Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

meiki
22. zář 2010

@a.j.a. to jsi si delala sedaci koupel?

meiki
22. zář 2010

@a.j.a. no ja prave mela nejakou divnou tu 3MS, takze si myslim, ze ted uz je to normal
my uz se ted snazili, ale protoze to bylo takove rozhozene - tak se to nepovedlo
ja zatim zobu jen listovku, kdyz jsme chteli prvni - taky jsem bastila - babyplan, po druhe jsem nebastila nic - ale dopadlo to jak to dopadlo, tak ted bastim uz jen tu listovku

jahudka80
22. zář 2010

@a.j.a. mooocinky gratuluji 🙂 tajnůstkářko, já bych to ták dlouho nevydržela
. No tak to jste s Heli za srpen také 2, no za září už to je rozum a (nevím jak Danielka....) tak to už budem mít hezky obsazené vážně to zatím vychází co měsíc tak 2těhule holkýý já chci říjen, nejpozděj listopat pak už je to v prd... lítat po pracáku s panděrem a ... 😠 no u mě to tak dopadne páč nám nic nevychází jak by mělo tak proč by tohle zrovna mělo že ☹

meiki
22. zář 2010

jen doufam, ze ten klid a pohodicka, co ted mam v hlave mi vydrzi dostatecne dlouho 😀 😀 😎 😎 😎 😎

meiki
22. zář 2010

@jahudka80 no za zari uz taky mame preci 2 🤐 🤐 😵 😵 😵 rozum 😀 😀 no a Verku - i kdyz ona tomu jeste nechce verit 🤐 🤐 😕 😕 ale jsou tam a moc krasne 😎 😎

jahudka80
22. zář 2010

@meiki no jo vidíš, jsou tam počkáme co po víkendu, ale já tomu věřím. 🙂

Holky když manža viděl jak si vás tu pročítám a jak se tu s těhulinkama roztrh pytel a viděl jak tady smutně sedím a čumím na fotoblogy s mimísky tak řek neboj něco s tím uděláme 😀 hm, jako že se mi blíží ovulka ... 🙂 no a já už jsem ve fázi kdy už jsem byla tolikrát natěšená a pak zklamaná, že mě je ovulka úplně jedno. 😖 Nebo né jedno, ale vím že i když jsme se strefili tak to nevyšlo, tak se nechci vůbec radovat protože to zklamání je pak horši ☹ Tedy ale já mám blbou náladu, nevím co to je, ale bylo mi tak hezky, počasí krásné, mamka byla v poho (teď jí je zas hůř-je dlouhodobě nemocná) a já mám zas strach co bude auž mám za v hlavě když bych náhodou otěh. tak to už budu v půlce dalšího měsíce vědět a to má bratr a tchýně narozky... já bych potřebovala fakt 😠 a dnes jsem si máááálem koupila už ovu.testy i když jsem říkala že si nic takového už nekoupím, je to jak droga, jednou to začne a nejde to zastavit, chtěla jsem se vyprdnout na měření a mám pocit že když si ráno nezměřím teplotu tak se snad zboří svět nebo co. 😅

meiki
22. zář 2010

@jahudka80 jahudko nase bude zase lip, kdyz rika manza, ze s tim neco udela, tak proste udela, muj chlap to taky rika 😀 , ze jako teda tento cyklus, ze jako chce 😀, no tak uvidime 😀 😀

meiki
22. zář 2010

jakoze, kdyz se on rozhodne ze jo, tak proste jo 😀 😀 😀 😀 , ach Ti chlapi 😀 😀

meiki
22. zář 2010

a ze kdyz on bude chtit, tak to bude kluk a kdyz bude chtit, tak to bude holcicka, ale ze on jako holky neumi 😀 😀 😀 , takze si holcicku ani nemam predstavovat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jahudka80
22. zář 2010

@meiki 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 hm to už si byl taky jistejk asi 3x že jsem těhotná a nííííc takže ty jejich machry machry a mrcha přišla za týden známe ☹ 😀

meiki
22. zář 2010

@jahudka80 ale aspon nas to uklidni nebo rozesmeje 😉 😉 😀 😀 😀

jahudka80
22. zář 2010

@meiki nebo rozčílí 😀 😀 😀 nesmím nic říct, ráno se zmíním že mě bolí zaludek - šup jsi těhotná, 😠 😀 nechutná mi oběd on že je výbornej - šup jsi těhotná 😠 😀 , nemám po ovulaci a po sexovém maratonu chuť na sex šup jsem těhotná 😠 😀

meiki
22. zář 2010

@jahudka80 😀 😀 😀 😀 😀

jahudka80
22. zář 2010

Holky teď jsem četla článek o čípku a ták, a přemýšlela, že říkají že stres negativně ovlivňuje oplodnění, ale říkám si jaké je to hovadina, mám kamarádky jedna otěhotněla a zrovna měli dost velké fin.problémy a ta druhá otěh. a měli už dítě a další zatím nechtěla a byla tedy na nervy páč přišli o byt a těhovali se, tak si říkám že tělo asi těžko pozná zda je člověk na nervy jestli je těhotnej, a nebo jestli má nebo nemá peníze,...prostě je to stres jako stres ne??

No mě asi dnes hrábne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jdu se obléc a jdu s malou ven naproti manžoj , ajajaj zas pujdu okolo lékárny 😢 😢 😢 😀 😀 😀 😀 já chcí ovu testýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý 😀 😀 😀

rozum
22. zář 2010

Holky, takže včera krev a mám HCG 11300 a zítra jduna gyndu. Už teď jsem po..... Je to zase čtvrtek, kdy mě dr. řekl, že je to špatné. Tak snad teď to bude lepší. Vůbec nemám tucha ve kterém jsem a tak ani nevím, zda půjde vidět to vytoužené srdíčko. Tak na mě prosím myslete. Jdu tam na 11-12 hod.
@fram - manža je ale kapbrňák 😵
@aja - moc gratuluji 🙂
@verakubik - tak snad to bude to pravé ořechové - myslím //
@natula - jen pro radost 🙂 🙂 🙂

meiki
22. zář 2010

@jahudka80 😀 😀 😀 😀 😀 s tim strese a celkove s psychikou je to podle me pravda otehu to urco ovlivni da tomu vetsi nebo mensi sanci ale nikdy to neni cerne nebo bile, stejne tak je to i s plodnymi a neplodnymi dny, jen je proste sance na otehu mensi nebo vetsi, ale ne 100 nebo 0%

a.j.a.
22. zář 2010

@meiki jo jo, sedací koupel. Vždycky před sexem jsem se na chvíli namočila. Nevím, co z toho zabralo, jestli hypermangan nebo ten jeřáb. Ještě mám půl lahvičky, kdo by chtěl 🙂

Já právě měla všechny cykly po revizi ok. Ms teda vždycky taková střední, nic strašného a velkého. Tak jsem měla strach, co sliznice. Ale tak asi to stačilo. No a když jsme se začali snažit, tak se najednou ten cyklus rozhodil. Beztak z toho jak jsem byla nervózní a pořád čekala, kdy ta ovulka dorazí, ať můžu nahnat manžela domů, pže přes týden je pryč. No jo, tahle nervozita a stres dokáží fakt dělat divy 😝 no a ten další cyklus už jsem se snažila hodit všechno za hlavu, i když teda moc to nešlo. Ale možná pomohlo to, že se mi ozvali z práce a chtěli, ať od září nastoupím. Pak se mi ozval ještě kolega, že mě chce na své oddělení a druhá kolegyně, že mě chce zase na jiné odělení. Tak jak jsem si řekla, no co, tak nastoupím zase do práce a holt otěhotním až pak, tak jsem najednou byla těhu 🙂

Jsem na chvíli odpadla, pže jsem po dnešku nějak ko. Ráno jsem od šesti lítala po doktorech a jsem tak unavená, že sotva lezu. Teď ještě musím něco málo poklidit, pže kolem páté mi mamka doveze malou.

jane84
22. zář 2010

@aja teda takové tajnosti 😀 😀 Mooooooc blahopřeji 🙂 super dávka bacilů. Jinak ten zánět, poznám to když začnu mít takové pocity u pochvy jakoby to lechtalo a trochu se mi změní kvalita hlenu. ale když to začnu řešit hned je za den po problému. takže jsem ráda, že nám to nenaruší snažení. Ale já myslím, že to nebylo tím hypermanganem. Podle mě prostě špatně reaguju na přítelovo sperma. Pokud se hned neosprchnu, tak je zaděláno na problém
@fram manžel je úžasnej
@jahudka80 tělo fakt pozná jestli jsi ve stresu, vylučuje různé hladiny hormonů a to má bohužel taky vliv. Ale jde o to, že někomu to ovlivní plodnost negativně, někomu to zase pomůže, protože přestane myslet na těhotnění.

a.j.a.
22. zář 2010

@jahudka80 Jahud, já si myslím, že tím, že to je všechno v hlavě, tak to tělo pozná, z čeho se stresuješ. Vem si, že Angelina tehdy myslela furt na školu a zkoušky a šup byla těhotná. Já jak blbec stresovala, že neotěhotním a budu muset v prosinci do práce a malá na celé dny do školky a šup ta potvora ovulka si dorazila o týden později, a to ještě o půlnoci 😝 chce to, asi hlavu zaměstnat něčím jiným....ale nejhorší je to, že se to strašně lehce říká a špatně dělá .-(

meiki
22. zář 2010

@rozum tak hodnota hcg by odpovidala 6-7 tt, coz uz by srdicko mohlo byt 😉 😉

a.j.a.
22. zář 2010

No moc dlouho jsem to holky netajila 🙂 chtěla jsem vydržet až po NT testech, ale já tím byla dneska tak nabuzená, že se to už fakt nedalo 😀

@jane84 moc děkuji 😵 a jiná pomoc než se hned umýt asi není, že ? Tak si na to budeš muset dávat pozor a neusínat 😉

a.j.a.
22. zář 2010

@rozum budu na tebe moc moc myslet a držet pěsti 😵 hcg je hezky velké, to už by vážně srdíčko být vidět mělo 😵 mám husí kůži za tebe 😵

rozum
22. zář 2010

@meiki 6-7 - už? Každopádně se bojím, ale to je asi pochopitelné!
@aja - děkuji, já zatím mám jen mravenčení v břichu ze strachu!

meiki
22. zář 2010

@a.j.a. presne taaak, podle me nejde na to az tak nemyslet, ale alespon myslet pozitivne a rikat si proc by to proste nemelo vyjit, kdyz to vyslo 😉 😉 , ono nepujde hned, dokonce jsem slysela nebo nekde cetla a nevim uz ani kde, ze sance na otehotneni v jednom cyklu je jen 20 %, jen verit, ze se to podari a kdyz tomu jeste pomuzeme - hlidani ovulky, nejake ty vitaminky, tak tu pravdepodobnost jeste o neco zvysime, no a pak jen telicko pozitivne naladit a vychutnat si ty chvile trenovani na mimi - se to neprve musi poradne natrenovat 😀 😀 😀 😀

jane84
22. zář 2010

@a.j.a. jj, jenomže když se jdu hned po sexíku umýt, tak mám pak pocit, že ze mě všechno hned vyteče a už nezbyde žádná mrška na to vajucho 😀 😀

meiki
22. zář 2010

@rozum nebo jsou to dvojcatka 😉 😀
moc budu drzet palecky, aby vse bylo vporadku, ale ta hladina hcg je opravdu dobre znameni 😎

ejandova
22. zář 2010

ahoj,
letos jsem potratila dvakrát, jedno v 5 a podruhé v 9 tt, ale doktor mi nechce nic zjišťovat, prý až po třetím potratu. máme holčičku 2,5 let a chtěla jsem navázat s mateřskou,ale teď nevím, spíš bych se pokusila najít nějaké místo a tak za rok to zkusit znovu.

a.j.a.
22. zář 2010

@rozum tvůj strach chápu. Nedávno jsem taky seděla polomrtvá strachy v ordinaci a čekala na první utz. Slíbila jsem si, že když bude srdíčko, tak už bude všechno po celou dobu v pořádku 😵 dokonce jsem měla i jiný pocit než předtím. Prostě jsem nějak vnitřně věděla, že teď je to ok, i když jsem se třepala strachy. To prostě bude po potratu a revizi v každé z nás. Hlavně se zkus nenervovat moc, bude to v pořádku. Určitě.

a.j.a.
22. zář 2010

@jane84 však se nemusíš jít umývat hned, ne ? Polež si těch 20-30 minut po sexu co říkají, že je optimální a pak se běž opláchnout. Já to taky tak dělala. Pže neumytá bych spát jít nemohla 😅 jsem si přišla vždycky celá ulepená 😅

a.j.a.
22. zář 2010

@ejandova dva potraty, to mě mrzí ☹ moc teď záleží na tom, jak se sama cítíš a co ti dr řekne k tvému zdrav.stavu po kontrole. Kdy jsi měla ten druhý potrat ?