Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lucie.krajcarova
10. srp 2010

Jahudko, to je mi stsrašně líto st ou chatou, už víte, co ukladli???? jinak já jsem po potratu kvůli VV..
natul, jakého máš pejska, ukážeš fotku?
Pe_t, s tou sliznicí to říkala natulaa a myslím, že to zní logicky. my si teď dáváme pozor, nechci to tak tlačit..

natulaaa
10. srp 2010

@daniela699 no já nevím,jestli se u ěch puzzli uklidním,nebo roštílím 😀 😀
@lucie.krajcarova já mám kokříka,už starého 12letého bobka,už huř slyší a ted dva dny mu nějak teče i z očíček,tak mu tak kapu,ale už je to lepší, 😵

yfka30
10. srp 2010

Ahoj holky, tak jsem vás dočetla a zase nevím, co jste která psala 😅 . Bavili jste se myslím o uklízení, tak já včera šoupla malýho mamině a dneska od rána makám. Už je hotovo, tak si dám kafíčko, umeju hlavu a pomažu za kamoškou. Včera jsem se dozvěděla, že přítel přijede až za měsíc ☹ . Tak mám opravdu radost, s takovou to s otěhotněním bude pěkně na prd, ještě kdyby jezdil zrovna v době, kdy to nepůjde 😠 . No nic, bude si to muset zařídit, tak, aby na ovulku dojel 😀 . Ale tak třeba se zrovna trefí a výjde to 😵 . Při malým jsme se snažili přes rok, pak jsme šli na 3měsíce od sebe a když jsme se k sobě vrátili, tak jsem otěhotněla hnedka ten první večer, co jsme se milovali a to mi zrovna skončila mrcha. Není to divný? 😕 Ale jsou i ženský, který otěhotní jedině při mrše, tak nevím.
@jahudka80 to je šílený s tou chatou, tohle nepochopím, jak na tohle může mít někdo žaludek 😖.

@natulaaa krásný puzzle, jsem si málem cvrkla, jak jsem se tady rozplívala 😵 😀 @martasl vůbec nejsi stará na to mít ještě mimi, tchýni je 42 a na "starý kolena" 😀 si pořídila ještě prcka a to už má dva dospělý syny. Takže Patrik má o 2 roky stršího strejdu a kdyby nepotratila, tak ted by jsme spolu měli skoro stejně starý děti, ona o měsíc starší. Bohužel už jí doktor nedoporučil další mimi, protože tam byla hodně velká pravděpodobnost dalšího potratu, tak si vzali dvě malý děti z DD 😵

natulaaa
10. srp 2010

@yfka30 no já si cvrnknu,až to budu stavět 😀 😀 😀 ,jinak já taky otěhotněla po ms 😲 ,ještě jsem špinila,byla jsem asi 7DC a vím to na 300%,protože manža pak byl pryč celý měsíc 😕 😕 😕

yfka30
10. srp 2010

@natulaaa takže nejsem divná jenom já 😀 . Já právě taky ještě trošičku špinila, ale hold chuť byla větší 😵 . Jinak s tím puzzle, já bych na to asi neměla trpělovost, ale hrozně se mi to líbí 🙂

natulaaa
10. srp 2010

@yfka30 no ono to budou moje první puzzle 😲 😲 😀 😀 ,já co skladala za puzzle,tak bylo 9 políček v nějakých oplátkách 😀 😀 a i s tím jsem měla problém 😀 😀 a ted tech dílku bude 1000 😲 😲 ,ale já musím být fakt u pichání a po ET v klidu a mě fakt v klidu jen tak nic neudrží na zadku,tak si dám cíl,že to složíím,nechci furt sedět u PC,už tak tu sedím dost 😀 😀 😀

natulaaa
10. srp 2010

jooo a to nejduležitější,psala jsem do repromedy kvuli tomu manželovu spermiu a dopadl prý výborně,ale kvuli ochraně osobních dat ho nebude posílat mailem a předají nám ho osobně až tam pojedem,ale tak duležité je,že je fakt v pořádku 😵 😵

yfka30
10. srp 2010

@natulaaa no nevím, já bych u toho asi v klidu nebyla 😀 . Gratuluji k výborným výsledkům 😵

daniela699
10. srp 2010

Natul, tak to je super zprava. 🙂 Ale jinou jste ani necekali ne? 😀

natulaaa
10. srp 2010

@daniela699 no my se báli,že se v opavě spletli,neznáš opavskou nemocnici 😀 😀 ,ale asi néé,noo 😀

daniela699
10. srp 2010

Natul, to si vubec nepripoustej takovy veci. Ty ty ty. 😠 😀

jahudka80
10. srp 2010

@daniela699 @natulaaa @pe_t @lucie.krajcarova no holky co vám mám povídat 😠jsou to zmetci byli to asi malý smradi o to hůř pěkná nám to roste společnost , zničili dveře, okno, kus chaty, a ukradly nějaké kudly (babička tam má povětšinou staré věci jako po své babičce.....) byla tam sekačka a křoviňák a to tam zůstalo no říkám nějací smradi , holky za celech 30let co tam ta chata je ji nikdy nevykradli a letou už se nám tam vloupali porduhý 😠 😠 😠 😢 😢 😢máme tam medomed a minule zřejmě ty svině hledali med vypáčili 3 zámky. Ach jo prostě nemůžete dělat vůbec nic, volat policajty je zbytečný sepíšou to a tím to zvadne ☹ sere mě to ale nic víc neudělám budu shánět okno,...a mít starosti navíc. 😒

@natulaaa puzzlíky jsou hezké 😵 😵 😵 a neboj výjde, budem držet všechny palečky i na nohách 😀

@lucie.krajcarova zítra tě přidám ju , sice nevim co je to VV 😒 ale zítra jsi v tabulce ju 😉

@daniela699 uvidíš, necháme se překvapit příští týden pro nás bude rozhodující 😉

holky snad jsem na někoho nezapomněla jdu si umít hlavu pak budu chvilku pracovat a pak musím letět k dr. manža je hodnej přijde dřív tak nemusím malou tahat sebou 🙂

jahudka80
10. srp 2010

@natulaaa gratuluji k super výsledkům 😉

jahudka80
10. srp 2010

@yfka30 ju na tebe jsem zapomněla 😅 tak k té chtě jsem psala o příspěvek víše,ju. Jsem z toho rozhozená a mám strach , já totiž jsem blbec někdy pověrčivej a já mám 10. jako špatnej den 😠 a zrovna se dozvim že máme vykradenou chatu a mám jít na gyndu ☹ .

daniela699
10. srp 2010

Holky, ja furt premyslim nad tim, jak to teda s tou moji sliznici je. Protoze mi furt rikali, ze je nizka, pak nekdy ze nekde v nekterych mistech to bylo az 8mm, ale obecne nic moc. Tak nevim, jestli zajit za dr i kvuli tomu, protoze na to se davaji nejaky ty leky tusim, ne? A kdyby se to nahodou povedlo, tak tim spis, protoze bych fakt nerada, aby se kvuli te sliznici neco stalo. Porad se nemuzu dobrat nejakyho zaveru - ale ty leky by nemely vadit otehu ani tehu, ze ne? Nevim jestli by to byly ty stejny co se davaji od zacatku v tehu. A taky jak moc od zacatku se to treba dava? Nevite jak to funguje?

daniela699
10. srp 2010

Jahud a na gyndu jdes na nejakou normalni kontrolu? Nebo neco jeste jinyho? Kdy se to da zjistit z krve? 🙂

daniela699
10. srp 2010

Holky, jeste k tomu jak jsem psala ob jeden vyse, tak me prave uplne zarazilo jak mi rekli, ze se chteli divat jeste do delohy. Protoze to mi nikdo ani nerekl predem, a vubec nevim jestli to je kvuli tomu, ze by se jim neco nezdalo, nebo proste jen ze kdyz uz tak zkontroluji i tohle. Ptala jsem se, a dr mi rekla, ze jen jestli to je v poradku, ale ze to nicemu nevadi. Ze klidne muzem zkouset. Ale nerekla mi ani nic o te nizke sliznici i kdyz to tam do toho papiru napsala. 😕

helcenka
10. srp 2010

Ahoj holčiny,
já to okno myla včera až do půl devátý večer a dneska musím znova. Je tak šíleně špinavý, no jo, jako okno ze stavby. 😀

@jahudka80 - Lucka měla VP (velký potrat) a VV je vývojová vada.

@herbie, @daniela699 - já nepokouším, jen říkám z vlastní zkušenosti, jak to je. Kubíka jsme počali den před ovu a teď podruhé jsem otěhotněla a ani jsme s tím nepočítali (teda chtěli jsme, ale bylo to první měsíc, kdy jsme se chtěli začít snažit). Manža byl zrovna na víkend pryč a já měla v někdy v sobotu dopoledne ovu a milovali jsme se až někdy z neděle na pondělí. No a ono to vyšlo. A ty příznaky na MS byly šílený, jako každý měsíc, ale silnější, my jsme zrovna měnili okno u lodžie, tak jsem to přikládala velké námaze. No a s Kubíkem zase nebyly příznaky vůbec žádný, tak to jsem si to myslela, že by to mohlo vyjít. Fakt je to různý a já dokud neuvidím krev nebo //, tak žádné závěry radši nedělám. Jo a moje švagrová měla normálně první tři měsíce těhu MS, takže na to, že je těhu přišla až když byla ve 4. měsíci. 😀

Všem, kdo jdou k lékaři držím pěsttičky.

helcenka
10. srp 2010

Dančo, nechala bych to být do té doby než příští týden najdeš // nebo přijde MS, stejně tak jako tak by se na ni čekalo a pak by dělali nějaká vyšetření a pokud budou //, tak ti léky na udržení snadno předepíšou, pokud budou třeba. 😀

jahudka80
10. srp 2010

@daniela699 na roční kontrolu, takže prohlídka + stěr + ULT . To nevím kdy se to dá zjistit, dr. žeknu že jsem 5den po ovulaci

yfka30
10. srp 2010

@jahudka80 si to začnu snad brát i osobně 😝 😀 . Né dělám si srandu 😵 . Je to šílený s těma děckama, já to vidím deně za barákem, to jsou děcka kolem 8-10let a to je samí pi.., ku... a jiný lahůdky. Nevím, kde to slyší, jestli se tak baví běžně doma nebo ve škole, každopádně je to děs běs. A nejvíc mě dostal asi 4letej kluk, kterej prohlásil "já to mr..." 😲 😅

@daniela699 jak se pozná nízká sliznice? 😅 To ti řekli u dr? Mám dotazy co? 😕 Mě jen zajímá, jestli to poznám i já sama nějak, myslím, že jste se tu bavili o tom, že snad podle mrchy, že když je slabá, tak je ta sliznice nízká 😕

Tak já mažu za tou kamoškou, tak pište, at mám večer co dočítat 🙂

Paaaaaaaa

lucie.krajcarova
10. srp 2010

Jahudko, tak o to je to horší, že to byli nejspíš jen vandalové... je to děsné...
Dani, sliznice má určitě vliv na udržení těhu, teda aspoň na začátku. proto piju 2x denně kontryhelový čaj, pomáhá to právě na růst sliznice a je to i proti bolesti při MS.
Heli, díky za ty zkratky, Jahudko, tak to je, Helenka má pravdu 🙂

jahudka80
10. srp 2010

@helcenka jojo máš pravdu na nějeké příznaky už nedám nevím zda je to PMS a nebo těhu tak se rači nepozoruju ona se buď přihlásí mrcha a když ne tak příjde na řadu testík a plašit 3dny před ms s testem 😒 😀 nemá smysl. Jinak dík za vysvětlivku 😉
@natulaaa manža mi nainstaluje skype 😉 tak můžem pak pokecat
holky já jsem na nervy a nemám bejt proč normálně mě bolí žaludek jako ve škole před zkouškou 😀 😀 😀 nebo v práci když se nestíhalo, jsem magor 😀 😀 😀

lucie.krajcarova
10. srp 2010

jo jahudko, do tabulky ke mně tedy VP a 7/2010..

pe_t
10. srp 2010

@jahudka80 taky jsme to zažili s chalupou - pak jsme našli některé věci v bazaru ve městě 😒 .
@natulaaa paráda - gratuluju k výsledkům 🙂
@daniela699 no já myslím, že ty léky by uškodit vůbec neměly... 😖 . S tou sliznicí - taky si říkám, kdybych tak do sebe viděla 😉 ...se mnou se o tom dr. vůbec nebavila - ani zmínka o ní.
@lucie.krajcarova asi taky raději počkáme po druhé MS
@yfka30 no zase kdyby to nebylo mooooc daleko 😉 někdo tu psal, že manža jel kvůli tulení v ovu i 200 km ze služebky 😉
@helcenka to máš pravdu - jen se ženská nervuje. Buď MS, nebo //. Jinak se fakt nic nedá říct. Ale myslím, že s tím co tu máme všechny za sebou, jsme vyděšené z každé maličkosti.

mpetula
10. srp 2010

Ahoj holky, můžu k vám? Už jsem se tady motala v květnu/červnu, kdy jsem byla po druhém MA ☹ První byl v lednu a hned na začátku, tak se to řešilo jen vyvolávacím pigárkem a v květnu to byl v 7tt, tak jsem musela na revizi, ta se nepovedla tak po pěti dnech jsem šupajdila na další. Na kontrole mi pak udělali i cytologii, běžná kontrola po roce a ejhle, na děložním čípku mám nález. Teď budu muset chodit na stěr každé trři měsíce a kdyb se to něj zvětšovalo, tak prý by mi kousek čípku uřízli 😠 Ale na těhu to prý vliv nemá, že tento zákrok dělají i během těhu, ale že určité riziko je tam pořád, tak nevím. No ale v každám případě jsem dnes 14 DC ovulka podle testíků je, tak se s manžou snažíme co to jde 😀 tak uvidíme. Jen už teď začínám mít strach, že kdyby to vyšlo a otěhu se povedlo, tak že to zase nedopadne. Neni to dobře stresovat se, zvlášť když ještě nejsem ani těhu, ale nemůžu si pomoct. Teda, jsem se rozepsala, tak snad to neva. Jinak jak jsem psala, v květnu jsem se sem přihlásila, napsla pár příspěvků a pak nic, nebylo moc co, snažit jse se nemohli, ale celou dobu vás poctivě čtu, tak vím holčiny, co se u vás dějě 😉

lichtakova
10. srp 2010

nazdar holky, krátce zdravím, sluním se venku a využívám chvíle krásného počasí
natul, to je super 🙂
mpetula, nic si z těhle myšlenek neděj, já je mám taky, normálně jsem stresor a po tomhle zážitku.... 😒

pe_t
10. srp 2010

@mpetula ahojky 🙂 no koukám, taky sis prožila svý - to je mi líto. Ale máš dobrej přístup - pozitivní 🙂 . Vítej zpátky a šup do diskuze 😀

mpetula
10. srp 2010

Já taky sedim na terase a větrám se, odpadla mi kontrola na gyn, tak můžu bej v klidu doma. Teď jsem byla pořád v práci, dnes mám jeden den volna a zítra zase do práce 😠 Snažím se nestresovat, zatím to docela šlo, když jsme se nemohli snažit, ale teď když už jsme začali z toho mám strach, co se zase po.....e. No ale snad už by mohlo být do třetice všeho dobrého 😉

mpetula
10. srp 2010

pe-t, no snažím se myslet pozitivně, jinak bych se z toho asi musela zbláznit. Ale to tady musíme všechny, aby jsme byly dobře připravené na ty mimíska 😀