Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

dany69
9. pro 2015

@xoriska teda to je mi hrozně líto.. já tu fňukám nad dvěma potraty, ale "naštěstí" jsem ani jednou neviděla srdíčko, takže pro mě to ještě tak úplně miminko nebylo.. tvoje situace je mnohem horší.. hodně síly a příště už to určitě klapne na jedničku

elishka87
9. pro 2015

@alicie_k To je dobře, že jsi ještě doma. Já postupně zjišťuju, že je to vážně důležitý a nemá se to podceňovat. Já byla včera první den doma sama, přítel v pondělí pracoval z domova. No a abych na to tolik nemyslela, tak jsem začala uklízet. Ve 3 hodiny mi měla přijít na návštěvu kamarádka a chvíli předtím na mě padla strašná únava. Za návštěvu kamarádky jsem byla strašně ráda, popovídaly jsme, vybrečela jsem se zase trochu... no a večer jsem strašně odpadla. Uvařila jsem si meduňkový čaj, abych mohla spát, ale já večer klidně odpadnu, ale pak se vzbudim kolem půlnoci a pak nemůžu spát. Včera jsem měla krizi a začalo mě pobolívat břicho. Dneska to pokračuje, takže si dávám teď pozor a nic netahám... chodím od ničeho k něčemu... toho přesně jsem se bála. Připadám si úplně neschopně, nepoužitelně... Koupila jsem si teď vitamíny Cetrum pro ženy a po novém roce začnu brát zase femibion 1. Ach jo, už jsem brala dvojku ☹

xoriska
9. pro 2015

@dany69 Ono to je asi jedno, myslím, že takhle láska vzniká už u pozitivního testu... Miminko jsem viděla asi 8x, doma mám 3 fotky, tu poslední jsem už nedostala... Ono upřímně i já jsem na to screeningovém UZ viděla, že něco není dobře... Jen ted už má kolem 10 cm , takže čekám na vyvolání porodu a vlastně si říkám, že bych ted byla vděčná, kdyby to miminko vzdalo samo dřív a mohli mě jen uspat a bylo po všem... Jenže ono je jinak uplně zdravé, prý má všechny orgány, srdíčko funguje dobře i mozek je v pořádku, jen protě náhoda prý jedna ku milionu, že má nějakou genetickou mutaci kostí...

gremlin_ka
9. pro 2015

@xoriska to mě strašně moc mrzí, ani si nedovedu představit, čím nyní musíš procházet. Ale smekám před tebou, že to bereš tak z nadhledem. Já byla na revizi v pondělí, ale už v pátek jsme věděla, že mě to čeká i když lékař v nemocnici mi dával naději. Byla jsme v pondělí 8+2 a byl vidět jen váček. I já se to snažím brát s nadhledem, hlavně kvůli tomu, že u mě to byla jen směsice buněk. Srdíčko jsem nikdy neslyšela.
Držím ti moc palce ať toto nepříjemné období nějak zvládneš a další snažení a těhotenství dopadne na jedničku s hvězdičkou.

xoriska
9. pro 2015

@gremlin_ka Moc děkuju, říkám si kéž bych mohla být alespon poslední a tohle nikdo nemusel prožít,protože si to opravdu nikdo nezaslouží, ale bohužel to nejde... Už je to 10 dní co to vím a člověk se na to muže nějak připravit a smířit se s tím, první tři dny jsem jen probrečela, ted mě to chytně párkát za den, ale snažím se myslet na to, že to byla jen náhoda a miminko je opravdu hodně nemocné, takže je to nejlepší pro všechny, ale strach mám hrozný a co bude potom až začnou pusobit ještě hormony si moc představit neumím...

elishka87
9. pro 2015

@xoriska Držím Ti palce, abys to zvládla! Nedovedu si představit, že bych na to musela týden čekat. Stačilo, že jsem byla totálně mimo 2hodinovou cestu do nemocnice a pak do druhého dne do zákroku

ilonar
9. pro 2015

@xoriska Ahoj, tak z červnovek mezi nás, taky jsem tě tam zahlédla, ale neohřála jsem se tam tak dlouho jako ty. Tvůj příběh už znám a i jsem ho sledovala, protože mě to docela šokovalo, jak to celé dopadne. Přeju ti, ať máš co nejdřív "zákrok" za sebou a můžeš se od toho odpíchnout. Naštěstí máš doma malého špunta a to ti nedovolí být dlouho "mimo". Teď sis tu ohromnou náhodu vybrala a příště už to bude natuty v pořádku.

xoriska
9. pro 2015

@ilonar Děkuju, doufám, že pro nás všechny bude ten rok 2016 lepší . Byla bych hrozně ráda, kdyby se nám to povedlo hned bez léčby, jelikož ty hormony jsem snášela velmi těžko a neumím si představit, že bych musela chodit do práce...

alicie_k
9. pro 2015

@xoriska Je mi to hrozně líto. Bohužel to znám jen z druhé strany. Jsem zdravotní sestra a když jsem pracovala na gynekologii, patřilo toto k mojí práci. Nikdy jsem o tom s nikým nemluvila, věděla jsem, že by to nikdo nepochopil, že se tyto miminka musí také porodit. Vždycky mě hrozně trápilo, že nevím, co těm ženám/maminkám mám říkat, jak s nimi komunikovat. Člověk to nikde nevyčte, ani ve škole se to neučí, proto jsem z toho oddělení odešla, neměla jsem na to sílu. Teď jsem v IVF centru a někdy taky hledám slova. Sama teď po tom potratu mám všelijaké myšlenky, ale rozhodně to nechci jen tak odsunout do pozadí, zjistila jsem, že je lepší o tom mluvit. Sice vím, že to nebyla moje chyba, že jsem to nemohla ovlivnit, ale je dobře když mi to řekne i někdo jiný.
A v tvém případě je určitě důležité, že se na to přišlo teď, že se v budoucnu nebudete trápit, ty ani to malinké. Přeju hodně sil a ať to probíhá co nejrychleji a co nejmíň bolestně... A hlavně, jak píšeš, ať je ten další rok pro nás všechny úspěšnější! Opatruj se.

xoriska
9. pro 2015

@alicie_k dekuju a přeju brzy pozitivní test s dobrým koncem. Chápu že taková práce je těžká i pro ty co u toho musí být. Já jsem laborantka, dělala jsem v IKEMu a když nám umírali malé děti po neúspěšne transplantaci, sami jsme kolikrát breceli.Teď pracuje na patologii a tyhle potraty nám tam chodí. Kolikrát jsem si říkala, jaké to musí být strašné a teď si tím přicházím sama, musím říct že některých zkušenosti bych se raději vzdala. Ale také vím, že to určitě nechci vzdát a naopak na tu bolest pomůže nové a snad úspěšné těhotenství

verca1508
9. pro 2015

Dobry vecer holky, koukam, ze to tady frci.
@xoriska Je mi to moc lito, take jsem Tvuj pribeh sledovala v cervnovkach, sama jsem do nich take patrila. Je to vsechno tak nespravedlive. Drzim pesticky, at je to rychle za Tebou a zvladnes to nejlepe jak jde po fyzicke i psychicke strance.
Presne jak jste rikaly, s napetim take ocekavam novy stastnejsi rok 2016 a brzy si snad budeme predavat fotky rostoucich brisek a pak i krasnych miminek 🙂

ilonar
9. pro 2015

Já dnes pátý týden od revize a potvora pořád nikde 😨

xoriska
9. pro 2015

Holky to je nas tady tolik z cervnovek? Teda to už mám opravdu pocit, že na podzim bylo něco špatně...

xoriska
9. pro 2015

@ilonar může to trvat až 6 týdnů a i kdyby ne, tak ona ta sliznice je po revizi nízká tak je to třeba někdy vyvolat.

ilonar
9. pro 2015

@xoriska No červnovky zakletý 😠 ale já neviděla ani srdíčko, revize v 10tt. Jednovaječná dvojčata 😨

xoriska
9. pro 2015

@ilonar to fakt? No alespoň, že neměla srdíčka ani jedno. Kamarádka přišla o druhé dvojce když potratila to první... Proste zima a jaro budou lepší a příští vánoce budeme mít ty drobky doma, já v to věřím 🙂

verca1508
9. pro 2015

@ilonar No, ja jsem taky zvedava, kdy prijde. Drzim pesticky at prijde co nejdriv 🙂

ilonar
9. pro 2015

@xoriska No jooo, ale víš co, bylo to takové divné od začátku, jen první kontrola byla jakože je tam to, co tam má být, tedy gestační váček a příště že už bude srdíčko. Za 14dní srdíčko nebylo a bylo to menší a za další týden najednou dva gestační váčky, ale bez akce, menší, a to už jsem byla dle menses 10 týden, ale odpovídalo to 7.týdnu. Já jsem nebyla ani psychicky nějak ok, nevím, prostě to tak mělo být. Pak ještě opar, no a tím se to asi završilo a bylo vymalováno.

verca1508
9. pro 2015

@xoriska Mam stejny pocit, ze je to zaklete, pristi Vanoce uz vsechny budeme mit drobecky v naruci 🙂

ilonar
9. pro 2015

@verca1508 A nebo v bříškách 😀

xoriska
9. pro 2015

@ilonar dvojčátka někdy poznat nejsou, ale je fakt, že já měla vidět srdíčko v 6+0 takže tam bylo asi něco špatně...
@verca1508 určitě ano, pozitivní přístup je základ.
Jinak mi teď volala svagrova která pracuje u apolinare, že mi to domluvila a možná má vezmou už zítra a nebo v pátek, tak snad to budu už mít brzy také za sebou i když mě napadají myšlenky že jdu to miminko zabít.,na druhou stranu vím, že je opravdu hodně nemocné a je to tak nejlepší...

verca1508
9. pro 2015

@xoriska Pozitivni pristup je nejdulezitejsi. Ty myslenky zahod, bylo by to utrpeni pro male i pro rodice a i dite, ktere uz mas. Dneska mi jedna kolegyne rikala, ze maji vyzkousene napsat si nebo nakreslit, co si preju a ono se to splni, jen to nefunguje pry presne na cas, ale dockam se pry toho. A pry si to dukladne v mysli vymalovat. Myslim, ze v nadi situaci nam to neuskodi 🙂

verca1508
9. pro 2015

@ilonar Hlavne ze to bude zdrave 🙂

ilonar
9. pro 2015

@xoriska To je dobře, čím dřív, tím líp. A ty myšlenky, co máš, ani to nechci psát, tak to rozhodně není a nemůžeš to takto brát. Každá z nás by to tak udělala, nebo budu mluvit za sebe, já bych to tak udělala také. A je jasné, že by sis to přála úplně jinak, ale nedej bože kdyby se to nyní nepoznalo a miminko se narodilo. To by teprve nastalo utrpení. Určitě to bude deprimující a prostě no víš, ale zvládneš to!!!

matylda123
10. pro 2015

@verca1508 já jsem po prvním potratu začala chodit k jedné paní léčitelce (bylinkarce) a taky mi to říkala. Řekla ať napíšu dopis nějaké kamarádce,kterou jsem třeba dyl neviděla a ať ji v dopise popisu, jak se na miminko moc těším, jak si ho představuju a nebo pokud jsem tak silná, tak napsat, že už ho mám, jak se cítím a všechny pocity vložit do dopisu. Ten někde hezky schovat a neposilat... Do minulého víkendu jsem to neudělala, ale teď po tom druhém špatném konci jsem to zkusila 🙂 tak uvidime... Jinak jsem dnes 21 dní po revizi a dorazila mi menstruace, tak už se těším na Vánoce to by měla proběhnout i ovulace, tak nám to Vánoční štěstí a ježíšek třeba pomůže 😉

matylda123
10. pro 2015

@xoriska tvůj příběh je opravdu moc smutný a je mi to moc a moc líto, ale podporuju tě v tvém rozhodnutí... Věřím, že další těhotenství už bude naprosto v pořádku. Budu na tebe myslet. Drž se

loveejm
10. pro 2015

Ahoj holky, tak já jsem už druhý den v práci a dnes na mě leze asi menší depka. Krk stažený, slzy sotva držím a moc mi nejde mluvit ☹
A to jsem byla na úplným začátku, naštěstí jsem ještě neviděla ani neslyšela srdíčko, ale i tak to bolí. Takovou dobu jsme čekali, tak snad druhý pokus bude rychleji. Jinak mi sestrička říkala, že se čistím dobře, že se můžeme rovnou snažit.
Já když to tady čtu, tak vás holky obdivuju jak jste silný, jak to zvládáte. Já si připadám jako slaboch. O proti mě jste zažily a zažívate o dost horší konec. ☹

verca1508
10. pro 2015

Holky, tak to nám ten den dobře začal, mám zastupovat kolegyni jenom půldne a první mail, co na mě v jejím outlooku vyskočil, že psala soukromě mail někomu v pracovního mailu, že je těhotná. Samozřejmě jí to přeju, ale nějak mě to teda rozladilo. To se mě ona včera ptala, jak mi je po fyzické a psychické stránce a sama si myslela svoje. Ach jo. A to je tu ještě jedna kolegyně, která by teoreticky mohla odejít. Tak doufám, že nepůjde hned na neschopenku ta první, jelikož to by bylo dočista v háji a já bych ji musela nepřetržitě pracovat za dva lidi v neustálém stresu a to by se u nás asi těžko podařilo.

alicie_k
10. pro 2015

@loveejm Já jsem byla v práci včera jen na chvíli, ráno bylo hrozné, nevěděla jsem kdo to ví a kdo ne, zachytila jsem nějaké soucitné pohledy. Ale postupem času, když jsem o tom začala mluvit (ne se všemi, jen s bližšími kolegyněmi), celkem se mi ulevilo. I tak ale zůstávám ještě dnes a zítra doma, pobolívá mě břicho a pořád lehce krvácím. Bude to v nás už napořád, nemůžeme na to nijak zapomenout a další těhotenství nebudeme určitě brát tak automaticky jako třeba jiné ženy, co otěhotní a porodí tak snadno. Ty obavy tam už budou pořád, ale musíme mít víru a naději, že už to špatné, co se stalo, je pryč a už je před námi jen to dobré. Letošní Vánoce nebudou pro mě jednoduché, ale aspoň mi dávají nový rozměr. Rozhodla jsem se, že nebudu přehánět úklid, péct hory cukroví. Chci být odpočatá a hlavně s mými blízkými. Snad mi to trochu pomůže se vnitřně zklidnit. Přeju Ti to samé 😉

ilonar
10. pro 2015

@verca1508 No to se právě určitě zadaří, když budeš mít zaměstnanou hlavu na plný obrátky, to tak vždycky je 😀 Kolegyně si určitě myslí svoje, ale spíše to, že se ti to bude bát říct, aby ti neublížila. Mně těhotné ženy "vadily" asi tak týden, nebo reklamy v tv s miminky, teď už se to překulilo. I my se dočkáme, jsem si tím fakt jistá. A bude to brzy 😀