Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lucie.krajcarova
27. črc 2010

ahoj yfko, my jsme tu služebně nejmladší 🙂 ale ty máš výhodu, že nemusíš mít žádnou paouzu.
Jahůdko, tak to jsi hodná, že nám ještě děláš tabulku 🙂 s tím kontryhelem souhlasím, mám to taky odzkoušené, je to i na bolestivou a dlouhou MS, i na otěhotnění.

yfka30
27. črc 2010

@lucie.krajcarova ahojky, to nemusím, ale bůhví jak to bude po tom šestinedělí, po prvním jsem v tom měla hroznej bordel 😕 . Koukám, že máš prcka mladšího o měsíc, než je náš, náš je 13.3., takže to ani měsíc není 🙂

jahudka80
27. črc 2010

@lucie.krajcarova tak já to mám zatím odzkoušené na bolest 🙂 dlouhé jsem to ani neměla tedy se špiněním cca 7dní jinak tak 3dny krvácení. A na otěhotnění to ještě nevím 😀 no buď to zjistím nebo ne 😀

jahudka80
27. črc 2010

holky vůbec nevim jak si mám psát s těhotnou kamarádkou 😒 kor když píše že ten její tomu furt nemůže uvěřit, že by byl rači kdyby těhotná nebyla, že jim jako jedno dítě stačí 😒 člověk je akorád nasranej ☹ ona se těší 10.8. na kontrolu na ULT a já jdu 10.8.jen na prohlídku to jsem si myslela, že už budu taky těhule a nic 😢

daniela699
27. črc 2010

Marti, no doufam, ze az se jednou dockam, tak to s miminkem zmaknu. 🙂 Hlavne to bude zmena, ted furt do prace a uz me to tam fakt nebavi, tim spis ze jsem si malovala jak uz tam na konci roku nebudu. A ted jeste kdyz vidim co vsechno jeste budu muset delat, protoze se furt neco meni, tak mi to moc nepridava. A do toho jeste ta operace, no at uz je to za mnou a muzem se snazit. Doufam, ze se nepos... zase neco jinyho. 😠

Mv, no musim popremyslet. 🙂 Pritelovi rodice na Kanarech taky byli uz parkrat, jezdi v zime se nahrat, a byli taky spokojeni. My prave v Recku jezdime vzdycky do studia, varime si sami, a nebo pak chodime na jidlo a kdyz mame auto tak jime kde nas zrovna napadne, takze nechceme byt vazani na polopenze a tak. Mame radi ty tavernicky a frape a tak, no jen o tom pisu, a uz bych z fleku jela. 😠 Tak snad v zari a to uz doufam pojedu s tim, ze budu mit po mrse po laparce a budu uz moct zacit myslet na snazeni. 🙂

lucie.krajcarova
27. črc 2010

yfka, to se mi to bude hezky pamatovat, že jsou naše děti o měsíc 🙂 hele a fakt musíš držet šestinedělí? mně řekli, že stačí 14 dní.. ale jako pauza 3 měsíce..
Jahudko, tak si to tak neber.. představ si, že jsem byla stejně těhotná jako švagrovka, co už má dvojčata, měly jsme termín den od sebe, já 10. 12., ona 11.12. no a ona těhotná je, ani si to moc nepřáli, byla to nehoda... nevím, co budu dělat, až toho jejich prcka na vánoce uvidím....

veraakubik
27. črc 2010

@yfka30 Zdravim a zaroven vitam,ale radeji bych te vitala jinde..Kdyz jsem si cetla tvuj prispevek,tak jsem si myslela,ze jsem to snad psala ja,protoze to same jak ty jsem si prozila take hned na zacatku prazdnin-take krasne dve //,pak v patek krvaceni...No presne jak popisujes-nastesti se ti samo vycistilo a bylo mi doporuceno pockat na mrsku a pak se zacit snazit,ale nemusela jsem na zakrok-vycisteni na sale a kdybych nebyla jak vzpomenuta a netestila tak brzo,tak bych si rekla,ze jsem to dostala o tyden dil a basta a hned po MS by jsme zacli zkouset,protoze kdybych netestila,tak vlastne ani nevim,ze jsem tehu byla..No a dneska jsem to proste zkusili,ale v patek bych to mela dostat-teda pokud prijde mrska po 28dnech,takze z toho nic nebude,ale uz nas nejak nebavilo davat pozor..Drzim ti palecky,aby kdyz uz to nedopadlo mimiskem,aby jsi nemusela na sal a samo se to vycistilo a brzy jste se mohli vrhnout na dalsi pokus..Hodne stesticka!

yfka30
27. črc 2010

@lucie.krajcarova jéé super, já už myslela, že tu nikdo není 🙂 . Já nemůžu vůbec spát, včera jsem tu čučela do 2h a o půl 6 Paťa vstával 😔 . No říkala, že bych ho měla dodržet. Jéžiš, taková doba 😲 🤐 .

Holky ted budu asi za blbce 😅 . Vím, že DC je snad den cyklu 😕 , ale co je DPO? Já tohle nikdy nesledovala a ani nepočítala. Takže když to mívám po 30 dnech, tak 15DC jsem v půlce?

daniela699
27. črc 2010

@fram - diky moc, at uz to je za mnou. 🙂 Ja jsem si toho preklepu ani nevsimla, ja kolikrat ctu a vidim to spravne a az pak jak jsi napsala, tak jsem si vsimla. 🙂 Jojo, na plozeni mam svyho agenta, tak doufam, ze az to pujde tak bude ready v plne polni. 😀

lucie.krajcarova
27. črc 2010

co to DPO, to nevím... ale jestli to je ovulace, tak je právě kolem půlky cyklu..
jinak já jsem taky takový nočník pták 🙂 večer je víc času. ale teď už asi jdu. jsem blbá, objednala jsem si předplatné Máma a já, a pak jsem o mimčo přišla.. tak ted´mě ten časák bude dráždit.. ale přece to nevyhodím. tak jdu číst 😀 dobrou, kočky 🙂

daniela699
27. črc 2010

Angel, tak gratuluju, to je super ze je vsechno v poradku. Si vzdycky rikam, jak holky kterym se to podarilo na poprve si tohle vubec nepripousti, vubec je to nenapada, a jen si reknou, tak ted zkusime druhy .. ja se taky pak uz budu hrozne bat, ale snad mi to pak vyjde tak jako tobe. Tak drzim pesti at to tak je az do konce. 🙂

yfka30
27. črc 2010

@veraakubik no teda úplně přesně jako já 😲 . Taky jsem si říkala, že kdybych se netestovala, tak o tom ani nevím. Já měla ty // úplně nádherný, tak jsem myslela, že už budu dýl, protože poslední normální mrcha byla 21.5. a pak 13.6., což bylo brzo a jenom 2 dny špinění. Já se prej teda zatím ještě čistím a nevím jak dlouho to bude trvat 😕, teď už je to teda spíš slabší špinění.

daniela699
27. črc 2010

Ajo, diky moc za podporu. S tema hadkama to mame stejne, pritel se nehada, takze ja chvili jecim, pak vidim ten jeho pohled, tak si rikam ze to je stejne marny, ze on se hadat nebude a zase me to prejde. 🙂 Taky nemam rada nejaky dusno, takze spis si jen tak vypenim a za chvili uz to je pryc.

Heli, mozna to na vas oba ted jen dolehlo a mm potrebuje trochu casu. Se rika, ze chlapi trpi kdyz trpi jejich zena, tak mozna jen je z toho unavenej a potrebuje si to prebrat. No snad bude brzo lip. S tou ovu, tak si zkus zajit na UTZ, a tam ti reknou jak to vypada, a budes mit klid. Myslim, ze uz neni treba se vic trapit, a kdyz existujou tyhle veci. Nebo tady holky psaly o te folikulometrii (nebo jak se to pise), ja teda nevim co to presne je, ale kdyz to taky potvrdi ovu, tak si rikam, ze bych to pak taky zkusila. Pro klid duse. Tak at je brzo lip, obema. 😉

daniela699
27. črc 2010

Yfko, taky vitam, i kdyz lepsi by bylo urcite v jinem tematu, ale to snad brzo prijde. Kdyz uz to muselo byt, tak aspon ze nemusis na revizi, a budete se moct brzo snazit. To aspon cloveku prida trochu optimismu, kterej bysme asi mohly kupovat po kilech, kdyby ho nekde prodavali. Tak at brzo dorazi mrcha a vse je v poradku do dalsiho snazeni. 🙂
Koukam, ze jsi taky od Brna, ve ktere nemocnici jsi byla? Na obilnaku?

daniela699
27. črc 2010

Julie, muj doktor taky nic moc. Byla jsem na kontrole asi po 14 dnech a pak jakoze uz nemusim. No naklusala jsem znovu kdyz me furt bolelo bricho, a byl tam zacinajici zanet. Tak mi dal leky, injekci na vyvolani ms a ze kdyz to dostanu, tak uz nemusim chodit. Ze by treba zkontroloval jestli je ten zanet pryc to ne. Pak jsem zjistila sekret z prsou, tak volam, jestli mi treba vezmou krev na prolaktin a tak nejak se k tomu staveli nijak, tak jsem sla do nemocnice. No a od te doby jsem tam min kazdy tyden, nekdy i dvakrat. Krev jsem na ruzny testy uz davala tolikrat, a zitra jdu na tu operaci, ale aspon mam pocit, ze teda se snad nic nezanedba. Takze premyslim, ze zmenim doktora. Jejda.. jsem se zase rozepsala. 😅

daniela699
27. črc 2010

Ifko, ten DPO je day(s) past ovulation, je to z toho fertility friend grafu, bych rekla, ale sedi to i na cestinu - dny po ovulaci = lutealni faze (nejmene by to pry melo byt 10 dni).

daniela699
27. črc 2010

Holky, tak ja uz taky mazu do perin. Zitra klusu smer obilnak a ve ctvrtek mi udelaj pruvan v brise, doufam, ze vyndaji jen tu cystu a nic jinyho. Mejte se tu moc krasne, drzte mi prosim pesti, a doufam, ze co nejdriv budu zpatky nejak rozumne v celku. 🙂 Dobrou noc. 🤐

yfka30
27. črc 2010

@daniela699 ahoj a děkuji za přivítaní 🙂 . Jj, taky si říkám, že když už to takhle blbě dopadlo, tak aspoň ta revize se mi vyhla "snad" 😕 . No byla jsem na Obilňáku, je to tam šilený, moc lidí na mě, ještě, že o víkendu tam nebyla ani noha, i tak jsem tam seděla půl hodiny jak pecka 😠 . Můžu se zeptat, k jakýmu dr chodíš? Připomíná mi toho mího 😕

mv
28. črc 2010

@yfka30 tak vítám,tady se fajn pokecá, když už to takhle dopadne.
Akorát, že já mám čas psát většinou jen po ránu a to ještě všechny spíte!!! 😀

K té kontrole mi řekl gynekolog, že na ni trvá po šestinedělí u všech pacientek,už se mu prý několikrát stalo, že i ty, co byly hned po revizi v pořádku, tak se pak objevil problém.Většinou zánět.A to se hned po revizi, jak jsem byla já, či pak jak se chodí po 14 dnech nezjistí.Takže půjdu určitě.
@daniela699 manžel má dietní omezení, takže pro nás na každodenní stravování jen taverny nepřipadají moc v úvahu.Musel by si brát jídlo s sebou.Potřebuje švédský stůl a vybrat si, co může.Auto míváme na celej pobyt a vždy se vracíme až večer z výletů, takže i v tom nám polopenze vyhovuje.Přes den jen nějaký ten salát a ujíždíme na frapé,tech zvládneme i několik denně. 😵 Letos jsme prvně měli jet na Krétu do studií a chodit na jídlo a když jsem pak viděla manžu, jak z toho měl zamotanou hlavu,tak jsem nakonec i byla ráda, že jsme to zrušili.
Jinak musím zaťukat, my se takřka nehádáme.Manžel není na hadání typ, i když ječím, co to dá, tak je v klidu..A hádejte se pak s někým takovým. 😀
Tak myslím na všechny, co doma nějaký ten mráček mají, ať brzy zase odejde a svítí sluníčko.... 😵

mv
28. črc 2010

Po té včerejší injekci od doktora mě pěkně bolí břicho i prsa, tak, že by se už chystala mrcha?

natulaaa
28. črc 2010

Dobré ránko holky 🙂 🙂 🙂
@daniela699 držím moc moc palce,dopadne to dobře,uvidíš,a při vši smule máš ještě štěstí,že toto všechno se ti přihodilo v době těch 3 měsícu,kdy bys měla mít pauzu a po operaci to už mužeš rozjet na plno 😵 😵

Vy jste toho napsali včera teda,jdu vás dočst,to bude na dlouho 😕

yfka30
28. črc 2010

@mv ahoj, děkuji za přivítání 🙂 . S tím spaním by se mi to líbilo, ale bohužel, většinou už strašíme od 5, dneska je nějakej vyjímečnej den 😅 😕 .

Jinak dobré ráno všem 🙂

lucie.krajcarova
28. črc 2010

ahoj kočky, přeji krásný den!!!
Mv, chtěla jsem se zeptat, jaké dietní omezení má manžel? a taková otázečka, je to otec tvého syna? promiň, že se tak ptám, jen když vidím, kolik má syn roků, tak je to malinko neobvyklé, děkuju.
Danielo, já jdu na kontrolu už teď po 14 dnech, protože v nemocnici mě po revizi neviděli.. chtěli mě pustit až v neděli, ale já to tam už v sobotu nemohla vydržřet (zákrok byl v pátek odpoledne), tak jsem podepsala reverz. vydržela jsem tak akorát 24 hodin po revizi, to mi doktor doporučoval. a pak už tam žádný doktor nebyl, aby mi udělal utz. možná mě doktorka bude chtít vidět znova po skutečném šestinedělí. vůbec se tomu nebráním..
holky, máte nějaký nápad, jak se zabavit, než budem moct? mně napadla ubrousková technika, něco jsem si už nakoupila.. nebo taky pletení.. je to neuvěřitelné, poprvé v životě se snad budu těšit, že léto bude pryč 😝

natulaaa
28. črc 2010

@yfka30 taky tě vítám u nás 😵 😵 😵 a holky tak mi to vychází až na červen to rodění joo 😀 😀 ,květen nestíhám 😀

yfka30
28. črc 2010

@natulaaa děkuji 🙂 . Já si myslím, že to taky do toho května nestihnu, by se muselo zadařit na poprvé a tomu nevěřím 😔 😅

mv
28. črc 2010

@lucie.krajcarova manžel má Crohna, takže s jídlem je to u něj těžké. 😒
A otec syna to je.Co je na tom neobvyklého? 😀
jo a čím se zabavit by mě taky zajímalo.Nápadů bych měla dost, ale nejsem schopná se k ničemu přinutit.Kromě chození do práce a domácích prací vlastně nic nedělám a nezvládám. ☹

natulaaa
28. črc 2010

@a.j.a. no bohužel musíš pít grepový,ale holkám to teda dost pomáhá 😵 😵 😵

natulaaa
28. črc 2010

@yfka30 no já jdu totiž na ivf víš,12srpna začínám stimulovat injekcema a 13 září mi budou dávat embrijka do mě 😵 ,takže u mě to jístí teda bud ten červen,nebo pak až podzim,pokud by první pokus nevyšel 😒

yfka30
28. črc 2010

@natulaaa vím, kousek jsem pročítala 😉 . Já věřím, že se zadaři na poprvé a včervnu už budete mít mimíska u sebe 😵

lucie.krajcarova
28. črc 2010

Mv, nezlob se. jen jsem slyšela víc případů, že když je takový věkový rozdíl mezi dětmi, že je jiný tatínek 😉 u vás je to krásná výjimka 🙂 náhodou, to, že chodíš do práce, je taky dobré. my jsme doma se synem..
Nat, a kdy se má pít ten grepový džus? a budeš mít možná jako moje ségra, ta tu bude na přelomu srpna pro zmražené embrijko 🙂