Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lolly77
13. led 2016

@alicie_k tak jsem dnes byla na druhé kontrole, HA prý brát nemusím, pokud nechci, tak jsem ráda. Cysta se od pondělí zvětšila z 22mm na 36mm, což mě trochu děsí, ale dr. říkal, že je to v pohodě a že zmizí nebo se vyplaví. Viděl tam ještě nějaké sraženiny, tak prý mám očekávat jejich vyplavení, abych se neznepokojovala, no takže celkově vzato, porevizní kontrola nic moc ☹ na další kontrolu mám jít za 2 měsíce, ale asi půjdu hned po první porevizní ms, abych věděla, zda tam ještě je nebo ne, dnes jsem 3 týdny po revizi. Snažení máme povoleno až po 3 měsících, nevím jak to vydržím 😀 nějaké rady?

elishka87
13. led 2016

@lolly77 tak aspoň máš doktora, který si Tě ještě objedná. Mně 2,5 týdne od revize, při ukončování neschopenky řekla, že mám přijít za rok, pokud do té doby neotěhotním.
Trochu teď přemýšlím, že si ke kyselině listové objednám ještě gynex... sice jsem otěhotněla 2. měsíc zkoušení a potrat nebyl způsobený tím, že by se miminko neudrželo, ale spíš asi abych si řekla, že dělám maximum. Včera jsem si dokonce objednala ovulační testy a to jsem si říkala, že testovat nebudu. Ale spíš chci testovat příští měsíc, abych měla představu, jestli a jak funguju a pak to snad nechám. Únor bude takový pokusný měsíc a od března děj se vůle boží (a to nejsem věřící!) 🙂

lolly77
13. led 2016

@elishka87 ježiš, tak to je opravdu docela dost, po roce 😒 bejt tebou, tak se objednám na kontrolu po první porevizní MS, co myslíš? A porevizní kontrola u tebe teď dopadla dobře? Já jsem také otěhotněla 2. měsíc snažení, kyselinu listovou už baštím asi týden a mám ještě mamavit, tak to asi začnu brát taky. Já testovat ovulaci nechci a asi nebubu, doufám, že to vyjde bez toho, aniž bych se na to tak soustředila 😉 my se začneme snažit až v tom březnu, jak nám dr. doporučil a přesně od března děj se vůle boží 🙂

elishka87
13. led 2016

@lolly77 Porevizní kontrola dopadla dobře. Ale dělali mi ji v nemocnici, kam si mě pozvali kvůli podezření na myom. Po té zprávě z nemocnice by moje doktorka už nic neřešila, že by si mě třeba chtěla zkontrolovat sama. Nakonec mi udělala prevenci - cytologii a proto až za ten rok, asi ať mě má z krku, nebo nevim 🙂 Už se tomu směju. V nemocnici mi doktorka všechno ukazovala a vysvětlovala. Zjistila, že mám zřejmě srdcovitý tvar dělohy, což je její vývojová vada. Ale neměla by být moc vážná. No a taky mi ukazovala, že mi tam dozrávají vajíčka, folikul 20mm (já to teda na tom utz neviděla 🙂 )
Já chci řpestoupit jinam, takže ke své doktorce už nechci. V pondělí budu volat k novému doktorovi a hned se objednám. Já tu listovku nepřestala brát. Akorát že jsem z Femibionu 2 spadla dolů. Teď beru jen obyč listovku a až budu konečně zase těhu, tak budu brát femibion 1, je myslím trochu lepší, že je tam ta listovka už naštěpená, tak si říkám, ať dávám miminku to lepší (nevím, jestli ji moje tělo dovede štěpit).
Já chci tu ovulaci testovat spíš jen proto, že já ji žřejmě měla o několik dní později, než jsem tak nějak předpokládala, kdy obyčejně bývá. Měla jsem ji asi kolem 17.-18.dne při cyklu 28dní. Ten měsíc jsem tomu nevěřila, protože v době předpokládané ovulace jsme se míjeli, vždycky jeden nebo druhý jsme nebyli doma... a ono to zrovna vyšlo 🙂 Tak teď ještě aby to vyšlo dobře a až do konce 😉 Taky začnu až v tom březnu. Tak budeme spolubojovnice 🙂

dvoracek
13. led 2016

Ja si zase ovulaci musim zjistovat,protoze hned po ovulaci musim nasadit hormony.takze na to opravdu nejde nemyslet.porad mereni curani na papirky takze cely mesic nemyslim na nic joneho😕

lolly77
14. led 2016

@elishka87 tak to je super, že vše ok 🙂 určitě bych změnila doktora, já o tom taky přemýšlela, když jsem potratila, protože si myslím, že dvojčátka byla v pořádku, jen chytla nějakou infekci, které se možná dalo zabránit, kdyby mi nasadil třeba Utrogestan, ale už jsem se uklidnila a zatím jsem stále u něj .... Aha, tak to já baštím klasickou pilulku jen kyselinu listovou a co myslíš ten mamavit, koupila jsem to normálně v lékarně, když jsem byla ještě těhotná, ale může se to brát i ve stádiu snažení, tak to teď doberu, nemáš s tím zkušenosti? S tou ovulací to chápu, možná, že mi to pak nedá a budu si to testovat také 😉 přesně, budeme kolegyňky 😀

lolly77
14. led 2016

@dvoracek Aha, a proč si musíš nasazovat hormony?

elishka87
14. led 2016

@lolly77 Já si myslím, že žádné vitamíny nám neuškodí. Já jak pracuju ve školce, tak si jednou za čas, hlavně na podzim a v zimě koupím nějaké multivitaminy. Teď jsem dobrala centrum pro ženy. Je to směs vitamínů i s kyselinou listovou a dalšími látkami. Říkám si, že se tělo musí dát do pořádku, aby bylo připravené na další těhotenství, takže tím nic nezkazím.

dvoracek
14. led 2016

@lolly77 protoze mam polycysticke vajecniky.pri prvnim tehotenstvi jsem je mela pozde nasazene a mimi se prestalo vyvijet.pri druhem jsem mela pred i pri tehotenstvi dvojite davky ale nedopadlo to zas kvuli necemu jinemu.

lolly77
14. led 2016

@dvoracek aha, tak to pak jo .... tak hlavně, aby nám to všem dopadlo teď 🙂

alicie_k
14. led 2016

@lolly77 Ahojky. Jen jsem chtěla takovou poznámku... Utrogestan určitě není proti infekci, naopak si často ženy tím, jak si jej zavádí tam tu infekci můžou zavléct ☹ Dává se na podporu luteální fáze nebo jako podpora v těhotenství, aby byla lepší hladina progesteronu 🙂
Jinak já teď jím Superfolin, je to levnější varianta Femibionu a koupila jsem si ovulační testy, ale jsem z nich spíš zmatená 😀 Dnes už budu čůrat na třetí a ta druhá čárka je zatím pořád slabší... Dnes je zřejmě jediný den, kdy bude manžel doma, snad ☹ No co se dá dělat, necháme to jak to vyjde 🙂

juliemichal
14. led 2016

Ahojky holky můžu se přidat k Vám?dnes jsem se dozvěděla,že se mi mimi vstřebalo,min čtvrtek to ještě vypadalo hodně dobře,měla jsem v gestačním váčku i žloutkový váček.no dr mi řekla pozitivum na to,že aspoň nemusím na revizi.chtěla bych jsem se zeptat jestli se i Vám stalo,že se Vám gestační váček i žloutkový váček vstřebal natož,že jste začaly krvácet?děkuji

alicie_k
14. led 2016

@juliemichal Ahoj, to mě mrzí, věř, že každá víme, co prožíváš.... ☹ Je ale dobré, že nemusíš na revizi. Já měla prázdný váček, ale nevstřebalo se nic, nekrvácela jsem, pouze jsem měla šílené bolesti, proto se přistoupilo k revizi. Až odkrvácíš, chtělo by to kontrolu a určitě se pak můžete pokusit znovu...

juliemichal
14. led 2016

@alicie_k já jsem taky moc ráda,že na revizi nemusím,ale volala jsem ještě do nemocnice a tam mi řekli,že mám zítra dojít na podrobnější UTZ pro jistotu,jestli tam něco nezůstalo nebo něco.protože se jim to zdálo divné,že jsem nekrvácela nic ☹ dr mi řekla,že mám dojít na kontrolu až po 2 ms.ani krev na HCG mi nebrala nic.je mi líto,že jsi musela na revizi.
jsem ráda,že tady můžu být a navzájem se podpoříme.sice máme doma 2 kluky,ale o třetí jsme se snažili 43 cyklů ☹ moc to bolí ☹ by mě zajímalo za jak dlouho to přebolí ☹

dvoracek
14. led 2016

@alicie_k ja otrhotnela ten mesic co mi nevysel ani jeden ovulacni test a sex byl jrn dvakrat.takze bych tem ovu testum uplbe neverila.a testovala jsem po dobu asi 12 ti dni abych to neprosvihla. No a infekci jsem si tim zavdenim mozna opravdu privodila,ikdyz jsem se dukladne umyvala ale bohuzel byla bezpriznakoca nezjistitrlna a proto to adi nedopadlo.utrogestan musim mit tak nevim jak byt jeste vic opatrnejsi...

dvoracek
14. led 2016

@alicie_k jeziis tolik preklepu to ani nerozlustis.ach ten telefon 😀

alicie_k
14. led 2016

@dvoracek Neboj rozluštila jsem to 😀 Ještě místo Utrogestanu se dává Crinone gel s aplikátory, mrkni na net určitě to najdeš 😉 Je to taky progesteron, možná o něco dražší. Já jsem si teď dělala 3.ovu test a ta druhá čárka je snad pořád stejná 😒 manžel je doma, ovulace by měla být asi zítra, tak to prostě zkusíme. Taky jsem otěhotněla když jsme měli jeden sex 🙂

dvoracek
14. led 2016

No tak oni tam ty spermie pockaji i tri dny kdyz jsou ok.no ja uz mam predepsany utros.ale treba bych mohla pouzit aplikator od neceho jineho kdyby psaoval 😀.

ilonar
17. led 2016

Ahoj holky,tak co je u Vás nového? 🙂

verca1508
17. led 2016

@ilonar U nas zatim vse pri starem 🙂 ve stredu jdu k doktorovi, tak snad uz neco uvidi, test sili, carky jsou uz temer stejne. Co Ty? Uz prisla ovulka?

ilonar
17. led 2016

@verca1508 ano myslím,že přišla 🙂 já neměřím, poznám to na sobě sama. Nejvíc mě těší to,že jí mám, že snad funguju 🙂 taky ji na sobě poznáš?

verca1508
17. led 2016

@ilonar No, brala jsem 8 let HA, tak jsem ji vubec nemela a pak jsem ji mela 2 mesice, to jsem ani nejak neresila a vyslo to a ted myslim, ze jsem ji poznala s prehledem a vysledek je videt na testu 🙂

ilonar
17. led 2016

@verca1508 No uvidíme 🙂 ve stredu budes v kolikatem? Jeste bude brzo na ❤ vid.

verca1508
17. led 2016

@ilonar No, na srdicko bude opravdu brzy, mela bych byt 5+0 tt 🙂

ilonar
17. led 2016

@verca1508 jojo tak to je jasné. Dostaneš léky? A baštíš listovku v nějaké formě? Dochází ti to? 😉

verca1508
17. led 2016

@ilonar Jj, dostanu, rikal ze mi neco da. Dva mesice beru femibion. No, asi vic dochazi nez nedochazi protoze jsem zase dpst unavena a je mi i divne od zaludku casto a prsa me boli vic nez minule a jsou vetsi. Manzel si dela srandu, ze to budou dvojcata, ale myslim, ze by ho kleplo, kdyby to byla pravda 🙂

alicie_k
17. led 2016

@verca1508 Ahoj, to jsou moc pěkné zprávy, moc ti to přeju, ať je ve středu vše v pořádku! 🙂

@ ilonar Já jsem dle ovu testů měla asi čtvrtek, pátek ovulaci, stihli jsme se posnažit jen jednou, tak uvidíme... Dnes od rána mě docela pobolívá podbřišek jakoby na MS tak nevím co to je... 😠 ovulaci na sobě nepoznám a testy jsem zkoušela poprvé, tak uvidíme 🙂

Jinak teda pěkná zima! Chtěla jsem jet s autem do myčky a manžel se mi vysmál, že mi všecko zamrzne, tak jsem umyla aspoň SPZ a světla abych nedostala pokutu. No a ruce mám zmrzlý na kost 😀

ilonar
17. led 2016

@alicie_k my také jenom jednou 😉 ale oni tam mrsky pockaji i tri dny na vajicko 😉 jen to vajicko by tam mohlo vydrzet o trochu dyl co.. 🙂

ilonar
17. led 2016

Holky a jak reaguji vase polovicky na ovulaci? Ten muj skvele,zodpovedne 🙂 driv jsem se bala naznacovat, ted je to vitane a nalezite vyuzite 🙂

verca1508
17. led 2016

@alicie_k Dekuji moc, ve stredu podam zpravy, nepreji si nic jineho nez aby vse bylo v poradku a my jsme se radovali 🙂 jj, zima je, u nas v ulici uplne naledi ☹ a pry ma byt jeste vetsi zima ☹