Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lichtakova
4. pro 2015

@verca1508 tak uplne na zacatku jsem mela // uz asi druhy nebo treti mesic snazeni,ale vzapeti prisla ms, pak se rok nic nedelo, nechala jsem si pak udelat vysetreni-horm.profil a utz dva cykly,jestli vubec neco dozrava+spermiogram,mela jsem zacit uzivat clostil,ale na ten ani nedoslo,ale uz hned od zacatku se to zdalo mensi nez odpovidalo tt,az se to nakonec vyrasilo asi 8tt samo,aspon jsem nemusela na revizi. A pak jsem otehotnela asi za 3/4 roku.

verca1508
4. pro 2015

@lichtakova 🙂 Taky jsi to tedy neměla procházku růžovou zahradou, ale nakonec vše dobře dopadlo a jsi šťastná maminka 🙂 Gratuluji 🙂 Čím více pozitivních zpráv, tím lépe 🙂

lichtakova
4. pro 2015

@verca1508 ale zas proti jinym to netrvalo zas tak dlouho a ani jsem nemusela podstupovat zadne extra vysetrenia procedury,to jsou na tom jine mnohem hur. Ale kdyz uz pak mimco mas,tak ti tahle doba prijde strasne davno...a rikas si,jezis,uz si ani poradne nepamatuju,jak jsem cely mesic premyslela,jestli uz se neco deje a ke konci jestli prijde ms...

verca1508
4. pro 2015

@ilonar Vůbec se na peprnější slova neomlouvej, to tak prostě někdy je. Ono je lepší někdy nic nedělat. Mně k večeru začalo všechno padat z rukou, tak jsem toho radši nechala a zítra chci mít okna, tak snad se mi nepodaří je vysklít, máme je nová od konce srpna 🙂 A přítel ať si to někdy vyzkouší a bude vědět, co ty změny s Tvým tělem dělají. Lepší tohle než usedavý pláč, opravdu 🙂

lichtakova
4. pro 2015

@verca1508 urcite 🙂,hele u nas uz je to tak pozitivni,ze uz mam zaveden telisko 😉

ilonar
4. pro 2015

@verca1508 No spíš vztek, ale nevím proč, dala bych si taky pěstí. Mám v sobě tlak no. Zítra chci taky domýt ještě dvě okna, dát světýlka ven, v klidu dovařit a chtěla bych pomalu začít péct. Musím se hodit do klidu. Ale myslím, že je to tím předmenstruačním, já to takto bohužel mám vždycky.

ilonar
4. pro 2015

A kdepak je celý den @janarichla ? 😎

verca1508
4. pro 2015

@lichtakova Jj, to je jasné, že jak už máš uzlíček štěstí u sebe, tak to špatné pomine a člověk to v hlavě zastrčí hodně hluboko. 🙂

verca1508
4. pro 2015

@ilonar No, uvidíme, jak to budu mít já, taky si myslím, že na tom budu podobně, mně to spíš ale jde vždycky do depresivní nálady a spíš přemýšlím a popláču si, ale třeba to teď bude jinak. Tak ať se Ti zítra podaří udělat vše, co chceš.

ilonar
4. pro 2015

@verca1508 Jojo děkuju 🙂

lichtakova
4. pro 2015

@verca1508 jojo 🙂,a myslim,ze se to snad nakonec povedlo vsem,co jsme byli v tabulce,nekomu driv,nekomu pozdeji,treba i s jinym tatinkem,tak vam to povede taky. Dalsi dve miminka uz byla na prvni pokus 🙂

verca1508
7. pro 2015

Ahoj holky, hlasim se z kontroly. Vse je v poradku, v odberech se neprokazalo nic, co by nasvedcovalo tomu, ze to tak skoncilo a co by nas mohlo znepokojit, takze se pry proste nesnesla ta mrska spermie s mym vajickem, tak jsem manzelovi rekla,at priste posila jenom ty spravne. Jakmile si odbydu ms, tak se muzeme zase snazit 🙂 a na pobaveni, uz jsem psala, ze ten muj ztratil tri dny po svatbe snubak v mori a i ho nasel. Tuto sobotu se vrhnul na pripravu jeho pracovny a po uklidu zjistil, ze snubak opet nema. Jelikoz vyhazoval plasty do kontejneru, tak vcera oblekl vatak a sel bufetit 🙂 a verte nebo ne, opravdu ho ram nasel 🙂 ale vypadal opravdu jak bezdak 🙂

janarichla
7. pro 2015

@verca1508 😀 přilep mu ho vteřinovym lepidlem 😉 dobré zprávy, gratuluju😉 tak u mě taky dobrý bylo to zbytkové hcg a to spíneni minulou neděli byla ms... Takže mi už se začneme zase snažit naostro 😀

verca1508
7. pro 2015

@janarichla Uz jsme ho donesli do zlatnictvi na zmenseni 🙂 diky moc, rikam si, ze si dam asi cervene vino, aby to brzy prislo. 🙂 tak super 🙂 tak drzim pesticky a mysli na nase heslo. 🙂 Akorat muz mi dneska rekl, ze nevi jestli ty nohy nahoru, aby se tam teda nedostaly i ty spatny. 🙂

dvoracek
7. pro 2015

Ahoj,tak ja druhy den v praci.jedna maminla se me ptala jestli mi je uz lip.zacla me hladit po ruce a rikat ze me maji radi,ze ji to mrzi.tak jsem rvala.trida plna deti....no nedav am to. Je mi nekdy tak divne,nepopsatelne,asi je to ten smutek,prazdno...ted pred tema vanocema je to takove na mekko vsechno.jinak za chvili jdu cvicit TRX se to jmenuje.no nevim 😀ja nikdy nikam nechodila.tak jsem zvedava.pritel ma odpoledni,tak se aspon zabavim.a prestala jsem jist bilou mouku,cetla jsem jak je to spatne.tak jsem si rekla ze to zkusim,jednak kvuli me pleti,ekzemum a taky i kvuli tomu, ze jsem nekde cetla ze se tim clovek zanese a jsou z toho ty zanety ruzne.v mem pripade bezpriznskovy a jelikoz to byl ASI duvod toho konce tak to chci zkusit.vyvcistit se apod.

verca1508
7. pro 2015

@dvoracek No, zoto obdobi predvanocni je na to vsechno nejhorsi, sentiment apod.Neboj, svatky se prevali a vrati se to do starych koleji. Ano, zabav se, to je nejlepsi, nic jineho vic nepomuze. A delej vse, co Ti prijde vhodne 🙂

ilonar
7. pro 2015

@verca1508 Super, tak už jen tu mršku!!! Já na ní taky pořád čekám, tak se snad brzy dočkám 😀
@janarichla To teda byla pěkně poblázněná potvora viď, jsem zvědavá, jak to přijde mně.
@dvoracek Neboj, časem už se obrníš a budeš to snášet mnohem lépe.
Jinak jsem dnes začala péct, tak hurá 😉

dany69
7. pro 2015

@dvoracek taky zrovna čtu o chronickém zánětu v těle, který si způsobujeme jídlem a nemusí se nijak projevovat.. ač bych zrovna v mém případě sázela na akné a občasné migrény.. nic není jen tak.. taky mě napadlo, že to může být důvodem těch potratů

verca1508
7. pro 2015

@ilonar Dockas, dockame 🙂 Ja pect zacnu zitra a nebudu to nejak extra prehanet 🙂 Par druhu staci 🙂

loveejm
7. pro 2015

ahoj holky, můžu mezi vás? my jsme se snažili skoro dva roky, už jsem i objednaná do gennetu a stal se zázrak a my otěhotněli přirozeně, ale bohužel se mimčo rozhodlo odejít. tudíž samovolný potrat, dnes jsem byla u mudr, kde mi zdělil že mimi odchází. je mi hrozně a nevím co a jak dál? co vám pomohlo se hodit do normálu? hrozně to bolí ☹
prej by mě ms měla dorazit do 5 týdnů. myslíte že si máme dávat pozor nebo se normálně snažit bez ochrany?

verca1508
7. pro 2015

@loveejm Je mi to líto, že se musíš mezi nás zařadit ☹ Nejvíce mi pomohlo se zabavit a mít co nejméně příležitostí na to myslet. Ve čtvrtek to bude měsíc od mé revize a je to den ode dne lepší a těšíme se na další snažení. No, nevím, co Ti doktor řekl, že já bych raději počkala do té ms a pak se snažila znovu, i když jsi nešla na zákrok jako většina z nás. Bude líp, i když teď Ti to nepřijde. Věř mi, že vím o čem mluvím 🙂

alicie_k
7. pro 2015

Ahoj děvčata, pokud by to nevadilo, taky bych tu byla ráda mezi vámi... Jsem 2 dny po revizi. Je mi 27 let a mělo to být naše první miminko. Fyzicky je mi už celkem dobře, ale jinak je to hrozný... Určitě víte jak se cítím. Přijde mi taky, že mě to zasáhlo mnohem víc než manžela, už jsme se stihli i pohádat ☹
Jsem ráda , že je tu tahle skupinka, aspoň nemám pocit, že jsem na všechno sama...

dvoracek
7. pro 2015

@dany69 no kdybys mela neci zajimaveho tak mi hod prosim odkaz a ja si to prectu.ja taky trpim na aknr cely zivot.doktor rikal ze je to kvuli tem polycystickym vajecnikum.ale taky mam ekzem jsem silny alergik apod.ale uz pred rokem jsem vyradila spoustu jidel a ted chci zkusit tu bilou mouku.treva pujde i to povolene bricho pryc.ja nevim.rikam si kdy jindy neco zmenit kdyz ne ted.je to aspon motivace.treti potrat nechci.ikdyz vim ze nekdo jich ma treba zasebou vic...ja uz to nechci zazit.poprve jsem si rikala ze se to stava,ikdyz nam otehotnet trvalo rok a podruhe kdyz to bylo tak pozde uz..tak si rikam ze uz tam musi byt vetsi duvod.jedine coi mi zatim zjistili je nejaky bezpriznakovy zanet. Dalsi vysledky nejsou.

dvoracek
7. pro 2015

@verca1508 nevim jestli to bylo vhodne 😀😀😀nemuzu sejiz schody.ja jsem tak slaba.nemam zadne svaly.

verca1508
7. pro 2015

@alicie_k Ahojky, teda holky, nějak nás tu přibývá ☹ Moc mě mrzí, že se musíš mezi nás přidat. Vím, jak Ti je, také to pro nás bylo první miminko. Bude lépe, věř mi. A co se týče manžela, chlapi to berou jinak, já jsem se s mým taky spíše hádala, já jsem brečela a on se mi vyhýbal, protože už nevěděl, co se mnou dělat. Já jsem mu říkala, že mi přijde, že je mu to úplně jedno a to byl kámen úrazu, poznala jsem, že ne, dost ho to zamrzelo. že si to myslím a i jsem mu říkala, že mi přijde, že je snad rád, že to tak dopadlo. Opak je pravdou. On to prostě tutlá v sobě, ale nemluví o tom a nemá prý cenu zpětně řešit něco, co neovlivní. Já pořád čtu milion věcí na netu a on vůbec, ale už jsem to pochopila a prostě to vzala tak, že to bere jinak, ale ne, že by ho to nemrzelo a nebylo mu to líto. Prý si zvykl na tu představu, že bude táta a nakonec bum. A taky, chlap to dítě nenosí v sobě, ženská to prožívá jinak a dívá se na to ze všech stran, přemýšlí, jestli to není její chyba apod. Teď se už těšíme až dorazí ms a budeme se moci začít snažit znovu.

loveejm
7. pro 2015

@alicie_k oni to ty chlapi mají asi jinak nastavený. oni musí být silný kvůlu nám, aby nám mohli být oporou. kdyby se před náma hroutili, brečeli, tak by nás to ničilo ještě víc. mě stačilo vidět toho mého s rudejma očima a už jsem se rozbulela ☹
@verca1508 doktor mi v podstatě neřekl nic. zarazilo mě, že mě ani nepotřebuje vidět, pouze mi dnes vzal krev na hcg, což trošku nechápu. zítra si mám volat na výsledky. když jsem se ho zeptala za jak dlouho by měla ms přijít, tak říkal, že do 5 týdnů a kdyby nedorazila že si mám přijít a píchnou mi injekci. já totiž bez léků nemenstruju :-/

verca1508
7. pro 2015

@dvoracek Nepřeháněj to, stačí málo 🙂 Musíš začít postupně 🙂 To jsi mi připomněla ZŠ, když jsem chodili v tělocviku jako kačenky a pak jsme nemohli chodit po schodech, ještě teď i to přijde jako včera 🙂

verca1508
7. pro 2015

@loveejm Aha, no, krev Ti vzal kvůli tomu, jestli Ti hcg klesá a budeš kompletně vyčištěná, aby Ti případně nedával třeba injekci na dočištění nebo třeba i nechci strašit, abys musela taky na revizi. To mu schvaluju. Nevím no, ale raději bych to té první ms počkala, to budeš snad už úplně vyčištěná, ono pět týdnů uteče jako voda.

alicie_k
7. pro 2015

@verca1508 To máš pravdu, přesně to jsem mu dnes taky řekla, že se mi zdá, že je mu to jedno a on se mě hned zeptal, jak jsem na to přišla a na to jsem mu nedokázala odpovědět. Vyčetla jsem mu že moc kouří, prostě jsem najednou měla pocit, že je mu to ukradené a že pro to nechce nic dělat, aby to příště dopadlo dobře. Když jsem ležela v nemocnici, napsal mi krásnou sms, že ho to mrzí, že neví co říct, že mě miluje, že se pokusíme znovu, jak to půjde. Ale já mám hrozný strach, že se to stane znovu a chtěla bych tomu nějak zabránit a asi se mi zdá, že se ho to tak nedotklo a nic pro to nechce udělat. Vím, že jsem asi nesnesitelná, ale prostě nemůžu jinak ☹ Ti chlapi jsou fakt holt z Marsu asi...

verca1508
7. pro 2015

@alicie_k No, hele, ten můj taky kouří a oni se tím uklidňují, my si pobrečíme a vyčteme jim kde co a oni se musí prostě uklidnit tím, že si zakouří. Já se nad tím už nepozastavuju. My po čtyřech týdnech od revize, co už nebrečím jsme zase v pohodě a manžel už má i takové narážky, jak se těší až zase budeme moct zkoušet. No, tak strach já mám taky, ale musíme se přes to nějak přenést, povést se to prostě jednou musí. A doktor mi řekl, že jsme tomu nijak zabránit nemohli, tak mě uklidnil. Teda ale můžu Ti říct, že když to tak čtu, tak jako kdybych viděla sebe ještě před dvěmi týdny.