Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lichtakova
1. zář 2010

tak jsem se byla podívat v nový ordinaci a mám po náladě, je to úplně strašný....musí mě rychle někdo zbouchnout...

lichtakova
1. zář 2010

@barbarik vůbec si to nedávej za vinu, holt do 12tt to nevydrží ty opravdu špatné plody... ☹ . Já jsem potratila v 7tt

barbarik
1. zář 2010

@mpetula Jojo, na revizi jsem byla a naštěstí to proběhlo v pořádku - prý. A skutečně, dnes už mě ani nebolí břicho, jen slabě krvácím. Asi s tím máte taky zkušenost - jak dlouho jste pak krvácely?
Nejhorší bylo, že gynekoložka při vyšetření neříkala nic, doufala jsem, že třeba jen plaším, protože jsem skoro nekrvácela... zatím.. Pak jsem uviděla ty všechny zakrvavený nástroje... No, nemá cenu to vypravovat, prožily jsme si to všechny a tyhle vzpomínky tu bolest akorát živí.
Už se necítím tolik sebelítostivě a ukřivděně. Ale jediná věc, na co nezměním názor, je, že by na oddělení, kde leží pacientky po potratech a s velkými problémy neměli mít fotky miminek a časopisy o krásném těhotenství.

barbarik
1. zář 2010

@natulaaa To není sýčkování, ale jak já říkám "počítem s horším - doufej v lepší" neboli "lepší je být příjemně překvapen než nepříjemně zklamán". 😉 Takže tfuj tfuj tfuj 🙂

mpetula
1. zář 2010

@barbarik Tak hlavně že revize dopadla dobře 😉 Já takové štestí na poprvé neměla a za pět dnů mě manža vezl na pohotovost s ukrutnýma bolestma, tak udělali druhou revizi, protože tam něco zůstalo a pak už v poho. Pak už jsem ani moc nekrvácela, spíš silněji špinila a myslím, že tak tři čtyři dny. A řekla ti dr. jak dlouho si dát pauzu než se začnete znovu snažit? Mě jedna řekla tři měsíce, pak primář půl roku. My se chtěli snažit hned po první porevizní, ale bohužel mi pak dr přišla ještě na jiné problémy ( je to zdlouhavé vysvětlová ) no prostě kvůli další léčbě, jiného problému jsme se snažit nemohli, tak jsme začali po druhé, to se bohužel nezadařilo, tak se budem snažit dál 😉

helcenka
1. zář 2010

Hezký den všem,
@barbarik - je mi to líto, nebudu tě utěšovat, že to časem přebolí, ale za pár dnů to bude o něco lepší. Chce to, aby jsi se zabavila jinak, my jsme začali jezdit na výlety a nikdo mě nenechal chvíli samotnou, tak jsem neměla tolik času o tom přemýšlet a po porevizní kontrole jsem si oddychla, že je všechno v pořádku a trochu to ze mě spadlo a už mi bylo líp.
Jinak já krvácela jenom jeden den a dva dny špinila. Ale pak za týden jsem začala zase krvácet, trvalo to taky dva dny s hroznýma bolestma a pak už to bylo dobrý, tak jsem nikam nešla, aby se ve mně zase nehrabali.
A to, že ti při těhu je dobře a nemáš žádné příznaky, ještě neznamená, že není něco v pořádku. Já při prvním těhu neměla sebemenší problém, jen mi bylo teda špatně v autě, a mám zdravýho klučinu. 😀

Holky, myslete na nás zítra. Doufám, že zase nebudu mít u doktora tep přes 140, jako jsem měla minule. Sestřička jenom protočila oči... Jsem objednaná až na odpoledne, tak pak se snad ozvu.

NATULKO, držím palce. Příští týden bys měla mít všechno za sebou, jestli dobře počítám. To uslyšíme až na Koníka, jak ti spadne kámen ze srdce, co? 😉

natulaaa
1. zář 2010

holky já se omlouvám,já ted nebudu ná vás reagovat,mě nějak bolí oči,už jsem si tam kapala visine 🙄 a dost bolí ,já poslední dobou sedím moc u PC a manža už reptá,že to mám z toho a asi mám,tak jen kuknu dneska a zase valím,jestli to bude lepší zítra,tak dočtu,zatíím,

a.j.a.
1. zář 2010

@barbarik tak aspoň že revize proběhla v pořádku a nemáš žádné problémy. Já byla taky nakonec na dvou revizích ☹ hrůza, tohle fakt už nezažít nikdy více ☹ to byl fakt psychický masakr ☹

a.j.a.
1. zář 2010

Dneska jsou zase Čápi s mákem a vaří Bartošová 😀 to bude mega show 😀 😝

fram
1. zář 2010

Ahoj holky,
@barbarik vítej mezi námi, je mi líto, že tě to taky potkalo ☹ Nejhorší období je do první mrchy, pak už se začneš těšit na další snažení a když jsi v pořádku a můžete se začít snažit, tak se soustředíš na další mimi a jde to. Já po revizi špinila 14 dní,dr. mi pak dala norethisteron na zastavení, po něm už to bylo v pořádku.
@natulaaa gratuluju ke krásný úrodě. Už v pondělí mimísky do bříška 😕 😕 🙂 🙂 to je nádherný.
@helcenka zítra to bude v pořádku, uvidíš.
@lichtakova řekni to takhle hezky svýmu chlapovi - že tě musí rychle zbouchnout 😀 😀 😀 😀 😀 To ho rozdivočí 😀 😀
@a.j.a. to je dobře, že to malá tak šikovně zvládla, mě někdy kluk po ránu od nervů zvracel, jak nechtěl do školky. To bylo fakt šílený ☹

fram
1. zář 2010

@jahudka80 jůů, krásná fotečka. Přeju,ať je dušičce trochu líp. Drž se.

a.j.a.
1. zář 2010

Ach jo, no chápete to, jak může existovat taková svině, která dá vlastnímu šestiletému dítěti vypit Fridex 😢 ?

natulaaa
1. zář 2010

@fram néé v ponděli pujdou vajíčka z bříška a v pátek miminka do bříška 😀 😀

a.j.a.
1. zář 2010

@natulaaa Natulko, jéé, jako už příští pátek budeš mít mimi v bříšku 😵 ??

a.j.a.
1. zář 2010

Bože, já tu Bartošovou fakt nemusím 😝 ona umí akorát plnit bulvár a nic víc 😝

mpetula
1. zář 2010

@a.j.a. Jo, uplně s tebou souhlasím, taky jí vůbec nemusím 😝

natulaaa
1. zář 2010

@a.j.a. jj Aji 😵 😵 😵
holky dívám se na talent mániu,celkem dobrý,se tu řežem 😀 😀

a.j.a.
1. zář 2010

@natulaaa tak to budu moc a moc držet pěsti, aby to vyšlo jen a jen pozitivně 😵 😵 😵

herbie
1. zář 2010

ahoj holky natul super jen tak dal a neboj vsechno bude ok....helcenko drzim palce at zitra je vsechno v poradku...vitam novou snazilku a je mi lito co se ti stalo musime verit v to dobry to preboli to spatny ....... jj a.j.a. tu bartosovu taky nemusim pritom pred lety byla takova kocka a normalni dneska mi prijde, ze je jak sjeta mluvi z cesty jak kdyz zije v jinem svete a tak divne krivi tu pusu kdyz mluvi je cela nejaka natekla no humac 😉 ja jsem vcera a dneska uklizila celej barak vsude prach muzu mejt auto 2 tydne bydlime na ranchi a od tech koni je to hruza nedovedu si predstavit tu mit mimiska a ma mi priletet bracha takze jsem fakt vsechno cistila i kdyz jako uklizim pravidelne a znate to ted jsem delala uklid jak pred vanocemi 🙂 🙂 vcera byl sexicek no ale uz mne boli prsa mam to v nedeli dostat 🙄 takze si nic neslibuju tenhle mesic jsem vypustila mimiska z hlavy protoze tu pritel nebyl v ovulce a ani jsme moc nesexickovali 😀 😀 no nic preju vam krasnou dobrou noc 🙂

a.j.a.
1. zář 2010

No mi též přijde jak sjetá. Pomalu ani větu stvořit nemůže 😝 oteklá mi taky připadala a vůbec mi k ní nesedí ty mini, co nosí. Přijde mi, že si hraje na něco, co není. A docela mi vadilo, že třeba i ta mladá pařmenka Hanychová všechno kolem večeře udělala sama včetně prostírání a Bartošová sama pomalu ani nehla prstem a na všechno tam měla lidi.

jankax
1. zář 2010

Ahoj holky,
zatim nevim, jestli sem patrim nebo ne, dnes jsem zacala krvacet (byla/jsem v 5tt takze uplny zacatek)....ale bohuzel doktor mi nic nepotvrdil ani nevyvratil (ted dodam, ze ziju v zahranici). Musela jsem na pohotovost, tam me jen tak rychle vysetrili ale rekli, ze ultrazvuk mi delat nebudou, ze by neslo jeste nic videt, a jsem objednana za 3 tydny :( ze do te doby nevi, jestli jsem potratila nebo ne....
Prijde mi to divne, nejak to prece musi jit poznat, ale zkusenost s tim nemam, takze jsem ani nevedela , co na to rict....TEd nevim, jak vydrzim ty tri tydny ☹
Tak me zajimalo, jaka delaji vysetreni vam, kdyz se neco podobneho stane, nebo jak proste zjisti, jestli a co se stalo? Nechaji si vas treba v nemocnici nebo normalne poslou domu?
Doufam ze vam ta moje otazka nevadi, ale nevim kde bych se jinde zeptala 😢 POtrebuju tu dnesni 'zkusenost' s necim porovnat...Diky.

veraakubik
1. zář 2010

@jankax Zdravim jestli muzu-budu tykat..Tvuj pribeh mi neco pripomina-presne me..Zacetkem prazdnin jsem taky potratila-zrejme..Pred ocekavamou ms jsem testila-testik vysel a vyslo jich asi i 5 ostatnich a carka silila,ale presne tyden co mrcha-tak tady rikame ms mela dorazit jsem rano zacla krvacet a vzhelem k tomu,ze uz dva potraty za sebou mam,tak jsem okamzite vyjela na pohotovost-tak mi vzali krev a puvodne me chteli hospitalizovat s tim,ze budu muset na vyskrab..Pak udelali ult s tim,ze tam je nejaka budlina,ale ze hcg je dost nizky a nakonec me propustili s tim,ze po mrse-az prestanu krvacet mam prijit na kontrolni odber a ult.-v krvi bylo uz minimim hormonu a ultrazvuk ukazal vycistenou delohu,takze jsem mohla domu,ale ult. mi delali..U tebe mi tedy prijde dost dlouha doba cekat 3 tydny..Meli by preci zkontrolovat,zda se neco deje..Me jeste ten primar rikal v ten den pohotovosti,ze pokud to tehu je,ze se to ukaze az dojdu na tu kontrolu,ale taky si nebyl jistej-ze na ult. neco viste bylo,ale nebyl schopen rict,jestli to bylo mimi a to bych temkrat byla 6tt..

jankax
1. zář 2010

@veraakubik Ahoj a moc dekuju za odpoved, tykat samozrejme muzes 🙂 Mrzi me,ze uz sis tim prosla 3x, je to teda strasny napor na nervy..... Mne prave taky udivilo,ze me nechaji tak dlouho cekat,samozrejme mi rekli,ze kdyby se cokoliv zhorsilo,mam okamzite prijit znovu...
Ja delala prvni test az tyden potom,co se nedostavila ms a dnes rano dalsi, kdyz jsem zacala krvacet...oba pozitivni.
Bohuzel mi pripada,ze se tady doktori o tehu do 8th moc nezajimaji,a tak mi asi nezbyva nic jineho,nez cekat.....

herbie
1. zář 2010

ahoj jankax muzu se zeptat kde v zahranici jses? mne taky nedelali ultrazvuk kdyz jsem byla tehotna a to uz jsem byla v 8tt kdyz jsem o to prisla rekli mi, ze ho tu delaj ( jinak jsem v usa) az v 17tt coz je pekna p......a ale mam blbeho doktora musim jsi ho zmenit co nejdriv cekam na pojistku ted tady kazdej doktor bere jinou pojistku 🙄

mv
2. zář 2010

Tak jsem popíjela včera kontryhel a jak mi snad doposud žádné bylinky nevadily, tak tohle jo.Budu ráda za jeden hrneček denně.První bylinka, po které se mi zvedá žaludek.... 😝

Koukala jsem konečně na ty čápy, abych byla v obraze a vydržela do půlky, pak to přepla.Ta Bartoška se nedala poslouchat ty bláboly o novém životě stále dokola,a jak chudák by nezvádla sama uvařit,tak vařili vlastně za ní.

@barbarik tak tě vítám a za sebe musím říct, že snad čím je to dále od revize, tak je to pro mě horší.Ale to je hlavně tím, že mi nějaké testy po revizi nedopadly dobře,takže další snažení jen tak nebude.
Jinak souhlas s holkama, že se chce hlavně nějak zabavit,což mi právě vůbec nešlo.Ale člověk musí jít dál.... 😉

@a.j.a. tak to je super, že jste školku dobře zvládly.Já první den , co jsem tam vedla syna tak brečela,to na mě všechno dolehlo, jak to od narození uteklo a teď už vychází letos ZŠ....Uteklo to jak voda.... ☹

@natulaaa tak to jsou dobré zprávy od tebe.... 😵

mv
2. zář 2010

@zzzzuuuuzzzziiii s tou mrchou to mám stejně,První porevizní na den přesně po 28D a druhá až po 32D.Takže teď vím prd, kdy bude další.

@daniela699 s tou ségrou mě to moc mrzí. ☹ Velká škoda, když si člověk nerozumí a nemůže se spolehnout na ty nejbližší....Co zumba, jak se líbila??

Já jdu něco dělat, chci jít dnes dříve domů.V sobotu máme oslavu všech možných narozenin v rodině,tak potřebuju dnes poklidit a zítra už se vrhnout na vaření,pečení a smažení....
😀

fram
2. zář 2010

@jankax já myslím, že by ti měli vzít krev na hcg a pak po pár dnech opakovat, jestli klesá nebo stoupá. 3 týdny je dost dlouhá doba 😕 😕 a vůči tobě hodně krutý. Testík můžeš mít pozitivní i několik dní po potratu, hcg klesá pomalu, tak bych na něj moc nespoléhala. Počkej, až dokrvácíš a jdi znovu k dr., ať ti udělá Utz. Už jen proto, že kdybys potratila, tak jestli odešlo všechno nebo je potřeba revize. Moc držím palečky, ať se mimísek udrží. Spousta holek krvácela a mimi bylo O.K.
@natulaaa já to spletla, já vím, že musíš nejdřív na odběr vajíček 😀 😀

pe_t
2. zář 2010

Dobré ranko 🙂 tak máme za sebou první školní den - malá byla nadšená 😀 . Odp.se mě pořád ptala, kdy už bude večer, aby byl už dnešek. Je absolutně hotová ze školy!!! 🙂 To jsem až tak nečekala, ale je to super.Dnes mají jen do 10 -prvňáčci to mají první týden zkrácený - a už vidím, jak budem muset min.hodinu ještě chodit po městě s aktovkou 😀 .

a.j.a.
2. zář 2010

Ahoj holky 🙂 malá je ve školce, tak má chvilku, pže zase v deset si pro ni mám přijít a pak má slíbený dětský zábavní park. Dneska se to sice obešlo bez slziček, ale moc za paní učitelkou nechtěla. Tak jsem zvědavá, co bude, až si pro ni přijdu. Zítra už bych ji podle toho chtěla nechat do toho oběda.

@jankax ahoj Janka, už jsem tě dlouho neviděla u nás na prosincovkách 😉 mrzí mě čím si teď procházíš. A je teda pěkně na pytel, jak tě odbyli ☹ ty jsi myslím v Anglii, ne ? S tím pozitivním testem je to fakt, že může být pozitivní i nějakou dobu po potratu, pže hcg v těle furt je. A odběry krve nebo další vyšetření si vyžádat nemůžeš ? Třeba, že by jsi řekla, že máš bolesti, tak ať na zebe kouknou ? Čekat 3týdny mi přijde docela drsné ☹

a.j.a.
2. zář 2010

@pe_t Jeee, Pet, tak to je super, že je malá ze školy tak nadšená 😵 člověk je hned klidnější, když vidí, že je dítě spokojené 😵 tak hlavně, ať jí to vydrží celý školní rok 😀