Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

dvoracek
3. led 2016

@xoriska My cekali taky chlapecka,a dozvedeli jsme se to v den kdy me propusteli z nemocnice.bylo to v papirech.ale pritel si myslel ze to bude kluk,pry to videl na screeningu.a byl zdravy.jestli mi do uterka nezavolaji z genetiky tak tam asi brnknu.potrebuju se posunout.ale pritel je mi obrovskou oporou,js strasne rada,myslim ze to byla i dost zkouska vztahu i toho jak se l tomu postavi.a byl uzasny.moje karadky maji takove ignoranty chlapy ze si to nedovedu predstavit.ale obcas me prepadne takovy blby pocit.sex skoro zadny,musi snaset moje smutky,to jak vypadam,kdyz mi proste neni dobre,do toho jsem uplne bila,akne jak na houpacce,pak najednou behem tydne 3 kg navrh,asi zavodnena.ted jak jsem skoro rok nic nedelala,minimum pohybu kvuli tem tejotenstvim,tak uz to jde videt i na te postave...no proste tak 😀ale tak verim ze de ted odrazim a bude dobre...

xoriska
3. led 2016

@dvoracek Já si také myslela, že je to kluk, mám doma dceru a tohle těhotěnství bylo uplně jiné . Bylo mi to líto kvuli manželovi, ten si chlapečka strašně přál... Manžel tedy také moc pocity neprojevuje, ale jednou večer za mnou přišel a asi hodinu mi povídal, jek je mu vlastně taky hrozně a to kvuli mě, co si musím prožit a ještě jít porodit, to nemocné miminko. Bylo to hrozně dojemné, tak jsem mu byla vděčná, že vím, že to necítí tak, jak to na první pohled mohlo vypadat... Jinak s tou váou to mám uplně stejně , co jsme porodila šup 2,5 kg nahože, prostě hormony, plet šílená, pak se to zlepší a zase znovu... Až budeš mít výsleky , tak to určitě pomuže, mě to pomohlo hodně, vím, že to byla jen náhodná chyba a ted musím doufat, že se to nestane znovu. Každopádně věřím, že všechny se toho vytouženého miminka dočkáme, jen asi vše má svuj čas...

dvoracek
3. led 2016

To mas taky super chlapa.ja doufam ze uz se to potreti nebude opakovat.ten prvni potrat nebyl tak hrozny,ale ten druhy "porod"jo. A nevim jak bych to zvladla psychicky znovu.hormony jsou hormony,ty neobalamutime no ....

ilonar
4. led 2016

Ahoj holky, těm, které dnes nastoupily do práce přeji pevné nervy a ať Vám to utíká a Vy, které jste doma jako já, ať Vám z toho nehrabe 😀 jinak mně asi včerejškem MS skončila, takže trvala den a krvácení velmi slabé. Tak asi něco podobného jako u @janarichla.
@janarichla a co ta druhá, má už jiný průběh? Myslíš, že jsi ovulovala po té první? Poznáš to na sobě?

verca1508
4. led 2016

Ahoj, tak ať Ti tedy nehrabe, já sice jsem v práci, ale někdy si říkám, že mi snad hrábne i z práce, tak si asi moc nevybereš 🙂 No, tak to se tedy můžeš s radostí zařadit mezi lednové snažilky 🙂

janarichla
5. led 2016

@ilonar no mela jsem mokro, ale 100% si nejsem jista teda, ale zkouseli jsme... 🙂 ta druha uplne normalni jako pred tehotenstvim, pekne se to srovnalo i ten cyklus po 30 dnech, takze zkousim dal🙂 a krev ti nebral? Jestli jsi treba taky nemela to hcg v krvi dlouho jako ja

ilonar
5. led 2016

@janarichla Nene krev mi nebrala, ale zkoušela jsem kvůli tomu ten test a byl negativní, tak myslím, že hcg jsem už neměla. Já pořád ještě špiním, tak to neskončilo tím jedním dnem nakonec. To ti závidím ten pravidelný cyklus a že se ti to tak pěkně srovnalo. Já jsem zvědavá, jak to bude u mě.

lolly77
5. led 2016

@xoriska ahoj, mohu se zeptat co se stalo tobě? Nezachytila jsem předešlou konverzaci, čekala jsi nemocné miminko? Já zamlkle těhotenství v 13 tt a dvojcatka a revize ☹ teď čekám na první MS a váháme, kdy se začít zase snažit 🙂

alicie_k
5. led 2016

Ahoj holky! Tak já jsem si dnes nechala udělat UZ a děložní sliznice je normální i vaječníky v pořádku. Jsem moc ráda, protože ta první porevizní MS nebyla úplně jak jsem zvyklá... Dokonce se už tam začínala chystat ovulace 🙂
No jediný problém opět budou manželovy služební cesty, vychází v lednu i únoru akorát tak na období ovulace tak uvidíme jak to dopadne 🙂
Je to paradox, ještě měsíc zpět jsem se radovala že na UZ něco je a dnes zas že už tam nic není... Však vy víte... 😉

ilonar
5. led 2016

@alicie_k Tak to je fajn,ze je vse v poradku 😉 a jeste lepsi,ze se chysta ovulace 👍 driv nebo pozdeji se urcite zadari!

xoriska
6. led 2016

@lolly77 Miminku byla zjistěna genetická vada kostí, na UZ mělo horzně krátké krátké horní i dolní končetiny a na dalším UZ se ukázali už deformace kostí na lebce... Jinak s tím znažením sem to psala, mě co doktor, to řekl něco jiné , ale budu se řídit co se mi řekli posledne 2 lékaři a to, že po první MS po šestineděli, takže někdo může stihnout i 2 MS 🙂

janarichla
6. led 2016

@ilonar urcite se ti to srovna a druha ms uz bude jako predtim🙂 nebo mozna nebude vubec...🙂

elishka87
6. led 2016

Tak mi volala kamarádka z nemocnice a přišly výsledky z pitvy. Nebyl to chlapeček, ale holčička a měla mnohočetné vývojové vady orgánů ☹ Na jednu stranu je dobře, že to teda dopadlo takhle, než se pak trápit, nebo se to stát ještě dýl. Taky asi budu trochu klidnější v tom, že za to nemůžu já, že jsem neudělala nic špatně. Na druhou stranu ale... je hrozný strach, aby se to neopakovalo. Měním doktorku, snad bude nový doktor lepší ve smyslu větší kontroly a více testů. Už teď mám doporučení na krevní odběry, které mi ovšem musí on napsat, v nemocnici nemůžou, protože tam nespadám (bydlištěm by to bylo, ale lékařem ne)

ilonar
6. led 2016

@janarichla uvidime 😉. Ja mam takovou blbou naladu,uz me to drzi par dni,jak jsme se na Novy rok hadali,tak me to porad drzi a jsem protiva. Vsechno me s... . Jsem zamestnana u pritele a mam hodne volneho casu,nemate nektera nejaky vedlejsak nebo nejakou cinnost,ktera vas naplnuje? Nevim co se sebou.

ilonar
6. led 2016

@elishka87 priroda to vyresila za tebe. Toto byvaji vetsinou nahody a je to dane hned od zacatku. A jak pises,lepsi ted nez pozdeji. A co dalsi snazeni?

verca1508
6. led 2016

Ahojky holky, tak mám po kontrole. Vše je v pořádku a doktor říkal, že nám nic nebrání. Teď jsem 22 DC a na utz zatím nic nebylo. Jinak mi říkal, že až příště zjistím, že jsem těhotná, tak má přijít tak 7 dní po zpoždění a že mi nasadí léky - asi utroš nebo něco.

ilonar
6. led 2016

@verca1508 Jéé tak to je prima, další snažilka na světě 😀 nějak si teď nepamatuju, první porevizní ms už máš určitě za sebou viď? Jak proběhla? To že na utz nic nebylo myslíš jako že už by bylo možné těhotenství? 😉 Já už mám po MS tak budu vyhlížet příznaky ovulace 😅

janarichla
6. led 2016

@ilonar to jsem mela taky pms a tak, ze bych uz ted zacinala paty mesic ... Ja chodim se psem kazdy den, ctu knihy, stahuju serialy, kdybys chtela klidne ti poslu nejakou knizku🙂 a neboj bude lip🙂 taky chodim cvivit a chci zkusit hotjogu

ilonar
6. led 2016

@janarichla no ja mam kazdy den stejny a ted po Vanocich,jak to litani pominulo,tak se nudim. Taky chodim vencit,varim,uklizim,nakup, ted pojedu za tatkou. Ale nejak me nic nebavi. No ja jak zahlednu skupinu cervnovek 2016,musim obloukem,jinak me to taky napada. Ale to zvladam. Spis jsem nejak zpruzela.

verca1508
6. led 2016

@ilonar No, my jsme uz dnazeni meli povolene a jelikoz jsme po prvni porevizni ms zkouseli takrka obden, tak by to uz teoreticky bylo mozne. a probehla naprosto stejne jako normalne, mozna i trosku silnejsi.

ilonar
6. led 2016

@verca1508 A jooo vlastně vždyť už jsme to řešily, jak často 😀 Tak hlavně že bylo na kontrole všechno v pořádku viď. A nic vám nebrání ve snažení.

dvoracek
6. led 2016

Tak holky,vysledky z genetiky v poradku.takze stale se nic nevi,.ani duvod,ale aspon zitra se pujdu hned na gyndu objednat a domlouvat co dal.

alicie_k
6. led 2016

Holky tak víceméně u všech dobré zprávy, mám radost 😉 Těším se až sem postupně budem dávat těhu testy se dvěma // 🙂

ilonar
9. led 2016

Ahoj holky,tak co je u vas noveho? Nemate uz nektera zpozdeni? 😉 ja jsem ve fazi cekani na ovulaci 🙂, jestli teda bude po te vyvolane divne ms. Co vy?

alicie_k
10. led 2016

@ilonar Ahoj všem a pěknou neděli 🙂 Já čekám na ovulaci. Můj chytrý telefon 😀 ji vypočítal na příští sobotu, to už by byl nějaký 17. den cyklu. Ale ono je to asi stejně jedno, manžel jede út, st, čt pryč a při mém štěstí bude ovulace určitě některý z těchto dní. Ale těžko říct, po té revizi...
Držím palce ostatním 😉

mikush
10. led 2016

Ahoj holky já jdu zítra na kontrolu, 14dni po revizi,tak jsem trochu nervózní,doufám že mi dr řekne že je vše v pořádku, už jsme s manželem jak na trní a nejradši by jsme se začali snažit hned 😀 Díky synovi a manželovi je mi po psychické stránce dobře 🙂 Doufám že se brzy budeme všichni radovat 🙂

julieta33
10. led 2016

@alicie_k To je vždy zákon schvalnosti. ...snad se zadari

janarichla
10. led 2016

Ahoj holky ja mam dnes 11 den po ms a asi prichazi ovulace, takze jdeme na to :D vsem krasnou nedeli a dobrou naladu🙂

lolly77
10. led 2016

@mikush já jdu též zítra na kontrolu, 3 týdny po revizi, tak také doufám, že bude vše ok, fyzicky se cítím super, psychicky je to lepší, ale stále je mi občas dost smutno ☹ snad se to bude zlepšovat každým tydnem 🙂 tak držím na zítra palečky 😉

lolly77
11. led 2016

Ahoj holky, právě jsem dorazila z kontroly po revizi (3 týdny po) a dr. našel cystu 22mm, prý mám přijít na kontrolu za pár dní. Chci se zeptat, měla jste některá stejný problém? Jak je to potom s následným otěhotněním?
A další věc, řekl, že teď 3 měsíce se nemáme snažit a předepsal mi HA na 3 měsíce, je to normální? Antikoncepci jsem vysadila před 3 lety s tím, že jsem chtěla být dobře "pročištěná", až se budeme snažit a teď bych to měla do sebe zase rvát? Chceme se opět snažit hned jak to půjde, ale HA se mi teda opravdu brát nechce. Nehledě na to, že když se bere HA, tak prý neprobíhá ovulace. Máte některá zkušenosti? Nevím, co si o tom myslet. 😒 Díky.