Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

martisek11
2. bře 2016

holky taky jsem dnes měsíc po revizi, a menses už dorazilo po 25 dnech, což jsme ani nečekala 😉 , počkáme ještě jednu mencku a pak zkusíme znova..snad to vyjde brzy..jink mě doktro řekl, že se můžem snažit klidně hned po 6ti nedělí,a le tadši ještě ten měsíc počkáme,.ono zase není až kam spěchat..tak přeju všem at se brzy zadaří 😉

lolly77
2. bře 2016

Ahoj děvčata, tak jsem dnes po kontrole u mudr. a vše ok 🙂 jediným problémkem je opět cysta, ale asi na ně trpím, když jsem byla před dvěma měsíci na kontrole, tak byla na levém vaječníku a teď je na pravém, takže se jich asi nezbavím, jen nevím, jak moc to ovlivní další těhotenství 😒 sliznice je v pořádku a hormony pracují, tak jak mají, alespoň to tak vypadá, takže máme zelenou na znovusnaženíčko 😉 tak uvidíme, zda se podaří 🙂 všem přeji, ať se zadaří, co nejdříve 😀

janaz4
3. bře 2016

Ahoj holky ,
všem moc děkuji za odpovědi. 🙂
Včera jsem byla na revizi.... a bylo to docela hrozné....
Nejdříve jsem přišla ke svému gyn se dohodnout na termínu a ten mi bohužel řekl,že má plno a musí mě poslat k apolináři..... Tak jsem se tedy jela objednat. 4 hodiny jsem si poseděla v čekarně na ambulanci, kde naproti mě seděla paní s čerstvě narozeným krááásným miminkem,bylo to jak za trest,sedět tam 4 hodiny a dívat se na šťastnou maminku jak chová své mini miminko,když v sobě mám mrtvé....Fakt šílenství. Párkrát mi ukápla slza,kterou jsem vždy rychle schovala do kapesníku.Paní ještě ke všemu šla předemnou,takže tam byla semnou celou dobu....když jsem se konečně dostala na řadu,tak mi řekli že mě příjmou ještě dnes. Poslali mě na ultrazvuk,kde mi řekli, že plod je mrtví už od 6týdne,což byl pro mě šok,jelikož jsem byla v 11....Nechápu jakto že to muj dr nepoznal dříve,nebo mě neposlla na jiný UZ,pokud se mu něco nezdálo. ☹ Prostě mi to přišlo divné....Mého gyn všichni vždycky chválili at jsem byla v jakékoliv nemocnici, ale já mám jiný názor a přemejšlím že přejdu jinam. Už několikrát se spletl,nikdy mi nic pořádně nevysletlil atd. Dokonce si ani nezkontroloval kolik mám naposledy hcg,tvrdil že se to nevyvíjí dobře a že to hcg nekleslo že to není možné že podruhé mám 53tisic hcg.... ale když jsem pak nesla papíry k tomu apolináři dočetla jsem se že z 53 tis to kleslo na 33..... On je už v duchodu a chapu jeho stáří ale tohle už bylo po těch letech co k němu chodim moc. Když to srovnám s vyšetřením na které jsem šla na Prosek,tak pan doktor co mě tam na gyn vyšetřoval mi ihned vysvětlil vše a byl moc milí... No ale zpět k apolináři...Poslali mě na G1 pokoje ať si sednu ke stolu a počkám,pak přišla sestra,která se mě ptala co tam dělám že mám být jinde a kdo mě tam poslal,jako já jak kdybych měla vědět sama kam mám asi jít.... ☹ ,jako chováni sester nic moc.... Pak jsem se teda dostala na pokoj a za hodku jsem šla na zákrok.
Tam byli teda opravdu hodní.jak sestry tak i pan doktor,ti mě opravdu uklidnili a vše vysvětlili. No ale po probuzeni další rána. Otevřu oči a tam asi tři mladé slečny učenky, moc milé...Ke mě přišla jedna starší sestra asi ta co je zaučovala a začala se mě ptát CO BUDE JÍST VAŠE DÍTĚ? Po narkóze jsem nemohla moc mluvit,byla jsem mimo, tak jsem jen zabrebtala COŽE? moje dítě? A ona ANO VAŠE DÍTĚ,TAK CO BUDE JÍST? začala zvyšovat hlas...MÁTE PRO NĚJ NĚCO? nezmohla jsem se na nic,než jsem řekla že nerozumim a že moje dítě je mrtvé,ona na mě zustala koukat jak blázen a řekla CÓOO ,holky tam stáli jak opařené a pak jedna z nich řekla že slečna předemnou s dítětem už odešla,že ja jsem ta druhá po revizi....Tak se chladne omluvilaPARDON a zmizela....Jedna z mladých sester se mi ještě moc omlouvala že to je nepříjemná situace ať se nezlobím,tak jsem jen otočila hlavu a zabrebtala že to je dobrý....Kdyby aspoň na mě nezvyšovala hlas...bylo to fakt děsný.... Pak mě doprovodili na pokoj a řekli že mi přinesou večeri,jelikož jsem celý den nejedla a bylo už šest hodin,byla jsem fakt hladová ale neměla jsem vubec sílu na nic. Lehla jsem si a najednou bylo už půl deváte a já měla jít v devět domu.Otevřeli se dveře,vešla sestra s tácem jidla,mě se rozsvítily oči,že se konečně najím ale sestra se zastavila s tím že si spletla pokoj a odešla...já opravdu neměla sílu jí ani ríct jestli to myslí vážně a že na mě asi zapomněla.Ale chápu no,asi toho měli dost....pak přišel doktor,ten mi jen řekl že to proběhlo bez komplikace a odešel. V devět jsem čekala že mi někdo příjde pomoc,ale nic,tak jsem si sama sundala z nohou obvazy a oblékla se a najednou byl ve dveřích už muj přítel. To byla moje záchrana.....Pak jen přišla sestra,vyndala mi z ruky jehlu (kanylu) a šla jsem domu konečně. Musím říct že jsem byla trošku zklamaná z apolinéře ale asi jsem měla smůlu prostě na sestry a tak všeobecně. Prostě pro mě zažitek hroznej,myslela jsem si že to bude víc v pohodě....Teď ležím doma a hojím rány na srdci.... Jen mám ještě dotaz...Sestra mi říkala ať dříve jak za pul roku se o dítě nesnažíme, tak by mě zajmalo proč,když některé ženy otěhotní už po 3 měsících a porodí zdravé děti? Samozřejmě spěchat nebudeme ale zajmá mě jak to tedy je. Modlím se aby se to příště povedlo a vyšlo....Musíme věřit a mít pozitivní myšlenky. Po druhé bych tímhle projít nechtěla a nepřála bych to ani nepříteli. je mi líto Vás všech,co jste si tím museli projít a všem drží moc moc palce do budoucna. Pro ženskou co touží po miminku to je velká rána. Ale já vím,život jde dál a vždy může být hůř. Tak jsem se podělila o můj včerejší zažitek a jen doufám,že další příspěvěk bude už veselejší. mějte se hezky a at´máte vždy vitr v zádech a at´Vás Váš osud zavane až ke hvězdám . )))

moni92
3. bře 2016

@janaz4 To je mi moc líto, nejen že je to těžký samo o sobě tak do toho ještě takový kr***. Boženedokážu si to představit že jsi ještě musela říct že tvoje dítě je mrtvé... přístup některých sester je katastrofální....
Teď už bude jen dobře uvidíš už to špatný máš vybraný. Já po potratu šla taky k jiná dr, nějak sem ztratila důvěru a bez té to nejde...

kolibricek36
3. bře 2016

@moni92 taky si myslím že by mohli se líp chovat - jenže na druhou stranu, pro ně je to asi běžné.
@janaz4 je mi to líto, ale co člověk nadělá, nic, i kdyby dělal co mohl ... mě se to stalo, že ve středu jsme měla kontrolu, na které bylo vše v pořádku, a v sobotu už miminku nebilo srdíčko (začla jsme kapku špinit-tak jsme jeli na pohotovost) ... no, na revizi jsem byla - u přijmu dobrý- sestřičky milé, ale vrchní byla dost chladná, ani nedovolila sestřičce, aby mě doprovodila na WC - já to tam neznala - no prostě si člověk nevybere

janaz4
3. bře 2016

Přesně,je to pro ně běžné no.... Ja vubec právě nevěděla jestli to myslí vážně nebo se mi to jen zdá,tak ta věta ze mě nějak vypadla no....☹ tak aspoň že je to už pryč a vše se dobře zahojí.

janaz4
3. bře 2016

@kolibricek36 a kde ti to dělali? To mě mrzí holky,příště se nám to už musí povést ! ☹

janaz4
3. bře 2016

@moni92 ono se říká že chlap jako gyn je lepší než ženská,tak nevím , ale ta duvěra jak píšeš je duležitá no. Až budu ok,oběhám si to . A teď jsi spokojená s novou dr?

moni92
3. bře 2016

@janaz4 jojo ta stará neměla ani svůj ultrazvuk a objednání bylo třeba na 14 dní na jinej ultrazvuk kam objednávala... u mě to bylo takový zamotaný.. testy hlásili že nejsem a dr jim prostě věřila, krev nevzala ali právě tel upt neudělala a hned píchla vyvolávačku... po týdnu jsem dostala angýnu a testy byly pořád negativní tak i ibvodák tvrdil že nejsemm a dal atb... po 14 dnech sem začala krvácet a strašný bolesti.. a byla jsem těhotná a přišla o to... byla jsem v 7tt, naštěstí jsem aspoň nemusela na tu revizi... takže moje důvěra k ní byla na bodu mrazu... nová dr je taková klidná, hodná a všechno řekne 3krát až si někdy připadám jak blbeček, ale asi je to potřeba aby člověk všechno vstřebal 😉 a hlavně má svůj ultrazvuk takže udělá kdykoliv...🙂

janaz4
3. bře 2016

@moni92 cože? Tak to je teda docela síla... ☹ nechápu že tě ani na tu krev neposlala,pro jistotu....přijde mi jak kdyby to uplně zanedbala....to je hrozný,to mě mrzí ☹ tak snad teď budeš spokojena,je to určitě lepši že ti vše opakuje,lepši než aby neřikala nic jako ten muj dr. Tak snad se poštěsti a taky seženu lepsi dr. A hkavně aby se nám vyplnilo to co si přejeme teď nejvice 🙂

janarichla
3. bře 2016

@janaz4 ahoj, opravdu strasne... Ja jsem byla na revizi v podoli a pristup uplne skvely. Hned po zakroku prisla doktorka a rikala ze po prvni porevizni ms se muzeme zacit snazit, to same i muj gyn. Takze bych nehazela flintu do zita. Chce to cas a urcite se to podari priste az do zdarneho konce🙂

lolly77
3. bře 2016

@janaz4 ježiš, tak to je děsný ☹ tomuhle se mi ani nechce věřit, fakt je to příšerný ☹ jak se jim tohle může stát? 😠 každopádně věř, že čas vše zahojí, samozřejmě nikdy nezapomeneš, ale časem se budeš cítit lépe, moc nerozumím tomu, proč bys měla čekat půl roku, já včera byla na kontrole po revizi, první MS proběhla v únoru a mudr. mi řekl, že nevidí důvod, proč bychom se už nemohli začít snažit, že vše je ok, možná být na tvém místě bych změnila doktora a jiný by ti snad mohl říct něco jiného, držím ti moc a moc palečky, ať je ti lépe, co nejdříve a posílám srdíčko 😉

kolibricek36
3. bře 2016

@janaz4 Nový Jičín - asi pokud budu ještě těhotná, zvolím radši Opavu nebo Ostravu, ale Ostrava je o hodně dál, tedy pokud některá z holek tady nebude mít nějaké špatné zkušenosti.
Jsem byla uplně ztracená a otřesená asi jako každá z nás tu a ještě prostředí co neznám - fakt na nervy ☹

kolibricek36
3. bře 2016

@moni92 Obvodní ti měla zvít krev pro jistotu, a ne hned psát ATB. aspon moje se napřed ptá - asi 14 dní tomu co mě chytla páteř, dala mi léky proti bolesti - ale napřed se zeptala jestli zkoušíme, já na to že ještě je čas, s manželem jsme se dohodli, že až po 3 cyklu... takže počítám tak duben, no ....

janaz4
3. bře 2016

@lolly77 moc děkuju,teď jak celý den ležim a přemejšlim a vzpomínám na včerejšek,tak se mi tomu taky nechce už věřit....Jsem ráda že je to pryč a že to tady mužu aspoň takhle ze sebe dostat....achjo..... A s tim pul rokem mi to taky přijde divný,v pondělí jdu na gyn,tak se zeptám na duvod a až mi bude nějak líp,začnu schánět nového gyn....a pak zase od začátku...do práce a snaha o mimi. Dost mě překvapilo,když jsem četla že se tohle stane skoro každé druhé,je to smutné. ☹ No je to síla čím vším si ženský musíme někdy projít ☹

janaz4
3. bře 2016

@kolibricek36 no asi všude mužeš narazit na nesprávné lidi,mužem jen doufat že příště to bude lepší. U nás je tady apolinář vyhlášená za jednu z nejlepších nemocnic a vidíš mou zkušenost... Prostě jsem měla smulu od začátku až do konce ....(

kolibricek36
3. bře 2016

@janaz4 to máš pravdu, ted jde o to se dát do kupy fyzicky i psychicky ....
nicméně gynekologie - porodnice jako lůžková část byla v našem městě vyhlášená - ale jak známo, co je dobré to se zavírá ☹ nemocnice jako taková byla zavřena, je tu jen taková poliklinika max. co tu je, je jakási stacionářní interna a rehabilitace
přeji všem, aby to snažení mělo už štastný konec .... <3

marki00
4. bře 2016

Jak čtu některé příběhy, tak chování personálu v nemocnici je fakt někde hrozné. Chápu, že toho mají sestry a doktoři hodně, mají třeba dlouhé směny a pořád lítají, ale měly by mít pochopení. Já bohužel musela být na porodním s maminkama, ale měla jsem aspoň pokoj pro sebe. A sestry byly moc hodné, jedna skoro brečela, protože jí bylo hrozně líto, proč tam jsem a ještě jsem čekala 31 hodin, než jsem porodila. Byla tak hodná, že mi po těch hodinách hladu zajistila oběd, i když byly 4 hodiny odpoledne.

janaz4
6. bře 2016

Ahoj,holky chci zeptat na bolesti v podbrisku... Vcera me cely den pobolivali v podbrisku ale nic hroznyho ale okolo paty me chytli krece silne...jako pri zacatku silne menstruace,nemohla jsem se hnout,jen lezet. Vzala jsem si ibalgin a za hodinu to preslo,dva dny po revizi jsem jen spinila ale ten treti po tech bolestech jsem zacala krvacet trosku vic ale nee nejak brutalne. Tak dnes cekam jestli me to chytne zas a jestli ano,asi bych mela navstivit pohotovost ze? Mam strach ze tam neco zbylo ale zas dr rikal ze bolesti budou ale nevim jestli myslel i takovehle velke menstruacni.. Ted rano mi je docela fajn . mate nejaka z Vas take podobnou zkusenost? Jsem 4.den po revizi.....Dekuji.

alicie_k
6. bře 2016

@janaz4 Ahoj, měla jsem to podobně. První 2-3 dny po revizi jsem se cítila dobře jako kdyby nic a tak jsem pak šla i do práce. Chyba. Bolesti se dostavily a bylo to opravdu jak moje klasická bolestivá (a to tak že hodně bolestivá) MS. Doktorka mi řekla že to je normální, děloha se zavinuje. Samozřejmě není vyloučeno, že můžeš mít nějaká rezidua, pro klid duše je dobré dr.navštívit, pokud to tak vnímáš 😉

janaz4
6. bře 2016

@alicie_k no to jsi sla docela brzy do prace ☹ mam strach ale jeste pockam,pokud se to vrati tak jak rikas,pro klid duse radeji zajedu na pohotovost ☹ dekuji

marki00
6. bře 2016

@janaz4 taky jsem 4. den po revizi a dneska me to taky zacina bolet vic, predtim skoro vubec a ted jako menstruace, akorat bez krvaceni.

kolibricek36
6. bře 2016

@janaz4 já to měla podobné, kdyby jsi silněji krvácela a měla silné boplesti tak na pohotoiovst okamžitě, jinak doporučuju navštívit zítra svou dr., pro klid duše. Ale jak říká i @alicie_k že to klidně může být i děloha, která se zavinuje ....

kamikz
6. bře 2016

@janaz4 jestli u tech bolesti i krvacis,tak to muze klidne byt menstruace sama o sobe. Ja to tak mela.

janaz4
6. bře 2016

@kolibricek36
@kamikz jojo zacala jsem i krvacet....ale ne nejak hodne...a to mi muze udelat prohlidku ikdyz krvacim? Zitra tam radeji zajdu no. Vsem dekuji za odpovedi <3

kolibricek36
6. bře 2016

@janaz4 ano, může tě prohlídnout, mě prohlížela - ale jen přes břicho, přes vaginu ne ...

deeho
7. bře 2016

Ahoj holky, diskuze se jmenuje, jak nastartovat a začít znovu a mě by zajímalo, jak se to povedlo vám, co vám pomohlo a tak... já si občas říkám, že už je to dobrý, ale další den to zase dobrý není... potřebovala bych jít dál... ale jak na to ☹

kamikz
7. bře 2016

@janaz4 může.. mě jí taky dělal i přes měsíčky.. právě díky tomu je poznal.

lolly77
7. bře 2016

@deeho promiň, jak dlouho jsi po revizi? možná už jsi to tu zmiňovala, ale v té změti všech příspěvků, jsem to asi přehlédla 😒 určitě to bude lepší, časem se ti psychika srovná, je to těžký a každá se s tím vyrovná jinak a za jinou dobu, ale věř, že jednou to bude ok 😉 já si troufám říct, že už jsem celkem v pohodě, ale taky už jsem téměř 3 měsíce po, zkus se soustředit na něco jiného, vím, je to ohrané klišé, ale asi funguje 🙂 držím moc a moc palečky, ať je vše v pořádku, co nejdříve 🙂

kamikz
7. bře 2016

@deeho já jsem po revizi 2 měsíce a pár dnů. A popravdě? Tak usilovně se snažim na to nemyslet, dělat jiný věci, soustředit se na snažení (načež jsem zjistila, že to ale taky není úplně ideální) a prostě se protloukat, dělat všechno možný, že mi to přijde, jak kdyby se to stalo už dááávno. Myslim ten zážitek sám o sobě. Tak moc jsem se snažila to v sobě potlačit, až se mi to téměř povedlo. Ale to vůbec neznamená, že nejedu autem a netečou mi slzy. Tečou, čím dál tím míň často, ale děje se to. Taky mám občas chuť se na to vyprdnout a říct si, že prostě nechci bejt těhotná, protože by to bylo jednodušší. Pak taky projíždim tyhle stránky a koukám, jak sem holky dávaj pozitivní těhotenský testy a já mezi ně patřila před asi týdnem taky.. objevily se mi 2 čárky, ale pak, abych si nemyslela, že to bude jen tak, že to dostanu zadarmo, jsem 5 dní špinila a pak uctivě přišla menses. Chvíli jsem si myslela, že mě to položí, ale spíš mě to naštvalo. Ačkoli na to podvědomě stále myslim řekla jsem si, že se přece celej můj život nemůže točit jenom kolem "co když" a "jestli" a jdu dál. Možná to nebude hned a pravděpodobně i po dlouhý době budou situace, kdy ti to přijde na mysl, ale věř a já tomu věřim, že to tak mělo bejt. Nevim proč (a dala bych nevim co za to, kdyby mi to někdo řekl), možná proto, abychom byly do budoucna silnější, protože budeme muset být - budeme přeci mít děti ;)