Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

helcenka
12. srp 2010

Hezký den všem,
holky, já jsem dneska nějak pracovitá. A to jsem chtěla dneska odpočívat ale nějak mi to nedá. Dopoledne jsme byli pro postel pro malýho, tak ji máme zamluvenou a zaplacenou a do příští středy už bude doma. Koupila jsem barvu na futra, máme natřený parapet, vypraný a pověšený prádlo. Taky jsem ráno šla vařit k snídani puding s banánem a piškotama a k obídku něco lehčího, tak jsem udělala masíčko se zelenýma fazolkama a těstoviny. Pěkně jsem se přejedla, tak teď jsem si sedla k PC a za chvíli půjdu uložit malýho a musím ještě složit prádlo - takový hory ponožek, co má manža, to je hrůza.
Asi jsem chytla uklízecí bacil od Natul nebo co. 😀

Jinak jsem dneska neodolala a koupila si test. Ale vydržim to nejmíň do neděle, pokud teda MS zítra nedorazí. 😝

@jahudka80, @daniela699 - když jsme ještě neměli malýho, tak mi vůbec nevadilo, když jsem vařila, uklízela, prala, nakupovala. Pak se narodil Kubík, manža mi teda s prckem pomáhal hodně, vzal si týden dovolený, čas od času mi řekl, abych se vyspala, že bude v noci vstávat, tak jsem odstříkala mlíko a spinkala alespoň 5 hodinek v kuse, koupal, chodil na procházky... Nějaký vaření, praní a uklízení šlo stranou. Pak malej povyrostl a všechno se zase vrátilo pomalu do starých kolejí (manža už tolik nepomáhal a měla jsem na hrbu všechno já). Tak jsem mu prostě řekla, ať si to vyzkouší, protože jak tvrdil, tak on si prý zaslouží po práci chvilku odpočinku. No a já ho neměla nikdy, neměla jsem čas na nějaké koníčky nebo kamarády. Jeden den jsem si naplánovala různé aktivity (město, kamarádku....) a nechala Kubíka s manžou doma. Pane to ale rychle změnil názor, že já se jen flákám s prckem a mám hromadu času. Už po čtyřech hodinách volal, jestli bych nepřišla, že nestíhá a neví jak dál... Takže asi tak, chce to nechat chlapi pěkně vycukat. 😀

daniela699
12. srp 2010

Marti, je fakt ze pritel taky vari, ja vlastne v posledni dobe skoro vubec, ale rikam si, ze si toho jeste uziju, a zase delam jiny veci co on ne. Taky ja to docela odbyvam, takze kdyby si neuvaril, tak mozna by byl i hlady. 🙂 Jime v praci, takze se mi vecer uz ani nechce nejak veceret. 😀 Nebo si taky rikam, ze bych spis nemela. 😀

daniela699
12. srp 2010

Marti, to byla Lichti co dela ve zdravotnictvi, aspon jsem to tak pochopila, a mam pocit ze zubarku, ani uz nevim z ceho jsem to tak vydedukovala. 🙂 co Lichti? 😀

helcenka
12. srp 2010

@breberuska - taky se přidávám a budu na tebe moc myslet. Ale myslím si, že to, že ti začalo být špatně, je dobře (teda ne že bych ti to přála), protože taky mi bylo zle a po dvou týdnech přestalo, no a tím jsem poznala, že se něco děje.
Takže myslím, že mimísek se má dobře.

daniela699
12. srp 2010

Heli, dobre jsi k tomu pristoupila. To se mi libi. 🙂 Ale mela by sis fakt odpocinout, rikala jsi ze dneska na to prdis a vidim, ze teda jedeeees. 🙂
Ja bych teda taky chtela nejakej ten uklizeci bacil od Natuly chytnout. Abych se prinutila k necemu jak jak prijdu domu, to je hruza tyhle posledni dny. Prijdu domu, jdu tak na hodinu se psem a pak uz je tak pul sedmy. A potom se uz nejak nemuzu moc k necemu dokopat, no hruza, takova lenora.
Heli, ja jsem tak zvedava jestli ti to vyjde. 🙂

lucie.krajcarova
12. srp 2010

jo holky, na chlapy se musí tvrdě.. málokterý přijde a ptá se ženy, jestli chce s něčím pomoct.. manža kdysi doma luxoval, ale jak máme barák, tak jsou nové povinnosti, takže celá domácnost je na mě. ale kolem baráku je práce moře, my to ještě nemáme hotové, tak jsem ráda, že to manžel zvládne sám a nemusíme volat firmu. on je manuálně strašně šikovný, celý barák postavil skoro sám s pomocí rodiny a hlavně ho to baví. takže on jde radi¨ši ven sekat dřevo, než by mi přibil hřebík. nebo už rok čekám, až mi udělá závěsný systém v kuchyni.. do toho se mu prostě nechce a prý se mu to nelíbí.. no já nevím, v kuchyni jsem furt já, tak by mi do toho neměl tak kecat...
jo a ještě ohledně toho pomáhání, manža je fakt pracovitý, ale šlo to na úkor malého, málo se mu věnoval.. a dětství už se nevrátí. takže nic se nemá přehánět.
Heli, taky jsem teď úžasně pracovitá. akorát mi ty úkoly pořád narůstají 😖

lucie.krajcarova
12. srp 2010

breberusko, budu moc drzet palecky!!!

lucie.krajcarova
12. srp 2010

heli, dobře jsi to udělala s manželem. u nás je to taky výjimečné, že se o malého stará delší dobu. ale zvládne to. tak si občas plánuju aktivity. dnes jdu na zumbu 🙂 🙂

jahudka80
12. srp 2010

@helcenka jojo máš pravdu.Když jsme byli sami tak to šlo ale teď je toho prostě víc a ještě ten každodení stereotip s malou , jsme furt doma, v kině jsme nebyli asi 3 roky,... tedy byli jsme asi 2x na večeři jednou na svatbě, sem tam nějakej výlet ale tedy to je fakt málo. Kor když já lítám a manža příjde a sedne na gauč a zachvíli spí 😠 nemůžu mít pro sebe ani minutu malá je na nočníku a myslíš že jí uře prdelku né musím vstát a udělat to (řekne ty to umíš líp - děláš to celej den) 😠 ☹ Mě už docházej síly. A fakt už začínám pociťovat syndrom vyhoření, občas mi je vše jedno, nic mě nebaví, mám depku, pak zas mě chytne uklízecí amok uklízím celej byt pak mě těší jak je tu čisto. No je to těžké ... @natulaaa já tu nemám ani ty rodiče 😝 tedy bydlí kousek od tu ale táta služebně jezdí a mamka je na tom teď tak blbě že tam s malou rači nelezu 😒 😢 nebýt vás tak se nemám komu svěřit tady si vypíšu srdíčko a vy mě potěšíte....
@daniela699 já jsem taky líná,..... když jsme měli psa chodila jsem každej den na procházky , makala na 3 směny a ob den luxovala a vytírala.Ale teď dělám jen když se musí, 😒

jahudka80
12. srp 2010

@lucie.krajcarova jo to ti docela závidím, manžel malou nikdy sám nevozil, jestli se jako stydí.... a já potkávala tolik chlapů s kočárkama, jo a tedy občas pohlídal malá většinou spinkala a na krmení jsem byla už většinou doma, a pak když už byla větší dla jí sám přesnídávku a pouštěl jí písničky na pc jí se to líbilo, a nebo koukali na knížku. Ale jde o to že chlap jen hlídá a nemusí nic dělat já hlídala uklízela....a malá jako mimi byla poblion tak jsem měla tedy o zábavu postaráno. 😀

jahudka80
12. srp 2010

@lucie.krajcarova jo a on občas něco dělá ale ten výraz 😀 😀 😀 vyluxuje a těch keců u toho ,...a pak hned na malou né že tu budeš drobit, tak mu říkám, že je malá.... a že když luxuju já tak mu to neva. No a hlavně mi taky říká jo a že jsou horší chapy co choděj do hospody, chlastaj a ještě manželku hned seřvou nebo zmlátěj, tak jsem mu řekla no tak s takovým bych nebyla proto jsem si vzala tebe abys mi pomáhal 😀

martasl
12. srp 2010

breber-tak držím všechno co se dá,ať to zítra dobře dopadne.

tak nevím proč,ale máěla jsem za to,že ve zdravotnictví je zuzi s manželem.koukám,že už v tom mám pěknej guláš.

luci-taky většinu baráku manžel udělala sám(až na hrubou stavbu-máme montovanou dřevostavbu a tu dělala firma) a venku nemáme ještě ty teréní úpravy.bude to asi na dlouho.

holky,musím si jít lehnout.mám děsný bolesti hlavy,už jsem si vzala prášek a vůbec nepomohl.nějak se ty bolesti zase stupňujpu.tak zatí ahoj,večer juknu,co jste stihly napsat.tak zatím....

jahudka80
12. srp 2010

@martasl no jo to jsi ty co máš ty krásný pejsany 😵 😵 😵 jojo taky mě bolí hlava a malá nechce vůbec spát už tam přez hodinu mele a huláká 😠

helcenka
12. srp 2010

@jahudka80, @lucie.krajcarova - nemáte náhodou obě taky prkýnko (teda vlastně nástavbu na WC) z Lidlu? My jo a jsme s ní moc spokojený, vypadá jako želva či co a malýmu se na ní moc líbilo, od 21 měsíců nechodíme na nočník, jenom na WC, a teď už vlastně měsíc chodí normálka na velký prkýnko. Na malý už nechce, prý je na něj "moc velký chlapík", jak říká. 😀 On byl vlastně na tohle šikovnej už od mala, v 10. měsících jsem ho zkoušela dát na nočník, a o měsíc později už se nevykakal jinam, než do nočníku, nikdy už ne do plenky. S čůráním to bylo trochu horší, ale taky jsme to zvládli.
Jahud, tak ať se na prkýnku daří. 😉

Dančo, nepsala jsi někde, že máš o hodně mladšího přítele? Jsem si na to vzpomněla, jak jsi tady psala o těch hrách. Tak se potřebuje asi vyřádit. Můžeš napsat o kolik je mladší? Teda jestli se ti chce. Já mám taky o rok mladšího manžela, on ten rok teda není ani znát, ale když mě chce naštvat, tak říká: To víš, já jsem ještě mladej....

jahudka80
12. srp 2010

@helcenka jojo je z Lidlu, ale plenky to je problém vypadalo to tak nadějně říkala si chodila na nočník a nedednou prdlajs vyčůrá se do plýnky a když se jí ptám chceš na nočník řekne "portom" jdu k ní a sáhnu na plenu a je teplá znamená to že se schválně vyčůrá , zkouším to po dobrém nejde to zkouším to pozlém dostala na prdel a nejde to 😒 😠 ☹ no na 2 letech mě to docela se.. páč vyhazovat prachy za pleny kor když jsou potřeba jiné věci 😒 Nevím jak na ní prostě mi to nejde poslední doubou si připadám bezradná. Ona byla hoooodné mimi a teď občas tak řádí že nevím co s ní 😢 😀 jo oni mi to říkali počkej až bude větši 😀 hm a když ani není nikdo kdo by jí pohlídal abych si odfrkla 😠 😢

jahudka80
12. srp 2010

@helcenka jestli budu těhu tak to asi ani nezvládnu 😢 😢 😢

jahudka80
12. srp 2010

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/komurka/albu... tak tomu se říká štěstíííííííííííííííííííííííííííííí

helcenka
12. srp 2010

@jahudka80 - ale zvládneš, my máme doma malýho kozoroha a na povaze je to znát, je to osobnost a navíc je vyspělejší (tedy myslím rozumově) než děti v jeho věku bývají - což na jednu stranu jsem ráda, ale na druhou mi to ve dvou a půl letech dává pěkně "sežrat".
A s těma plenama, já jsem malýho prostě nechala ze začátku hodinku dvě bez plen, on se sice počůral a nevadilo mu to, tak jsem zvolila trochu drastičnější způsob a donutila jsem ho, aby si k tomu čuchnul a sáhnul si na to, tak pak říkal, že to smrdí. Po pár dnech tu hodinku vydržel pak dvě. No a pak jsem ho nechávala od snídaně do oběda bez plen. Za 14 dní už dopoledne vydržel a po dalším týdnu i odpoledne, tak jsem mu začala dávat plenu jen na spaní a na ven. Ještě sice asi měsíc trvalo, než si začal říkat, protože se to prostě snažil vydržet do té doby, než jsme šli na záchod (dávala jsem ho každou hodinu) a pak už jsem mu ji nedávala ani na ven, jen na noc no a v noci to nečůrání přišlo samo. Jasně, že se občas stala nehoda, ale od té doby, co si říká, je to v poho. Jen jsme měli ze začátku problém, aby čůral venku, i když si řekl, tak se nevyčůral. Teď už naštěstí jo. 😀

Holky, snad vám nevadí, že jsme tady s Jahudkou trochu rozebrali naše ratolesti a nemáte s tím žádný problém. To by mě mrzelo. 😖

helcenka
12. srp 2010

@jahudka80 - na tohle vůbec nekoukej. Nám se to sice už dvakrát povedlo napoprvé, tak si z manži dělám teď srandu, tak že by do třetice všeho dobrého bylo taky napoprvé? Chudák, ten už z toho nemůže. Ale musím si z toho dělat legraci, přece se nebudu nervovat. A to mi ve 20 řekla jedna kravka doktorka, že po opakovaném zánětu levého vaječníky, kdy jsem chodila půl roku ohnutá a nemohla se narovnat, že ať nepočítám, že budu mít velké problémy s otěhu, navíc když mám zakloněnou dělohu. Asi jí půjdu někdy navštívit a popovídat si s ní, aby už nestrašila mladý holky a jestli ještě ordinuje, tak ať rychle skončí. 😝
Vám se to taky povede, když to šlo jednou, půjde to i podruhé. 😉

jahudka80
12. srp 2010

@helcenka jojo taky takouvou dr.znám, tedy i doktora ten zas měl kecy že by se jeden poblil tak jsem od něj odešla rok jsem nemohla otěhotnět a on že je to normální ....pak mi vzal krev a zjistil vysokej prolaktin tak mi dal prášky, ale nakonec jsem od něj odešla páč se mnou nic nedělal a ta dr,co jsem u ní teď do 6měs.jsem u ní otěhotněla. 🙂 ještě že mě vzala 🙂 nevé pacientky už nebere má přeplněno 😉 je moooc hodná jsem zvědavá jestli tam za 14dní pujdu na kontrolu se // čárkama jestli se nespletla 😀

daniela699
12. srp 2010

Heli, vubec nevadi, doufam, ze se mi to bude jednou hodit takovyhle zkusenosti. 😀
Pritel je o hodne mladsi, ani nevim jestli to muzu napsat. 😕Nastesti ani vizazi ani chovanim rozhodne nepusobi ze by byl o tolik mladsi, takze se nas nikdy nikdo neptal sam od sebe, ze kolik je mezi nama rozdil, kdyz nas neznal. A kdyz nas znali, tak se pak divili, ze to prej neni mozny. 😀 Mne nastesti hadaji min a jemu vic, takze je to v poho. Samozrejme na tech zkusenostech a tak, to obcas citim, ale kolikrat vidim ze je zralejsi nez kluci v mym veku. No takze teda.... o 7 a pul. 😀
S tema hrama, nastesti nehraje nejaky totalni blbosti, takze se to da. Ale radsi jde hrat, nez by treba vzal smetak. Ale to si myslim je obecne chlapska vlastnost. 😀

daniela699
12. srp 2010

Holky valim dom a na cvicak, tak piste at mam pak co docitat. 😀

daniela699
12. srp 2010

Jahud, ja si prave rikam, ze ja mam ten graf takovej nic moc, zadny drama, takze uz jsem smirena. Ale jsem moc zvedava na ostatni. 🙂

lucie.krajcarova
12. srp 2010

Helil, já to prkýnko ještě nemám, nakonec tam pojedu až zítra - dnes k nám nečekaně přijela známá z plavání i s malým, tak jsme byli na zahradě a teď Martin spí. ale bude to asi ono. mají to příbuzní a jsou moc spokojeni. náš na nočník nechce chodit, tak to budem zkoušet na velký záchod.. slyšela jsem, že ty živější děti to tak mají, opiči se po rodičích, ale z noč¨níku utečou..
Jinak mám taky mladšího manžela - o necelé dva roky, to si tu můžem založit klub. no a taky začal hrát hry, poprvé v životě jsem to u něj viděla - soused mu přinesl hru z mládí Mafia 😠 😠 😠 😠 😠 Teda Dani, to je slušný věkový rozdíl 😉
no jsem zvědavá, jak to s plenama budem mít my.. prozatím mu nevadilo být v pokakaný plíně. až te´d za mnou chodí a leze po mně... tak snad už mu to vadí. možná bych to mohla zkusit jako helcenka bez plen.. jen nevím, když se mi vyčůrá na koberec - máme v obýváku kusovej, jinak plovoučku a dlažbu.. na tech je to suprově vidět, tak se to dá dobře utřít, ale na koberci to občas vidět není.. Heli a kdy přestal mít malý plíny na noc?

helcenka
12. srp 2010

Dančo, to je slušný rozdíl. My teda jsme přesněji o rok a čtvrt....

Holky, já mám nějakou blbou náladu. Nemám žádné příznaky MS, které mívám každý měsíc, a to ji mám zítra dostat. Spíš mě děsí, že mě pobolívá břicho, ale jinak než na MS. Spíš jako na nějaký zánět nebo co a taky mám od včerejška pocit, jako bych se každou chvilku počůrala (lepší výraz mě nenapadl). Tak vždycky letím na záchod a ono nic, jenom takový lehký jakoby výtok nebo co, ale řídký, fakt jako kdybych si krůpla. A to rozhodně před MS nemívám.
Jsem nějaká vyděšená, co to zase bude.
Tak jsem si chtěla zpravit náladu, koupila jsem si odpoledne špičku - byla fakt super a teď jsem to zajedla uzenou makrelou. Bylo to dobrý, ale nevím, jestli se z toho náhodou nepobleju.

Lucko, až po druhém roce. A přišlo to tak nějak samo. Vy máte ještě čas. I když ten druhý rok bych řekla že je hraniční a když se přehoupne, tak bych se do toho pořádně obula. Já teda znám chlapečka, který má pleny ještě ve 3 letech, ale to je hlavně pohodlností maminy a prý tomu nechává volný průběh a nechce malýho do ničeho nutit. Tak aby je neměl ještě ve škole.....

natulaaa
12. srp 2010

😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 ,týý kokso,vy jste toho popsali a takové romány 😲 😲 ,já ted přišla z venku,myla a vysávala jsem auto 😵 ,ted jdu do spršky a tady ty romány na čtení si nechám teda na pozdějc 😀 😀 😀 😀

jahudka80
12. srp 2010

@helcenka 😀 😀 😀 a třeba to nedostaneš a jsi těhotná 😀 😀 😀 ty příznaky by tomu odpovídali makrela a špička tak to bych blila makrelu mám ráda ale špičku neeeeee 😖 . Já si zas příjdu nafouklá ale hrozně.jím míň než normálně (menší porce) a mám panděro 😀 😀 😀 No holky za týden už budem vědět zda jsem či ne 😀 😀 tak kdo si na mě vsadíte 😀 😀 😀

veraakubik
12. srp 2010

Ahojky,co je tady noveho?!

jahudka80
12. srp 2010

@daniela699 @natulaaa HOLKÝÝÝÝÝÝÝ máte to taký já se jdu kouknout na graf, najednou to cosi píše ale neumim anglicky tak jsem klikla na okénko a najednou se mi ukázal můj graf a zase tak barevně jako na začátku s těma všema popiskama jako kterej den po oplodnění a tááák 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jupíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí

veraakubik
12. srp 2010

@jahudka80 Ja si vsadim-moc tii tto preju a drzim palecky,aby to dobre dopadlo..