Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

verca1508
12. led 2016

@dvoracek Díky moc, no, ten pocit je opravdu moc hezký, ale všechny tady dobře víme, jak rychle z toho obláčku je možné spadnout až na dno. Tentokrát prostě musím věřit, že to dobře dopadne.

verca1508
12. led 2016

Holky, ted mi doslo, ze vlastne dneska mam presne dva mesice od revize a co se zmenilo, zase se to otocilo a zase je mi tak nejak vsechno kolem jedno 🙂

elishka87
12. led 2016

@dvoracek já se chystám zítra volat doktorce, jestli přišly výsledky z nemocnice (které já už znám díky kamarádce) a hnedka potom budu volat k registraci k jinému doktorovi. Dneska cestou do práce jsem si říkala, že mi ty 3 měsíce přecijen přijdou dlouhý, že se mi vůbec nechce čekat. Ale na druhou stranu si říkám, že má být moje tělo připravený a psychika taky aspoň lepší. Nechám si udělat ty doporučené krevní testy, udělám si trochu času na sebe a od března jdeme na to... už aby byl březeeeeeeeeeeeeeen

lolly77
12. led 2016

@elishka87 přesně tak 🙂 taky se už na to těším 😉

dvoracek
12. led 2016

@elishka87 no ja uz mam prave dva potraty a ten druhy v 17.tydnu takze to driv, nez mi povoli doktor a predepise zase hormony,nechci riskovat.ale jinak uz chcii.jen jestli se to zase povede tak uz to asi pro me nikdy nebude moc hezke obdobi.uz nebudu tak bezstarostne stastna.a ani tak jak jsem byla pri druhem tehotenstvi po prvnim trimestru.to jsem si oddychla ze vse v poradku a ze se muzu uz radovat a za par tydnu...

elishka87
12. led 2016

@dvoracek já vím, obě jsme byly v tom 17.týdnu. O tom prvním Tvém potratu jsem nevěděla. Já jsem si zrovna dneska posteskla v práci, jak mi to těhotenství chybí. Že jsem byla vážně šťastná. Všechny starosti šly stranou, protože mi bylo krásně a miminko pro mě bylo to nejdůležitější. Přesně, na konci 1.trimestru jsem si oddychla, že ho máme za sebou a že se začnu poohlížet po výbavičce a po Novém roce že začnu nakupovat ☹ Přítel mě láká, že si v létě zajedeme k moři, uděláme si hezkou dovču.... a já bych už v té době chtěla být ale zase těhotná. Klidně bych měla nevolnosti 9 měsíců v kuse, jen aby to vyšlo až do konce a miminko bylo zdravé.
O víkendu jsme měli návštěvu, přítelova bratrance s přítelkyní. Ona má termín za 9 dní, mimča si vůbec neváží, mluví o něm jak o nějakém vetřelci, které je jí na obtíž... co já bych za něj dala....

julieta33
12. led 2016

@elishka87 Jé to bolestivé.Vím o čem pisete. ME TO TAKÉ POTKALO BOHUZEL ve 21tt 😢držte se

lolly77
12. led 2016

holky držte se 🙂 moc nám všem držím palečky 😉

verca1508
12. led 2016

Holky jenom ted resim, jestli pujdu k doktorovi hned za tyden, co reknu v praci, nechci aby to nekdo vedel, je jasny, ze tam budu chodit casteji, ale byla jsem tam pred tydnem a zensky jsou desne zvedavy

lenkawedding
12. led 2016

Také jsme přišli o miminko / potrat z genetické indikace / - 19tt. Nejtěžší rozhodnutí v mém životě. Dnes jsme byli s manželem na první konzultaci v CARu, tak mi vlili trochu optimismu do žil.

ilonar
12. led 2016

@verca1508 ja osobne bych o tehotenstvi s nikym nemluvila,klidne bych si vymyslela,ze mam treba problemy napr. s cystou nebo neco jineho. Ony ti pak nedaji pokoj 🙂 a mne by to vyptavani vadilo. Na to mam tady vas 😉

dvoracek
12. led 2016

@elishka87 jojo,tech jmen uz je tu tolik ze se chvilemi ztracim,ktera kdy a ve kterem.jo byla jsem dvakrat,poprve se to povedlo po roce a pak jsme po potratu dva cykly meli vynechat,otehotnela jsem ctvrty.a chapu te uplne,ja nechci planovat ani hory v breznu protoze doufam ze uz buduu 😀doufam ze zitra nedostanu od doktora ledovou sprchu ze nesmim a co na me vymyslel.a to a tim bratrancem...ja to nechapu.ja casto trpim i v praci,kdyz vidim jak tem rodicum jsou ty deti jedno a jak nam lzou a maji na vse tisic vymluv..chjo...

verca1508
12. led 2016

@ilonar No, taky prave nechci o tom s nikym mluvit. To s tou cystou neni marny napad, ale snad si to neprivolam. 🙂

kamikz
12. led 2016

Ahoj holky,taky to mam bohuzel za sebou :/ spinit jsem zacla presne na Stedry den,kdy jsme to chteli oznamit rodine.. 29. prosince pak kyretaz. Jsem jako casovana bomba,mam dva dny v klidu,pak staci jedna spatne mirena poznamka a uz jsem v haji. V praci mi to taky moc neusnadnujou,zrovna dneska mi nastinili sve "podminky" :/ prosim,nemate nejaka zkusenosti s tim,jestli me po jednom zamlklem tehu doktor pak pri druhem automaticky posle na rizikac?

elishka87
12. led 2016

@lenkawedding Tobě zjistili nějakou chybu na 2.screeningu? Já jsem právě chtěla nějaké genetické testy, ale doktorka mi řekla, že se dělají až po 3 potratech. Před týdnem jsem se dozvěděla výsledky, že šlo o vývojové vady několika orgánů a nevím, jestli je špatně něco geneticky, nebo jestli to byla hodně blbá náhoda. Chci aspoň krevní testy na protilátky nějakých virů, na které mám doporučení. Koukala jsem, že jeden se prý vyskytuje hodně často u žen, které jsou ve velkém kontaktu s malými dětmi. No, jako učitelka ve školce jsem s nimi hodně často a nemocné nám je tam bohužel docela dávají. I když je posíláme domů, tak stejně v kontaktu jsme .A hlavně, než se některé nemoci zjistí, tak už jsou nějakou dobu třeba infekční ☹

dvoracek
12. led 2016

@kamikz me se hned doktor ptal jestli chci na neschopenku pri druhem.nechtela jsem.myslim ze zalezi na doktorovi

elishka87
13. led 2016

Tak jsem ráno volala k doktorce, jestli už přišly výsledky. Nějak se nemůžu dočkat toho jít jinam... sestra řekla, že je tam ještě nemají. A proč to chci jako vědět?!! A z telefonu bylo slyšet, jak tam někomu dělá asi monitor, jak tam bije miminkovské srdíčko... ☹ já už chci taky být znovu šťastná

verca1508
13. led 2016

@elishka87 Naprosto chápu, že chceš být šťastná, to tu máme všechny. Bude lépe, jenom to chce čas, dříve nebo později se opět budeš radovat, pouze už to nebude tak bezstarostné, protože už všechny víme, že to není tak jednoduché a samozřejmostí, bohužel. Já když vidím mou o 4 roky mladší sestřenici, která má holčičku 3,5 roku a teď druhou 6 měsíců starou, tak je mi z toho taky ouvej a to je jí 24 let.

dvoracek
13. led 2016

Tak mam po kontrole,vse v poradku.prej snad oba potraty nahoda.ptal se me kdy bych tak chtela znovu,jestli chci a mam silu.tak jsem rekla hned.za 3 dny budu mit ovulaci,mak v obou vajecnikach ted vajicka zhruba stejne velka.rikal ze je to tak na dvojcata.dal mi hormony opet a rekl ze az od toho dalsiho cyklu.takze muzu vlastne oo trech cyklech od potratu.tak jsem rada.dalsi tehotenstvi musim byt doma od zacatku a bezet k doktorovi hned jak bude na testu neviditelny duch abych zas mela ty dvojite davky hormonu...takze asi za 3 tydny zaciname znova 😊

verca1508
13. led 2016

@dvoracek Super, gratulace 🙂 tak ať se brzičko ukáže pidi duch. Já dnes termín očekávané ms a nic 🙂 takže když to do příštího týdne nepřijde, tak jdu ve středu k doktorovi 🙂

julieta33
13. led 2016

@elishka87 Tohle me také ničí 😢

dvoracek
13. led 2016

@verca1508 a ty nemusis brat hormony?ja hned...

verca1508
13. led 2016

@dvoracek Jo, rikal, ze mi neco da a ze mam prijit tyden po zpozdeni 🙂

ilonar
13. led 2016

@dvoracek Super zpráva 🙂 a vaječníky krásně pracujou, to je paráda!! Holky jedno je jisté, každá z nás se bude určitě brzy radovat! A nemusí to být jen kvůli duchům, ale to že jsme zdravé, ovulujeme, menstruujeme, máme partnery, se kterými chceme mít děti... nic z toho není samozřejmost.
Tak všem držím palce nejen k duchům, ale hlavně k vnitřní pohodě a klidu, který je pro to nezbytný 😵

puutalo
13. led 2016

Čeká mě revize, za jak dlouho jste dostali MS? Co ovulace?

verca1508
13. led 2016

@puutalo Je mi to lito ☹ ja jsem to dostala 34 dni od zakroku a ted uz to doufam nedostanu, carka na tt sili.

ilonar
13. led 2016

@puutalo Ahoj, já se bohužel ms nedočkala ani po osmi týdnech, tak jsem musela na vyvolávačku a poté jsem měla ms jen dva dny a spíš jen špinění. Ale to je individuální. A teď vyhlížím první ovulku po té porevizní ms.

mikush
13. led 2016

Ahoj holky,jsem dnes 15tý den po revizi,celkem rychle jsem se z toho dostala díky syna,až mě to překvapilo,ale dnes to na mě dopadlo ☹ Díky modrého koníka jsem totiž poznala novou kamarádku která bydlí jen kousek ode mně,já měla termín 5.8. a ona 13.7.,strašně mi přirostla k srdci a já se těšila a plánovali jsme jak budem spolu vozit atd. 🙂 Na jednu stranu se tesim když ji napisu jak se ji i prckovi daří a na druhou stranu když vidím jak se těší z mimca a jak ji roste bříško tak mě to úplně ničí ☹ I když ji to strašně moc přeju.Pořád jsem si říkala jak jsem silná, ale dneska na mě všechno padá ☹ V pondělí jsem byla na kontrole,dr mi řekla že to vypadá dobře, kontrola ještě po MS,a potom že se snažit můžeme po dvou MS,vím od spoust y holek že otěhotněli už po první, nechce se mi čekat, pokud ta kontrola dopadne dobře tak bych se chtěla začít snažit už po první, i když to přece nemusí vyjít hned.Každopádně teď vím, že kdyby to vyšlo, tak tomu necham volný průběh a šla bych k dr až kolem 8tt,teď u toho posledního jsem chodila od zacatku každý týden na kontrolu a byla jsem dost ve stresu,teď se musím hodit do pohody a myslet na jiné věci. Omlouvám se,že tady píšu román,ale potřebovala jsem se někomu svěřit, a když čtu vaše příběhy tak je mi lépe, protože vím že v tom nejsem sama, jinak moc doufám a věřím že se letos budeme těšit všechny že dvou čárek !! 🙂

ilonar
13. led 2016

@mikush Ahoj, bohužel si tím musíš projít, neznám návod, jak se těmto počátečním úzkostem vyhnout, ale vím, že už to nebude dlouho trvat a budeš z toho venku. Ano vzpomeneš si, těhotné ti budou přivolávat slzy do očí, ale pak se to prostě zlomí a ty si uvědomíš, že to tak mělo být a vnitřně se s tím smíříš a smutek přejde. Je to tak. Jedno zdravé miminko jsi už donosila, tak je jisté, že se dočkáš dalšího. Jen tomu dej čas.

lolly77
13. led 2016

@dvoracek to je krásný 🙂 moc držím palečky, ať se zadaří co nejdříve 😉