Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

fram
25. srp 2010

@natulaaa máš za sebou náročnej den, i na psychiku, tak potřebuješ vydechnout. A hodně odpočívat, máš na to posledních 9 měsíců, až bude mimčo, tak se nezastavíš 😀

herbie
25. srp 2010

gratuluju angelino jeeee mam radost ......

martasl
25. srp 2010

angelino-já myslím,že to nebyl malej šutříček,ale pořádnej balvan.GRATULUJU!! 😉 😀 je to supeeeer.úplně ty maminky vidím,jak zářej 😉

lucie.krajcarova
25. srp 2010

angelina, super gratulace!!! jak to babičky přijaly?
Herbie, jak dlouho už jsi v americe? přítel je čech nebo amík?

herbie
26. srp 2010

lucko jsem tu v usa uz 9 let a pritel je american...... 🙂 hrozne to leti to je des si pamatuju kdyz jsem tady byla prvni rok ufffff dneska je hrozny vedro zase az jako dusno ble koupila jsem hezky povleceni na postel ale ne na nasi do 2 pokoje ma ted v utery priletet bracha s manzelkou tak pro ne uz se tesim 😀

natulaaa
26. srp 2010

Dobré ránko 🙂 🙂

Já už byla dneska brzo vzhuru 😕 ,manža prvně píchal,ale zvládli jsme to 😵 ,jen to víc bolelo než včera,ale tak to mu odpustím,píchal poprvé sám 😀 😀 ,

jdu si ještě dáchnout 😵

mv
26. srp 2010

Angel: tak skvělý, to mám radost,že je vše v pořádku. 😵

@natulaaa teda 400km, to je nášup.Jestli to dobře chápu, tak máte CAR tak daleko?Teda asi jako obě cesty,ne?
Manžel šikula, zaslouží si pochvalu.... 🙂

Já běžím k mudrovi s těmy výsledkama, páček.

natulaaa
26. srp 2010

@mv no je to 200tam a 200 zpéět 🙄 😵

jahudka80
26. srp 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, MA 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //

martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)................................................................40DC
endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................29DC
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová )..........................................................................................25DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel ).....................................................................................24DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard)...........................................................21DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)..........................................................................................................20DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)..................................................................19DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)..........................................................................................................17DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)...........................................................................................16DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,Elevit Pronatal).................16DC
rozum (30let, MA 1/2010 Kontryhel, Femibion 800......................................................................................14DC
pe_t (34let MA 7/2010, Femigard, kys.listová, kontryhel...............................................................................10DC
meiki (30let, SP 7/2010, kys.listová )..........................................................................................................9DC
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit)......................................9DC
jahudka80 http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a (30let, calibrum babyplan )...........................................7DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )........................................................................................................5DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)...............................................................................................................4DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.bp)............................4DC

jahudka80
26. srp 2010

Ahoj holky, ráno tu bylo krásně 😵 ale teď už je zataženo 😠 dnes budu dělalt smaženici s těstovinama 😀 a malá jen vejce s těstovinama.
@natulaaa Tak si představ, že jsem do půlnoci makala ☹ a to jsem chtěla hezký večer. Šla jsem spát asi 10minut po půlnoci a říkám manželovi, že jsem si takhle ten den tedy večer nepředstavovala a že jsem unavená a jsu spát a on se tak dlouho tulil až z toho bylo 😵 😀 😀 😀 tenhle měsíc meřím jen do ovule.pak na to kašlu 😀 a staň se co se má stát 😀 každopádně natulííííí až ty budeš vědět že jsi těhulka 😵 tak já už budu vědět také 😵 vychází nám to na stejno 😀 😀 😀 no kéž by holky do třetice měly pravdu, že čekám na tebe 😀 😀 😀 Z prvního hezkého grafu nic, z druhého to vypadalo fakt nadějně a taky nic a ták do třetice všeho dobrého 😀 😀 😀 No já jsem zas optimista po pravdě už to bude na po páté nebo na po šesté 😖 teď v tom mám sama bordel 😉

natulaaa
26. srp 2010

@jahudka80 holkyyy já si vzala dneska pednison na hladný žaludek a je mi bléééé a mi včera sestřička říkala,že se má brát po jidle,jenže já neměla bzo ráno ještě hlad a tak jsem si ji vzala a ed mi je bléé a nemužu so sebe nic moc dostat 🙄 ,hmmmm už to začíná 😀 😀 😀 ,ale co,musím to vydržet nooo 😵 😵 ,pro mimi všechno

veraakubik
26. srp 2010

@jahudka80 Jahudko,ale diky tobe se drzim na zemi a kdyz na testiku mam duchy,protoze vim jak jsi dopadla a tak tomu taky moc nadeje nedavam..Kdybych tady nechodila a necetla jak nadejne to vypadalo,tak tady silim,skacu dva metry nad zemi a raduju se,ze to vyslo,ale takhle kdyz vim,jak to s duchama chodi-neraduju se a rikam si jeste to necham bejt a zarekla jsem se,ze testnu az v nedeli-pokud to nedostanu,protoze to uz budu 28dc-to je rozumny,ne? 😉

zzzzuuuuzzzziiii
26. srp 2010

Ahoj holky,
to je zase dneska den... uz od rana nastvana na toho svojiho... protivnej je jak sanky v lete, jestli to bylo tim uplnkem, nevim, ale je na zabiti... ☹
Jinak jsem udelala Jahudko krasnou barevnou tabulku, ale nejde sem vlozit jinak nez obrazek, coz je strasne slozity, jelikoz bych to musela asi denne vyfotit, nevim, nemam zadny program na fotky v pc... tak to me taky nastvalo.
Uz v pondeli jsem si volala o vysledky na tu citologii, kde mi rekli at si zavolam dneska a uplne vidim, jak mi reknou, ze jeste nejsou... proste den jak vysity ☹

herbie
26. srp 2010

zzzuuuuzzzziii tak nejsi na tom sama pritel mi napsal v 1 v noci ze prileti az v sobotu......takze jsem myslela ze vyletim z kuze chapu to je to jeho prace a vlny jsou ted prej hodne dobry je v mexicu ale i tak ........ no mam nervi 😠

lucie.krajcarova
26. srp 2010

ahojky! Natulko, tak další píchání za tebou,už to bude jen lepší a lepší 🙂
Jahudko, takže den skončil pěkně ne? my šli včera hned spát, nějak se mi klížily oči úplně strašně. a dnes jdu na zumbu, to se zas rozhicuju. už jdu uložit dítě, brečí mi tu do polštáře.
zuzi, tu tabulku bych chtěla vidět 🙂 zkus to uložit jako jpg.

zzzzuuuuzzzziiii
26. srp 2010

@lucie.krajcarova Luci to jsem zkousela... mam to v txt. v pdf i v jpg a nejde to sem za boha dat ☹

mv
26. srp 2010

Tak jsem zpět a i zbytek testů je v pořádku.Tak z těch špatných zpráv jen ta mutace.Asi 10 min to se mnou rozebíral.Prý ať to nevidím úplně ztraceně,že se to ještě bude dovyšetřovat, ale ta moje varianta nakonec znamená jak větší riziko SP, tak i MA. ☹ A pokud prý další vyšetření a pak i buněčná imunita dopadnou dobře, tak to bude jen zcela na mém rozhodnutí, co dál.Prostě to riziko, že to zase nedopadne tam je a už mi ho nikdo neodpáře. 😠 ☹
To není jako, že mi to přeléčej a bude to, je to genetický.
Říkal, že pak bude zcela záviset na mých nervech, jak bych se pak poprala s dalšíma možnýma nezdarama.
A to já zatím nejsem schopná říct....Ale ještě mám skoro 3 měsíce. než budou výsledky BI na rozmyšlenou.

Tak se jdu objednat na to dovyšetření Leidena.Ještě, že to mám v areálu... 😉

natulaaa
26. srp 2010

@mv no tak to je těžké teda ,takové rozhodnutí 😔 ,ach joo co my musíme ještě vydržet 🙄 ,
Mi je furt mizerně blbě 🙄 🙄 ,jsem zelená jak sedma 😝 ,snědla jsem kuřecí vývar,tak je to trošku lepší,ale ten prednison je pěkná ludra 🙄 ,musím ted s jídlem bojovat,když mi je těžko 😒 😒

jahudka80
26. srp 2010

@veraakubik jojo přesně tak já vím že to sice jde vidět dřív pokud je člověk těhu ,ale já si zas říkám jistota je jistota. Přeci jen se říká prvním z příznaků těhu je vynechaná ms. Takže testení do předu je zbytečná panika 😀 já už to vím moc dobře takže do predu netestím, test už nemám žíádnej a tak mě to aspoň nebude lákat a lékarně se budu do 14.9.vyhýbat obloukem 😀 😀
@zzzzuuuuzzzziiii jojo já to vím a psala jsem ti to že to jde lepší tabulka ale je to složité, ale netrap se s tím, je to jen tabulka 😉 a pro přehled stačí mě to nějak utíká teď rychle ani bych neřekla že jsem 7dc 😀
@natulaaa ty se mnou nemluvíš 😒 😀 no to si říkám jak mám zapsat sexík když byl v 0: 30 😀 😀 😀 jestli 25.8. PM nebo 26.8. AM 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ráno jsem nad tím přemýšlela konec konců je to jedno hlavně že byl a aby z něho hlavně něco bylo 😀 já chcí být těhotná s tebou v zářííííííííííí 😵 😵 😵 😵 😵

mv
26. srp 2010

Tak nevím, jestli se mám smát nebo už brečet.Víte na kdy mě objednali na vstupní konzultaci( kde teda jen sepíšou anamnezu, takže ještě žádné dovyšetřování nebude)???
Na půli prosince.Dobrý, co? Vyšetření až po novým roce a výsledky nejdříve v únoru.Takže suma sumárum od teď dalšího půl roku nebudeme vědět, na čem jsme.
A na to já už nemám....Kdyby mi bylo o deset let méně, tak je mi to fuk, ale já si nemůžu dovolit jen tak zase dalšího půl roku čekat, když už takhle budu mít vlký problém přirozeně otěhotnět, teda pokud vůbec.Tím pádem ani nemá smysl se letos hlásit někam do CARU.
No, jdu z práce si udělat něčím radost, mám dost.Mějte se lépe!!!!!

natulaaa
26. srp 2010

@jahudka80 jahud prominnn 😔 😔 ,já si nevšimla,bylo mi zle 😝 ,tak jsem to jen poletěla,no já bych dala PM večer 😉 😉 😉

lucie.krajcarova
26. srp 2010

@mv tak to teda přehnali!!! ale třeba už budeš těhotná ne? nebo se to vylučuje?

natulaaa
26. srp 2010

@mv 😔 😔 😔 ,promin,že se na to ptám,myslí,že si to tu už psala,ty máš špatně pruchodné vejcovody?

mv
26. srp 2010

@lucie.krajcarova dokud to nebudu mít dovyšetřené, tak by nebylo vhodné otěhotnět.Teda pokud se vnitřně nesrovnám s tím, že to třeba zase nedopadne.Já fakt nevím...
Na jednu stranu je to super, že mi všechny ty testy nechal doktor udělat,spousta holek má tohle dělané až po několika potratech,ale na druhou je to vše na tak dlouho...Vlastně 9měs.od těhu budu teprve vědět, na čem jsem. A to je síla.

mv
26. srp 2010

@natulaaa jeden neprůchodnej zcela a druhej prý jakš takš,ale úplně dobrej taky není.Ale tam mi zase nefunguje vaječník na té straně, teda funguje jen minimálně.Proto jsme chtěli na to IVF,šance na přirozeno je fakt malá.

natulaaa
26. srp 2010

@mv hmm to máš podobně jako já,já jsem bez levého vejcovodu a vaječníku,a pravý vejcovod je taky jakžtak a vaječník díky bohu zdravý,ale taky není buhv í jak aktivní,,jako na přirozené ěhu je v poho,protože ovuluju a ten jeden folík tam je vždycky,ale při ivf mi zvolili krátký protokol,protože podle HP není ten vaječník extra aktivní,tudíš asi taky nebudu počítat s buhvíjakou snuškou vajíček,ale snad jich kolem 5ti bude,to by mi uuplně stačilo 😵 😵

mv
26. srp 2010

@natulaaa mě fungoval ten potřebnej za celej rok, když vezmu i to těhu, kdy musel taky celkem 2x.Jinak furt funguje jen ten nepotřebnej.... ☹
Mě bylo před pár dny 36 let, takže fakt nemám čas čekat další roky, jestli zahřmí....
Ty jsi ještě mladice a hlavně už jsi před cílem,teda doufám a držím moc palce!!!!

lucie.krajcarova
26. srp 2010

@mv tak to mě moc mrzí 😔 koukala jsem se do tabulky, kolik ti je, ale nemůžu tě tam najít??

mv
26. srp 2010

@lucie.krajcarova já jsem se tam nenechávala zatím psát, když se nemůžeme zatím snažit, tak mi to připadne zbytečné zapisování po Jahůdku.

natulaaa
26. srp 2010

@mv no joo,před cílem,ale s jakým výsledkem to bude?,to nikdo neví 😖 😖

Holky já tak uvažovala joo,když to nevyjde,tak budou nervy,že proč a kdy na další a tak,a když to vyjde,tak zas budou nervy,jestli bude hcg,jestli bude dutinka,jestli bude srdíčko,jestli těhu vydrží do 12tt,no není to tak ale,my fáákt nebudem v klidu až do doby,kdy si mimi přivezeme domu z porodnice 😖 😖