadat.snazim se,ale porad to dost boli a asi jeste hodne dlouho bude...

ilonar
19. lis 2015

@dvoracek Ahoj,mrzí mě,že tě musím přivítat 😢 ale jsme tu celkem veselá kopa a snažíme se s tím vyrovnat,jak to jen jde. U tebe je ten počet týdnů vyšší,než třeba u mě,o to víc to musí být bolestivé. Já jsem se ani nestačila moc rozkoukat a bylo po všem. Bohužel,děje se to,je to nespravedlivé a bolestivé,ale musíš věřit a těšit se na další. Já vím,lehko se to píše..

ilonar
19. lis 2015

@verca1508 já jsem 14 dní po a jsem úplně ok,každý den procházky s 🐕 a teď pár dní ty výpady,v létě mi dost pomohly se zadečkem a celulitkou,to jsem ale dva měsíce běhala,cvičila a hlavně lépe jedla. Chtěla jsem být fit na těhotenství. No a pak měsíc nervů a sladkostí a forma je pryč 😂

dvoracek
19. lis 2015

No ja uz mela jedno zamlkle v dubnuv 8. tydnu a to jsem sla na sal a bylo za 10 min po. S tim ze jsem mela v hlave.proste to bylo spatne.jenze ted bylo vse v poradku.miminko js par dni pred tim uz zacala i citit.a pak najednou praskla voda a uz mi bylo jasne ze he konec."porod" trval tri dny.porad se mi to vraci...

ilonar
19. lis 2015

@dvoracek Ach ne,hrůza. Každá z nás tady máme z tohoto největší strach,aby se to neopakovalo. Proč se to stalo? Ale nemusíš o tom psát,pokud nechceš.. je třeba hledět dopředu. I když sama nejlip vím,že to jde až tehdy,smíříme-li se s minulostí.

dvoracek
19. lis 2015

Ja nevim proc.nemam jeste zadne vysledky.jen vim ze mimi bylo v poradku,screening negativni,pry krasne miminko.pak najednou praskla voda a uz se nedalo nic delat.jeste na me doktor obracel monitor jak tam mimi nema uz zadnou vodu. Tak cekali jeden den,nic se nedelo.druhy den zacali vyvolavat tak mi zacly konzrakce a bylo to az treti den.ten pocit je ale hrozny,kdyz jsem vedela zeiminko jeste zilo a byla chyba urcite v mem tele.mozna skryty zanet,mozna neco horsiho.cekaji nad testy,genetika...

ilonar
19. lis 2015

@dvoracek Je mi to opravdu líto. Nemůžu ti nic nalhávat, já mám po revizi v 7.týdnu a je to proti tvé zkušenosti jen zrnko bolesti. Bude to bolet,ale vše přebolí,čas tu bolest otupí,uvidíš.

verca1508
19. lis 2015

@ilonar Ja jsem taky behala, krasne to vycisti hlavu, ses na vzduchu a delas neco pro sebe po fyzicke a vlastne i psychicke strance. Neco si urcite ted najdu, protoze kdyz jeste vezmu v potaz Vanoce se spoustou cukrovi, tak nevim nevim, take nedokazu odolat. Ale vidis to, i cviceni a zdrava strava bohuzel nepomohly, tak kde je zakopany pes?

ilonar
19. lis 2015

@dvoracek za jak dlouho budou výsledky? Po nich se můžeš odpíchnout dál a to potřebuješ.

ilonar
19. lis 2015

@verca1508 nikde,otěhotněla jsem,otěhotním znovu 😉 takto nepřemýšlet!

verca1508
19. lis 2015

@dvoracek Ty jo, tak to je mi opravdu moc lito, opravdu oproti nam ostatnim mnohem narocnejsi situace. Bolet to bude, to je jasne, casem opravdu ten mozek trochu otupi a pujdes dal, ale zustane to v Tobe naporad. Ted je nejdulezitejsi, abys byla v poradku, aby se prislo na duvod proc se to tak stalo a priste vse dopadlo konecne vse na jednicku. Drzim pesticky!

dvoracek
19. lis 2015

Ja pravr vubec nevim.mozna jedny budou pristi tyden.a na genetiku jedeme teprve pristi tyden a nevim jak dlouho to bude trvat.pak doktor mluvil jeste o tom,ze by se mi podivali kamerou do delohy.no vypada to na dyl nez minule.minule jsem mohla po dvou cyklech.brala js utrogestan a podarilo se po ttech cyklech. V tom dubnu jsemnoitratila par dni pred narozenina a ted jsem mela mit termin na narozeniny. Smutne narozeniny to budou byvat.celou dobu co jsem lezela v nekocnici tak jsem oremyslela jestli chci vedet co to bylo za pohlavi,jestli mi to pomuze se s tim lip vyrovnat.pak js si rekla ze to adi nechci vedet.a kdyz jsem odjizdela z nekocnice a procitala jen tak zpravu tak to tam bylo napsane,mira,vaha,pohlavi.

verca1508
19. lis 2015

@ilonar To byla jenom recnicka otazka 🙂, necekala jsem odpoved. Vidim to stejne, kdyz se to povedlo, povede se znovu.

dvoracek
19. lis 2015

Ja se omlouvam,pisu na mobilu a dbes mi to vubec nejde.same preklepy....a ani nevim proc vas zatezuju s takovyma podrobnostma.ale ja se o tom nechci s nil z meho okolo bavit.

verca1508
19. lis 2015

@dvoracek Ty jo, beha mi z toho mraz po zadech, je strasne cim sis musela projit. Zase ale lepsi, kdyz budete mit s partnerem veskera vysetreni a pockat o neco dele, abyste vedeli, cim to tak muze byt a mohli doktori odstranit pricinu. Jsi silna a statecna zena, uvidis a prijdou lepsi zitrky.

ilonar
19. lis 2015

@dvoracek jen pis a klidne s preklepy,to je nam tady uplne fuk.