Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

mv
29. črc 2010

@daniela699 přesně, jak píšeš,UTZ.Chodila jsem tam 12 a 14DC a pak 3-5 dní před MS, aby bylo vidět, zda prasknul.

natulaaa
29. črc 2010

@daniela699 ty dostaneš po dupě 😀 😀 😀 ,furt mluvíš negativně 😠 😠 😀 😀 ,proč by nepraskl,praskne a proč bys měla mít ovu negativní,nevíš jakooooo 😀 😀 😀 ,mužeš ho mít ještě slabý,folik praská do 23mm,mužeš ho mit pozitivní až zítra,al to je jedno,nečekej na // na ovu,muže se stát,že nazachytneš vrchol,někdo má silné // jen chvilku,třeba v noci a druhý den odpoledne už třeba je zase slabý,takže tuli se,tulit se,tulit se 😀 😀 😀 ,jasan? 😀 😀

meiki
29. črc 2010

ahojky holky, preji pekny den
ja uz druhy den mam naladu pod psa, jsem nevyspana, tomu nasemu raraskovi rostou zuby a co hodinu breci v noci a me navic nejak chytla depka, ach jo.
mv: ja mam pocit, ze tu mrchu mam ted silnejsi nez normalne

mv
29. črc 2010

@meiki tak aT´se brzo zoubky proklubou a máte od nich klid. 😉
O blbé náladě a depce ani nemluvím, některý dny v pohodě a pak zase propadám takové náladě, že hrůza.Ta houpačka už mě fakt nebaví.

Myslíte, že je to po měsíci ještě normální, nebo mám někam jít??

Mě v každém cyklu doktor říkal, že tulit se v plodných dnech jen obden kvůli spermoškám aby nebyly vyšťavený. 😀
A přesně jsem otěhotněla, když jsme se tulili 2x denně, 3 dny po sobě.Takže prd ob den.

pe_t
29. črc 2010

Ahoj holky, taky se přidávám. Dneska mám 14 dní od revize. ☹ Chci se zeptat - mám ted druhý den jakoby ovu hlen - je to možný tak brzo ? Kdybych nebyla po revizi, myslela bych si, že podle hlenu probíhá ovulace...ale takto nevím. Ptám se proto, abych věděla zhruba, kdy bych mohla čekat první MS...holky, kdy vám přišla první??

meiki
29. črc 2010

@pe_t ahojky, me prisla po 24 dnech, stejne tak jak mela prijit normalne (mam kratky cyklus)
me taky prislo, ze jsem citila ovulu po revizi

natulaaa
29. črc 2010

@pe_t ahojky vítám tě,holky to je hruza,nějak nám to tu přibývá,kruci kde je nějaká spravedlnost ☹ ☹ ,Peto mi přišla přesně na den po 5ti týdnech a to mívám taky kratší cykly,tehdy to bylo 26dc,takže asi jak kdo,někomu dojde dřív,někomu pozdějc,aledo 6ti týdnu by měla 😉 😉

mv
29. črc 2010

@pe_t Ahoj, tak vítám,mně přišla dnes, přesně po 28 dnech.Teda zatím stále nic moc,tak snad to není jen planej poplach..A ovu jsem uprostřed taky cítila, bolesti v podbříšku, jak blázen.Takže to musela být ona.

pe_t
29. črc 2010

Holky děkuju 🙂 tak to bych teoret. mohla ( pokud to ovu je) očekávat za dva až tři týdny. Ach jo, už aby to bylo. Holky jste tu někdo, kdo jste otěhulkovali po revizi? Dr.mi sice říkala, že bysme měli 3 MS počkat ☹ , ale jak to tak čtu různě, dr.radí, ale zkušenosti jsou jiné. Na rodině .cz jsem četla, kolik holek otěh.po šestinedělí po1MS. Tak to chceme taky zkusit začít 😕. Jak jste na tom vy?

daniela699
29. črc 2010

Natul, rozkaz sefe. 😀

daniela699
29. črc 2010

Natu, ja jsem jen takova .. vis jak jednou reknou nene, netehotnet, to spatne dopadne. Ted rekne zase jina dr. jojo, klido pido. Dneska jsem mela jit pod kudlu a najednou je vse jinak, tak jsem z toho takova, ze uz nevim co si myslet. Mam proste strach, ze me jeste neco ceka, aby to fakt nebylo neco spatne. No kdyz nepraskne, tak stejne neotehu. Takze snazit se budem, to jooooo. 😀 😀 😀

yfka30
29. črc 2010

@pe_t ahojky a vítám tě 😔 . Co se týče snažení, tak my můžeme už po první mrše, ale já revizi nepodstoupila, mě to odešlo všechno samo. Ale co tak čtu, tak většinou se píše, počkat ty 3 měsíce. Asi bych si ty 3 měsíce počkala, i když věřím, že to čekání je šílený 😒 ,

daniela699
29. črc 2010

Mv, ja si myslim, ze mesic urcite to trva. Asi takovy to sestinedeli. Ja jsem to tak mela. Pak jsem zacala litat po doktorech a nalada taky nic moc, ale zase uz trochu kvuli necemu jinymu. Takze bych rekla, ze mesic je uplne v pohode, jeste i ted me to kolikrat premuze a zacnu brecet, ale uz to rozhodne neni takovy. Je to ted tak 2.5 mesice po. Hlavne se nestresuj, ze se jeste stresujes. 🙂 Ale jinak preju at je urcite co nejdriv lip, clovek je z tech zmen unavenej.

daniela699
29. črc 2010

Pet, ja jsem 12 dni po revizi mela stejny boleni jako pri ovu a dokonce jsem zacala spinit. Takze klidne to ovu muze byt, jsou holky co otehotnenely ani tu prvni porevizni uz nedostaly, takze je mozny ze to telo se takhle nastartuje. Mne 1. porevizni prisla po 34 dnech, ale byla takova pseudo - jak rekla vcera doktorka, jakoze ano, ale... bylo to jen takovy slaby spineni, protoze sliznice byla hodne nizko. Asi zalezi jak moc to seriznou a jak sliznice stihne dorust.

meiki
29. črc 2010

my zacneme hned po poporevizni, nebo teda spis to nechame na prirode, nejak nebudu testovat ovu a tak

daniela699
29. črc 2010

Peto jo a vitam te, bude ti tu fajn. I kvuli tehle diskuzi se citim ted lip a vim daleko viiiic veci. 🙂 Vid Natulinko? 😝 😀 Kdyz si nejsem jista, tak to hodim tady do plena, a hnedle jsem klidnejsi. 🙂
Takze ja se Jahud ani nedivim, ze tu je taky, i kdyz trochu s necim jinym. To jsem mimochodem ani nevedela, jsem spekulovala ze tam Jahudko nemas nic napsanyho. 🙂

daniela699
29. črc 2010

Jo a Pet, je jasny, ze clovek si nedovede predstavit, ze by mel nejakou dobu cekat. Kdyz mi v nemocnici pri propousteni sestra rekla, ze sest, tak jsem hodila takovej pohled ze ji to muselo bejt jasny, ze takhle dlouho ja teda cekat nebudu. Rikala jsem si a pak i dalsi doktori, ze ty dve ms staci na srovnani, nekomu i ta jedna, ale nechala bych se zkontrolovat, pro jistotu. At nemas nejaky zanet apod. I tak se to zdalo dlouhy, cekat na dve ms, ale po te pseudo prvni, jsem zacala litat po doktorech, takze mi ten dalsi mesic utekl ani nevim jak. Vypadalo to, ze se budem moct snazit az kdovi kdy, ale ted jak jsem psala, se vyjadrili, ze muzem, takze to vychazi jakoze po druhe mrse a taky myslim, ze psychicky jsem asi ty dva mesice potrebovala. No uvidime jak to pujde... tak at ti to co nejrychleji utece a hlavne at jsi v poradku.

daniela699
29. črc 2010

Holky a kdepak je Vendulka a Jane? Uz tu dlouho nebyly. Jestlipak se Jane nehodila omylem nekomu do schranky a ted nemuze ven? 🙂

jane84
29. črc 2010

Ahoj, Dani neboj, každej den se vracím z pošty domů 😀 každej den vám sem nakouknu a něco pročtu, ale chtěla jsem zkusit tento měsíc nemyslet na mimčo, nesledovat, kolikátý jsem DC, i když ovulku jsem na sobě poznala, zasnažili jsme se, teď zase holt nezbývá nic jiného než čekat. Holky všem vám držím moc palce ať máme všechny brzy //

daniela699
29. črc 2010

Ahoj Jani, jeeee, tak to fungovalo, tak to jsem rada ze jsi na cestach nekde nezabloudila. 😀 😀 Tak budu drzet pesti. 😀 Ja myslim, ze kdyz to poznas tak by to urcite stacit melo. Ja jsem to poprve taky poznala a stacilo, taky jsem tenkrat jeste nemerila. Ted jo, spis tak nejak pro zajimavost, jak to vlastne funguje, tak uvidim co bude dal. Tak se mej krasne a zadnej stres, zasnazili jste se, tak se to driv nebo pozdej povede. Radsi teda driv. 😀 😀

meiki
29. črc 2010

@daniela699 : nevim jestli jsi to psala, ale proc se doktori zase rozhodli zmenit plany?

natulaaa
29. črc 2010

jééj Jani ahojky 🙂

holky Breber se neukázala? 😕 😕 😕 😕 😕 😕 to je divné néé 😕 😕

daniela699
29. črc 2010

Natul, ja myslim ze jsou jeste porad na te dovci, ne? Nebo myslis ze uz se meli vracet?

daniela699
29. črc 2010

Meiki, no to je to co se prave taky obavam. Chodim do nemocnice a stridaji se tam ruzne doktorky, a kdyz mi rekla jedna ze ne, tak to bylo, kdyz cysta byla jeste mala, ale nevedelo se jak to s ni bude. Pak taky ten sekret z prsou, to taky jeste nevedeli co to je. A posilali me na ten UTZ prsou atd. Nakonec to nastesti byl "jen" zanet. A jeste mi davala dalsi injekci na vyvolani ms. Pak jsem byla za tyden na kontrole, to mi dali ATB na zanet (uz zase jina doktorka) a cysta se asi po te injekci hodne zvetsila, takze teda na operaci. Pak jsem byla jeste jednou, cysta byla zhruba stejna, mozna malinko mensi. A ted na prijmu na operaci, najednou (to zase uz jina doktorka) ze cysta "zmizela" respektive to co tam bylo bylo 11mm a teda ze neni co operovat, a tim padem se muzem snazit. Pry bez problemu, ze nemusim na nic cekat. A ze kontrola po pristi ms, jak to bude vypadat. Tak prave jeste zvazuju ze zajdu zase za svym doktorem, nebo nejakou tou novou doktorkou, abych slysela jeste dalsi nazor. Jakoze chci se snazit, nic jinyho si nepreju, ale zaroven se taky bojim, aby neco nebylo jeste spatne. Ale pssss pred Natul... ona by me zbila. 😝

daniela699
29. črc 2010

Natul, tak jsem to hledala a nasla ze asi odjizdeli v patek, takze mozna dneska vecer dorazi. 😀 No uz se taky nemuzu dockat jak tady Breberus vystavi ty testiky. 😀

pe_t
29. črc 2010

holky moc děkuju 🙂 když to člověk nemá s kým probrat a sdílet, je to šílený...to co tady čtu a že se můžu sama podělit, poradit s někým, strašně moc nabíjí 🙂 a hned se zdá všech nějak snesitelnější.

meiki
29. črc 2010

daniela: tak snad se konecne obratilo stesticko a naslo si Te, ale asi bych jeste zasla za doktorem, jen pro klid duse. Ja zase byla po revizi jen prohlidnuta jen jako pohmatem. A kdyz je muj pan doktor mooc hodnej a nemam duvod si ztezovat budu menit - bohuzel nema zadny pristroj v ordinaci a uz si ho ani nebude porizovat, uz ma za par do duchodu.
Takze v utery me ceka prohlidka u noveho mudra

jahudka80
29. črc 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion)..................................................................8.4.//
petra.vavra(30let, MA 3/2010 Femibion,kys.listová)...............................................................30.4. //
kopretina82(28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel)...................................................................5.5.//
http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan )..................................................................... 24.5.//
leheckova(31let, MA 12/2009 kys.listová) ...................................................................................21.6. //
http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan).............................................................23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E)......................................................................už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard).............................................................26DC - 28.7.//

mircisek(30let,MA 11/2009,5/2010,kontryhel)....................................................................................60DC
gambrinuska (28let, MA11/2009,calibrum babyplan,puregon) ..............................................................44DC
hadonoshka(42let,MA 12/2009 clostilbelgyt).....................................................................................39DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová).................................................................................................. 27DC
fram(35let, MA 2/2010,Femibion).......................................................................................................17DC
vendulak(22let, MA 4/2010, Letrox50,Elevit Pronatal,čaj vitality a plodnosti)........................................................17DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
jane 84(26let,SP 8/2009kontryhel,kys.listová)..........................................................................................16DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.).................................................................................................16DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)..........................................................................15DC
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010 ) ...................................................................................14DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)..................................................................12DC
daniela699 (34let, MA 5/2010, a mamavit)..................................................................................11DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4
natulaa(28let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calibrum babyplan) ...............................................................7DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a
jahudka80 (30let, kys.listová, kontryhel, Mojžíšová)...................................................................6DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a
meiki (30let, SP 7/2010, kys.listová )...................................................................................4DC
endie(23let, MA 3/2010)................................................................................................. 1DC

daniela699
29. črc 2010

Meiki, rikam si krok za krokem. Takze se raduju, ze ted jsem tam nemusela byt v nemocnici, touhle dobou bych uz asi mela tri diry v brise, ale neplanuju nic, prijit muze cokoliv. Koukam ted jen na dalsich par dni dopredu, uz ne tydny. K doktorovi si asi zajdu, jak rikas. Zkusime se zasnazit, ale zajdu si abych taky vedela jestli folikul praskl, a co sliznice atd. Kdyby to nebylo v poradku, tak by se stejne asi vajucho neuchytilo. Akorat ta nova doktorka ma mit pry 14 dni ted v sprnu dovcu, takze asi budu muset jeste za svym dosavadnim, tak uvidim. Myslim, ze neni spatnej, ze jakoze nic nezanedbava, ale prece jen asi jinej trochu vic lidstejsi pristup mi bude vyhovovat vic. UTZ maji oba, je fakt ze i kdyz pohmatem toho zjisti hodne, tak prece jen, obrazek je obrazek. Jak se to vlastne dela kdyz clovek meni? Vezmes si tu svou slozku s sebou?

daniela699
29. črc 2010

Peti, ja jsem mela stejnej pocit, chvili jsem nakukovala a cetla, a pak jsem se registrovala abych se mohla zapojit. Videla jsem ze holky mluvi presne o tom, co jsem citila ja, a hlavne kdyz se clovek podeli a cte ty reakce, tak mu je hned lip, ze na to neni uplne sam, ale muze to sdilet s nekym kdo presni vi o cem je rec.