Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

petuliee
27. říj 2016

@xehachiwinga krásně napsaný, nás to snažení KONECNE 🙂 čeká uz ted, také sem pila caje jim zdrave a tak 🙂 u nás sme si prosli interupcí ve 12tt ☹ VVV + malo vody + srdecni vada ☹ vysledky z pitvy DIKY bohu neukazuji nic proc by se to melo opakovat "blbá náhoda" ale nejaky strach urcitě mam, že bude neco spatne, ze bude miminko nemocné, ale snažím se ten strach kočírovat, aby mi neoslepil mysl, snad se brzo zadaří, taky se budu snazit smát, zpívat a nemyslet, na to co už se nám jednou stalo.

xehachiwinga
27. říj 2016

@petuliee Neboj se. Raduj se ze špuntů, které doma máš a těš se z toho, že k nim přibude další 😉 Strach ničemu nepomůže, ale může hodně uškodit. Moc držím palce! 🙂

petuliee
27. říj 2016

@xehachiwinga přesně to si taky říkám hodně mě uklidnilo že to byla náhoda, nikdy sem si nemyslela že by se nám mohlo tohle stát, asi to melo nejaky smysl no 🙂 také držím palce 🙂

wosk
27. říj 2016

@xehachiwinga napsalas to moc hezky. Pro tebe uz pozde, ale jine to treba pomuze, na revizi nemusis, nemuzou te donutit. Muzes "hrat o cas". Ja prvni potrat "uhrala", pomahala tomu bylinkama a revize nebyla treba. Pak nejakd revize byly, ale to jsem asi uz nejak rezignovala. A jak jsi zminila Terezu Kramerovou, popovidani s ji po vsech potratech mi velmi pomohlo. Muzu jen doporucit 😉

claudyaus
5. pro 2016

Ahoj holky, tak v sobotu jsme potřetí potratili v 8tt.. po roce a půl když jsem nechtěla jsem se rozhodla a nevyšlo to.. Vůbec to nechápu.. Testy s genetiky vynikající jsem zdravá a to i přítel.. Asi nám není přáno..
Přítel chce zkoušet dál, jenže jà už na to asi nemám psychiku.. ☹
Strašné se teď držím a nedávám na sobě znát ani kousek smutku.. ( pŕítel je z toho strašné smutný, tak nechci brečet). Ale nejsem moc dobrá herečka..
Nevím jak dál, zkoušet nebo ne??!!... 😔

nevesta2708
5. pro 2016

@claudyaus ahoj... Moc mě to mrzí! Taky mám za sebou revizi. Chápu, že přítel to chce zkusit znovu, ale ty se dej nejprv dohromady! Klidně smutni, dej si čas! Teď budou Vánoce, tak se soustřeď na to.. Tělo se taky musí trošku vzpamatovat! Uklidňovala jsem se tím, že jsou páry, co nemůžou otěhotnět vůbec! A ty hned třikrát i když neúspěšně. Pokud jste oba zdraví, tak to ber jako opravdu hodně ,, blbou" náhodu. Byla jsem ráda, že ke mě byla příroda tak ,,hodná" a nevzala mi miminko třeba až někdy o dost později.. Buď silná a dej tomu zase šanci až ty budeš chtít a cítit, že jsi připravená! Držte se!!!❤🙏🙂

claudyaus
5. pro 2016

@nevesta2708 Děkuji moc. Každopádně tomu čas dáme. Rozhodli jsme se, že si zaletíme na dovolenou a začnem zase aktivně sportovat a tak nějak přijít na jiné myšlenky.. 😕
Spíše se bojím toho, že otěhotním a potratím.. ☹

nevesta2708
5. pro 2016

@claudyaus výborně!! dovolená je určitě super nápad!! S tím strachem ohledně dalšího těhotenství.. Ráda bych ti poradila, ale s tím se musíš poprat sama😔 Teď jsem ve 12.tt a bojím se a modlím za každý den! Šla jsem hned na nemocenskou a jsem v klidu doma. Zkus to taky tak jestli chodíš do práce.. Pokud jste opravdu oba zdraví, tak psychika to umí taky pěkně zavařit!

martinakl
8. pro 2016

@claudyaus Ja potratila 3x (dvakrat mimodelozni tehotenstvi, jednou v 16tt), co ti budu povidat, trapeni obrovsky.. ale niceho nelituju, sla bych o toho zas, protoze to vse ke mne privedlo meho uzasneho syna 🙂 Jednou se i na vas usmeje stesti, mysli na to 🙂

saidy
8. pro 2016

Ahoj holky, jsem cca 3 týdny po revizi kvůli ZT na konci 8tt a zajímaly by mě vaše zkušenosti. Došla vám první MS stejně, jako v cyklech před těhotenstvím (např. kdybyste mívaly cykly 28 dnů, došla cca 28 dní po revizi) nebo to trvalo? Měly jste předtím stejný PMS jako dřív nebo se změnil/zmizel? Budu ráda za vaše zkušenosti, nevím, co čekat. Podle délky cyklu by měla do 4 dnů dojít, ale PMS nikde. Začaly jste se některá snažit hned po první MS a vyšlo to?

prostejina
8. pro 2016

@saidy došla mimo cyklus, a myslím, ze jsem PMS neměla, prostě to.přišlo 🙂 první MS byla dost silná, tak jsme počkali ještě na jednu a začali jsme. Třetí nedorazila 🙂)

prostejina
8. pro 2016

@claudyaus
Nechala sis vyšetřit štítnou zlazu? K tomu strachu - potratila jsem "jen" jednou, ale i tak to se mnou zamavalo. Když jsem otehotnela znova, cely těhotenství jsem byla šílená strachy. Pamatuju si, jak jsem ve 14tt seděla v kuchyni na zemi a brecela jak šílená, ze se zas něco pos***, ze to nezvladnu..Bala jsem se strachu. Absurdní.. Pak mi pomohlo dávat si cíle - vydržet v klidu do 2.screeningu, vydržet v klidu do další kontroly, vydržet v klidu do 3.screeningu.. A najednou už byl termín porodu. Ono se strašně lehce radi být v klidu, nenervovat se.. Ale kdo nezažil, nepochopi.. :/ držím palce, at to už vyjde :*

claudyaus
8. pro 2016

@prostejina noo štítnou ne.. To má vliv? Vůbec mě toto nenapadlo.. Jj já mám strach ale přítel je optimista a moc mi pomáhá.. Tak uvidíme tedy tak 3 měsíce a zkusíme to znova.. Ale strašně se bojím.už teď.. 😔

prostejina
8. pro 2016

@claudyaus u 2.těhotenství mi zjistili špatný hodnoty a rozhazena štítná opravdu způsobuje potraty.. Nechala bych si ji zkontrolovat ted, a potom az otehotnis, tak hned nechat nabrat krev..
Ale musíš si říct sama doktorovi, je to nenapadne :( pak urcite zkus užívat gynex - mi srovnal dokonale cyklus, on nastartuje tělo a plno žen otěhotněla třeba po měsíci užívání. A už uzivej listovku. Nevzdavej to, už se snažíte dlouho a ted by byla škoda to nechat, mas "pohnojeno", tak toho vyuzijte, zabojuj 🙂 fakt si kup ten gynex, stoji kolem 500, ale stoji to za to. Když budeš chtít, napisu ti pak dávkování, jak jsem to užívala já 🙂

hest
8. pro 2016

Tak z červencových těhulek se přidám asi na skok sem k vám..v pondělí jsem potratila, a pak jsem dva dny dost krvácela, byla jsem v nemocnici, ale tělo to zvládlo bez revize, dneska to na mne nějak padá spíš psychicky, prsa bolí břicho už přestává..ale ten pocit prázdna..na duši..to je sakra těžký..a jsem šíleně unavená, něco na lepší hojení těla i duše?

prostejina
8. pro 2016

@claudyaus
Ma vliv i na VVV, tady je článek ttp://endokrinologie-obezitologie.cz/cs/clanky/poruchy-menstruace/tehotenstvi-stitna-zlaza/

claudyaus
8. pro 2016

@prostejina děkuji moc. O gynexu jsem četla.. Jen jsem přesně nevěděla k čemu je. Cyklus jsem měla ukázkový a pravidelný.. Tak nevím jestli by to nerozházel. Jj 16týho jdu na kontrolu tam mu to povím o té štítné.. Děkuji za rady 😇

prostejina
8. pro 2016

@claudyaus nerozhazi 🙂 klidně ho uzivej 🙂

saidy
8. pro 2016

@hest já pila 2 týdny po revizi kontryhel. Jestli pomohl nevím, na první MS zatím čekám, ale měla jsem pocit, že aspoň něco pro sebe dělám.

kvietorka
10. pro 2016

@hest ahoj ja se tady asi taky prodam z cervencovek. Koncem tydne jsem byla na kontrole, miminko neodpovida, bez srdecbi akce (zacinam 10tt). Dala mi jeste tyden, ze je mozna mladsi, ale vim, ze neni, delala jsem si test 3 dny pred MS a pozitivni. Racionalne tomu rozumim, asi bylo neco spatne, tak to priroda radsi ukoncila. Znam hodne holek z okoli,co prozili to stejne, tak vim, ze se to casto stava. Clovek si nepripousti, ze jemu se to muze stat taky a kdyz stane je v soku. Smutek na dusi mam velky, povedlo se nam po pul roce, ted se snazim smirit s revizi a ctu tady na konovi jak zacit znova.

saidy
10. pro 2016

@kvietorka To mě moc mrzí ☹ Já den v nemocnici a první dny po zákroku probrečela, i když jsem si to logicky zdůvodnila jako ty (ZT na konci 8tt). Pak jsme naštěstí jeli na dovolenou, tak jsem přišla na jiné myšlenky a teď jsem 3,5 týdne po revizi a cítím se dobře psychicky i fyzicky a čekám na MS jak na smilování (šestinedělí poctivě držím - do MS). Pak tomu necháme volný průběh, je mi dobře, tak nevidím důvod čekat, i když doktorka říkala, že můžeme po druhé MS. Kdo ví, jak dlouho to bude trvat, než se zadaří. Jinak mi na nový start pomohlo se zabavit jinak - sháníme byt, převzala jsem od kolegyně novou práci, jeli jsme na dovču.. Čas pak lépe utíká. I když to je hrozné a těžké, jsme silné ženy a zvládneme to, musíme. A teď už na nás čekají určitě jenom samé dobré zprávy 😉

hest
10. pro 2016

@kvietorka Achne..budu na tebe myslet moc moc..moje bylo o dva týdny mladší srdeční akci mělo..a druhý den se rozloučilo...držím palce, všechny co mám, kdyby cokoliv napiš, myslím, že už z nejhoršího jsem už venku, pomohlo mi hodně spát, načerpat takovou tu fyzickou sílu a došla jsem si koupit nové boty na cvičení..že jak se zahojím, tak se vrátím ke svému plánu do jara zvládnout uběhnout 5 km...na jaře mi vet omylem zabil milovaného psa a předloni mi umřela nejmilovanější babička..myslím, že mě život otřískává natolik, abych se z těchto situací uměla vytáhnout.

Nejvíc mne mrzí, že jsme stále neměli s mužem nějakou chvíli si o tom promluvit, je buď v práci, nebo večer jsou na něm nalepené děti a pak usne. Myslím, že nechápe, čím si procházím nebo to nedává najevo, včera se ptal, proč jsem tady nic neudělala, když jsem doma..no protože jsem uvařila cibulačku, a v knihovně si půjčila asi osm knížek, koukla na seriály, nějak jsem prostě potřebovala vypnout hlavu...se dost obávám, že to zkoušet nebude chtít...no uvidíme...

wosk
10. pro 2016

@claudyaus nech si napsat zadanku na reprodukcni imunologii. Az tam se prislo na problem a pod medikaci jsem zdarne donosila a porodila druhorozenou a cekame treti/ho do party... jinak jsem predtim behem 1,5 roku zvladla potratit spontalne, biochemicke a 2 revize, takze vim,co zazivas a jak ti je. Dulezite je si to odsmutnit a nedusit to v sobe...

saidy
30. pro 2016

Holky, jdu zase pro radu. První porevizní MS došla přesně jako chodila dříve (po 26 dnech), jen byla o hodně silnější, ale OK. Skončila 4DC, 5DC jsem ještě špinila a 6 a 7 DC jsem měla plodný hlen, od té doby po něm nebylo ani vidu ani slechu, i když dříve býval kolem 10-14 DC. 14DC mi začalo být zle od žaludku a zatím to nepřestalo (dneska 18DC). Stalo se vám to některé? Uvažovala jsem, jestli nemůžu mít rozhozené hormony po tom potratu, ale před první porevizní mi zle nebylo vůbec, tak moc nechápu, co se to se mnou děje ☹

mihy
1. led 2017

@saidy já měla podobný pocity po 2. porevizní MS, která byla oproti té první hodně silná a delší než obvykle. Kolem 15DC mi bylo špatně a bolelo mě břicho. Bylo to divný, nikdy jsem tyhle stavy nemívala. Pak jsem si za 2 dny udělala OVU test a byla to ovulace, kterou jsem takhle pozdě nikdy nemívala. Tak jsme se posnažili a teď jsem 5+3 tt🙂

haanja
7. led 2017

Ahoj holky, náhodou na mě blikl název téhle diskuze, tak jsem klikla.
O první mimčo jsme přišli spontánním potratem v 16.tt. Bohužel jsme napřed řekli rodině, že čekáme, a až následně ve 14.tt na prvním "velkém" ultrazvuku se zjistilo, že to není dobré. Následoval kolotoč vyšetření, děsné nervy apod., to by bylo na dlouhé vyprávění. Zajímavé byly zkušenosti z různých zdrav.zařízení - to sem ani nemůžu psát. Prostě miminko v nepořádku, nikdo nechtěl ani odhadovat diagnózu. Nakonec jedna paní doktorka po asi hodinovém vyšetřování řekla, že to bude pravděpodobně triploidie - tedy 3 sady chromozomů místo 2 sad. Samozřejmě všude jsme slyšeli jediné "řešení" - Interrupci. Jeden pan doktor dokonce řekl, že čím dřív, tím je to prý "humánnější". Cože?!? co je na interrupci humánního? Tak jsme prolezli internet, triploidie obvykle stejně končí spontánním potratem, výjimečně dojde k porodu, ale miminko prostě nemůže přežít (chybí důležité orgány apod.) Pro mě byla naprosto nepřijatelná představa, že to nemocné mimi nechám vědomě zabít. Přítel mě podpořil. Můj gynekolog blbě koukal, ale co mohl dělat. Domluvili jsme se, že budu chodit na kontroly a necháme to "na přírodě".
Asi 2 týdny nato jsem byla na kontrole a miminku už netlouklo srdíčko. Bohužel jsem tehdy ještě netušila, že na revizi do nemocnice nemusím, je mi tu možnost nikdo z lékařů nenabídl. Prostě automaticky - půjdete na revizi. Navíc při vyšetření tesně před revizí se na sále divili, že to nemohl být 16.tt, že už je těhotenství celé zhroucené, evidentně tělo "fungovalo" správně a vědělo, co má dělat. Že by si bylo poradilo samo. Moc mi pomohlo, že jsem celé těhotentsví chodila k jedné známé na terapii, i pak pro podporu dalšího početí.
V té době mi vrámci možností pomohla kniha "Neházej mimčo do žita". Později jsem přečetla i "Čekala jsem miminko, ale...". Nedávno jsem dočetla "proč k nám miminko nechce" - na někoho to možná bude moc alternativní, ezoterické nebo nevímco, ale někomu jinému to může třeba pomoct.
Abych to celé dokončila - tři měsíce po revizi jsem otěhotněla, těhotenství v pořádku, teď nám doma pobíhá 20měsíční rošťák. A někdy v květnu 2017 bychom se měli dočkat druhého mrňouska, zatím vše OK. Takže doufám, modlím se a děkuji. Za vše.
Všem, co o mimi přišly, držím palce, aby se ztrátou vyrovnaly co možná nejlépe. A pokud to tak má být, tak aby k nim přišlo další děťátko, jedno, nebo třeba i víc.

janaz4
7. led 2017

Ahoj,chci se zeptat...v breznu jsem bohuzel potratila (jak jsem zde uz psala) dva mesice jsem byla doma a pak jsem zacala chodit normalne do prace ale od srpna trpim na zanety moc.cest.... Od srpna do ted jsem mela 8krat zanet a 8krat antibiotika,posledni jsem dobrala koncem prosince.... Lekari nic neresi,vymenila jsem gynekologa a mam noveho urologa ale vse trva hrozne dlouho a furt nic,moc ok,chlamidie ok....od srpna mi nezjistili nic,jen ze to je chronicke..nevim na koho se uz obratit...no chci se zeptat,jestli s tim mate nekdo zkusenost a jestli to muze byt tim potratem? Mam strach znovu otehotnet.... Nakoupila jsem si nove kalhotky,pouzivam vzdy cisty rucnik,mam specialni mydlo,beru brusinky plus prasky na ochranu moc.cest atd atd atd.....fakt uz nevim kudy kam....

mihy
8. led 2017

Našla jsem zajímavý a povzbudivý článek http://m.maminka.cz/clanek/nezoufejte-samovolny...

sedlackovak
13. led 2017

ahoj holky,já samovolně potratila 6.11 2016,vše odešlo samo,plod byl zdravý,srdíčko bilo,ale prý to byla statistická chyba,to mi řekli v nemocnici,po 3 týdnech přišla první Ms která trvala 9 dní,po ní jsme se začali s manželem snažit a nic přišla druhá s 2 denním spožděním,jsem nešťastná že to nevyšlo,teď mi skončila ta druhá a já vůbec nevím co mám dělat,Sex mám pravidelný,ale moc se bojím,že to nevyjde ☹

mihy
13. led 2017

@sedlackovak vůbec se neboj🙂 tělo samo pozná, kdy je připraveno, nejen fyzicky ale i psychicky. Já otěhotněla po 2 porevizni MS. Nyní čekám jak to dopadne a zda zvládneme ten 1. trimestr. Hlavně klid a pohodu, mimi si Tě zase brzy najde🙂