Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

helcenka
23. zář 2010

Hezké ráno,
kde je tabulka? Zuzi, šup ať je tam AJA, hezky ke mně v srpnu...

AJO - já mám taky zakloněnou dělohu a otěhu jsem vždycky napoprvé, doktor mě vždycky připravoval na to, že to nemusí jít rychle, ať se nestresuju... A to jsem s Kubíkem ani nevěděla nic bližšího k ovuli a plodným dnům než to, že nějaké jsou. 😀
Mně vychází termín o pár dnů dřív. Průkazku můj doktor dává až po krevních testech, takže na první jdu příští pátek, pak za 14 dní bych měla jít na druhé a pak průkazka... Vychází to někdy na 14. týden. A taky chodím na kontrolu každých 14 dní.
A když jsme u toho stresu, tak teď, když jsem otěhu, tak jsem byla zrovna hodně vynervovaná, doma nám to nějak zaskřípalo a přímo při ovulce nebylo nic. A ono se to povedlo. A ani jednou jsem otěhu nijak nepomáhala, jen pokaždé brala listovku už před otěhu. 😉

Věrko - falešně pozitivní těhu testy může dělat cysta. Nechceš si dojít k doktorce. Ale to by chtělo UTZ, a když píšeš, že ho ta tvoje nemá...

Dneska mě hrozně bolí hlava, tak budu odpočívat. Včera jsem si uvařila, udělala nepečený dortík s ostružinama - mňam, už se těším na odpolední sváču. Moji kluci zaběhli včera dopoledne do lesa a přinesli ostružinky. Už jsem ho před 14 dny dělala, byl prý výborný, jenže já ho nestihla ani ochutnat, přišli naši, ségra a dost byl pryč... A mně a mimískovi nic nenechali... ☹
A musím se připravit, o víkendu bude u nás pouť, je to každoročně Václavská pouť, veliká událost, v celém městě se nedá zaparkovat, všude to voní koláčema a řízkama. A jasně že kolotoče a stánky nechybí. Je to zakončení pouťové sezózy, takže i ohňostroj..... Letos se ale nějak netěším, ještě že jdeme k mamce v sobotu na oběd a nemusím vařit...

a.j.a.
23. zář 2010

Ahoj holky 🙂 u nás dneska zase nádherně. To je fajn, pže zítra pořádáme s herničkou Loučení s létem a kdyby pršelo, tak bysme to musely zrušit, což by bylo škoda. V sobotu tu pak máme Slavnosti babího léta, tak budou taky stánky a různ atrakce, tak se moc těším, pže bude určo cukrová vata a tu já můžu po kilech 😀 😅

@helcenka tak to je fajn, že vám to vždycky vyšlo takhle napoprvé, aspoň jsi se nemusela moc nervovat. Tu zakloněnou dělohu jsem zjistila, že má docela dost holek. Ale tak naštěstí to není nic vážného, proč by se nedalo otěhu. Nám se u Klárky a teď povedlo vlastně napodruhé. Mezitím ten pokus byl teda horší. To bylo po sedmi nebo osmi měsících 😝 ale je fakt, že jsme byli s manželem hodně ve stresu, pže měl dost problémy v práci a do toho se přimíchaly ještě další problémy, pže zaměstnavatel jim přestal platit odvedenou práci a k tomu stres, že neotěhotním. Tak to bylo asi jedno ke druhému. Ani se nedivím, že se miminku tehdy k nám nechtělo. Byli jsme oba z celé té situace nešťastní a bez chuti do života 😝 teď už je naštěstí zase všechno fajn a blýská se na lepší časy. Tak doufám, že už se nic nepokazí.
Já myslela, že průkazku dostanu až za ty dva týdny, ale tak se nějak včera rozhodl, že už mi ji vypíše 🙂 já jdu na první krev za těch 14dní, to už bude i na NT testy a za další 14dní ten spešl utz a pak hned budu vědět výsledky. Už teď se docela bojím 😖

a.j.a.
23. zář 2010

@veraakubik Veruš, to mě mrzí. A hodíš ten dnešní testík na porovnání s ostatními sem ? Ať můžeme kouknout ?

a.j.a.
23. zář 2010

@pe_t já si taky myslím, že obden by to mělo stačit. A zvlášt, když jste oba každý den doma. U nás to třeba nešlo, pže manžel je přes týden mimo, ale naštěstí ovulku poznám, tak se mi ho povedlo většinou na ty dny odvolat domů. Ale teda měl to chudák náročné, pže vlastně dojel večer v devět jen kvůli sexu a ráno ve čtyři zase zpátky. Takže docela blbé. Ale holt jinak se nedalo, no.

veraakubik
23. zář 2010

@a.j.a. dneska jsem teda v planu testit nemela,ale udelala jsem to-foto nize..Ten plastovej je dnesni a ten pod taky-ten prouzek je 25..Ty z 24 a 26 dc jsou mamatest 10..Jeste podotykam,ze ty dnesni jsou oba delany v poledne,takze ne z rani prvni moci..

veraakubik
23. zář 2010

ted koukam,ze na ty posledni to neni skoro videt,ale ve skutecnosti jo..

rozum
23. zář 2010

Holky jsem zpátky! Jak jsem si myslela, je to ještě brzy, viděl a ukazoval mě žloutkový váček a tam malikou čárečku, říkal, že mě nemůže říct, že je tam embrijko a že tluče srdíčko 😔 . A že jak to vydržím z nervama do další kontroly, zda týden nebo 14 dnů, tak jsme se dohodli, že za týden. Ale upozorňoval, e ani za ten týden to nemusí jít vidět. Nu což, musím doufat. Říkala jsem si, ať je to uložené v děloze a aťo to má srdíčko, tak zatím jen to jedno. Ale ty nervy v čekárně a v kabince. A jak jsem ležela, tak byl zase potichu, si říkám do p....e zase je potichu, to budou zprávy! Ale nesmím myslet negativně, stejně to ničím neovlivním, tak hlavu vzhůru. No to se, ale řekne 🙂

jahudka80
23. zář 2010

No u nás tedy u našich bude taky pouť, ale já už jsem na to velká a malá zas moc malá. Včara mi psala kamarádka co tak rychle otěh. a ani tak rychle nechtěla že je ve 14tt. a že má mimi 10cm a že sebou hezky mrskal- no fakt mi to včera přispělo ještě k větší depce ☹
Dnes mě zas nervuje malá, zlobí ze spaním huláká řve,... dopoledne jsme si byli hrát z Nikolkou a Mataáškem a ona tedy ne furt je u mě jako klíště ostaní si hrají a ona furt říká k tobě k tobě, drží mě za nohu a bojí se dětí holky já už jsem z toho tak na nervy 😢 😠 že už jsem u oběda bulela a manža když pak řvala a začla se zvtekat tak už po ní vyjel a dal jí na zadek( a to on je kliďas na zadek dostává zásadně odemě) už nemohu nevím co s ní jestli bude na 3letech muset do školky...tak nevim

a.j.a.
23. zář 2010

@veraakubik hm, Veruš, tak nevím, no. Nejsilněji vypadá ten z 26DC. Na těch dnešních to tak hezky vidět není. Měl jsi fakt raději skočit na tu krev, kde by jsi hned věděla, co a jak. A nemůžeš si tam skočit aspoň zítra ?

a.j.a.
23. zář 2010

@rozum tak fajn, že je aspoň mimi uložené tam, kde má. A příště už bude určitě zase větší. Možná třeba ještě nebude srdíčko, ale dr by měl alespoň vidět, že váčet roste a embrijko taky. Tak budu držet zase na příště pěsti 😵

veraakubik
23. zář 2010

@a.j.a. Me mate ta modra-kdyby i ten modrej byl fialovej,tak bych videla rozdil..Jsou teda jeste mokry-delany a hned foceny..ten pastovej je docela peknej ovsem ta citl. 25-no nic moc-videt to sice je,ale ne tak krasne jak na tom 26dc..Kdybych sla zitra na krev,tak bych asi umrela prez vikend jaky by byly vysledky..Ja mam takovej strach...

a.j.a.
23. zář 2010

@jahudka80 jo jo, tohle jsou vždycky zprávy, co fakt člověku a psychice pomůžou 😖 taky mě to pokaždé srazilo k zemi, když mi kámoška psala, jak je vše ok, a že mimi roste, a jak kope apod 🙄
Vidím, že to se školkou budet mít asi taky složité jako my 😒 malá mi pak tohle dělala po školce...držela se mě u nohy, nechtěla si jít hrát v herničce, musela na mě pořád vidět, nechce chodit cvičit, přestože bych byla vedle v místnosti, večer vždycky plakala, že nechce do školky, že bude smutná a chce být se mnou. No fakt super. Jsem pak řvala večer taky 😖

a.j.a.
23. zář 2010

@veraakubik ach jo no, mělas jít dneska a byla bys klidnější, pže by jsi věděla hned na čem jsi. Takže výsledky ti nesdělí ještě ten den ? To je škoda. Já myslela, že je to rychlovka. Ten z toho 26DC je fakt moc pěkný. Tak uvidíš ještě až zaschnou ?? Zkus je i pak nafotit. Třeba budou vypadat jinak.

a.j.a.
23. zář 2010

No, já se vypínám, jdu pobalit věci a vyrážíme do herničky pomoct s balení výher na zítřek. Večer zase budu online 🙂

helcenka
23. zář 2010

@jahudka80 - já jsem na pouť taky moc velká, ale malej se tam už loni vyřádil - a to mu byl rok a třičtvrtě. Jezdil na dětském kolotoči, nechtěl z něj vůbec slézt. A autíčka ho také bavili... A já vždycky potkám spoustu známých, které jsem celý rok neviděla nebo i několik let. Protože tahle pouť je fakt akce a celé město z ní žije...
Náš malej taky vyvádí. Když se začne vztekat, tak to stojí za to. A z toho, když ho plácnu, si nic nedělá. Já se snažím teď být v klidu, ale občas taky vylítnu. Když si vzpomenu, jaký pohodový těhu jsem s Kubíkem měla a teď to je o dost náročnější. A jinak Kubík si s dětma zásadně nehraje, už od malička s nima nechce být, ale u nás je to tím, že hrozně brzo mluvil a to i celé věty a hlavně rozumněl všemu, co říkal a co jsme mu říkali mi. A když v 18 měsících mluvil ve větách (samozřejmě, že ne nějaká souvětí) a stejně staré dětičky říkali slova, tak mi jednou řekl, že to jsou miminka a že si s nima hrát nebude... A dospělé má rád, pořád o něčem s někým diskutuje... A ve školce je to teď těžké, tam chce být s paní učitelkou, to pusu nezavře, ale dětským hrám moc nerozumí. On jde vždycky do hloubky problému (třeba tam mají taková zvířátka a on si je třídí do skupinek - medvědi k sobě, kočky k sobě, krokodýli k sobě... a pak je třeba počítá, kdežto ostatní děti je většinou jenom vyndají z boxíku a řeknou, co je to za zvíře a víc nic, nebo je nakládají na auta, ale Kubíka štve, že je míchají dohromady...) a to většina ještě nedělá. Nebo třeba pro zasmání - mají ve školce kuchyňku - tak si jako uvaří a snědí to, no a Kuba jde automaticky jako umýt nádobí, utřít ho a uklidit do skříněk a pro ostatní děti většinou hra skončí v momentě, kdy jídlo snědí....
Chodí tam jen na těch 5 dní v měsíci, tak třeba si pak víc zvykne, až tam bude každý den, i když to bude asi těžké. Plakal jenom první den, kdy jsem tam s ním nebyla - to jsem seděla hodinu v šatně a pak si ho vyzvedla a druhý den už byl v pohodě a to tam byl do obídku. A je tam spousta dětiček, které pláčou každý den, ale jenom chvilku, pak se zabaví a je to v pohodě.
Neboj, malá bude taky v pohodě. 😀
To je zase román, ale hlavně pro pobavení, jaké mohou být dětičky, když jsem viděla Kubíka, jak nechápe, proč si ostatní děti nehrají jako on, tak jsem se tomu i zasmála. Tak se taky třeba zasmějete. 😉

helcenka
23. zář 2010

@veraakubik - zajdi si za doktorkou, už jsem to psala minule, nic za to nedáš a budeš klidnější. Protože falešně pozitivní testy může způsobit spousta věcí, třeba cysty to rády dělají. Ať máš klid. Ale to chce ultrazvuk a aby ti nabrali nějaké krve na hormony... Ale na ty desítkový testy bych se moc nespoléhala. Hodně mých kamarádek říká, že jsou nespolehlivé - že ukáží těhu a ono to není...
Počkej přes víkend a uvidíš, jestli MS dorazí nebo ne. Když nedorazí, tak si k dr. zajdi, ať víš na 100%, jestli jsi těhu nebo je to planý poplach. A když dorazí, stejně bych se za ní asi po skončení MS vydala...

veraakubik
23. zář 2010

@helcenka Delala jsem i 25 a tam byla taky slaba carka,ale stale cekam..Zitra mi to k mudre nevyjde a i chci pockat,jestli nahodou ms neprijde o vikendu..Pokud nedorazi,tak v po mam stejne smulu,protoze to tam ma obj. pac. a tehulky,takze v utery-za predpokladu,ze to nedostanu..Pokud ano i tak dam na tvoji radu a vydam se za ni-2x za sebou pozitivni testik a nebyt tehu uz je preci jen dost,ne?!Jen jestli teda to tehu nebude,tak se bojim toho vysetreni-krev,ult.,vysledek.. ☹ Budu si muset najit neco o tech cystach-vubec nich o nich nevim..

veraakubik
23. zář 2010

Tak jsem jen v rychlosti prolitna net,ale nanesla jsem nic z ceho bych ohledne cyst byla moudra..Prosim-mete nejaka z vas s nima zkusenosti?!Jak probiha vysetreni,jak se leci,jak dlouho se pak nemuze snazit o mimco?!Mam docela brouka v hlave a hrozne se bojim..

helcenka
23. zář 2010

@veraakubik - určitě jsem tě nechtěla vystrašit. Jen vím, že dvě moje kamarádky měly falešně pozitivní testíky kvůli cystě, ale může to mít i jiné důvody, třeba hormonální... Zkrátka jsem tím chtěla říct, abys to určitě nenechávala, pokud tentokrát těhu zase nevyjde.
Tím se vůbec teď nezatěžuj, třeba to tentokrát opravdu vyšlo a jsi těhu a minulý měsíc to byly jen zblázněné hormony. Nemysli na nic, co nemáš potvrzené, to je ještě moc předčasné.
Jinak cystu ti zjistí ultrazvukem a léčba závisí na tom, o jakou se jedná. Já ji měla celkem třikrát a to na jednom vaječníku, bylo to vajíčko, které sice uzrálo, ale obal neprasknul, jak by správně měl, když vajíčko uzraje a pak putuje dál, a by mohlo být oplodněné. Víc ti psát k tomu ani nebudu, abys nemyslela na hlouposti. Jedině, když se ti to potvrdí, tak ti napíšu, jak to u mě probíhalo. A neboj, pokaždé to dobře dopadlo. 😀

fram
23. zář 2010

Ahoj holky,
u nás bude o víkendu taky pouť, kluk už by se za nás styděl 😀 , tak půjde s kamarádama. A mě to vůbec neláká. Jediný na co se těším, je posvícenská husa u babičky 😀
@veraakubik vykašli se teď na testy. Prostě počkej do úterý, jak se to vyvrbí. Teď se zbytečně nervuješ.
@rozum hlavně, že zárodeček je tam, kde má být. Uvidíš za týden, jak krásně poroste. Ale ty nervy,viď?
@helcenka teda ty máš kluka šikovnýho 🙂

veraakubik
23. zář 2010

@helcenka tak dekuju za informace-trosku me tvoje radky uklidnili..Pokud by se cysty podtvrdily,tak bych te urcite zhavila jako hlavni poskytovatelku informaci-teda pokud by to nevadilo..Ted se ale budu snazit myslet na jine veci a treba zitra vyrazim na nakupy..Diky vam vsem..

cabaretka
23. zář 2010

@veraakubik 🙂 🙂 🙂 přeju ti moc, at tam mimi je!!!!

veraakubik
23. zář 2010

@cabaretka Evi diky..Nechci napsat doufam,verim,nebo tak neco podobneho ze tam mimi je,ale hlavne si preju aby bylo vsechno v poradku..

lichtakova
23. zář 2010

@veraakubik držím pěsti 🙂

martasl
23. zář 2010

jahud-tak takovou kabelku mám taky.jen je smetanová s třešinkama.manžel si tenkrát dělala srandu,jestli prej u nás neagitovali komunisti a nedávali kabelky jako dárek.hrozně ráda ji nosím,ale jen v létě.to kvůli těm třešinkám. 😀

rozum-tak to je fajn,že kontrola dobře dopadla.tak se hlavně šetři,všechno hoď za hlavu a mysli jen na hezký věci a miminko. 😉 🙂

martasl
23. zář 2010

veru-když si necháš vzít krev na hcg,tak výsledky jsou za několik hodin.já byla taky koncem srpna a ve 13 hod.jsem si volala jak to dopadlo.

lichtakova
23. zář 2010

@martasl to taky nesnáším-třešinky jsou krásný, ale kdykoliv si něco takovýho vezmu, aspoň jeden chytrolín se mě zeptá na komouše.... 😠

martasl
23. zář 2010

lichtakova-a dobrýýýýý 😀 😀 .jen jich bylo letos sakra málo 😀 😀 😀

zzzzuuuuzzzziiii
24. zář 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
rozum (30let, MA 1/2010 Kontryhel, Femibion 800 - 18.9. //

daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit).....38DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.bp)...33DC
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová )...................................................................................28DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................................27DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel ).............................................................................23DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E)...20DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................................20DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................ ...................19DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)...............................................................................................17DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).........................................................................14DC
endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................13DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).............................................................................12DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard).......................................12DC
meiki (30let, SP 7/2010, kys.listová )...........................................................................................11DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan ) http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a........
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)..................................................................................................8DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )......................................................................................... 8DC

zzzzuuuuzzzziiii
24. zář 2010

Ahoj holky, omlouvam se, ze vcera nebyla tabulka, ale nedostala jsem se k pc...
tak u me strach a nervozita prevladaji dal... ani na to testovani nebudu mit odvahu...