Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

zzzzuuuuzzzziiii
11. srp 2010

@natulaaa natul, taky trpim na krcni pater... jako prvni pomoc pouzivam "konskou mast" vzdycky se tim promasiruju a ona jak je vetrova tak te to krasne prohreje a zahreje a na noc idealni, pak se zahrabat a vzdycky rano mi je dobre... taky vzdy me boli hlava, je mi spatne atd... tohle mi fakt pomuze, kdybys ji mela doma, nebo nekde videla kup si ji, stoji to 50 kč a fakt je to vyborny.

natulaaa
11. srp 2010

holky je dobře,že jse dopadly na gyndě dobře 😉
@angelina987 moc gatulujuu,je to náádherné 😉
@herbie tak přece nesklama mcha jedna 😠 😠 ,ale ted do toho už musíte začít bušit přes ovulku,kámoše musíte 😠 vyhodit 😀 😀 😀

natulaaa
11. srp 2010

@zzzzuuuuzzzziiii Ahojky ,já ji mám doma,mám silně hřejivou,a občas se s ní fakt namažu,ale včera mi začaly z ničeho nic ty mžitky,ani mě za krkem nebolelo,ale byl jen stuhlý,ale když se mi začne pomotávat hlava,tak se namažu,ale mžitky jsem v životě neměla 🙄 🙄 ,měla jsem před očima takové záblesky,jako bych se dlouho divala do světla,nebo nevím,jak to vysvětlit 🙄 🙄

zzzzuuuuzzzziiii
11. srp 2010

@natulaaa natul on byl asi taky hodne blbej tlak venku, to ti mozna nepridalo, ja vim, ze me cely den bolela hlava a to je prave kdyz se takhle meni pocasi... presne, silne hrejivou, muzu jen doporucit - akorat je dobry, nejdriv si vyndat cocky z oci a pak se teprve namazat ono to pak trochu pali 🙂 blondyna no 🙂

natulaaa
11. srp 2010

@zzzzuuuuzzzziiii no to jáá si tak jednou zkoušela čípek 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,přitom už to bylo po nějaké době 😀 😀 😀 😀

daniela699
11. srp 2010

Ahojte holky, vy jste se vcera teda rozjely jeste. 😀 Ale to je dobre, bavi me to cist. Si furt rikam, ze si to jednou prectu cely od zacatku, kdyz jsem tu jeste nebyla az doted. Ale nevim nevim, jestli to s takovym pribyvanim stranek dam. 🙂
Vcera jsem byla u kamosky, co ma termin za mesic, tak jsem byla cela pryc z toho, jak se mimisek hybe a jak to je na tom brise citit. Bylo to krasny, i kdyz teda chvilema jsem se fakt musela drzet, a kdyz jsem prisla domu tak uz jsem to nevydrzela a trochu jsem si zabrecela. Kdyz si predstavim, ze jsem mohla mit 3 mesice po ni, a ted uz bych to taky citila. No nenadelam nic. ☹
Objednala jsem se na pristi tyden k te nove dr., i jsem se ptala na ten HP, tak mi jen rikala sestricka ze urcite jen, ze se domluvim s pani doktorkou. Uz se docela tesim. Jen doufam, ze to zrovna nedostanu. Zacaly me bolet prsa, takze mozna se to uz chysta. Podle Natulinych rad o stejne delce LF by to melo prijit asi 16. tak uvidime. Ale zajdu tam asi i tak, zaregistruju se, domluvim se s ni co a jak. Normalne se na to tesim. 😀

Peti, uplne s tebou souhlasim. To jak jsi rikala o tom testovani atd. 🙂 Ja teda to tak urcite mam, kdyz nekdo testuje, nebo jde na kontrolu atd. tak jsem nervozni jak fik, jako bych byla v te situaci taky. 🙂 A taky hlavne, i kdyz s kamoskou si mame porad co rict, a ona si taky uzila svoje, tak prece jen... je to fakt o tom, ze kdo tim neprosel, tak ani nemuze uplne porozumet.

daniela699
11. srp 2010

Jane, no vidis, ty jsi presne ten pripad, ze muzes mit ms i kdyz jsi tehu. Takze budu drzet pesti pro stesti. 🙂 Treba to vyslo. 🙂

daniela699
11. srp 2010

Heli, no ja jsem na hrebiky a spol byla expert. 🙂 Jak jsem byla mala tak jsem furt neco kutila, a sila atd. vsude se to valelo, takze jsem vecne mela neco nekde pichlyho, jehlu v ruce vedle tepny, pripinacky v noze, hrebik v koleni. No des. 😠 Takze vim, z to vzdycky bolelo jeste par dni potom. Jestli to neni nejaky moc cerveny nebo nejaky treba ze by to hnisalo, tak snad to brzo prejde.

zzzzuuuuzzzziiii
11. srp 2010

@natulaaa 😀 taky dobry 🙂 nekdy to stoji opravdu za to 🙂))

daniela699
11. srp 2010

Mpeti, je dobre ze ta genetika je v poradku. Vim, ze nic nezarucuje, ale prece jen je lepsi vedet, ze tam neni zadny zrejmy problem. A ty mas tu stitnou zlazu vysetrenou atd.? Vcera jsem se prave bavily s kamoskou, ze rikala, ze nekde byl velikej clanek o tom, ze se to normalne treba nemusi ani projevit, ze nejaky problem je, ale potom az u toho tehotenstvi. Ale ze se to da dobre lecit i behem toho, jen je treba to vedet. Si rikam, jeslti by to minule bylo z toho duvodu, tak bych si fakt nafackovala, ale clovek nevi veci.
Nevim jak to napsat, je to hrozny, ale asi bych te dr verila, ze priste to uz vyjde, kdyz sama si tim taky tak prosla. Ze i kdyz doktorka, tak to proste nemohla ovlivnit. Budu drzet pesticky, aby to do tretice bylo uz vsechno v poradku.

daniela699
11. srp 2010

Mv, to je teda smolicka. Uplne jsem si predstavovala jak ta cela prace leti na zem a bylo mi to lito, urcite to bylo moc dobry. Ale je srandovni jak to manza popsal, no proste klasika. 😉

daniela699
11. srp 2010

Natul, to muze byt treba i unaveny oci, nebo tak neco. Ja mam taky krcni pater blbou, no v podstate cely zada 😠 , takze nekdy vim ze me boli hlava z toho. Ale jeden cas se mi taky zacaly delat mzitky pred ocima, ale bylo spis jako by se veci potahly takovou sedivou barvou a poradne jsem nevidela a takovej divnej tlak v hlave. Tak jsem sla na ocni jestli treba nemam blbej tlak v ocich, ale to bylo v poradku, ale zjistila mi, ze odchliple sitnice a ze musim davat bacha na otresy atd. A taky jsem cetla, ze pry to muze vadit u porodu, ze se kvuli tomu rodi cisarem. Treba to ale bylo jen z unavy a z toho krku. A nebo jak jsi byla rozcilena tak jsi videla potom dodatecne blesky pred ocima. 🙂 Snad to je uz lepsi. 🙂

daniela699
11. srp 2010

Natul, Zuzi, tak to musi bejt fakt sila ta mast. 😀 Jsem se docela ted zasmala jak jsem cetla o cockach a cipku. 😀 Kupuje se ta mast v lekarne nebo spis nejaky bylinkarstvi?

daniela699
11. srp 2010

Tak jsem vas docetla az sem, postupne psala, a vy jste mezitim v prachu. 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
11. srp 2010

Daniel kupuje se jak v lekarne, tak treba v drogerii. Je to takovy kelimek, jmenuje se to konska mast a je jednak chladici ledova a pak tahle hrejiva a ta je na krcni pater a vubec prohrati treba bolavych svalu a klouba nejlepsi. Je docela vic vetrova 🙂 kdyz si to na sebe namazes tak to nejdriv uplne pali, ale po chvilince to zacne prijemne hrat a je to fakt dobry.

natulaaa
11. srp 2010

😀 😀 @daniela699 Dani v lékáně,je o fááákt ,my nevěděli,že to má takové grády a já namazala manžovi celé záda a dost silně,ten tu lítal po bytě ,prý já zhoříííííím

Dani já to más asi z krční páteře,dneska vubec neumím psát,mám těžkou hlavu a kr ztuhlý,nebolí,ale není mi příjemně,když třeba ted píšu,je mi i tošku na blití,včera mi jako takhle krom těch mžitku nic nebylo,ale ted nevím,na kterou stranu mám otočit kk,tak blbě mě tahá,ale to je fuurt lepší ty mžitky,to byl fialovej hnus

natulaaa
11. srp 2010

holky omluva,mi vynechává tolik písmenek už,musím do klávesnice uuplně bušit,prozatím končím,neumím mít hlavu ohnutou

daniela699
11. srp 2010

Holky diky, urcite se po tom poohlidnu. Uz jsem o tom neco slysela, ale moc jsem nevedela na co to je.
Natul, prej ja zhoriiiim, ja se nechci smat, muselo to bejt hrozny... ale musim. 😀 😀
A nechces si zajit k nejakymu dr? Aby to nebyl nejaky zanet nebo tak neco. Kdyz ti je z toho i spatne, to je des.

natulaaa
11. srp 2010

😀 @daniela699 ne ne Dani,to je krční páteř,jako mi není uplně zle,já už to poznám víš,já si přemohla ten krk,jak jsem toho psa stříhala ,tak jsem měla 3hodky hlavu uplně ohnutou a to mi uplně stačí.

A v klidu se směj,my se tomu taky smáli,ale zas mi nejdou smajli,když ho dám za větu,tak mi přeskočí na začátek članký he kuk,dám smějicího a kde skočí ....... no já to říkala

daniela699
11. srp 2010

Natul, tak to teda bude chtit jen ten klid a mazat. Snad to brzo prejde. Je to hnus. Mne se nekdy jakoze natahne sval nebo co to je a nemuzu otocit hlavu, vystreluje to az do ramene, takze je to fakt otrava s tim krkem. Mela jsem podvrknutou pater, a mam tak nejak trochu posunuty obratel nebo co. No jo, kdyz nekdo skace nekam a ma to spatne vymereny... tak pak se nemuzu divit. 😠
Mne ty smajly zustavaji, ale kdyz si to pisu bokem a pak to nakopiruju a davam je dodatecne, tak mi zase kurzor vzdycky skoci na zacatek textu.

Breberuska uz tady tak od patku nebyla, ze ne? Ale uz jen dva dny a bude dalsi kontrola a uz bude treba i srdicko. 🙂

jane84
11. srp 2010

@jahudka80 Jahudko tak jsem dnes 1DC, ale klidně stačí, když až do zítřejší napíšeš 2DC, ať tu není tolik těch tabulek. No co se dá dělat, snad příště 😒

jahudka80
11. srp 2010

@jane84 ☹ to je mi líto, zítra napíši 😉 a neboj příště to výjde 🙂

jahudka80
11. srp 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, MA 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//

helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010 ).............................................................................27DC
pe_t (34let MA 7/2010, Femigard, kys.listová, kontryhel..............................................................27 DC- od reviz.
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)................................................................25DC
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit).........................24DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.bp)...............21DC
jahudka80 http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a (30let, kys.listová, kontryhel)...........................19DC
meiki (30let, SP 7/2010, kys.listová )............................................................................................17DC
endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................14DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová).....................................................................................................12DC
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová )..........................................................................................10DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel ).........................................................................................9DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard)...................................................................6DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)................................................................................................6DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).......................................................4DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)....................................................................................2DC
jane 84(26let,SP 8/2009kontryhel,kys.listová)...............................................................................1DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,Elevit Pronatal)...........................1DC

jahudka80
11. srp 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, MA 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//

helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010 ).............................................................................27DC
pe_t (34let MA 7/2010, Femigard, kys.listová, kontryhel..............................................................27 DC- od reviz.
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)................................................................25DC
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit).........................24DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.bp)...............21DC
jahudka80 http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a (30let, kys.listová, kontryhel)...........................19DC
meiki (30let, SP 7/2010, kys.listová )............................................................................................17DC
endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................14DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová).....................................................................................................12DC
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová )..........................................................................................10DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel )...................................................................................9DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard).........................................................6DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion).......................................................................................................6DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).............................................................4DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.).....................................................................................................2DC
jane 84(26let,SP 8/2009kontryhel,kys.listová)........................................................................................1DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,Elevit Pronatal).............1DC

jahudka80
11. srp 2010

@daniela699 jůůů ty jsi už 24DC 🙂 no měli by začít přibejvat nějaké čárky 😉 zatím furt přesouvám dolů 😒 ☹ tak teď je to danielko na nás tedy po helče a martas 😀 😀 já už nechcíííí dolů do tabulky bůůůůůůůůůůůů 😢 no co nadělám viď jak si dostávala ms?? Bys mohla v pátek testovat 😀 😀 😀 sama netestnu dřív a ostatní navádím viď 😀 😀 😀

lucie.krajcarova
11. srp 2010

ahoj holky, my dnes máme kalup,nejdřív nákupy a pak návštěva, budu tu až večer, ale napadlo mě, že nevím, jak dlouho trvá ovulace? cca? jen třeba jestli 5 dní nebo i 10. já to slyšela právě kolem 10, ale nemám to ověřeno. a vím, že je to tak uprostřed cyklu. zatím si měřit teplotu nebudu ani testovat ovulaci, jen v tomto bych chtěla mít jasno. Natulaa, že ty to víš? díky moc.
tak jsem přemýšlela o tom grepovým džusu, že nevím, dky se pije? zatím ho nemám. asi ho pořídím až na snažílkování.. nebo to má cenu už teď?

pe_t
11. srp 2010

Ahoj holky 🙂 tak jsme se vrátili z hospice - dnes jsme tam maminku ( od mýho muže)převezli. Je to tam moc hezký, skvělý, srdečný personál, pokoje jak doma. Je to důstojný.......

@zzzzuuuuzzzziiii mám radost, že jsi "ukázková" 🙂 🙂 no jsem zvědavá, jestli se z toho vašeho "bušení" 😉 něco nevylíhne dřív. než byste čekali 😀
Já to mám zítra dosta. Už tři dny popíjím vínko, ale zatím dnes necítím žádné projevy, že by se už něco pomalu chystalo 😠
Uvidím.jsem ochotná dát tomu tak do víkendu čas, pak budu na to svý tělo hnusná a seřvu ho 😠

zzzzuuuuzzzziiii
11. srp 2010

@pe_t ahojky pet... moc dekuju. taky se mi aspon v tomhle smeru poradne ulevilo. ted jeste tu citol, protoze nechci mit zadne problemy s cipkem ☹
kdo by taky chtel, ze...
ja budu klidne busit od rana do vecera, udelam pro to vse, aby se to povedlo co nejdriv, ted uz tak i malinko vim, jak na to... 🙂 a myslim, ze manzelovi by to taky nevadilo 🙂
neboj se, mrcha urcite prijde, jak ma, u me mela zpozdeni 2 dny, coz si myslim, ze je jeste v norme na prvni mrchu po revizi.
urcite je dobry pit ten kontryhelovy caj, to na to taky pomaha a ja brala ten gynex to je na srovnani menstruacniho cyklu, myslim, ze mi to vse hodne pomohlo.

jahudka80
11. srp 2010

@lucie.krajcarova ovulace trvá cca 24-48h tedy to je doba kdy může být vajucho oplodněno 😉

pe_t
11. srp 2010

@zzzzuuuuzzzziiii kontryhel jsem pila hned od revize tři týdny v kuse. Ale teď mám týden vysadit - radila mi paní v herbě, že bylinky se mají pít max.tři týdny a pak pauza. Beru listovku a 3xdenně Femigard. Věřím, že to k něčemu bude a srovná mi to cyklus jak má být.... 😒