Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jitiss
27. dub 2016

@martaevza Strach uz bude naporad :(... pred kazdou kontrolou, pred porodem, po porodu... kdyz pujde do skolky, do skoly na vysokou... porad 🙂

martaevza
27. dub 2016

@jitiss to máte pravdu , doufám že to aspon uteče a budem se už moct snažit znova 🙂

jitiss
27. dub 2016

@martaevza 🙂 jo tak na to se taky tesim... 🙂 a hlavne az mi skonci sestinedeli po revizi... pak uz jen dva mesice a hura na to 🙂

martaevza
27. dub 2016

@jitiss tak to vám držim pěstičky a přeju hodně štěstí 🙂 pro mě to bylo nejhorší v nemocnici nastupovala jsem ve středu a v sobotu ráno jsem si vykňourala že me může přítel odvést domu. A do teď mi to uteklo ani nevim jak doma. 🙂 a dnes jsem si volala do práce že v pondělí jdu zpátky ,ale hrozný pocit z toho :(

lolly77
28. dub 2016

Ahoj holky, pár týdnů jsem tu nebyla, ale dnes jsem tu, protože si musím ulevit, přítel šel na pivko a na mě padla děsná depka, ležím ve vaně a napadají mě šílený myšlenky, že už se nám to nikdy nepodaří a že skončíme neplodní, pořád brečím, je to hrozný pocit bezmoci, když to prostě nejde a nikdo neví proč ☹ začali jsme se znovu snažit v únoru, ale nic, ani tento měsíc si myslím, že to nevyšlo, já vím, není to vůbec dlouho, ale když jsme si řekli, že budeme mít mimčo, povedlo se to hned druhý měsíc snažení a já začínám být nějak zoufalá, ještě k tomu si říkám, že tohle mi fakt nepomůže, ale nedá se tomu ubránit, ty myšlenky se prostě nedají zastavit ☹ achjo, život vůbec není fair ....

kolibricek36
28. dub 2016

@lolly77 nemáme to jednoduchý, psychika je zrádná, já myslím, že když se to povedlo jednou, tak nemusí být hned zle, v tom směru, že by to nešlo vůbec.
já jsem měla ZTv lednu, před týdnem jsem byla na kontroke a kde se vzala - je na vaječníku cysta,. k tomu jsem byla moc šikovná a zlomila si ruku - prostě si říkám, že tohle už fakt není možné ....

martaevza
28. dub 2016

@lolly77 ahojky mrzí mě co se ti stalo a čím procházíš. a přeju ti at brzo najdes dve čarky 🙂 Nás snažení čeká až za 3 ms tak doufám že ten čas uteče :(

lolly77
28. dub 2016

@kolibricek36 děkuju za srdíčko, asi od tebe 🙂 jj asi máš pravdu, ale nevím, jak se těch myšlenek zbavit, aby byla psychika v pohodě, musela jsem si rozdělat lahev vína a dám si ještě jednu skleničku a půjdu spát 😉 vím, že je nejlepší se nějak zaměstnat, cvičit a tak, my teď třeba plánujeme svatbu, ale i přes to, nic nepomáhá ☹ snad bude jednou lépe 🙂

alicie_k
28. dub 2016

Holky jsem v tom s vámi, tento měsíc doufám, už zas klasicky blbnu a testuju před MS, i když jsem si tisíckrát řekla že to nebudu dělat! Strašně bych chtěla se tak upnout na něco jinýho, toužím po pejskovi, ale bohužel máme byt a řekli jsme si že až bude domeček. Vyřizujem teď teprve formality ohledně stavby, tak se ještě ani nemůžu nijak realizovat, zatím si jen tak maluju na čtverečkový papír 😀

lolly77
28. dub 2016

@kolibricek36 mimochodem, taky mám cysty, když jsem byla na kontrole porevizní a teď chodím jednou za 3 měsíce, tak tam vždycky je a pokaždý na jiným vaječníku ☹ ale naštěstí se vždycky ztratí 🙂

lolly77
28. dub 2016

@martaevza děkuju moc, snad se podaří .... jj my čekali 2 ms a zatím nic ☹ tobě držím palečky, ať máš také dvě čárky co nejdříve 🙂

kolibricek36
28. dub 2016

@lolly77 svazba by tě mohla rozpýlit, mě třeeba pomohlo, že jsem si to malé pojmenovala, neříkám, že občas si nepobrečím, hlavně mi není příjemné vidět těhuli....

martaevza
28. dub 2016

@lolly77 mě doporučil 4 ms kvůli většímu zakroku :( hlavně když to bylo první mimi tak to byl prý zásah do těla :( ale ted v pondelí jsem byla na kontrole a vše vypadá v pořádku 🙂 zahojená, vyčištěná 🙂 a od 20.4. mám ms . tak jeste vydržet 3 a hurá na to 🙂 od pondělí se vracím do práce tak doufám že ten čas uteče a už tu bude aspon srpen 🙂

lolly77
28. dub 2016

@kolibricek36 mě když to přepadne, tak vidím náš první screening, kde jsme se to dozvěděli, ale hlavně, kde jsme je viděli poprvé a naposled (bohužel už bez pohybů), i přesto byli úžasní a už nejsou ☹

lolly77
28. dub 2016

@martaevza určitě bych jim věřila, mě řekli 3 ms, ale když jsem byla na kontrole po 2 ms, tak nám dr. dal už zelenou, ale u tebe to byl jistě větší zákrok, je dobře, že se vracíš, to pomůže, já třeba v práci nemám vůbec čas na to myslet .-) ikdyž si taky někdy vzpomenu, co jsem tam dělala ještě jako těhotná, ale není to tak hrozný, určitě tě práce nenechá nad tím přemýšlet celý den 🙂 držím moc moc palečky, ať ti to utíká 😉

martaevza
28. dub 2016

@lolly77 já právě mám v práci dost času přemýšlet a tak se toho bojim :( budu muset myslet na něco hezkého 🙂

lachtanice86
1. kvě 2016

mohu se přidat? předem se omlouvám asi to bude dlouhý. 10 let jsem brala nonstop HA Yaz, důvod? endometrioza. vysadila jsem v 8/2015, snažení , nehrotili jsme to a v březnu 15. jsem měla 2 čárky. jakou já měla radost. takže první kotnrola 30.3. už byl náznak srdeční akce, další kontrola 13.4. a už podle pohledu doktora jsem věděla že je zle. řekl, že to vypada na ZT, ale že počkáme na 18. 4. bože jak já bulela, když jsem volala manželovi. 18.4. se potvrdilo ZT a rovnoou revize. nejdřív jsem si říkala ok, zvládla jsem to, muž řekl, příště nám to vyjde.. nejhorší je to 6-ti nedělí, miluju sport a tohle mě zabíjí. navíc že se nesmím koupat, spát s mužem a ani plavat? copak jsem postižená a po tom čím jsem si přišla, ještě musím tvrdnout doma abych na to pořád myslela? tak jsem si řekla, že začnu držet dietu, od zítra a kašlu na 6-ti nedělí. začnu běhat. nedokážu být doma. na kontrole jsem ještě nebyla, tu mám mít až 3 týdny po revizi. budu tam volat tento týden abych se objednala.
navíc kolem mě samá těhotná, většina z nich to nechce nebo má s chlapem, který si jich neváží. pokaždý mě to tak strašně zabolí u srdce, jako by mi ho někdo pokaždé propíchl jehlou. v práci to taky není bůh ví jaké, samý stres, dlouhé hodiny u pc a věčná náladovost mých přímých nadřízených. když jsem jim oznámila, že potřebuji volno na jeden den, kvůlu zákroku revizi, tak mě moje šéfová seřvala, jak to, že nevěděla že jsem těhotná, byla jsem v 8tt. pořád přemýšlím, jak dlouho čekat, jestli jen jednu MS, dvě nebo tři? vydžím to? podaří se nám to potom rychle? vyjde to potom, nebo zase ne?
a k tomu všemu dnes s mužem mluvila jeho máma, moje tchyne, a do telefonu mu říká, tak co už budu babička? on ji říká, ne nebudeš a ona mu na to řekne, seš línej co? se musíš víc snažit! v rodině jsme to neříkali, nechci aby mě litoval někdo, kdo to nikdy nezažil. ale po tomhle jsem měla sto chutí na ni zařvat at drží hubu a jestli jí něco neříká slušný vychování, že jsou věci na který není vhodný se ptát, co když jsou páry, kterým to nejde, nebo páry, kterým se přihodí toto. až se vrátí z ruska, stejně jí to budu muset říct, protože ty její řeči pokaždý nevydržím. jen se bojím, že když ona nemá špetku vychování, já ji taky mít nebudu a řeknu jí to od plic. stejně se nemáme rády tak.
takže suma sumárum, na to jak jsem si říkala, že jsem to zvládla dobře, tak teď, čím delší dobu to je, tím je to pro mě horší a mám vnitřní pocit pláče skoro pořád..

kolibricek36
2. kvě 2016

@lachtanice86 to je mi líto, kdo nezažil, těžko pochopí. Jen ti můžu přát at brzy najdeš // na testu. My to taky nikde neříkali, ale nakonec jsem musela říct, že jsem po revizi ZT, a stejně jsem dostala seřváno od vlastní sestry (rodiče už nemám).

elishka87
2. kvě 2016

@lachtanice86 ahoj, moc mě mrzí, co se Ti stalo a uvidíš, že čas opravdu pomůže všechno zahojit. Úplně Ti rozumím, ty řeči z okolí jsou hrozný. My přišli o miminko v prosinci v 17.tt. O 2 měsíce později se narodila holčička přítelovu bratranci (jeho přítelkyně miminko nechtěla a celou dobu se k těhotenství tak stavila). Jak těžká pro mě byla jen myšlenka na ně, proč oni ano a my ne. Přítel uznává šestinedělí a tak jsem byla docela ráda, že jsme na návštěvu nešli hned. A jak mě potom bolelo, když nám jeho babička vyčetla, že malé byly 2 měsíce a my jsme se tam ještě nebyli podívat. A to o našem miminku věděla, protože jsme to po 3 měsících oznámili a o měsíc později jsme museli oznámit tu smutnou zprávu. Nechápu, jak něco takového mohla vypustit z pusy!
Chtěla jsem Ti ale napsat, že bude zase lépe! My jsme si dali pauzu 3 měsíce. Plánovali jsme v létě hezkou dovolenou (naskytla se nám výhodně Kanada), přítel mě požádal o ruku a za necelý týden jsem měla pozitivní test 🙂 Do Kanady se tedy nechystám, ale vůbec mi to nevadí. Chci jen, aby bylo miminko v pořádku. A Tobě se určitě taky podaří! Teď se to už lehce říká, ale hlavu vzhůru. Mě tu hlavu zvědla alternativní terapie, která mě zase nahodila zpátky do života. Ale vůbec se za to nestydím, protože vím, že kdybych tam nešla, byla bych doteď jako hromádka neštěstí a těhotenství by se určitě nepodařilo. Držím Ti palce, ať se brzy zadaří a ať to hlavně vyjde až do konce!!! 🙂

lenusaak
2. kvě 2016

ahojky holky, doufala jsem, že se mě toto těma týkat nebude, stejne tak jako se me nebude nikdy týkat tema IVF a vubec, že ja někdy budu mít problem s otehotněním?? ... všechny obavy do poslední se mi vyplnily.
Od ledna jsem podstupovala sve prvni IVF, na konci byly pouze dve embryjka k transferu. První se ani neuchytilo. Následovalo druhé a poslední a ejhle 11.dubna bylo potvrzeno tehotenství z krve! Ohromná radost, štestí, mysleli jsme si, že bude už jenom dobře..prvni ultrazvuk byl v pořádku , utvrdil nás, že všechnu smulu jsme si vybrali. Druhy ultrazvuk však všechno změnil. Byl to šok, zjišteno ZT. ☹
Jdu ješte na kontrolní ultrazvuk ve středu 4.kvetna do IVF centra, pry není moc šance, že by se to obrátilo v dobrý výsledek..srdíčko v 8tt není a plod vubec neodpovídal.
Strašne se bojím revize, ne tak z hlediska fyzického, jako psychického. Celý víkend mám zvýšené teploty ze stresů, nervů...už bych chtěla, aby to bylo za mnou...ted me bude čekat x dalších vyšetření, x dalších penez a cely cyklus IVF znovu od začátku, ale udělam pro to všechno co bude v mých silách.
Bohužel toto moc neovlivníme, možná dobře, že to prcek vyřeší sám za nás..taky me napadaji myšlenky, zda vubec nekdy budu mámou...

kacka125
3. kvě 2016

@lenusaak takove myslenky obcas mivam taky... Ale musime pevne verit v to, ze na nas nekde ceka prcek a drive ci pozdeji proste budeme vozit 😉 a jen u nas je cesta k nemu trosku trnitejsi 😒 me se po revizi vicemene ulevilo...mozna to zni strasne ale nad vodou me drzelo to, ze budeme zkouset znovu. ZT jsem se dozvedela 11.dubna a revize byla hned nasledujici den. Brecela jsem cely den a noc ale kdyz jsem sla do nemocnice uz jsem s tim byla smirena (co taky jineho ze?). Ale dodnes pokud potkam maminu s kocarkem jsem schopna prejit na druhou stranu jak to zaboli 🤐

lolly77
5. kvě 2016

@lachtanice86 ahoj, čtu ten tvůj příběh a slzičky mi tečou po tváři ☹ mám to úplně stejně, je to příšerný, mám čím dál horší psychické stavy, revizi jsem podstoupila v prosinci a cítila jsem se lépe než teď, neustále se mi vrací obrázek miminek na screeningu (už bez akce), samozřejmě s tím zřejmě souvisí to, že se nám nedaří znovu otěhotnět, přikládám to své psychice a fakt už nevím, co dál .... ale vám se může zadařit hned, tak jak jsem to četla u elishky 🙂 musíš si říkat, že to vyjde a ono to vyjde, psychika je mocná čarodějka .... držím palečky 😉

sanour86
8. kvě 2016

Ahoj holky,jsem tady nova a rada bych se i ja podelila se svým příběhem.Hodne mi pomáháte uz jen tím,ze vim,ze nejsem jediná. S přítelem jsme se o miminko snažili rok a půl a porad nic.Mela jsem neustále cysty (ty naštěstí většinou praskly samy) pak mi doktor oznámil dysplazii 2.stupne a nakonec zjistili příteli 100% defekt hlavicek spermii =Teratozoospermie.Rekli nám,ze je možné,ze spolu nikdy nebudeme moct mít deti a to se mame brát 😢 Hodne nas to oba vzalo.Objednala jsem nas tedy na vyšetření do Heliosu v Brně a čekala,co bude.Dva dny před odjezdem do Brna jsem si po opětovném zpoždění (čekala jsem,ze mam zase cystu) udělala test a byly na něm ty uzasne // ❤️ Hledela jsem na nej a nevěřila vlastním očím.Pritel se rozplakal a ja stále nevěřila.Pak mi těhotenství potvrdili a ja byla strasne stastna!Vse bylo dokonale a ani nevolnosti nepřišly.Uzivala jsem si kazdy den.Nejkrasnejsi bylo,vidět to malinke srdicko,jak tluce..Pak jsem si šla nechat napsat nemocenskou,protože jsem byla hrozne unavena a nejak uz to běhání v praci nezvladala a kdyz me doktorka vyšetřila oznámila mi,ze mam v břiše obrovsky hematom a miminku přestalo bit ❤️Následovaly potoky slz a ihned kyretaz v 8tt ...ted uz mam po ni paty den a porad na vše myslim.Ve snech se mi vrací,jak mi to oznámila a jak jsem ležela na sále.Ten cas,co musime vydržet,než se budeme moci zase snažit je tak dlouhyyy .Jedine,co mi pomáhá je,ze čtu kolik žen otěhotnělo hrozne brzy po kyretazi .Snad i nám se zadari, ale tolik to boli 😢

kolibricek36
9. kvě 2016

@sanour86 to je mi moc líto, my se taky snažili dost dlouho, nakonec jsem otěhotněla, aniž bych to už čekala - vzhledem k věku i zdravotním problémům, bohužel taky to nedopadlo ...
nevěšej hlavu - jseš ještě mladá, povedlo se jednou povede se možná zas a budeš mít mimi...... <3

sanour86
9. kvě 2016

@kolibricek36 moc dekuji za podporu.Je az neuveritelne,kolik nas je s podobným problémem.Ja si ani nedokážu představit,ze bych musela ještě někdy kyretaz zažít 😢Zitra si mam jit pro výsledky z histologie,tak jen doufám,ze v nich najdeme nějaké vysvětlení,abychom věděli,co podniknout dal.Ale vzhledem k tomu,ze měl příteľ problém,určitě bude muset znovu na spermiogram a ja nas objednám znovu do Heliosu.Snad nám pomůžou 😔 Jak dlouho se snažíš uz ty?A co vsechno te čeká?

kolibricek36
9. kvě 2016

@sanour86 my se snažili 2,5 roku, v lednu ZT s zákrokem... co řekli mi bylo, že dítě bylo 8tt..... na zákroku jsem byla dle mých výpočtů 9+1 - otěhotněla jsem ale přirozeně....
nyní je docela vše v pořádku - ale nehotíme to, minulý měsíc jsem myslela, že se stal zázrak podruhé, ale za mým zpožděním MS byla cysta na levém vaječníku ....
jinak na vyšetření jsme nebyli vůbec - že něco existuje jsem věděla, ale fakt je, že doktory moc nemusím....
Ale nevěšej hlavu, snad vám v Heliosu pomůžou ....
My to už asi vzdáme - je mi 40 - tak dle mě už fakt pozdě - i když jsou i starší matky ....

krbas
9. kvě 2016

Ahoj holky, taky se k vám s dovolením přidám.. Po pár měsích snažení jsem našla na testu krásné //. Byli jsme s manželem hrozně šťastní.. Po kontrole u doktora bylo zjištěno, že se jedná o ZT asi v 7tt. V pátek jsem šla na revizi, ale po probuzení mi doktorka oznámila, že kvůli sklonu dělohy revizi nemohla provést. Včera jsem začala krvácet a HCG v krvi kleslo, takže to vypadá, že přišla MS po samovolném potratu. Myslíte, že se můžeme začít hned snažit? Revizi jsem nakonec nepodtoupila, tak nevím, zda je nutné dodržet šestinedělí.. Díky.

sanour86
9. kvě 2016

@kolibricek36 Zrovna dneska mi ma sestřička říkala, ze ma známou,která několikrát podstoupila uměle oplodnění,ale nikdy to nevyšlo.Pak to na nějakou dobu vzdala a pak si s manželem řekli,ze to zkusí ještě jednou NAPOSLEDY a v centru ji řekli,ze uz je pozdě...pry se pak malém rozplakala,ale pozdě bylo,protože uz tehotna byla!A hádej kolik ji bylo?Ctyricet 😉Ted uz ma zdrave miminko!Takze...nevzdávej se...😚Ja mela taky porad cysty a jakmile nám řekli,ze nemůžeme mít deti a my čekali na to Brno,tak se zadarilo..myslim,ze tehdy mozek opravdu vypl. Moc si přeji,aby vám to s manzilkem vyslo.Snad brzy objevis ty uzasne //

lachtanice86
10. kvě 2016

taky jsem měla cysty, byla jsem na operacích, podstoupila horm. léčbu a 8 měsíců po ukončené léčbě se zadařilo, i když bohužel to nevyšlo a byl z toho ZT, ale nevzdáváme se

lenusaak
11. kvě 2016

@sanour86 ahojky, čtu tvuj příbeh, tak te chci povzbudit. Já jsem po IVF v Sanatoriu Helios 🙂 bohužel bez úspechu. Před 2 týdny mi bylo oznámeno zamlklé tehu u moji gynekoložky, o týden pozdeji mi delal primář Heliosu ultrazvuk a našel bijíci srdičko, bobík se dál vyvíjel a vypadalo to, že je to na dobré ceste. Po dnech breku, že se to nepovedlo, přišla tahle užasná zpráva. Dnes jsem mela u primáře znovu kontrolní ultrazvuk a už bohužel bez srdíčka. Budeme čekat zda nepotratím sama( prý je to pro tělo lepší) pokud ne, čeká me revize v pondělí. Vím ak strašne tohle bolí , vytoužené miminko..☹
Chci Tě jen povzbudit, že jeden neúspěch je cesta k úspěchu. Říkal mi dneska Texl, že když se těhotenství chytlo, je důkaz, že tělo správně reaguje a po revizi, býva úspěšnost vyšší. Pro vás je ohromný plus, že jste si dokázali, že počít díte dokážete!!!!Příroda je mocná !