Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jahudka80
1. srp 2010

@veraakubik no tak honem honem čekáme, jeden si nech kdyžtak na ráno 😉

veraakubik
1. srp 2010

@jahudka80 tak jsem to testla a nic-tak bud je jeste moc brzo-preci jen nam to ujelo v utery,nebo mam jen zpozdeni..Test je bilej jak cerstve padly snih.. 😢

jahudka80
1. srp 2010

@veraakubik nesmutni, buď je brzo, a kdyby to druhé, tak když vám to jen ujelo jak píšeš 😉 tak když se zasnažíte tak tam určo příště // budou uvidíš 😉 užívej si svých dvou krásných dětiček a uvidíš ,že zanedlouho bude v bříšku třetí 😀

natulaaa
1. srp 2010

holky ach joo,jsem se trochu chytla s holkamana unice,je to strašně neupřímná diskuze a když máte nějaký problém a strach,tak se dovás pustí,že jsem stresmenka a tak,oni si furt píšou,jak jim je bezva ,přitom to tak určitě není 😖 ,jedna se tam uplně zlekla,že jako ježiš doufám,že jsem vás tu něčím neposrtašila a já ji píšu,nepostrašila,když jsou nějaké rizika u ivf,tak si o nich snad mužem napsat néé a né tu to nepiš atd atd.Oni si tam vubec nechcou psát i o problémech a taková diskuze mi příjde na prd néé co myslíze,tu když má někdo depku,tak ho podpoříme a né že ho zdrbem,že to přehání,chápete to,néé končím,už tam nejdu,není jak tady 😉

veraakubik
1. srp 2010

Prave ze nam to jen ujelo,tak to nejak ,,neresim,,..Ani na to treti nejak nespechame-davam tomu cas..Pokud to nedostanu,testnu jeste ten druhej v tejdnu a uvidime co z toho bude..Deticek si ted uziva manza a povida,ze uz jich ma plny zuby-no nevim jestli mu to treti dat..Musim jit,nebo z nich bude sedivej-ja to vydrzet mam a jeho z nich boli hlava.. 😠 Ten me tak stve..No nic,zatim se tady mejte..

breberuska
1. srp 2010

natu, taky myslím, že diskuze jsou od toho, aby se tam řešili i problémy a depokovalo se, nic není furt růžové a v pohodě...to bychom to my tady mohly rozpustit 😀 😀 😀 právě i já to tu mám ráda a nikam jinam se mi nechce 😉

lucie.krajcarova
1. srp 2010

verakubik, asi je trochu brzy na test... však uvidíš další týden. ale stejně se vám divím, že chcete třetí dítě 😝 a takhle za sebou. jste odvážní. my s manžou jsme ze tří dětí, tak naprosto víme, co to obnáší. třetí dítě jsme si zakázali. ale nevím, co bude, když druhé dítě bude zas kluk 🙂
Nat, vůbec si to neber, je to na nic, pokud to tam takhle chodí 😖 k čemu to je? je to dost divná diskuze teda.. jsou tam nějaké maminy, co se jim po IVF narodily děti?

lichtakova
1. srp 2010

@natulaaa že by ses na ně nevykašlala, když je jim tak úžasně.....
to je nějakej divnej živočišnej druh...přece si nebudu sama sobě lhát do kapsy, že se nemůže nic stát a žádný problémy nenastanou

natulaaa
1. srp 2010

@lichtakova no já vím,ale co naděláš,kašlu na to,budu tady a hotovo,je to přetvářka 😒

pe_t
1. srp 2010

Natulaaa : vždyť od toho se diskuse přece zakladají, že lidi mají společný problém apotřebují ho s někým probrat ne? A kdeže jsi to nati byla na diskusi? Nic se netrap....musím říct, že mě to tu strašně moc pomohlo. Sice každá máme určitě chvíle, které si musíme prožít samy v dušičce ( já ji prožila před chvíli, vybulela se a je líp...), ale když jsou lidi, kterým se můžu svěřit...půl smutku je pryč 🙂

breberuska
1. srp 2010

pet, to je úplně přesně - půl smutku pryč 😉 natu, jasnačka, přetvářka nemá smysl, to je pak o ničem 😠 !

pe_t
1. srp 2010

Yfka: no já v 7 už měla pěkný obrázek na UTZ. To bys určitě věděla!!! Tak dlouho už...není možný, že bys nevěděla o ničem a potratila 😕 to se mi nezdá...ale nevím Yvi, to špinění jak píšeš už bylo asi v době těhu.....myslím.

pe_t
1. srp 2010

a nemá smysl na takové diskuze chodit.....

pe_t
1. srp 2010

holky zítra jdu na první kontrolu k dr. Tak jsem tak strááááášně zvědavá jak se hojím . No po pravidelném pití kontryhelu a užívání Femoigardu....to snad bude mít nějaký výsledek 🙂 . Teda spíš ten kontík. Femig. je na stabilizování...A pak už snad za dva týdny první MS...už aby to bylo. Páni, já jsem strašně nedočkavá... 😉
No a taky doufám, že snad budu mít povolený už nějaký ten sexík....šest neděl - hrůza! To není možný vydržet!!!

martasl
1. srp 2010

ahoj holky 😉 koukám,že jste to tady pěkně rozjely 😉

breber-supéééééééééééééééééééééééééééééééééééééér 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 všechno bude ok,věř tomu!!!

veru-tohle jsem našla v brožurce,co jsem měla v dárkovým balíčku pro maminky,co se dostává v poradně:
oplodněné vajíčko musí zahájit cestu k děloze,k tomu,aby dosáhlo svého cíle potřebuje 3-4 dny.pak se vajíčko začne dělit a kolem toho 10dne se začne tvořit embryo.tolik zkráceně...takže si myslím,že by ti těhu test ještě nic neukázal.

jinak já mám pořád ovu test jen s jednou čárkou a začínám z toho být trochu nervozní ☹ 😖 .Teda holky,nevím,jestli je to po těch prášcích na tlak,ale pořád bych jen spala a jsem totálně nepoužitelná.nic se mi nechce,s bídou si uvařím.dokonce mi vadí,když sedím dýl u pc.bolej mě z něho oči.holt to jde semno z kopce.a to mám jít na kontrolu až 12.ale půjdu už 9.8.doufám,že mi mudra napíše aspoň vycházky.

natul-to je bezva,že jste si to i v tom nic moc počasí tak užili. 😉 😉 dovedu si to živě představit 😀

jahud-teda ty seš pekařka! 🙂 to tě to tak baví??moje kámoška taky peče,z radosti a totálně mě ty její výtvory dostávaj.všechno včetně ozdob si na to dělá sama.holt má pevný nevy,já bych s tím švihla 😅

martasl
1. srp 2010

holky,jak tady píšete pořád o tom maliníku.na co všechno je kromě hlenu dobrej??a kdy je nejlíp ho pít?a dá se koupit normálně v lékárně??asi si ho budu muset taky pořídit.

pe_t
1. srp 2010

martasl: já zatím všude četla, že hlavně na ten hlen. Jinak já jsem na kontryhelu - mě šlo v první řadě o co nejrychlejší zahojení a nrůst sliznice po porodu. Ale taky jsem hooodně četla, kolik holek pomohl Femigard k těhu..... 🙂

breberuska
1. srp 2010

pet, tak zítra hodně štěstíčka! já jsem taky kontryhel i femigard poctivě užívala a zdá se, že to k něčemu bylo.
marti, díky. snažím se nestresovat, ale moc mi to nejde 😔 ty nemáš ani vycházky? možná bys jí měla říct o tom, co ti ty prášky dělají, to asi nebude úplně ono, když si po nich taková mátoživá, ne?

pe_t
1. srp 2010

breberusko a po jak dlouhé době jste do toho šli?

fram
1. srp 2010

Ahoj holky,
@breberuska jak tě napadlo, že bys s námi neměla zůstat?! Musíš nám přece hlásit, jak si s mimískem rostete 🙂
@pe_t zítra držím palce
daniel, krásnej čáp, snad někomu pomůže
Holky, všimli jste si, že každý měsíc někdo otěhotní? Jsem zvědavá na koho vyjde srpen. Září je jasný, to už si zamluvila Natul 😀
U nás dnes nádherně, jeli jsem na kolo výlet, původně bylo plánováno cca 30km. Ale protože mm je profesionální řidič a vyzná s v mapách, našel 2 zkratky (sice to byla delší cesta, zato mnohem horší a do kopce 😀 ) a tím se výlet protáhl na skoro 45km 😀 Jsem grogy, ale dobrej pocit, že jsem udělala bububu na svoje špeky.

fram
1. srp 2010

@natulaaa diskuze jsou přeci i od toho, abychom se podělily i o to nepříjemný, třeba já s těma svýma depkama budu otravovat radši vás, než manžu, aby mě za chvíli neměl plný zuby. 😀

natulaaa
1. srp 2010

Peto no jo no,já to vím,ale vysvětli to těm holkám noo 😖 😖

@fram holky do konce roku to přece musí vyjít uplně všem,to by bylo náádherné si psát kolem vánoc už o těhulkování,uplně to vidím 😵 😵 😵 .jinak je to fakt,tu je super parta,tam bohužel néé,všechny holky co tam chodí,jsou brnačky a nějak cítím,že cizí mezi sebe neberou a k tomu ještě ,já jsem prostě takový typ,však to asi víte,že vám sem hodím takový článek ,jednou o tom a podruhé zase o tom,vždyt je to dobře,když sem hodíme ledasjaké články ,které by nám mohli pomoct v otěhotnění,a já když něco hodila tam,tak hned do mě všichni že ty se sleduješ a takové kecy,tak chápete to,já už jednou jsem se zařekla,že tam nepujdu a zase jsem tam vlezla,a dneska to už byla poslední kapka 😠 😠 ,jedna holčina měla takový slaboučký hyperstimulační syndrom a ona se normálně bála o tom psát ,jen tak opatrně a já ji řekla však o tom piš,vždyt i my bychom měli být informování o tom,co se muže stát a holky hned do mě,že špatné zprávy tu nepotřebujeme poslouchat a tak,no tak co k tomu dodat,to jakoby jsme se tu my nemohli bavit o tom,že někdo potratil 😖 ,no takže asi tak a přece když tu má někdo depku,tak mu neřeknu,jééžiš sklidni se atd atd a jsme právě na takové holky milejší a snažíme se je rozveselit a né že vás zdrbu,že jste hysterky

pe_t
1. srp 2010

Nati já jsem na tom tak, že když jdu po venku tak se jen modlím, abych nepotkala nějakého známého.....mluvit o tom, vysvětlovat.....nene. Ale když jsem tady, jsem schopná o všem psát s váma a cokoliv rozebrat jen proto, že vím, že jsem mezi holkama, které mě "vyslechnou" a poradí, povzbudí.....a tak to cítím i já k ostatním . Prostě je mi tu dobře a teprve s váma se mi moc ulevilo a pomohly jste my... 🙂

natulaaa
1. srp 2010

@pe_t přesně tak Peti,v dobrém i ve zlém 😉 😉 🙂

lucie.krajcarova
1. srp 2010

Pe-t, taky jdu zítra na KO, tak jsem zvědavá. KOntryhel zatím nepiju, čekám na MS. zatím beru jen listovku.
Fram, já si rezervuju ŘÍJEN 🙂
pe-t, dnes u nás byli známí, a ani se mě nezeptali, jak se mám, jak se cítím.. a to jsme se dlouho neviděli. dost mě mrzelo ☹((((( protože u nás to manžel všem řekl, chtěla jsem to, abych to nemusela říkat já.. dvě sousedky jsou naprosto v pohodě, hodně mě podpořily, jedna má sestru na bulovce, tak se tam za mě přimluvila. druhá chudák prodělala tři potraty a jeden podobný jako já, tak mi pomohla svým příběhem.. ale ta třetí, absolutní nezájem.. 😲

Natulko, to mě mrzí, že zrovna tvoje centrum má takovou blbou diskuzi.. není ještě nějaká jiná?

pe_t
1. srp 2010

Luci držím palečky - hned pak napiš, jak jsi dopadla 😉
myslím, že někteří ( samozřejmě myslím ty známé, kteří to nezažili ) možná ani neví, jak se k nám chovat,jak se k tomu vůči nám postavit. Prostě se jim to doneslo, a jak nás vidí, neví co s tím.....nechtějí nás třeba nějak ranit. Tak to někdo "uchopí" i tak, že dělá jakoby nic...pokud to je jinak fajn ženská, nechce ti to třeba dávat najevo....holt jsme teď fakt hodně citlivý. já bych byla asi radši ( pokud bych se s někým viděla), kdyby jsme o tom nemluvily. A to jen zase proto, že nejsem psych. ještě v pohodě, aby mě to nedostalo a nebulela. Ale holky - až budem znovu těhulky ( a to budem!!!!!!), na vše špatné rychle zapomenem!! 🙂

martasl
1. srp 2010

natul-tak o čem si tam sakra píšou??to musí být docela opruz.tady se ty témata dost houpou,jednou o tom a pak zase o něčem jiném,ale ať je to hodně zlé nebo lepší,vždycky se dokážem hezky podpořit a utěšit,a od toho ty diskuze snad jsou,ne??a musím říct,teda napsat,že si myslím,že jsme tady fajn kamarádky i když jen takhle přez net.a o tom to je!!!,nemám pravdu?? 😉

breber-vycházky nemám,ta zastupující doktorka mi je nechtěla napsat,že prej kdyby se náhodou něco stalo...doufám,že pokud mě bude chtít doktorka ještě nechat na neschopence,že mi ty vycházky napíše až k ní 9.8.půjdu.musím jí říct,co mi ty prášky dělaj.nevím jestli je to těma práškama,ale mám hrozně sucho v puse a krku a trne mi jazyk a patrp.holt asi jsem už asi na odpis ☹ ☹ 😅 možná si na ně musím zvyknout.

yfka30
1. srp 2010

@pe_t no však jo, u malýho jsem měla v 7tt už srdíčko a byl to malej asi 7mm puleček 😵 ...já to právě brala od toho 21.5., když toho 13.6. to bylo takový nic...testila jsem v době, kdy měla přijít mrcha a když jsem pak jela do tý nemocnice se špiněním a na utz nic nebylo, tak mě to dost zarazilo...možná jsem otěhu až od toho 13.6., ale proč bych měla skoro o týden dřív mrchu?...když ju normálně mívám přesně po 30dnech 😕 ...prostě, čím víc nad tím přemýšlím, tím víc jsem z toho magor 😀 ...no nic nechám toho nebo z toho ještě zblbnu 😀

breberuska
1. srp 2010

pet, po druhé MS 😉
lucie, zítra i tobě na kontrole hodně štěstíčka!! jinak ty známe trochu chápu, u nás to bylo podobné. Víš oni někteří neví, co mají říkat ani jak se mají chovat, tak raději neříkají nic...možná je to lepší, než nějaké prázdné a nebo strojené řeči. Nejvíce tě pochopí ti, co to zažili, to mi řekla i kamarádka, které přišla o jedno z dvojčat den před porodem a dneska vím, že fakt měla pravdu.

fram
1. srp 2010

@lucie.krajcarova tak zítra taky držím palce říjen je tvůj 😀 a třeba se ještě někdo přidá 😀