Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

alicie_k
13. bře 2016

@mikush Moje spolužačka z VŠ při menses pravidelně omdlívala, zvracela a bylo jí špatně. Několikrát jsme ji sbírali na WC ze země. Už má dvě děti a upravilo se to, ale u nikoho jiného jsem to neviděla... Těžko říct čím to je, nemůžeš mít třeba nějakou "lehčí" střevní chřipku? Mně bylo dnes taky všelijak, byli jsme u tchánovců na obědě a vůbec se mi do těch řízků nechtělo 🙂
Jsem asi uprostřed cyklu, ale ovulaci netestuju, jen podle hlenu to cca vím, ale nechci to nijak hnát, když bude, tak bude 😉

ilonar
24. bře 2016

@janarichla @verca1508 Tak co holky, jak jste na tom? 🙂

verca1508
24. bře 2016

@ilonar Ahoj, zrovna dnes jsem na Tebe myslela, jak na tom asi jsi.... Neco nového? 🙂 my jedeme 15tt, včera na kontrole jsem poprvé i slyšela srdíčko a čekám na výsledky triple testů. Jinak je vše v pořádku, začíná to období, kdy to na sobě necítím, kromě toho, že mám už fakt velký břícho, takže jsem včera nakupovala těhu oblečení.

ilonar
24. bře 2016

@verca1508 Jééé to je krásné, taky na tebe myslím, jak se asi daří 🙂 je to moc hezké a jsem ráda, že vám to vyšlo tak brzy a vše v pořádku, jen tak dál. My za sebou máme vyšetření a pokud vše půjde dobře, za 14dní začínám se stimulací. Mám zvýšený LH hormon a testosteron, není to nic hrozného, ale nedochází k ovulacím, to jsem ale věděla, když mi nenaskočil cyklus. Teď čekám, až dostanu ms a můžeme to odstartovat 🙂 Těšíme se.

verca1508
24. bře 2016

@ilonar Díky moc, to víš, pořád mám strach, před každou kontrolou jsem vyklepaná. Od včera mám konečně povoleno něco dělat, tak se snažím pomalu fungovat. Tak to je super, moc Ti to přeju a věřím, že se taky budeš brzy radovat, je to nádherný pocit 🙂

ilonar
24. bře 2016

@verca1508 Já vím, že se dočkám 😅 Bolí mě zrovna prsa - ano prsa! 😀 , což je pro mě super pozitivní, že bych to mohla dostat bez injekce, tak jsem zvědavá. Jaký máte termín?

verca1508
24. bře 2016

No, vidíš to, třeba Tvé tělo mile překvapí 🙂 Termín máme 21.9. 🙂 Máme ještě spoustu plánů s domem do porodu, tak jsem zvědavá, zda se to vše stihne, to víš, já už budu jenom komandovat 🙂 Pohlaví zatím nebylo vidět, tak zkoumáme různé babské rady na netu 🙂

ilonar
24. bře 2016

@verca1508 U nás platí to, pokud budeš mít pupík "špičatý", bude to hošík, pokud budeš do šířky, bude to holčička 😉 No překvapilo mě už teď a to hlavně ty prsa. Měla jsem útlum, zmenšená, necitlivá, nic.. a teď od neděle bolení. Tak jsem myslela, jestli to není ovulace ( i když jsem byla nějaký 25.dc), ale ještě jsme na to skočili 😀 A teď už jsme oba rádi, že to skákání skončilo. "Dělání dětí" teď v březnu jakože naposledy, tak to bylo takové už tlačené.

verca1508
24. bře 2016

No, jsem dost do šířky, takže další plus pro holčičku 🙂 zatím vychází podle všeho, ale co, je jedno jestli to bude holčička nebo chlapeček, hlavně, že bude v pořádku, nic víc si opravdu nepřeju. No, tak to naprosto chápu, je to pak už takové spíš nucené a to není dobré. Teď to už budete mít jednodušší a čekám na brzký pozitivní test 🙂

ilonar
24. bře 2016

@verca1508 No už jsme si oba oddechli, opravdu 😉 Pokud to nedostanu, jdu příští týden na injekci, ať zas zbytečně nečekám a nemarním dny, ať můžeme co nejdířv začít. Přesně tak, hlavně ať je zdravé a má se čile k světu 🙂

verca1508
24. bře 2016

Tak držím pěstičky, ať na injekci nemusíš 🙂 Kdy tam příští týden jdeš?

ilonar
24. bře 2016

Asi ve ctvrtek,zrovna nam budou jeste delat odbery na genetiku a 16.den cyklu se zacinaji brat hormony. To trva plus minus mesic,pak se jde na odber vajicek a za par dni vklad. A pak modleni. 😊

verca1508
24. bře 2016

@ilonar Tak fajn, já budu ve středu vedět výsledky z triple testů a předám pozitivní zprávy a to samé budu očekávat ve čtvrtek od Tebe 🙂

ilonar
24. bře 2016

@verca1508 tak na tebe budu myslet,aby bylo vse v poradku! My vysledky z genetiky snad taky co nejdriv. Hlavne ze uz se neco deje. Tak se mej krasne,at jste v pohode a vse klape! Papa dobrou.

verca1508
24. bře 2016

@ilonar Diky moc, na vysledky si budu jenom volat. Presne, hlavne ze se uz neco deje. Taky se mej krasne, dobrou noc.

janarichla
25. bře 2016

@ilonar ahoj, my porad nic... Ale poboliva me uz druhy mesic vespod, byla jsem objednana k svemu gyn, jestli by mi udelal utz, podival se zda ovuluju-byl to zrovna 15dc, pan doktor na me, ze ja jako laik v zivote nemuzu poznat ovulaci ani hlen, ze mi staci kdyz budu mit styk jednou za tyden max. Dvakrat, ze spermie prezijou pet dni... Utz nedelal, jen stery s tim ze tam bude asi zanet, dal mi nejake globule, ktere se davaji 8 dni do pochvy, na to mu rikam, ze nemam vytok, ani me nic nepali a ze bych chtela resit to, ze me tam dole boli a ze to bude rok bez prasku, ms mam kazdy mesic presne. Rikam ze globule si tam strkat nebudu, ze se snazime znovu s on a proc? Jo vy jste po te revizi, to mate urcite psychicke.... Odchazela jsem dost nastvana - po tydnu jsem volala na vysledky steru - sestricka Janicko mate tam vse ciste, v poradku zadny zanet tam nebyl, nic takoveho.... 5. Dubna jsem objednana k nove pani doktorce na klinice a tobe preju moc moc moc stesti, at vam to dopadne, jak nejlip muze🙂
@verca1508

janarichla
25. bře 2016

@verca1508 krasne zpravy🙂 hlavne, ze je vsechno, jak ma byt a uzivej si to :*

ilonar
25. bře 2016

@janarichla Ahojky, tak to je nějaký zvláštní doktor viď. Určitě se změnou přijde lepší přístup. A já opravdu jako laik ovulaci poznala, jak podle hlenu, tak hlavně podle bolestí. Díky tomu jsem byla taky loni těhu. To by se pak doktor asi divil. Nic si z něho nedělej. Ono to přijde a budeme ty nejlepší mamky, nejvděčnější 🙂 Mě pobolívá bříško jako že bych to mohlo dostat, to jsem fakt ráda, mám pocit, že se tělo začíná probírat. No půl roku, toto taky trvalo 😕 Ty bobuly jsem kdysi taky měla a nemůžeš mít styk a teče z tebe takový fuj ble, to je ale fakt na zánět. To vypadá, jakoby ti chtěl zacpat pusu, dáme ji bobule, beztak je to zánět.. a bolí tě to jako furt nebo jen při sexu? O těch spermiích, že vydrží i pět dní, jsem taky četla, to je naše záchrana, tak často bysme to fakt nezvládli 🙂

janarichla
25. bře 2016

@ilonar právě že při sexu vůbec nic nebolí, ale třeba přes den tam píchá a je to skoro každý den, takže ovulace to být nemůže. Výtok nemám, žádné pálení nic.... No mi jsme se teď stěhovali tak taky nebyl čas moc 😀 vysadila jsem všechny vitamíny a tak beru jen fertility blend koupila jsem rovnou pro páry a malinovou směs piju a nějak jsem se s tím smířila že to nejde, ale raději chci mít jistotu že je všechno v pohodě tam dole a taky s tou důvěrou k lékaři, doufám že u nového bude líp a pomůže 😊 já jsem právě díky té ovulaci taky minulý rok otěhotněla 😀 tělo se ti dá dokupy, přijde ms a pak vám to určitě vyjde, zasloužíme si to po tom všem... Zdárný konec 😉

ilonar
25. bře 2016

@janarichla No možná až přestaneme tolik chtít, tak nás to zastihne 😉

janarichla
25. bře 2016

@ilonar ja si to taky, tak premyslime o dovolene, ze si to uzijeme a nebudeme na to myslet a pak to prijde samo🙂

zuzatrhal
29. bře 2016
Uživatel zuzatrhal je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zuzatrhal.

@janarichla s fertility souhlasím 🙂 já i několik mých kamarádek jsme zarputilé "fertiliťačky" a jsme mooc spokojené 😎

elishka87
29. bře 2016

holky a nevíte, jak je to s fertility blend, když zjistíte, že už jste těhotné? Snižujete množství? Já ho začala brát před měsícem, ale občas jsem zapomněla, takže mi jich ještě (asi dost) zbylo. A už mám připravený femibion. Nechci se ale přecpat vším možným...

lucimala
31. bře 2016

4 krát potrat... ☹ Již nevím, co dál... ☹

Ahoj holky, jsem tu nová, teď jsem se přidala a chtěla jsem se zeptat, zda nemáte nějaká podobný problém jako Já? S bývalým manželem jsme byli na IVF, (bylo mi v 16 letech po hodně nepravidelné menses řečeno, že otěhotním pouze přes IVF) poprvé se povedlo v roce 2008 a máme syna... V roce 2012 jsme byli podruhé, to nevyšlo... Hned po 3 měsících jsme šli potřetí, měla jsem hyperstimulační syndrom, tak k embryotransferu nedošlo a po 2 měsících jsem šla na KET. To vyšlo, ale bohužel jsem asi v 6 tém týdnu potratila... ☹ Měli jsme problémy v manželství a já se rozhodla že odejdu. Našla jsem si nového partnera a po 5 měsících vztahu jsem z ničeho nic otěhotněla (leden 2015)... Byl to šok, nebylo to plánované, ale potěšilo to a moc jsme se těšili... Bohužel jsem zažila psychický šok a ve 12. týdnu jsem potratila... po půl roce snažení jsme v prosinci 2015 šli na insemenaci, podařilo se.. 🙂 23.12. pozitivní výsledek, bohužel opět 6.1. 2016 krvácení a potrat, v lednu jsme hned šli na IUI znova a to nevyšlo... v únoru jen plánovaný sex s pregnylem, v březnu jsem brala Clostylbegit, byla jsem znova na IUI a vyšlo... 🙂 Jenže test se mi ukazoval az po deseti minutách pozitivní, tak jsem jela k doktorce, aby mi vzala krev na HCG, to mi volal dnes doktor, že je pozitivní, ale hodnota jen 66,,, Již jsem věděla, že je to špatně, ale stále doufala.... no a teď večer jsem začala zase krvácet... ☹ Již 4 potraty za sebou... ☹ Mám mutaci FV leiden, ale ředím si krev anopyrinem... Jž od Listopadu 2015 beru Nosifol pravidelně každý den... Již nevím, jak to vše psychicky zvládat...

lolly77
1. dub 2016

@lucimala to je mi hrozně moc líto ☹ vůbec si to nedokážu představit, mne stačilo jedno ZT ☹ strašně moc držím palečky, aby to už příště klaplo, a možná bych ti doporučila změnit doktora nebo docházet na nějakou kliniku, zřejmě nebude něco v pořádku a asi by tě měli víc hlídat a dělat ti všelijaké testy, na psychiku to musí být velký záhul, ale věř, že bude líp 🙂 moc moc ti držím palečky 😉 jak tu říkají holky, všechny nás to štěstí jednou potká 🙂

kolibricek36
1. dub 2016

@lucimala jevanečka, držím palečky aby jsi se mimi dočkala, já po jednom ZT jsem poměrně dost dlouho byla psychicky vedle .....

lucimala
1. dub 2016

Holky, tak dnes jsem byla na UZ v Pronatalu a doktorka mi řekla, že tam vidí malé množství volné tekutiny (krve) a sliznice je 8 mm, což je u mě vyšší... Ráno jsem si zajela do laborek na krevní testy, aby mi zkontrolovali HCG, zaplatila jsem si to, abych měla jistotu a ono se to HCG zvedlo na 156,7 J
Tak nevím.. V pondělí jedu do Pronatalu, domluvit se na dalším postupu... Takže jsem si to čekání zase prodloužila... ☹ Četla jsem tu různé diskuze o tým jak to přes nízké hcg dopadlo dobře, ale též špatně... Ta bezmoc, je opravdu hrozná... :-/ ale třeba se opravdu štěstí usměje a dopadne to dobře... 🙂

lucimala
1. dub 2016

@kolibricek36 Jj... Je to šílené.. ☹ Ještě že mám chlapa, jakého mám, jelikož ten mě opravdu drží a uklidňuje... 🙂

lucimala
1. dub 2016

@lolly77 Mno lolly, docházím již 7 let na jednu a tu samou kliniku, přístup mají luxusní, udělali mi již veškeré testy a nyní mi dají žádanku i na imunologii, pokud to neklapne... Byli jsme na genetice, kontrolují mě, jak asi je v jejich silách.... 🙂 Jen to moje tělo je nějak neustále nespolupracuje... :-/
A Ty máš děti???

lolly77
2. dub 2016

@lucimala tak držím moc palečky 🙂 snad dělají co mohou 🙂 bohužel děti zatím nemáme, právě, že jsme o ně přišli, v 13tt ZT, čekali jsme dvojčátka ☹ nikdy na ně nezapomenu, hrozně mě to vzalo, ale musím říct, že už je dobře, akorát bych si moc přála být zase těhotná, tak jsme se tento měsíc zase začli snažit a uvidíme 😉 zatím všechny TT negativní ☹ a ty máš už nějaké děti?