Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

sedlackovak
13. led 2017

@mihy moc ti gratuluji a držím pěsti,ale víš jak to je.A můžu se zeptat,nechala jsi tomu volný průběh nebo jsis to nějak hlídala ?

mihy
13. led 2017

@sedlackovak hlídala jsem si ovulaci. Dělala jsem si ovulační testy a nakonec stačilo jedno tulení ve správný čas a byly //.

sedlackovak
13. led 2017

@mihy a to je právě ono,někomu ivi testy pomohou a někomu né,nevím jestli to mám taky zkusit nebo ne 😭

mihy
13. led 2017

@sedlackovak mě fungují, ale né pokaždé z toho byly //. Prostě ne vždy dojde k oplození a vajíčko se uhnízdi. I když je dobré načasováni, tak dost vajíček není zdravých a dle doktorů je pouze z 1-2 vajíček ze 100 zdravé mimi. Je to v tom článku, který jsem výše sdílela. Chápu Tě, taky jsem si po potratu myslela že hned tak zase neotěhotním, ale šlo to docela rychle a teď uvidíme. A věr, že od té doby co jsem objevila // se neustále jen bojím a bojím, že se zase něco stane. Prostě musíme věřit přírodě🙂

kristousenecek
7. únor 2017

Ahoj holky,cítím se taky hrozně...opět sem absolvovala již 4.revizi.Já ani nevím co Vám tu mám napsat už ani nevím kam se obrátit ,...Genetika vše pořádku,hematologie těž...Já nevím co je špatně...Na hematologii mi řekla doktorka,že je zbytečné mi dávat injekce,že prý nevidí důvod...Sem unavená jen čekat co bude,...bojím se....

petulaho
5. bře 2017

@kristousenecek já potratila 3x spontánně,vždy v 6-7tt....dělali mi kromě genetiky,hematologie a imunologie kde vše bylo v pořádku i hysteroskopii a hlavně odběry na hormonální profil, kde přišli na to, že mám nízký progesteron-který dělá růst sliznice po ovulaci...a kvůli tomu jsem potratila...zkusila bych zapátrat u tvého gynekologa a poradit se s ním...u mě stačilo jen nasadit utrogestan po ovulaci a ted mám už 2,5letého syna...držím palce,kdyby tě cokoli zajímalo napiš mi na mail-petulaho@seznam.cz...sem už moc nechodím

wosk
5. bře 2017

@kristousenecek mrzi me to. Nech si napsat zadanku na imunologii. Tam zjistili po 4 potratech pricinu u me... treba mas taky podobny problem...

kristousenecek
5. bře 2017

wosk
Ahoj,a můžu se zeptat jakej si měla problém?

renmi
15. bře 2017

Tak se k vam holky pridavam, jsem tyden po revizi v 9 tt, miminko, se prestalo vyvyjet cca v 6-7tt. Chtěla bych se vas zeptat, jak jste se s tim vyrovnaly, ze začátku jsem si říkala, stalo se asi to tak mělo být, jak říkal pan doktor, příroda to tak chtěla...tento argument mě ale moc neuklidnuje, pořád přemýšlím nad příčinou. Mám strach vůbec z dalšího styku, natož z toho, že by se to příště mohlo opakovat :(

mihy
15. bře 2017

@renmi je mi moc líto, že se ti to také přihodilo. Já pak zjistila, že se to děje relativně často a že většina žen pak v klidu donosí další dětátko🙂 na důvod nikdy nepříjdeš, prostě bylo něco špatně a lepší teď než později. Jsi ted ješťe plná hormonů a tak to není lehké, ale časem to přejde, uvidíš. Já se pak hodně soustředila na to, abych byla zase zdravotně v pořádku a abych zase brzy otěhotněla🙂 a strachu se už nezbavíš nikdy naopak. Já od // na testu se bojím pořád, to k těhotenství prostě patří. Pokud jste mimi plánovali, tak bych na nic nečekala a po 2. ms se znovu začala o mimi snažit. Je to ten nejlepší lék🙂

zezule22
15. bře 2017

@renmi ja se s tim vyrovnávám doteď a to to bylo v prosinci. Taky jsem strašně hledala příčinu,dokonce jsem jich sama pro sebe i par našla.......casem jsem ale přišla na to,ze jsem se chtěla jen uspokojit tim,ze najdu viníka.Ja jsem se hned upnula na to,ze po druhé MS muzu znovu otěhotnět a ze to půjde i lepe.Nakoupila jsem kontryhel a cekala.....Bohužel MS se jak na svinu nechtělo,takže v únoru jsem dostala hormony Estrofem+Utrogestan na nastartování.......To,ze ani po tom všem neni smule konec jsem brala jako strašnou zradu......Zas me to srazilo na kolena.Jenže co naděláš?Člověk se stejne musí nakonec zase vzchopit a celit všemu co přijde.Nasadila jsem materi kasicku,pyl perga,všechny možný vitaminy a ted mam nastartovano a těším se az to vyjde.....Potom uz z toho budu venku ☺ .Takže se drž!Prostě musíš!

lenka.han82
16. bře 2017

@renmi Mela jsem to uplne stejne - revize v 9.tydnu, konec vyvoje 7.tyden plodu bez srdecni akce, jen zloutkovy vacek - a skoro ve stejnem obdobi unor (jen se psal rok 2015). Trvalo nam 8mesicu pocit nas poklad, ktery ted kojim 😉 Vyrovnaly jsme se s tim docela dobre, ale psychicky jsem nedavala kazdy mesic, kdy pak prisla MS. No a odjeli jsme na dovcu do Dubaje a zacali planovat na ppdzim cestu po Vietnamu, kam uz jsme neodleteli 😀 Mame doma malou Dubajcanku 😂 Clovek na to nesmi porad myslet 😉 Ale je to tezky.

renmi
16. bře 2017

@zezule22 Ja mam hlavne strach z toho, ze jsem rh A- a partner 0+ , a kdyz jsem se snažila si o tomto problem něco dohledat, tak jsem našla jen same hruzy, co se pak s miminkem deji v druhem tehu. 😢

renmi
16. bře 2017

@lenka.han82 Tak to blahopreji :k je to uzasne nakopnuti vpřed, kdyz člověk slyší, že to jde... Nás teda letos žádná dovolené nečeká, protože jsme koupili byt, tak snad bude nový začátek v novém to správné

petrad93
9. dub 2017

Bohužel i já se k vám musím přidat. Musela jsem jít na vyvolání porodu ve 20 tt, jelikož malicke přestalo bít srdíčko. V úterý mi dali vyvolávací tabletu a nic, ve středu pokračovali tabletkou a dali mi ještě kapacky a od té doby to trvalo dlouhých 6 hodin. Malá se nám narodila 5.4 v 15.40 měřila 17 cm a 230 gramů. Byla prý na 3x omotana pupeční šňůrou. Je to něco neskutecnyho, furt to nechápu a říkám si co jsem udělala špatně. Teď si budu hledat i nového doktora, bohužel uz tam nemůžu jít z důvodu ze mi řekl tuto zprávu a potom jeho 2 tydenni dovolené každý měsíc. O miminko se můžeme začít snažit za půl roku, ale přijde mi to neskutečně dlouhá doba.

hanickaa.d
9. dub 2017

@petrad93 to je mi lito, vinu nehledej u sebe....Já potratila v říjnu, pila jsem kontryhel a lehky detox, koupila si Femibion a ted jsem v 16tt. těhotenství si nemůžu uzivat plnými doušky i když je vse ok ,ale snad se to ted po genetice spraví. Neboj vyjde to, víra tva te uzdraví ☺

verunka11221
20. dub 2017

Tak i ja se k vam pridavam ☹ Na screeningu mi bylo oznameno ze miminko nema srdecni akci.Srdicko se zastavilo ve 12tydnu.Je to prez tyden co jsem byla na revizi.Snazit se muzeme nejdriv po ctvrte MS.Je mi strasne smutno.Snazim se na to nemyslet ale vecer mi to neda ☹ Spatne i spavam.Hodne me to rozhodilo.

petrad93
21. dub 2017

@verunka11221 to je mi líto, na tohle se nedá přestat myslet. Hodně o tom mluv ( aspoň mě to pomáhá když se můžu někomu vypovídat) a nezadržuj to. My přišli o malou před 2 týdny a ten první týden byl nejhorší, furt jsem plakala a brala si prášky na uklidnění. Naštěstí máme dceru která nás drží. Určitě se vám podaří další miminko, jestli chceš tak mi napiš zprávu 🙂

verunka11221
21. dub 2017

@petrad93 Prave ze se o tom s nikym nechci bavit.Rekla jsem to jedne kamaradce a tim jsem skoncila.Respektive mozna bych aj chtela ale ostatni se tomu vyhybaji coz i chapu neni to prijmne tema a nebo tu jsou lidi kteri jsou spis zvedavi nez ze by chteli pomoc nebo nejak podrzet.Dekuju za chvilinku ti napisu.Budu rada kdyz si popiseme treba nam to trosku pomuze se s tim smirit.

marki00
21. dub 2017

@verunka11221 taky mam za sebou ZT ve 20 tt a lidi, co to nezazili, to moc nechapou. Nekteri kolem me, delali jako by se nic nestalo, jako bych nebyla tehotna. Me to dost mrzelo a spis se mi o to chtelo mluvit. Jesteze existuji takove stranky, jako je tato. Drz se🙂

verunka11221
21. dub 2017

@marki00 To mas pravdu kdo nezazil nepochopi.Po pravde lepsi kdyz mlcej nez moudra ze se brzo zadari a nebo ze priroda vi co dela.Ja o tom nechci mluvit protoze vim ze to je lidem neprijemne a nebo ze se jedna ciste o zvedavce.Jinac dekuji tobe i tehle strance 🙂

kristousenecek
22. dub 2017

Ahoj holky,takže biopsie a laparoskopie mám za sebou....Na jnaka výsledky musím počkat,no co se týče laparoskopie zistily mi ,že mám červené endometriozy,resekce adhezí,oba vejcovody průchodné ale pravo až pod tlakem.Tak sem vzjedavá co bude dál....

veroquita
3. kvě 2017

Ahoj holky, i já se přidávám. Před dvěma týdny jsem byla na revizi dělohy po ZT 10tt. Bohužel mi 2dny po zákroku umřela moje máma na rakovinu, takže dostala zabrat jak psychika tak tělo. Chtěla bych se spíš zeptat na radu. Po revizi je vše v pořádku sama doktorka řekla, že mi to udělali fakt pěkně, ale dost mě děsí 3měsíce bez snažení a pohlavního styku. Je lepší začít zase ,,sexualně žít" po prvni menstruaci? Popřípade, kdy zase začít brát vitamíny? Po těle se cítím být v pořádku už teď.

verunka11221
3. kvě 2017

@veroquita Proc zit bez sexu?Staci se chranit jinac me doporucili dodrzet sestinedeli.Jinac ja zacnu brat vitaminy v prvnim cyklu ale podle me klidne muzes brat uz tet.

jitiss
3. kvě 2017

@veroquita vitaminy uznas muzes brat ted. Urcite je moc fajn caj kontryhel. A moc me mrzi, co te potkalo. Mam to taky za sebou a rovnou dvakrat. Ale ver mi, ze cas je nejlepsi lej. Urcite doporucuji aspon 4tydny bez sexu kvuli moznemu zanetu atd. Pak klidne muzete. Snazila bych se asi az po dvou cyklech. Hodne stesti a hlavne pevne nervy.

veroquita
4. kvě 2017

Super holky mockrat dekuju, setkávám se hodně se dvěma názorama. 1. Ze je lepsi pustit se do toho hned po prvni menstruaci, ze jsou pak miminka odolnejsi, 2 ze kdyz se dodrzi tri mesice bez otehotneni, tak uz to pak ve vetsine pripadech trva otehotnet dele jak rok. Tak ptave nevim no ☹

veroquita
4. kvě 2017

Jeste se mozna zeptam jake vitaminy berete nebo spíš doporučujete?

kristousenecek
4. kvě 2017

Ahoj ,Femibion 1🙂....Doporučuji🙂....A pokud jde do toho kdy se do toho pustit🙂...řeknu ti to asík tahle záleží jen na tobě a na tvým těle🙂...

hadiceee
4. kvě 2017

@renmi Ahoj tohle by mě take zajimalo, ja jsem taky RH + a partner RH - pamatuji si matně ze školy že se tenkrát profesorka zmínila že je to problém ale víc o tom nevím.... a překvapuje mě, že ač jsme prolezli dva CARY tak to nikde neřešili, ba se na to ani neptali, tak jsem si řekla že to asi není tak důlěžité, jinak by to asi řešili?? JAk to tedy prosím je?
M.

hadiceee
4. kvě 2017

@hadiceee tak ted jsem se do toho trochu zacetla, u me je to Ok, ble je kdyz je to obracene, ale take zadný neresitelny problem viz : http://www.prirozeny-porod.eu/pravda-o-rh-fakto...

tak drzim palce