Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lucimala
2. dub 2016

@lolly77 Ano, mam syna z manzelstvi... byli jsme s byvalym manzelem na ivf a take jsme cekali puvodne dvojcatka.. ale bohuzel se v cca 8 tydnu to druhe prestalo vyvijet a zustal maly... myslim si, ze to je mou srdcovitou delohou, dvojcatka by se tam nevesla... Malemu bude v cervenci 8 let, kazdy potrat chudacek prozival take, jelikoz chce sourozence a bohuzel se mi to nikdy nepodarilo pred nim utajit... ☹ poznal to na mne pokazde... Tak snad mu to s nynejsim partnerem splnime... 😉 Tvuj potrat me mrzi, ve 13 tt to muselo byt hrozne... asi tak jako pro mne loni ve 12 tt... ☹ ale bude vse dobre, ted otehotnis a bude... 😉 drzim Vam palecky.. 🙂

lolly77
3. dub 2016

@lucimala děkuju 🙂 věřím, že i vám se to teď povede a budete štastní 🙂

lucimala
4. dub 2016

Děkuji Lolly, ale nevypadá to... ☹ Mám za sebou dnes další testy z krve a zvedlo se to od pátku jen o 36J... ☹ V pátek bylo 156,7J a dnes jen 192,4 J... ☹ Doktor mi řekl že se mu zdá na UZ stále nízká sliznice, ale já jí měla v pátek 8 mm a dnes 8,5 mm, normálně jí mám max 6,5mm... ☹ Ale prý za svou praxi zažil i případy, které i s takovýma hodnotama a malým nárustem hcg miminko donosily, tak uvidíme... ☹ ale je mi z toho všeho nanic... ☹

lolly77
5. dub 2016

@lucimala musíš věřit 😉 to je teď to jediné, co můžeš udělat 🙂 a snad bude vše v pořádku, moc ti to přeji 🙂

lucimala
5. dub 2016

@lolly77 Je to jak na houpačce... ☹ Již přestávám věřit.. ☹ Ztra večer budu vědět další výsledky krve... Jsem z toho docela něšťastná, připadám si, že jdu jak na popravu... ☹ Tak zítra písnu, co a jak... ☹

lolly77
6. dub 2016

@lucimala jj dej vědět, držím všechny palečky 🙂

lucimala
6. dub 2016

@lolly77 Ahojky Lolly, tak je muzes pustit... :'( dnes v krvi 47,33J hcg.... :'( Jsem uplne mimo... Boli me prsa, test rano pozitivni se silnejsi carkou a pak toto... :'( Jiz nevim, co delat, asi nejlepe na vse zapomenout a jit dal... Prestat se na chvili snazit atd... strasne jednoduse se to rekne, ale hur dela... ☹ Moc bych to mimi chtela, ale 3. Potrat behem 1 roku, mazec... :'( nikomu to nepreji... holt budeme muset dat pauzu a pak IVF, ktere si budeme hradit cele sami, jelikoz vsechny pokusy hrazene pojistovnou mam jiz vycerpane... ☹ Tak drzim ted pesticky Ja Tobe... 😉

kolibricek36
7. dub 2016

@lucimala jejda - tak to je mi líto, ale možná, že není vše ztraceno, ještě jsi nepotratila (nebo ano) - někdy ty testy jsou o ničem - no sice to nebylo těhotenství, ale měla jsem hemoglobin pod hranicí a to dost - dr. se divila, že ještě chodím, že s takovým výsledkem by člověk byl na pokraji života.

lolly77
7. dub 2016

@lucimala ježiš, tak to mě mrzí ☹ ale ještě nevěš hlavu, ještě není vykonáno a třeba se vše v dobré obrátí 😉 kolik je ti let, jestli se můžu zeptat? kolik ivf platí pojišťovna? my tento měsíc sněhobílo, ale naštěstí se budu zabývat svatbou, o víkendu jsem byla požádána o ruku 🙂

kolibricek36
7. dub 2016

@lolly77 tak to gratuluju, neboj mimi přijde 😎

im4fun
7. dub 2016

Pro ty, ktere ztraci nadeji. V dunu 2015 revize ve 13tt, a 24.3.2016 se nam narodil nas poklad, ktery prave vyvadi v postylce😀

lolly77
7. dub 2016

@kolibricek36 děkuju 🙂 snad máš pravdu 🙂

lucimala
8. dub 2016

Lolly, je mi 33 let, v září mi bude 34, na genetice mi doktorka řekla,že bych měla do 35 let porodit... Již nemám žádný pokus IVF hrazený pojišťovnou... A k zasnoubení Ti moc blahopřeji, je to určitě nádherný pocit... 🙂 Tvůj patner asi věděl, jak Tě přivést na jiné myšlenky.. 😀 My máme v podstatě též o zábavu postaráno... Objednala jsem si nového psa a chci ho vycvičit k hlídání, pak jsme koupili před Rokem barák a neustále máme, co dělat... 🙂 ale na miminko mi zatím nejde přestat myslet, je to asi tím, že mám stále ještě bolesti prsou, návaly horka a podobně... Do toho se teď přidaly křížové a bolesti v podbříšku... Snad až se z toho dostanu, tak bude lépe... A jak probíhalo zasnoubení??? 🙂

lucimala
8. dub 2016

@lolly77 Ju aha Ty jsi se ptala, kolik pokusů IVF hradí pojišťovna... Hradí 4, pokud se nechává zavést jen 1 embryo... Pokud si necháš zavést 2, jako my při prvním pokusu ( jelikož před 7-mi lety hradila pojišťovna 3 pokusy i když jsi si nechala zavést jen 1 embryo), tak hradí pojišťovna jen 3 pokusy... A nedá se říct hradí, jelikož kolem 20 000kč to vyjde i s pojišťovnou...

lolly77
8. dub 2016

@lucimala tak to jsme na tom úplně stejně věkově 😀 to určitě není tak jednoznačné, některé ženy přeci rodí i déle, ať nestraší 😉 děkuju moc 🙂 no přesně, potřebuju se upnout na něco jiného, takže příští do toho jdeme 🙂 to budete mít také o zábavu postaráno, taky jsme přemýšleli o pejskovi, ale bydlíme v bytě a oba jsme pracovně docela vytížení, nakonec jsme usoudili, že by byl chudák .... příznaky odejdou a pak už to bude lepší a lepší, prostě je to ještě čerstvé, já se příznaků zbavila po šestinedělí, určitě bude líp 😉 aha, já myslela, že pojišťovna hradí 4 pokusy v plné výši, to si musíš ještě doplácet? 😒 a to jako jeden pokus vás stál dvacet tisíc i s pojišťovnou? já si vždycky myslela, že pokud jdeš na ivf, tak už je těhotenství jisté, že ti zavedou zdravé a prosperující embryo, prostě to nejlepší embryo, které vznikne, jaktože se tedy neujmou? já jsem v tomhle úplný lajk, naštěstí se nám první těhotenství podařilo téměř hned, druhý měsíc zkoušení a ještě k tomu dvojčátka 🙂 těšili jsme se moc, teď to zkoušíme znova, ale zatím sněhobílo, snad se povede příště 🙂 kdyžtak bysme svatbu odložili 😀 odkud vlastně jsi?

lucimala
10. dub 2016

@lolly77 Ahoj Lolly, mno, bohužel ta pojišťovna hradí větší část, ale ndstandarty ,3... Ano IVF znamená že Ti vloží nejlépe vytvořené ebrya, ale bohužel se i může stát, že ho tělo nepřime, nebo se embryo po určité době přestane vyvíjet... Jinak jsem z ústeckého kraje. Bydlíme na vesnici 10 km od města a známí nám říkají, že když sem jedou tak si připadají, že jedou do pohádky... 🙂 ale to samozřejmě zase přehánějí... 😀 máte tu kolem lesy, tak se pes bude mít kde vyběhat... My máme v bráku již 3, kokršpaněla má sestra dole a My máme yorkšíra a něco jako labradora, ale je to kříženec... Mno a na zahradu na hlídání chci Německého ovčáka.. 🙂 Také nemám moc času, jsem 12 hod denně mimo domov, ale můj partner je doma a je tu větší dvůr, tudíž pohoda... 🙂

kacka125
13. dub 2016

Ahoj holky tak se k vam pridavam taky 😢 vcera jsem byla na revizi. Zamlkle tehu 8tt. Je to hodne divny pocit. Bylo to nase prvni mimco.. Chtela jsem se zeptat na Vase konkretni zkusenosti, kdy jste zacaly se sexem a se snazenim. Protoze kazdy lekar uvadi jine informace. Diky

elenik_
13. dub 2016

@kacka125 Ahoj. Já byla na revizi 1.3.:( Také to bylo zamlklé těhu, byla jsem zhruba 9+5, ale prostě to nevyšlo. První tři dny byly pro mě nejhorší, ale pomohlo mi jít zpátky do práce mezi lidi a taky to, že jsme to nikomu kromě úzké skupinky nejbližších neřekli, takže mi to skoro nikdo nepřipomíná. Teď už je to 6 týdnů a cítím se fajn. Sem tam jsou ještě horší chvilky, ale už není žádný záchvat, jen slzička ukápne. Drží mě nad vodou to, že už jsme si to vybrali a teď už to bude jen dobré. První styk jsme měli po necelých třech týdnech po revizi, ale příjemné mi to moc nebylo (ale my měli zákaz styku ještě měsíc před revizí kvůli hematomu). Teď už je to dobré, akorát se musíme chránit:/ MS jsem dostala teď o víkendu, tedy po 39 dnech, počkáme ještě na jednu a pak se na to vrhneme už bez ochrany🙂 Neboj, chce to jen čas, bude zase dobře🙂

wendissek
13. dub 2016

@kacka125 ahoj to je mi lito ja mám za sebou dvě zt během pul roku jedno v loni v cervenci a druhy v prosinci vždy v 11tt. Sex jsme měli asi už po 14 dnech s ochranou nic me nebolelo a ani sem nespinila

lenka.han82
13. dub 2016

@kacka125 ahoj, mela jsem zamlkle tehu vloni v unoru, prvni milovani bylo hodne brzy-nedodrzeli jsme sestinedeli, citila jsem se uz za par dni pote dobre. Ale byli jsme jinak hodne opatrni. Snazit jsme se zacali uz za 3 mesice, stejne se nam to ale povedlo az ted po necelem roce 🙂 Snad to tentokrat dopadne dobre...

jitiss
20. dub 2016

Ahoj holky, tak jsem se vcera dozvedela, ze uz nemame srdicko ☹. Zitra jdu na revizi a hrozne se bojim. Moc jsme si ho prali... citim se hrozne. Jak zakrok presne probiha?

27tery
20. dub 2016

@jitiss Ahoj ja byla na revizi pred rokem vim ze me uspali a uz bylo po vsem nic me nebolelo jen jsem se citila hrozne druhej den rano me pustily domu za ctrnact dni jsem nastoupila do prace a to mi hrozne pomohlo v praci nic nevedeli.... ale za cas to prebolelo tet se snazime z manzelem po roce znovu ale moc se bojim ze zase o to prijdu ☹ ale nemusis se bat a za cas to preboli 🙂

kacka125
20. dub 2016

@jitiss Ja byla minule utery... V sest hodin rano jsem prisla do nemocnice, sepsali se mnou spustu papiru, dostala jsem kosilku, odevzdala obleceni, dostala kapacku a pak uz sup na sal. Uspali me a co jsem pochopila tak mi nedelali klasickou skrabku ale odsati... Po probuzeni me bolel podbrisek jako pri normalni menses. Krvacela jsem ze zacatku docela hodne ale nez me ve dve hodiny pustili domu tak to jakz takz ustalo. Druhy den mi bylo jeste trosku spatne ale myslim si ze jsem asi trosku hure snasela narkozu. Do konce tydne jsem si vzala dovolenou a v pondeli do prace. Nejhorsi bylo to divne prazdno... Doktori doporucuji 14 dni sexualni abstinenci to jsme bohuzel nevydrzeli tak jsme na to po tydnu vlitli a celkem v pohode (citila jsem se v poradku a uz jsem nekrvacela). Myslela jsem si, ze jsem uz v pohode ale zjistila jsem ze mi ted hodne vadi maminky s kocarkama ☹

klaraslavickova
21. dub 2016

zítra čeká zakrok me holky strašne se bojím

klaraslavickova
21. dub 2016

@kacka125 mě řekli cele 6 nedelí

jitiss
21. dub 2016

@klaraslavickova moc me to mrzi ☹, ale ver mi, ue ja jsem se bala zbytecne... na zakrok te uspi a po probuzeni ucitis stipani a trochu bolest. Ja jsem sla v sedm rano a ve tri odpo jsem byla doma. Pritel si pro me prijel... 🙂 zvladnes to...

kacka125
22. dub 2016

@klaraslavickova jj to jsem taky slysela.. me se zda ze kazdy doktor rika neco jineho.. Ja to brala podle sebe, jestli uz jsem byla v pohode...nespinila apod. 😉

martaevza
27. dub 2016

ahojky holky. chtěla bych se kvám přidat. já šla na konci února na kontrolu a tam mi zjistil málo plodové vody a tak jsem byla odeslána do Hk . Tam mi jen potvrdili to čeho jsem se nejvíc bála a zakázala si něco připustit do té doby. malému chyběli ledviny a tak ve 21tt jsem musela na ukončení. doktor me řekl vydržet 4 ms a tak nás čekat ještě 3 ms než se budem moc snažit znovu, dnes to je skoro 2 měsíce po zákroku a od 1.5. se vracím do práce. Všem snažilkám přeju hodně štěstí 🙂

jitiss
27. dub 2016

@martaevza Moc me to mrzi cim sis musela projit. Preji brzke uzdraveni a at se pristi tehotenstvi povede 🙂

martaevza
27. dub 2016

@jitiss moc děkuji. 🙂 pevně věříme ,že se další zadaří ,ale ten strach už tam asi zůstane ☹