Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

alicie_k
8. pro 2015

@elishka87 Tak na tvém místě bych byla doma a vůbec se necítila provinile. Ty sis vytrpěla vís než já... Já jsem měla revizi "pouze" v 7.tt. Teď jsem byla na procházce a bříško se zase ozvalo, tak nevím, jak budu v práci fungovat 😒 Bydlíme na celkem malé vesnici a jen co jsem vyšla z domu, první, co jsem potkala byly 3 holky s kočárkama, z toho 2 znám, tak jsem se s nima musela chvilku zastavit. Ach kdyby věděly... ☹

dany69
8. pro 2015

@dvoracek uvažuju o tom, že bych to v lednu zkusila.. ale bude to asi mazec 😀

dvoracek
8. pro 2015

@elishka87 tady je to sama ucitelka 😀 ja mela hrozny strach jit do prace a je to dobry,vsichni rodice jsou taktni,zatim.spis je to takove dojimave obdobi pred tema vanocema.byla jsem taky v 17. tydnu,v patek mi konci sestinedeli.nechtela jsem vyjit ani ven z baraku,ale uz se to zlomilo,neni cas nad tim.ani premyslet.jsou horsi veci,musime jit dal a zvladnout to.😉

elishka87
8. pro 2015

@alicie_k úplně Tě chápu. Moje švagrová má termín porodu během 14 dnů. A přiznám se, že mám strach, jak budu reagovat, až jejich malou uvidím. Moc jsem se na ni těšila a moc jim ji přeju. JEn se teď bojím, abych nezareagovala nějak špatně a ona si to pak třeba špatně nepřebrala. Hormony budou mlátit s oběma ☹ Navíc přítelův bratranec také čeká miminko, v lednu. U nich to bylo neplánovaně, docela i nechtěné miminko, ta přítelkyně o miminku nemluví zrovna nadšeně doteď a z toho setkání mám tedy obrovské obavy. Jak já bych si přála být na jejím místě!
Já už právě začala o miminku říkat, takže teď bude postupně bolet to smutné oznamování. V práci to vědí kolegyně, ale rodiče dětí ne. Teda, dnes jsem zjistila, že to tam věděli asi i všichni rodiče. Je fakt, že už to začínalo být vidět. Takže jsem ráda, že tam teď nejsem a kolegyně to tam snad nějak srovná, aby pak nedocházelo k dalším a dalším nepříjemnostem ☹

dvoracek
8. pro 2015

@dany69 a co konkterne?ja tu bilou moiku nejim ted mesic,krom toho ze mam akne i ekzem na obliceji 😀tak zmeny nepocituju.ale to je asi hormonama.a mam porad jedno kg navic.a chci mit tak o 3 min,protoze jak najedu na hormony zase to pujde nahoru😕

elishka87
8. pro 2015

@dvoracek Já to budu brát asi radši postupně. Dnes jsem tady měla kamarádku, kolegyni z práce, abych se jí mohla vypovídat. Domluvily jsme se, že brzy přijde i s dalšíma. Říkala, jak mě všichni pozdravují, ale že se bojí napsat. Na jednu stranu je chápu, na druhou stranu je mám ale hodně ráda, takže za jejich návštěvu budu jedině ráda. Jedna kolegyně je tedy těhotná, ke konci roku už bude v práci končit. Tak ta měla obavy asi největší. Ta jejich podpora je úžasná. Do práce se chystám jít za 2 týdny... jen tak na 2-3 dny a pak budou prázdniny. Abych do toho chaosu nehupla najednou. Stejně si ty poslední dny budou děti už jen hrát s novými hračkami od školkového Ježíška

dvoracek
8. pro 2015

@elishka87 holky,my ro mame vse tak podobne.sestrenka mela tener stejny termin jako ja ten prvni.bude rodit kazdym dnem.ja uz stihla behem toho jejoho dalsi ale pirad bez miminka.byla jsem dohromady 8 mesicu tehotna a miminko porad nikde.no uvidime.snad ten rok 2016 uz bude lepsi.

elishka87
8. pro 2015

@dvoracek Teda, tak to bych asi takhle nezvládala. Po jaké době jsi začala znovu zkoušet? Mně doktorka říkala, že po 3 měsících můžu. Kamarádka, porodní asistentka, mi říkala, že je lepší počkat půl roku. Na jednu stranu mi to přijde hodně, na druhou stranu po tom všem bych to nechtěla podceňovat.
Jinak ta kamarádka je také těhotná, byla jsem o týden víc než ona, tak jsme si už plánovaly, jak budeme jezdit spolu s kočárkama. No už jí nedoženu... ta kamarádka byla se mnou v nemocnici, když mi vyvolávali "porod" a musím říct, že bez ní bych to nedala. Bylo mi jí taky líto, že jako těhotná tam je se mnou u toho všeho a prožívá to se mnou. Na druhou stranu jsem ale ani necekla a dělala jsem všechno, co mi řekla. Byla a pořád je moje obrovská podpora a já jí to nikdy nezapomenu.

dvoracek
8. pro 2015

@elishka87 no nam doktor rekl ze u me az za dva cykly,povedlo se za tri. No a stejne uz to zase skoncilo.me taky jedna kokegyne porad telefonovala a psala do nemocnice,takova dobra duse a proste je fajn,mam ji hrozne rada.jinak tam byla stridave se mnou msmka a pritel.na ten konec jsem tam byla ssma ani bych tam nikoho nechtela.ale jinak tam byly maminky-sestricky a tatinek-doktor.to vyvolani bylo hrozne.nevim jak tobe ale me to cele trvalo 3 dny.nesmela jsem jist,pit a neslo mi ani ty dve noci spat.a ta maminka co byla u toho konce tak je tehotna a byla to jeji posledni smena v praci pred nastupem na materskou.rikala ze doufala ze u toho nebude.navic ja pak zvracela tak to chodila pirad vynaset.bylo me to trapne a bylo mi ji lito.ze je tehotna a musi byt u toho vseho.

dvoracek
8. pro 2015

@elishka87 a s tema kolegynema.ja nechtela videt nikoho.neslo to.a tak je to tezky.napsaly mi jen ty co me maj hodnerady.zbytek dela jako by nic.ani sms ani slovo.

ilonar
8. pro 2015

Teda člověk tu den není a je tu nějak hodně nových jmen, no jo bohužel zamlklina není opravdu nic výjimečného, ba naopak. Jen pro vás všechny, my jsme se tu s holkama před pár týdny taky hroutily a bylo nám smutno a teď už čtu, jak jsou tyto holky pozitivně naladěné a těší se na další snažení, o nějaké lítosti nemůže být řeč. Takže všem vám aktuálním vzkazuju, abyste se nebály a uvidíte, že za zanedlouho budete taky veselejší a veselejší a budete se těšit z toho, co přijde. Já jsem pět týdnů od revize a už ani nevím, že jsem na nějakém zákroku byla. Teď už jenom vyhlížím potvoru. Držte se.

verca1508
8. pro 2015

Presne jak pise ilonar, taky koukam, co je tu novych jmen a jsem stejneho nazoru, ja budu ve ctvrtek 4 tydny od revize a patrim mezi tu skupinu holek, co maji nejhorsi za sebou a tesi se na nove snazeni. Dnes mam za sebou prvni pracovni den a probehl v poradku, vratila jsem se do zajetych koleji.

alicie_k
8. pro 2015

@verca1508 @ilonar Holky díky, už aby to bylo za námi těch pár týdnů. Já osobně už bych byla nejšťastnější kdyby bylo už po novém roce...

julieta33
8. pro 2015

Také bych potřebovala pomoc :( v 2.10.jsme přišly o miminko.Minulý měsíc byla ovu 17.11.to jsme viděli i s panem dr.Teď jsem měla ms 1.12.skončila 3.12.od kdy mohu mít plodné dny další.?nebo mohu ovu testy dělat.Děkuji

alicie_k
8. pro 2015

@julieta33 Záleží jak dlouhé míváš cykly. Ovu testy můžeš určitě zkoušet. Já s nimi teda zkušenost nemám. Ovulaci jsem tak nějak rozpoznávala podle hlenu, párkrát jsem si nechala udělat i UZ, ale to pak manžel odjel nečekaně pracovně pryč, tak jsem se na UZ vykašlala 🙂

elishka87
8. pro 2015

díky holky za podporu, koukám, že ji tady potřebuje hodně holek ☹ I Vám přeji hodně štěstí. Já byla na revizi ve čtvrtek a dnes jsem se dala do úklidu, abych se nějak odreagovala. Ale asi jsem to nějak přehnala. Docela mě to unavilo a začalo mě pobolívat břicho. Takže zítra budu vážně odpočívat. Snad to nějak přežiju, protože netuším, co budu teda dělat.

julieta33
8. pro 2015

@alicie_k Cyklus mám po 29dnech.Nevím tedy jestli začít tento týden nebo další.Nechci to propasnout 😢

elishka87
8. pro 2015

@dvoracek Teda, tak to jsi to měla hodně těžký! Já teda musím říct, že jsem byla ráda, že to šlo tak rychle. I když samozřejmě bych ráda tuto část života ani nepoznala... mně večer dali tyčinky na roztažení hrdla, ráno v 9 mi dali vyvolávací tabletu, v 11 začaly kontrakce a hodně rychle sílily. Měla jsem je asi po minutě a za nějaké 2 hodiny (myslím) bylo po všem. Když jsem se probudila po narkóze (asi za hodinu a půl, nebo 2 hoďky), tak jsem cítila úlevu, až jsem se za to styděla a bylo mi to líto. Ale byla to úleva od té fyzické bolesti. Jinak teda psychicky je to náročný... připadám si jako na horské dráze. Chvíli je to dobrý, ale většinou je to hrozná smršt emocí a pláče

julieta33
8. pro 2015

@elishka87 Přeju hodně síly.Ja jsem o miminko přišla ve 21tt 😢😢

elishka87
8. pro 2015

@julieta33 To je mi taky líto. A pak se říká, že nejkritičtější je 1.trimestr. Snad se nám všem zadaří... třeba budu mít příští rok hezký dáreček od Ježíška

alicie_k
8. pro 2015

@julieta33 Ovulace by měla být cca mezi 10-14 dnem cyklu, ale záleží na tom kterém cyklu, je to individuální u každé ženy. Nevím, jak ty ovulační testy fungují, kolik jich tam je, s tím ti asi neporadím. Já jsem si vždycky říkala, že to prostě budeme zkoušet a ono to vyjde, což se i stalo když jsem to nejmíň čekala. Jedna naše paní doktorka z práce říká že pravidelný sex alespoň 3x týdně by měl stačit k otěhotnění 🙂

julieta33
8. pro 2015

@alicie_k Moc dekuji.Pomohla jste mi.😊takze to zkusim testovat.A tulit se.

julieta33
8. pro 2015

@elishka87 Hold se to stava.Chtela bych prave toho andilka zpatky.Cokoliv se muze stat vzdycky.Ale lepsi na to nemyslet.Drzim vam palecky .💖

julieta33
8. pro 2015

Ještě se zeptám.Stačí brát kyselinu listovou? Pro podporu? Děkuji .A proč mi tak bolí břicho?

dvoracek
8. pro 2015

@elishka87 no ja uz tu horskou drahu nemam ale je mi proste nekdy hodne divne.no me praskla voda v 9. rano ve stredu a nic se mnou nedelali.ve ctvrtek mi dali vyvolavaci tabletu asi v 10.dopoledne a od obeda jsem mela kontrakce a delali mi asi 6 hemiltonu a dali mi dalsi tabletu vecer,kontrakce uz byly po 2-3 minutach,dali mi nejake tlumici leky na noc abych si odpocinula,rano me udelali dalsiho hemiltona dali mi oxytocin a pak to bylo behem dopoledne.po narkoze jsem nespala ale zvracela nekolikrat.no a davali mi abtibiotika kapacku.ty jsem pak brala jeste 14 dni a prasky na zastaveni laktace.nebyla jsem schopna 14 dni vstat z postele.mela jsem vedlejsi ucinky,poruchy videni,malatnost,bolely me zada,dost jsem krvacela.ty prasky na tu laktaci pusobi na nervovou soustavu a nejak jsem to nezvladala. Do toho mykoza z antibiotik.no s hned jak jsem to dobrala tak mi bylo lip a lip.a to mi jeste trhali tyden po tom osmicku a tahaji nervy ze sedmicky.z tech zubu jsem byla zrala na lexaurin.jinak jsem ho v nemocnici odmitla.bala jsem se.

lulu_8
8. pro 2015

Ahojte. Ja potratila (no, vlastne to bylo mimodelozni, ale rozjelo se to jako sp) na konci kvetna v 11tt. Pak prisly injekce, spousta vlasu pryc, depka jak prase, bolesti bricha az do zari, behem par mesicu totalne zkazene zuby, neskutecne hormonalni vykyvy a spousta dalsich mnamek. No a ted od rijna jsme se zacli jakoze zase snazit a ja hned na zacatku listopadu chytla zanet. Takze zase nic. Jsem se na jare uklidnovala, ze do Vanoc, kdy jsem mela puvodne termin porodu, urcite zase otehotnim ...a ono nic. Vubec se na ty svatky netesim 😒 o tom, ze zname, ktere otehotnely az po mem potratu, uz chodi s brichem, ani radsi nemluvim.

julieta33
9. pro 2015

@lulu_8 Je mi to strašně líto.Opravdu.😢

ilonar
9. pro 2015

@lulu_8 Buď trpělivá a hlavně musíš být vnitřně co nejvíc v pohodě, každý zánět v těle je z velké části i z psychiky. Proto se tělo brání a ví, že připravená na těhotenství zatím nejste. Ba naopak se na všechno zkus vyprdnout a opravdu si ty vánoční svátky užít jako předešlé roky, i bez mimi a bříška můžeme být v pohodě a těšit se. Každý den navíc je krůček k lepším zítřkům.

alicie_k
9. pro 2015

@elishka87 Tak jsem si dnes vybojovala další dva dny volna. Udělala jsem v práci to nejnutnější a už jsem zase doma. Břicho mě dnes bolí, ale říkala mi naše paní doktorka, že bývají 3. a 4. dny po revizi horší, že to tak bolívá. Tak doufám, že to tak je. Nebrala jsem ani žádné ATB, dali mi jen na sále do žíly a prý to stačí, tak snad mě nečekají nějaké komplikace. Už jsem nečekala, že by mě to břicho zase bolelo...

xoriska
9. pro 2015

Ahoj holky, pokud můžu ráda bych se k Vám přidala. Ještě nemám tedy po potratu, měla jsem dnes přijít k Apolináří a odeslali mě domu, že mají dnes nějaký velký problém, tak až příjdu zítra...
Jinak abych to vzala od začátku, končím ted 14tt a minulé pondělí mi vyšel velmi špatný screening, do té doby bylo vše uplně v pořádku, jelikož nemužu otěhotnět přirozeně, miminko bylo vytoužené po IUI. Pan doktor zjistil NT 5,85 to už bylo něco špatně , horší , ale přišlo velmi krátké všechny končetiny.Ve čtvrtek jsem byla odeslaná na genetiku a z té okamžitě na odběr choriových klků, tam jsem byla včera také u Apolináře. Sešli se u mě 3 lékaři. Koukali před odběrem na UZ a byli celkem zděšeni, miminko mělo nejen krátké nožičky a ruce, ale velmi zdeformované všechny kosti v těle, takže i kosti lebky a obličeje, prý se jedná o nějakou mutaci která postikuje kosti, odběr sice udělali, ale musím počkat 3 týdny na výsledky... Okamžitě mi bylo doporučeno ukončit těhotenství . Jinak musím říct , že lékaři byli moc hodní , takový mladý pan doktor mě držel za ruku , paní doktorka mě hladila po vlasech , utěšovali a i po odběru se byl pan doktor podívat jestli jsem v pořádku... Ted už si nejvíc přeju to mít za sebou i když z toho mám hrozný strach a říkali, že za 2-3 měsíce se mužeme pokusit znovu, tak doufám,že to tentokrát dopadne dobře.