Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

deeho
7. bře 2016

@lolly77 ve středu to bude vlastně už měsíc... díky za rady 🙂 snažím se na to nemyslet, chodím na angličtinu a nakoupila jsem si věci na kreslení ... ale právě je to jak na houpačce, dva dny dobrý a pak hodně špatný, a tak se to pořád střídá...

kolibricek36
7. bře 2016

@deeho no, každá z nás je jiná -tedy není nějaká absolutní věc co by vyřešilo naši psychiku, já jsem se pustila do paličkování, ale napřed jsem vygruntovala celý byt nanovo, prostě musím něco dělat, když jen sedím a přemýšlím co kdyby a jak kdyby, taky je to mazec .... no, ale pro mě bylo přijatelnější, že jsem si mimi pojmenovala - ted, říkám naše Terezka je v nebi s babi a dědou - možná to je dětinské a pro někoho nepřijatelné. Bolet to bolí stále stejně, ale už to je něco jiného ... kdo může pochopit, pochop ....

deeho
7. bře 2016

@kamikz díky moc za zprávu, taky se snažím... je fajn vědět, že nejsem blázen, když mě občas přepadne pláč. Jo to jsem si taky říkala, určitě by to bylo jednodušší... ale asi máš pravdu, taky se říká: co tě nezabije, to tě posílí...

lolly77
8. bře 2016

@deeho já jsem celý první měsíc brečela, opravdu jen tak, někdy úplně z ničeho nic mne přepadly myšlenky na to, proč se to stalo a tak a už jsem brečela, to je asi normální stav, ale zlepší se to a držím ti mooooc palečky 😉

kolibricek36
8. bře 2016

@deeho klid, nejsi blázen, já taky pokud mi myšlenky přijdou na to co se stalo, tak bulím jak želva - revizi jsem měla 17.1. ale mám chápajícího manžela, tak to snad se urovná

im4fun
8. bře 2016

Holky...jak vam rozumim...Ono u kazdeho na tu psychiku pomaha neco jineho. Ja byla na revizi loni v dubnu v 13tt. Totalne me to vzalo a bohuzel musim rict, ze nepomohl ani cas, jak mi vsichni rikali. Ne ze bych nebyla schopna se znovuzaclenit do normalniho zivota, ale casto jsem brecela a neslo mi se pres celou tu vec prenest. Bohuzel i dodnes, kdy mam par dni do porodu, mam chvile, kdy je mi strasne lito, ze jsme o prvni "dite" prisli. Jasne ze se tesim na toto mimco, ale proste ta ztrata tam je a boli porad.
No kazdopadne timto si projde strasne moc zen a utechou nam muze byt, ze snad vsechny z nich se nakonec vytouzeneho potomka dockaji...

marki00
8. bře 2016

@im4fun taky si s manzelem rikame, ze nekde v nebicku mame sveho synka, vzdycky bude ten prvni. Neda se jentak zapomenout.
Hodne sily do porodu;)

janaz4
8. bře 2016

@deeho Ahoj,ano je to tezky ale ted MUSIS proste myslet pozitivne! Verit ze se to zase povede a ze brzy z tebe matka bude. Chce to cas,ikdyz to cekani je umorny... Ja zacala hodne cist a docela mi to pomaha ale nesmi tam byt zminka o detech... Jsem zavrena doma a nikam nechodim,ikdyz bych mela ale mam strach ze jakmile uvidim mamku s kocarkem tak me to polozi ale brzy pujdu do prace a proste se s tim musim smirit. Tak jako vsechny.... Je to fakt jedna z nejhorsich veci co se nam mohla stat ale dulezity je, ze nejsme uplne neplodne ,coz by bylo uplne to nejhorsi,takze se neboj,kdyz se to jednou povedlo,urco se to povede zas... Asi to tak melo byt,treba by moje miminko bylo postizene nebo nemocne a proto to tak osud zaridil.... Kdo vi... Taky si obcas davam vinu sobe ikdyz nevim proc,jsou to strasne smisene pocity. Jen chci rict ze proste ver,ze priste to bude lepsi a vyjde to se vsim vsudY... Me kamaradce se vse povedlo az na poxtvrte

janaz4
8. bře 2016

Pardon... Na poctvrte a prece jen povedlo. Neztracej nadeji. Tak jako ji neztracim je. Je to kurevsky tezky ale proste priste to vyjde !!!

matinaurb
8. bře 2016

@janaz4 ahoj, je mi moc líto co se ti stalo s tím půl rokem je to asi tak, že každý doktor říká něco jiného protože, že chce chránit někdo ti řekne že stačí jedna porevizní MS a můžeš na to vlítnout někdo zase za 3 měsíce a někdo půl roku, to je stejný jako se šestinedělím někomu ho po revizi řeknou mě řekli že 14 dní bez sexu, osobně bych počkala na výsledky histologie a pokud bude vše ok začala bych se snažit po druhé MS, můj doktor mi sám řekl první MS je porevizní druhá MS znamená že je už tělo v pořádku, bohužel mě našli nález z histologie tak musím počkat půl roku ikdyž taky si pomalu chystám na otázky pro doktora jestli by to nešlo dřív, teď jsme 3 měsíce od revize a vše už vypadá ok, 15.3. jdu na kontrolní odběry a pokud opět vyjdou ok tak se zeptám jestli se nemůže začít znovu snažit, nechci nic uspěchat ale zase nechci zbytečně čekat, uvidíme držím nám všem pěsti ať už se nám to podaří, všude čtu jak je to běžné že těhu nevyjde, ale nikomu v mém okolí se to nestalo, ne že by jsem to někomu přála to určitě ne, ale už mě napadlo proč zrovna já ☹ musím věřit že ted už to vyjde 🙂

kolibricek36
8. bře 2016

@matinaurb no, né každá žena to přizná, já vlastně jsem věděla před tím co se mi to stalo, že se to stalo mým dvěma spolužačkám. No a když se to stalo mě tak vyšlo najevo, že i kamarádkám a manželově mamce, a všem bratrancům z manželovy strany ☹

matinaurb
8. bře 2016

@kolibricek36 tak já spíš myslela vyloženě mou a přítelovu rodinu a tam vím že si říkáme všechno, nebo aspoň ženský, ale samozřejmě pravda může být jiná, každopádně jsme tím chtěla říct, že dokud se mi to nestalo tak mi to připadalo jako něco ojedinělého, ted jen doufám že bude vše ok, zrovna o víkendu jsme se bavila se sestrou které byla na potratu dobrovolně (prosím nesoudit bylo jí 18 a prostě se tak rozhodla a bylo to asi v 5 týdnu, je to každého věc, ale každopádně doktorka jí řekla že by to stejně asi nedopadlo protože tam byl taky nějaký problém) tak si jen tak říkám jestli nemáme nějaký vrozený problém ale nikdo z rodiny naštěstí žádný problém neměl tak doufám že je to jen shoda náhod. čekám na 15.3. jako na smilování a doufám že výsledky vyjdou opět dobře aby jsme mohla trochu zatlačit na doktora jestli by to nešlo už dřív než až za 3 měsíce ...

kolibricek36
8. bře 2016

@matinaurb nikoho nehodlám odstuzuvat ... ono ale dobrovolně a nedobrovolně je rozdíl, a od toho se vyvíjí i naše psychika ☹
ty 3 měsíce nejsou asi tak pro nic za nic - než se psychicky s tím člověk vyrovná .... ale každá z nás je jiná, já jsem se z toho nezpamatovala ještě, kdo si troufá může začít hned po první MS .....

matinaurb
8. bře 2016

@kolibricek36 tak já byla na revizi v prosinci už, takže jsme se s tím tak nějak srovnala (vyrovnala použít nemůžu) ale právě by jsme chtěla pomalu začít zkoušet znovu samozřejmě pokud budu mít opět kontrolní testy hcg na nule, nemám v plánu si tím projít znovu, ale zase čekat půl roku jen tak pro jistotu, když mám hodnoty i ms i ultrazvuky v pořádku asi nevydržím...

janaz4
8. bře 2016

Omlouvam se,jsem asi uplne blba ale ta histologie...co mi z ni zjisti? Jestli jsme plodna? Me jen dr rekl az se dostavim do 14dnu od revize pro vyslesky na apolonare a ja byla mimo tak jsem to jen odkejvala a ted jak to tu ctu,tak mi doslo ze ani nvm o co jde...mam se bat?

janaz4
8. bře 2016

@matinaurb taky mam pry cekat pul roku a to se mi taky fakt nechce ☹ to je pekne na prd tohle

matinaurb
8. bře 2016

@janaz4 plodná jsi určitě🙂 z histologie zjistí jestli to bylo obyčejné zamlklé těhu nebo jestli tam byl nějaký problém, ale v 99% řeknou že šlo o zamlklé těhu, určitě se není čeho bát mě našli malý nález ale není to nic z čeho by se musel člověk hroutit (pokud nepočítám samotný potrat) 🙂

janaz4
8. bře 2016

@matinaurb jinak dekuji... A taky drzim palce. Jsem zvedava jak to bude s tou hisrologii...zacinam z toho byt nervozni...

matinaurb
8. bře 2016

@janaz4 pokud budeš mít histologii v pořádku tak mě řekli jak moje gynekoložka tak i v nemocnici že stačí 3 měsíce, samozřejmě tě nenavádím aby jsi to nedodržovala ale mě už na přijmové pohotovosti řekli že mám myslet pozitivně dřív se říkalo půl roku stejně tak jako dodržovat šestinedělí, ale ted už stačí prý 14 dní po revizi bez sexu a 3 měsíce od revize, mojí známé (kterou jsem našla na netu) dokonce doktor řekl že se můžou začít snažit už po druhé ms, tak si potom vyber počkala bych na tu histologii a pokud bude vše ok tak bych vydržela 3 cykly a šla do toho 🙂

kolibricek36
8. bře 2016

@janaz4 mě řekli 3 měsíce i víc počkat, ale moje gynek. říkala, že styk můžem mít, ale ještě nezkoušet mimi až tak za 3 měsíce, aby se to tam po té revizi dobře zahojilo - stejně nejspíš počkáme, taky jsme se na tom s manželem domluvili, protože já nejsem schopnná psychicky ....

matinaurb
8. bře 2016

@janaz4 nervozní nebuď není se čeho bát to nejhorší máš za sebou a už bude jen líp 🙂

janaz4
8. bře 2016

@matinaurb ahaaa,jeezis tak doufam ze to bude ok a ze i ty budes ok... Achjo..to je furt neco... ☹ ale myslet pozotivne...! 🙂 tesim se az sem budeme za pul roku psat jak jsme stastne,tehotne a zdrave :+) a jinak jsem rada za tuhle stranku,vsem moc dekuji,opravdu... Nebyt toho,byla bych pekne v riti,hezky jsem se tu vypsala a pocetla a soucitila,opravdu mi to tady pomohlo psychicky...Vsem dekuju za vsechny odpovedi a rady 🙂 <3

janaz4
8. bře 2016

@kolibricek36 jako ja na sex nemam ani pomysleni,jelikoz mam stale bolesti..jako me velky ale neni to ono... A zacina mi byt lito pritele a hlavne jak semnou mlati hormony,zacinam mit strach z nevery.... Ikdyz je semnou doma a po praci chodi hned domu zamnou,tak proste silim...ale to zas prejde doufam. Jak jsem doma,tak asi moc premejslim...

kolibricek36
8. bře 2016

@janaz4 no chápu, taky nemám chut, psychicky to fakt nedávám, sice bolesti mám čím dál slabší(což je asi dobře), mám strach, že se to bude opakovat... atd.
a jsem doma pořád - jsem jaksi bloklá, nechci mezi lidi, pohled na těhotné ženy mi vhání zas slzy... asi jsem fakt zralá na psychologa.

janaz4
8. bře 2016

@kolibricek36 to jsme na tom stejne....absolutne :-\

deeho
8. bře 2016

@kolibricek36 úplně tě chápu, my jsme se rozhodli koupit nějaký stromeček a zasadíme ho v lese, dáme mu svobodu... doufám, že mi to pomůže. Díky za ujištění, že nejsem blázen, já jsem už o tom dost pochybovala... my máme taky čekat tři měsíce, ale možná budeme taky déle, uvidíme, jak to vše bude... jak to zvládneme. Taky jsem si říkala, že bych byla nejraději doma - v práci jedna kolegyně před porodem, druhá čerstvě těhotná, je to jako procházka peklem... ale musím to zvládnout, za nic nemohou a jsem ráda, že jsou v pořádku a doma mám příliš mnoho času na přemýšlení...
@lolly77 děkuji za optimistická slova 🙂
@im4fun Tak to je hezké, že za už máš jen pár dní do porodu, to už za chvíli bude miminko doma 🙂 jo to může být jistá útěcha, že nakonec se to jednou snad povede...
@janaz4 díky za tvá slova! máš pravdu, je to kurevsky těžké, ale musíme bojovat... musím se sebrat a zvládnout to.
Holky všem vám moc děkuji!

puutalo
9. bře 2016

Prosím o zkušenost. Jsem přesně 7 týdnů po revizi, po ní jsem krvácela asi 10 dní, 5. týden přišla MS, trvala 8 dní, po celou dobu hodně silná. Zkusila jsem si teď udělat po dvou dnech ovulační testy a čárka je u obou strašně slaboučká. Říkám si, jestli to byla vůbec regulérní MS a regulérní ovulace. Také se vám to stalo? Díky

matinaurb
13. bře 2016

@puutalo s ovulačním testem ti nepomůžu, nemám s nimi zkušenosti, ale co jsme tak slyšela tak porevizní menstruace je u každého úplně jiná, já měla třeba hrozně silnej jen jeden den a potom jen lehké špinění, mluvila jsme o tom s doktorkou a ta mi řekla, že to má každý individuálně, takže pokud nemáš jiné problémy tak bych vydržela do druhé MS která už by měla být ''normální''.

puutalo
13. bře 2016

@matinaurb Díky za odpověď. Raději jsem tu porevizní MS nebrala jako tu"normální". Máme počkat 3 - 6 cyklů, ale chceme začít co nejdřív. Tak ať si nezaděláme na problém.

mikush
13. bře 2016

Ahoj holky,dnes jsem 2DC(druhá porevizní MS) celkem silná, a je mi od včera dost zle,je mi pořád na zvracení, je to divný, nebýt té MS tak si myslím že to vyšlo a jsem těhu,ale nechce se mi věřit, že bych byla ten případ kdy máte MS v těhotenství. Je to divný,může mi být tak zle díky MS? Nikdy jsem tohle nezazila u MS, a ani u jednoho tehu jsem nezvracela...