Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

pe_t
7. zář 2010

@lucie.krajcarova ˇjá si říkám, že si to klidně dobrovolně odkroutím i se škrábáním po zdi, hlavně aby přišla včas a nemusela jsem dlooouho zase jen čekat 😀

petardice
7. zář 2010

@natulaaa nevzdávej to! uvidíš, že ti nejsilnější vydrží a ještě budete mít "do zásoby"

@breberuska ve druhém těhotenství jsme čekali na ukončení prvních 3 měsíců, pokud se ještě jednou zadaří, asi to řekneme jen nejbližší rodině a zbytek se to dozví, až to na mě bude vidět a sami se zeptají. většina známých teď pochopila, že se o takovýchhle věcech nemluví a nemají se ptát, ale stejně - výjimky se najdou vždycky 😠

@lucie.krajcarova jak se bavíte o zoo...byli jsme tam před 14 dny s kamarádkou s půlročním chlapečkem a já šla dnes stáhnout fotky do foťáku...krom pěti jsou všechny (včetně veškerých fotek následujících - Lucka v tom období začínala chodit) v háji. To bych se přeskočila!

natulaaa
7. zář 2010

holky děkuji za podporu,už je mi líp 😵 ,ted ležím,já jsem unavená jak hrom 🙄 ,něco jsem podělala v kuchyni a stačí mi 😝

mpetula
7. zář 2010

@zzzzuuuuzzzziiii Jsem ráda, že jsem tě alespoň trochu mohla povzbudit 😉 Já jsem zvědavá, co bude čekat mě ve výsledcích z cytilogie. Teď se snažíme jako divý, ale jak se říká, nemyslet na to, nemyslet na to, tak to samozřjmě nejde. Tak jsem teď přišla na fígl 😀 říkám si, že je mi vlastně uplně jedno, jestli otěhotním, že když se nezadaří, tak v klidu dořeším můj slavnej čípek 🙂 , v klidu bych dodělala školu atd... Samozřejmě mi to jedno neni a moc bych si přála //, ale takhle uklidňuji i sebe, aby až dorazí mrcha, jsem z toho nebyla špatná, jako teď ☹

helcenka
7. zář 2010

Ahoj holčiny,
ani jsem nedočítala, mám dneska strašnou migrénu, tak snad zítra to bude lepší.

Jinak zítra jdu s prckem poprvé do školky, můžeme chodit zatím jen 5 dní v měsíci než budou malýmu 3 roky. Zítřek máme jenom jako zkoušku s maminkou, takže se nám nebude počítat. Jsem na to zvědavá, dneska jsem byla na třídní schůzce a v první třídě mají 2 paní učitelky na třídu a obě se zdají být fajn a jsou moc příjemné.

A teď pustím prckovi pohádku a jdu si dát hadr na hlavu. Zítra to snad dočtu. 😉

herbie
7. zář 2010

zzzzuuuuzzziii me rikala tady doktorka ze ten virus na tehotenstvi nema zadny vliv takze se neboj 😝

a.j.a.
7. zář 2010

Ahoj holky 🙂 malá už spinká a já jsem ko, dnešek byl fakt dlouhý 😖

@natulaaa Natulko, to bude dobrý, uvidíš 😉 ty špatné už odpadly a teď tam zůstaly jen ty silné kusy 😵 ještě si nakonec budeš vybírat, které chceš zavést 😀 😉 už se ti to blíží, mám z toho úplně husí kůži 🙂 viděla jsem někde v albu, že některé holky testovaly už 5-6. den po KET a už měly ducha 😵 takže opravdu za chvilku nám budeš hlásit krásné // 😵

breberuska
7. zář 2010

@petardice no mně se to taky tak nějak oznamovat nechce...holky, asi jsem úchylná nebo co.... ☹ já jen tak nějak po tom všem mám pocit, že komu jsme to chtěla už říct (naši a nejbližší kamarádky), tak ti to ví. Jsou to i lidé, kteří mi s tou bolestí na jaře hodně pomáhali. a ti ostatní jsou my asi tak nějak jedno...mám už docela břuch, ale asi to necháme tak, že si to každý sám domyslí. Jen manželově rodině to oficiálně ještě chceme říct po screeningu...ale tak nějak na to oznamování nemám moc náladu, a manža taky ne...nevím, čím to je, jestli tím, že jsme zjisitili, že nějaké oslavovaní, oznamování a podobně nám stejně zdravé mimčo nezaručí a když je nějaký problém, tak stejně nám drtivá většina z nich nepomůže, tak co...jestli jsem magor, tak se omlouvám...asi hormony 😖

a co @fram? netestíkovala?

petardice
7. zář 2010

@breberuska nejsi magor. ono je to spíš tak, že jsi opatrná. já už bych to pro příště moc nevytrubovala - kdyby se náhodou znovu něco stalo, čím míň lidí o těhotenství ví, tím míň lidí do toho může někdy rejpnout a dotknout se něčeho, co bude asi vždycky hodně bolet. my to třeba vyřešili tak, že většině lidí to zavolal manžel, když jsem byla v nemocnici a požádal je, aby mi nevolali a aby o tom ani do budoucna nemluvili. zbylým pár lidem jsem to poslala pro informaci mailem, aby věděli, co se stalo. i je jsem poprosila, aby se tomuhle tématu vyhnuli a brali to tak, že uplynulých pět měsíců prostě nebylo. i přesto to jedna kamarádka nepochopila, volala a i když jsem řekla, že o tom mluvit nechci, vyptávala se. přiznávám, že mě to před spaním poměrně dost vykolejilo. jak říkám - do budoucna to sdělím rodičům a zaměstnavateli (když je nějaká práce, dělám teď z domova a na jednom projektu jsem dělala do středy před potratem. kdo ví, jestli ten stres a nedostatek spánku - dělala jsem hlavně po nocích - neměl taky nějaký vliv. takže pro příště se budu snažit v případném těhotenství práci omezit)...

fram
7. zář 2010

Ahoj holky,
já netestila. Vím,že naděje není, počkám do pátku, když nedorazí mrcha, ještě testík zkusím,jen abych se ujistila, že těhotná nejsem a příští týden bych zavolala k dr. co mám dělat.
@breberuska já úplně chápu, že se ti nechce to nikomu říkat a je to jen vaše věc, jestli to někomu oznámíte nebo necháte,ať si toho lidi sami všimnou (ale pak se nevyhneš otázkám, jestli už jsi těhotná). NT dopadne dobře, uvidíš.
@natulaaa holky už napsaly všechno, co jsem chtěla říct. 5 vajuch bude stačit, vždyť jsi mlaďoučká a manža je spermiosuperman, fakt není důvod, abys ty dvojčátka neměla 🙂

fram
7. zář 2010

@jane84 těším se na tvůj testík. Moc ti přeju, aby tam byly dvě kolejnice 🙂

fram
7. zář 2010

@lichtakova já testit nebudu, bylo by další zklamání, ale jak to vypadá s tebou??? 🙂 🙂

jane84
7. zář 2010

@fram já ti nevím, dneska mě začalo trochu víc pobolívat břicho, testnout zkusím asi pro jistotu, ale asi z toho nic nebude

jane84
7. zář 2010

zítra budu na praxi a nevím, kdy se dostanu k pc, takže žádný vyčkávání výsledku testu, ju holky? 😀

fram
7. zář 2010

@jane84 dobře, tak my na výsledek testu čekat nebudeme, ale určitě napiš,jak to dopadlo 😀 😀 😀

herbie
8. zář 2010

dobre ranko, tak opar uz mizi pomalu konecne byla jsem dneska na plazi krasne tam bylo slunicko svitilo, ale podzim uz je tu je to znat....v rijnu jdu na party kamaradce se ma narodit mimco v prosinci tak dela baby shower to se tady tak dela jsem pozvana tak pujdu, ale doufam, ze do te doby budu i ja tehotna protoze mi to asi prijde lito byla jsem tehule pred ni pak potratila a ted ona moooc ji to ale preju to je jasny........jane84 jsem zvedava na tebe hahahaha chce to dalsi tehuli no tak natula je jasna a pak kdo? 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 hezkej den holky

herbie
8. zář 2010

grepovej dzus jeste nemam pritel sel do kramu a misto grepoviho prinesl rybizovej no nevadi .... mrchu mam silnou uz treti den to je ale dobre jsem slysela od nekoho myslim ze od natul.......delam ted spagety s omackou a koukam na ulici hahahaha

natulaaa
8. zář 2010

@herbie dobré ránko holky 🙂
@herbie no já tak jistá nejsem 🙄 ,zatím nejde nic tak hladce,jak jsem čekala 🙄 ,dneska nemám volat až zítra a taky dobře,aspon se tu nebudu nervovat 😝 ,Já si zatopila v krbíku no balada,myslím,že hnusný podzim už je tady 😠

natulaaa
8. zář 2010

@herbie dobré ránko holky 🙂
@herbie no já tak jistá nejsem 🙄 ,zatím nejde nic tak hladce,jak jsem čekala 🙄 ,dneska nemám volat až zítra a taky dobře,aspon se tu nebudu nervovat 😝 ,Já si zatopila v krbíku no balada,myslím,že hnusný podzim už je tady 😠

mpetula
8. zář 2010

Dobrá ranko 🙂 @natulaaa Teda natu, nejsi trochu provokatérka 🙂 prý já si zatopila v krbíku, to ti upřímě závaidim 😉 Jednak ten krbík a taky že nika nemusíš. Já si teď umyla hlavu, tak to musím jít vyfoukat a pak tradá do Prahy, k dr a do školy 😠 Tady je taky hnusněně, proto se mi tak strašně nechce, ach jo ☹ Jo a natu, nenervuj se, uvidíš, že to dobře dopadne, fakt 🙂 😉

natulaaa
8. zář 2010

@mpetula je to jsem nechtěla provokovat 😝 😝 ,jinak já jsem nějak podezřele klidná 😕 ,nějak nemám sílu už to řešit,co jsem si psala s holkama,tak by to mělo být ok,včera jsem si psala s holkama,co na tom byli huř a jsou těhulky,tak věřím,že mi bude co zavést 😔 ,uvidíme zítra,

fram
8. zář 2010

Ahoj holky,
@herbie teda ty seš modelka 🙂 Super fotečka.

fram
8. zář 2010

@zzzzuuuuzzzziiii napiš mi prosím do tabulky dnes 1DC ☹ ☹ Břicho bolí jako čert.
Pěkný den všem, letím do práce 😒

zzzzuuuuzzzziiii
8. zář 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //

endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................42DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard).......................................34DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)................................................................................................34DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)............................................32DC

jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)...................................................................................29DC
rozum (30let, MA 1/2010 Kontryhel, Femibion 800.............................................................................27DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).......................................................................................24DC
meiki (30let, SP 7/2010, kys.listová ).....................................................................................................22DC
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit)..............22DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan )..................................................................................................21DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )....................................................................................................18DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)............................................................................................................17DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.bp)...17DC
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová ).............................................................................................12DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)...............................................................11DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel ).........................................................................................7DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E)....4DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................ .......................3DC

zzzzuuuuzzzziiii
8. zář 2010

ahoj holky, tak jsem z toho vseho porad nejaka zmatena. nerozumim tomu, co se s tema myma virama teda jako bude delat, jestli se to da lecit a jak, cytologie to je vec druha, jsem z toho nestastna... ne moc pozitivni zprava po ranu, co...
natul drzim palecky, ale vyjde to, proste musi!!!

zzzzuuuuzzzziiii
8. zář 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //

endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................42DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard).......................................34DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)............................................32DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)........................................................................... 29DC
rozum (30let, MA 1/2010 Kontryhel, Femibion 800.....................................................................27DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)...............................................................................24DC
meiki (30let, SP 7/2010, kys.listová )............................................................................................22DC
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit).....22DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan )........................................................................................21DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )......................................................................................... 18DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)..................................................................................................17DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.bp)...17DC
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová )...................................................................................12DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................................11DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel )...............................................................................7DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E)....4DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................ ....................3DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)................................................................................................1DC

pe_t
8. zář 2010

dobre ranko 🙂
@natulaaa tak to je dobré znamení, že jsi podezřele klidná 🙂
@herbie moc krásná fotka 🙂
@fram tak po ms zase šup na to - ono se to přeci musí povést 😉 čekáš na luci, zuzi a mě co? 😉 My plánujem září - ani nic jiného nepřipouštím, takže v září nám to klapne i s tebou 😵 😉
@zzzzuuuuzzzziiii neboj neboj, psal jsi te babičce?

pe_t
8. zář 2010

Luciiiiii kde siiii 🙂 jsem zvědavá, co ta ms....

lucie.krajcarova
8. zář 2010

ahojky, zatím nic!!!!!

zzzzuuuuzzzziiii
8. zář 2010

@pe_t ahojky pet, jo jo, psala jsem ji vcera hned jak si mi ten kontakt na ni dala, ale jeste zadna odpoved. koukala jsem, ze posledni odpovedi tam ma ze 3. zari, takze sem asi kazdy den nechodi ☹

zzzzuuuuzzzziiii
8. zář 2010

@lucie.krajcarova ahoj Luci a test taky nic???